2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Devlet hastanelerinin yeni doğan bakımları daha iyi olabilir tabi bir fikrim yok. Benim çocuğum 30 gün kalmıştı Koru Hastanesinde karşılaştırma imkanım yok tabi. Ama şunu söyleyebilirim kesin olarak kuvöz parası alamaz hiçbir özel hastane yasal değil. Masrafları SGK karşılıyor. Biz hiç birşey ödememiştik bazı ilaçlar haricinde. İnşallah buradaki kimse yoğun bakım tecrübesi yaşamaz bebekler sağ salim evlerine gider.
Aminnn inşallah 🙏🏻 Benm doğum yapacağım hastanenni sgk anlaşması yoktu. Güven hastanesinde yapacaktım. Belki de o yüzden dedi doktorum bilemiyorum

Kızlar riskli bir gebelik geçirip erken doğum yapmış biri olarak söylüyorum ki mutlaka doğumu planladığınız hastanede yenidoğan yoğunbakımı bulunsun. Allah korusun tabi ama her ihtimale karşı önlemler alınmalı önceden.
Ben 3 ve 4.aylarda 2 kere çok yoğun kanama geçirdim. Tabiri caizse paçalarımdan aktı kan. Ama bebeğimde bir sorun yoktu şükür. Sonra 4.ayda böbrek ağrım başladı. Bebek böbreğe bası yapıyordu ve 7.aya kadar ağlaya ağlaya ağrı yaşadım. Yine olursa mutlaka katater taktıracağım. İlk gebeliğimde korkmuş ve taktırmamıştım. Sonra da 34.haftada suyum geldi erken doğum yaptım. Zor süreçler ve neyle karşılaşacağımızı bilemiyoruz. Şimdi ben daha tecrübeli ve temkinliyim. Umarm sizler de çok rahat geçirirsiniz bu süreci 🙏🏻

Merhaba kızlar. Ben riskli gebe olduğum için ünide de takip ettiriyorum. Özele de gidiyorum. 2 doğumu da sezeryan özelde aynı hastanede yaptım. Sıkıntı olursa diye ünide takipteyim. Benim hastanem özel ama fiyatı iyiydi. Şimdi kaç oldu bilmem. Yeni doğan yoğun bakımıda vardı. Bu kısım önemli. Başka çok sevdiğim bir drun Hastanesinde yok diye dru bırakmıştım ilk gebelikte.
Cankm hastanenin adı neydi

Yaaa ilk mi günlerimiz çok yakın keseyi görmüşsündür sandım
Benim tüp bebek, doktorlarıma hcg yükselişini attım haftaya perşembeye gün verdiler. 100 km var hastanemle aramda çok git gel yapmamı istemiyorlar o yüzden. Zaten gerekli tüm ilaçları veriyorlar başından beri. Birde Benim 1 sene önce 9-10 haftada kaybım oldu. Onu öğrenir öğrenmez gitmiştim. Hatta doktor dalga geçmişti nerdeyse bebeği yapıp gelmişsiniz diye. Çok erken gitmenin de bir faydası olmuyor

Benim tüp bebek, doktorlarıma hcg yükselişini attım haftaya perşembeye gün verdiler. 100 km var hastanemle aramda çok git gel yapmamı istemiyorlar o yüzden. Zaten gerekli tüm ilaçları veriyorlar başından beri. