2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Ben kimseyi azarlamiyorum doğru olanı söylüyorum. Arkadaş da tarafsız bir şekilde yorum almak için yazdı bence ve yanlışın farkında olması için elimizden geleni yapmamız gerek. Burda teselli edecek bir şey göremiyorum sadece bebeği için çok üzüldüm ve bir şey olsa Allah korusun en çok kendisi üzülecek.
Testler için ise kesinlikle yaptırılmalı genetik olarak da bilinmeli bence ama orda kastettiğim sadece fetal DNA değil aslında. Detaylı ultrasonda vs onlenebilecek bir çok şey çıkabiliyor. Genel olarak bütün taramalarin yaptırılması gerektiğini düşünüyorum. Sma hastalığı bile anne karnında öğrenilirse ciddi fark ediyor o da genetik bir hastalık.
Teselli edin dememiştim, tavsiye verebiliriz ama azarlayamayız demiştim. Ben sadece keşke içmesen bebek için çok zararlı diyebilirim. Yok diğer üye gibi elinden atmalıydın nasıl içersin falan diye azarlamak bana yanlış geldi açıkçası.

Detaylı ultrason ve fetal dna testleri apayrı şeyler. Ben sadece fetal dna için cevap verdim size. Sma hastalığı anne karnında teşhis edilse dahi herhangi bir tedavisi olmuyor.

benimde başım sigarayla dertte 😔 düşük nikotinli sigara aldım ama yinede vicdan azabı çekiyorum içtiğimde ağlayasım geliyor kendimden nefret ediyorum iradesizliğime saydırıyorum tamam bitti içmeyeceğim diyorum yine elim gidiyor 😐😑
Ben de çok zorlanıyorum canım ve hala tam anlamıyla bırakmayı başaramadım seni çok iyi anlıyorum kolay bir şey değil burada yargı dağıtan çok neyse o konuya çok girmeyeceğim ama bence kararlı olursak bırakabiliriz yapılacak en güzel şey eve hiç almamak evde olmayınca içmiyorsun çünkü krize girdiğinde elinin altında olmayınca içemeyeceksin 2-3 gün zor geçer ama sonra alışırsın içtiğin için de kendinden nefret etme kuzum şu an en güzeli paketi atmak ve 1-2 gün dişini sıkmaya çalışmak eminim o iradeyi bulacağız

Ben de çok zorlanıyorum canım ve hala tam anlamıyla bırakmayı başaramadım seni çok iyi anlıyorum kolay bir şey değil burada yargı dağıtan çok neyse o konuya çok girmeyeceğim ama bence kararlı olursak bırakabiliriz yapılacak en güzel şey eve hiç almamak evde olmayınca içmiyorsun çünkü krize girdiğinde elinin altında olmayınca içemeyeceksin 2-3 gün zor geçer ama sonra alışırsın içtiğin için de kendinden nefret etme kuzum şu an en güzeli paketi atmak ve 1-2 gün dişini sıkmaya çalışmak eminim o iradeyi bulacağız
❤️ İnşallah güç bulabilirsiniz canım, her şey miniklerimiz için 😘

Teselli edin dememiştim, tavsiye verebiliriz ama azarlayamayız demiştim. Ben sadece keşke içmesen bebek için çok zararlı diyebilirim. Yok diğer üye gibi elinden atmalıydın nasıl içersin falan diye azarlamak bana yanlış geldi açıkçası.

Detaylı ultrason ve fetal dna testleri apayrı şeyler. Ben sadece fetal dna için cevap verdim size. Sma hastalığı anne karnında teşhis edilse dahi herhangi bir tedavisi olmuyor.
Tedavisi olmuyor ama ilerlemesi vs önlenebiliyor biraz araştır istersen canım. Ben o çocukları çok görmeye başlayınca araştırmıştım konuyu baya ve ilk çocuğu SMAli olan bir kadın ikinci çocuğuna hamileyken teşhis edildiğinde hamileyken tedaviye başladıklarını ve bebeğin çok daha iyi durumda olduğunu gördüm. Bunlar önemli konular.

Tavsiye konusunda ise bence burda yorum yapması gereken diğer arkadaş ve düşünüp yazdığım bir yorum da muhattabi olmayan bir kişiyi ilgilendirmemeli. Bence kötü bir şey demek istemedigimi de kendisi zaten anladı. Ben böyle diyebilirim senin de böyle yorum yapmanı doğru bulurum tarzı yaklaşımın da hoşuma gitmedi açıkçası herkesin düşünme şekli farklı ve olaylara aynı bakış açısı ile yaklaşamaz insanlar. Anne olacağız ve bebeğimizin bizden başka kimsesi yok şu an. Onu kötü etkileyeceğini bildiğimiz ve engelleyebileceğimiz şeyleri yapma lüksümüz olmamalı bence.

Tedavisi olmuyor ama ilerlemesi vs önlenebiliyor biraz araştır istersen canım. Ben o çocukları çok görmeye başlayınca araştırmıştım konuyu baya ve ilk çocuğu SMAli olan bir kadın ikinci çocuğuna hamileyken teşhis edildiğinde hamileyken tedaviye başladıklarını ve bebeğin çok daha iyi durumda olduğunu gördüm. Bunlar önemli konular.

