2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Canım aklıma geldi. İlk gebelik kaybında sanırım enfeksiyon şüphen vardı değil mi ? Bana doktorum idrar kültürü verdirtti. Mümkünse her ay alacağız dedi. Mümkün olduğu kadar da idrar testi yapacağız dedi. Sana da ileteyim belki kültür aldırmak istersin.

Hiç endişelenme daha önce nasıl verdiysen yine kilo vereceksin, yeter ki bebeğin sağlıkla gelsin önce.. onunla ilgilenirken kolayca kurtulacaksın aldığın kilolardan.

ben senden daha kiloluyum. Diyetle senin gibi büyük kilolar verip ipin ucunu kaçırınca da geri aldım. Üstelik ilaçlar nedeniyle iştahım o kadar açık ki freni patlamış araba gibiyim ama bugün mecbur katı bir şeker diyetine başlamak zorunda kaldım. Şimdilik de çok iyi gidiyor. Kendim diyete başlasam bugün dünyaları yer yarın başlardım. Ama bunun amacı çok daha güzel olduğu için hemen o dakika başladım ve gayet iyi gidiyor

Sağ ol canım cumartesi doktora gidince bebeği görürsek inşallah testleri yaptıracağım benim de aklımda var sık sık idrar tahlili ve kültürü vermek hatta her ay kandaki crp yi de ölçtüreyim diyorum
On kilo aldım bende zaten diyeti bırakınca Ben bu ara biraz pideyi abarttım Ramazan olunca evde oluyor insan dayanamıyor yiyor ama sözüm söz kilo veremesem bile ilk 3 ayı kilo almadan kapatacağım insan bebeği söz konusu olunca birçok fedakarlık da bulunuyor onlar için dikkat edeceğiz

Çok güzel bir amaç için yapılan en güzel diyet olacak bu ve kesinlikle yapacağız

Selam Kızlar, betahcg sonucun geldi. Bugün sata göre 4+2 geçen perşembe 3+5 iken betahcg 131 çıkmıştı. Şimdi 4 gün sonra 4+2 iken 618 çıktı. Haftasına göre nasıl artışı nasıl sizce? Benimle aynı zaman olup baktıran var mı değerine. Bir önceki hamileliğimde bundna bir gün sonra 3000 şerde çıkmış. O yüzden bir endişe ettim şimdi.

Bulantılarımin hiçbir tutar yani yok bı gün çok iyi oluyorum bı gün 2 tane ilaç dahi alsam fayda etmiyor çocuğumun yükseleni ikizler olucak galiba
ah aynı durum bende de var. Kızımda öğrendiğim andan itibaren 12.haftaya kadar çok yoğun bulantı yaşamıştım. Bunda daha yeni başladı sayılır bir gün iyi bir gün kötü idare ediyoruz:) İnşallah ilerlemez böyle böyle atlatırız süreci

Burda okuyunca forumda aratttım bu sene 4.500 e 3.300 e falan yaptıranlar olmuş pahalı biraz
Evet kesin olmuştur o kadar ben de öyle bir şey diye düşünüyordum her şey en az 2 katına çıktı zaten 2 sene öncesine göre.
Evet çok iyi yaparsınız kafanız rahat olur. Ben de yaptıracağım. Kafama takmaktansa içim rahat olur ve daha stressiz geçer süreç. Umarım bir sıkıntı olmaz bebişlerimizde

Benim 4+1 de 107, 4+3 te 277 çıkmış.
Ben de ilk çok tedirgin olmuştum ama kişiden kişiye değişiyor hcg değerleri. Önemli olan düzenli artış...

Hiç endişe etme 2 katindan fazla artış olmuş gayet güzel. 3+6da 25 ile öğrendim 4+1 77 4+3 184 4+7de 1065 çıktı değerim. 6+2de keseyi ve bebeği gördük. Kalp atışı olduğu da görülüyordu ama hem karından baktığı hem bebek çok küçük olduğu için duyamadık. Cuma 8+2de onu da duyacağım inşallah

Merhabalar geçen hafta bi kadın doğum doktoruna gittim bana herşeyin yolunda olduğunu söyledi ve sadece folikasit kullanmam gerektiğini söyledi. Ancak bugün başka bi doktora gittim hiç bi sıkıntım yoktu ve herşeyn yolunda olduğunu söyleyerek o da diğerinin aksine progestan kan sulandırıcı d vitamini mide bulantısı ilacı magnezyum falan verdi. Bende kararsız kaldım hangisini dinlemeliyim ? Bugünkü ultrasonda 5+ 5 olarak çıktı . İlaçları içeyim mi mi yoksa normal devam edeyim mi bilemedim.

Kızlar merhaba, yeni katıldım aranıza. Birşey sormak istiyorum. Geçen salı günü hamile olduğumu öğrendim 2 gün arayla beta hcg değerlerim 62 - 115 - 315 olarak ilerledi. Program hesaplarına göre bugün 4 +1.
Bugün de test yaptırdım ama sonucu çıkmadı daha. İlk hamileliğim. 3- 4 gündür karın ve kasık ağrım vardı. Sabahtan beri de sol kasığım da ve karnımda batmalar oluyor, çok endişelendiriyor bu durum beni. Sizce normal mi yaşayan var mı acaba

D vitamini ve magnezyum kullan bence canım ben pregnavit kullanıyorum gebelik öncesinden beri içinde her şey var. Protestan ve kan sulandirici vermesinin özel bir sebebi var mı önceden düşük vs? Önlem amaçlı da vermiş olabilir

Benim 4+1 de 107, 4+3 te 277 çıkmış.
Ben de ilk çok tedirgin olmuştum ama kişiden kişiye değişiyor hcg değerleri. Önemli olan düzenli artış...
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. En azından artış düzenli olduğu için endişe etmeme gerek yok sanırım. Bazı yerlerde betahcg ye göre hafta hesaplanır galan yazıyor. Bu durumda her gebelikte yakın olması lazım değerler. Ama öyle değil anlaşılan.

Herkesin yumurtlama günü farklı ben 17.gunde yumurtladim. Bebek 8 10 günde yerleşiyor rahme, 11.gunde kanda 25cikti değerim gayet normal geldi bana. Kimisi 12. Günde yumurtlamistir aynı günde çok daha fazla olabilir betası.

11. Gün derken yumurtlamadan sonraki 11. Günü kastettim canım yumurtlama günümü de adete gore saydım karışık olmuş söylerken

Kızlar ben de multivitamin kullanıyordum kadın doğum doktorum bırak falan dedi. Magnezyum kullanıyordum onu da bıraktım. Şu an sadece folik asit kullanıyorum. Siz napııyorsunuz sizin doktorlarınız önerdi mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…