Tavsiye konusunda ise bence burda yorum yapması gereken diğer arkadaş ve düşünüp yazdığım bir yorum da muhattabi olmayan bir kişiyi ilgilendirmemeli. Bence kötü bir şey demek istemedigimi de kendisi zaten anladı. Ben böyle diyebilirim senin de böyle yorum yapmanı doğru bulurum tarzı yaklaşımın da hoşuma gitmedi açıkçası herkesin düşünme şekli farklı ve olaylara aynı bakış açısı ile yaklaşamaz insanlar. Anne olacağız ve bebeğimizin bizden başka kimsesi yok şu an. Onu kötü etkileyeceğini bildiğimiz ve engelleyebileceğimiz şeyleri yapma lüksümüz olmamalı bence.
🤦‍♀️ Sizinle daha fazla tartışmayacağım bu konuda.

Tamam işte ben tartıştım artık tartışmayacağım diyorum. Benimle tartışmayın artık demedim ki size zaten. İyi akşamlar.
Tartışmanın karşılıklı yapılan bir eylem olduğunu bilerek o yorumu yaptığınızı düşünmüştüm tabi kendi kendinize istediğinizle tartışabilirsiniz. İyi geceler.

Tartışmanın karşılıklı yapılan bir eylem olduğunu bilerek o yorumu yaptığınızı düşünmüştüm tabi kendi kendinize istediğinizle tartışabilirsiniz. İyi geceler.
Gerçekten kelime oyunu yapmaya devam mı edeceksiniz? Herkes görüyor neyin ne olduğunu. Belki ben sigara içen biriyim ve yazdığınız yazıdan rahatsız oldum. Kimsenin fikrini umursamıyorsanız ve cevap verme hakkı tanımıyorsanız özelden yazın o halde.

Gerçekten kelime oyunu yapmaya devam mı edeceksiniz? Herkes görüyor neyin ne olduğunu. Belki ben sigara içen biriyim ve yazdığınız yazıdan rahatsız oldum. Kimsenin fikrini umursamıyorsanız ve cevap verme hakkı tanımıyorsanız özelden yazın o halde.
Sigara içen biriyseniz ve bebeğiniz için bunu bırakmanız gerektiğini net bir dille söyleyen birinden rahatsız olduysanız en azından konuyu istemeden de olsa bir kez daha değerlendirdiğiniz için ben mutlu olurum açıkçası

Herkesin derdi başka valla kızlar 😀 Benim de hiç belirtim yok, kafamı ona takıyorum. Ne mide bulantısı ne baş dönmesi ne iştah kaybı. Etinden balığına her şeyi yiyorum hiç tiksinmedim. Bu durum korkutuyor beni. Cuma günü keseyi görmeye gideceğim inşallah kese vardır 🙏🏻 Benim gibi olup da gebeliği sağlıklı ilerleyen var mı acaba
Ben kızımda öyle idim 1 defa bile bulantım olmamıştı
Şimde de öyle ama tiksinme var birde çok halsizlik ve baş dönmesi var bu sefer

Kızlar saç boyası hakkında ne düşünüyorsunuz
3 aya kadar önerilmiyor diyorlar ama benim 16 yaşından beri beyazlarım var, ciddi anlamda rahatsız edici boyutta ve saçlarım hızlı uzuyor, sizler boyattınız mı hiç

3 aya kadar önerilmiyor diyorlar ama benim 16 yaşından beri beyazlarım var, ciddi anlamda rahatsız edici boyutta ve saçlarım hızlı uzuyor, sizler boyattınız mı hiç
3 aya kadar önerilmiyor diye biliyorum ben de canım ama doğal icerikli vs boyalar da var belki bebeğe zararı olmayanlar vardır. Onları bir araştır istersen ama doktoruna danışmadan boyama bence haberi olsun muhakkak

İkili üçlü testler için sana hak veriyorum yanılma ihtimalleri çok fazla ama fetal DNA öyle değil bir sorun varsa öğreniyorsun. Olay her şeyi ile kabul etmek değil bence eğer bir sıkıntı varsa bebekte ve önceden tedavi edilebilir bir şey ise bunun bilincinde olmak. Biz annesi olarak bebeklerimizi korumak zorundayız ve tehlikeli bir durum varsa kabulum diyerek gözümüzü kapatmak yerine yapılabilecek bir şey var ise elimizden geleni yapmalıyız. Ben bu şekilde düşünüyorum.
Merhaba bu fetal DNA nedir hangi hafta nasıl yapılır

12.haftaya kadar bekle canım çoğu doktor önermiyor. Fikirlerine güvendiğim bir doktor var Kağan Kocatepe, o da 12. Haftaya kadar boyamayın diyor.

Beyazlar için bir süre bandana kullanabilirsin

Kesinlikle aynı fikirdeyiz bende gebeliğimi öğrendim evdeki paketten kurtuldum eşimde içmiyor çok şükür o yüzden biraz daha rahat bıraktım bazen çok isteğim geliyor ama dediğim maddelerden birini uyguluyorum hemen geçiyor bi süre 🤲🏻
Canım ben bu işin içindeyim bitkisel bile olana ilk üç ay riske atma sonrası için doktoruna danış bence ❣️

X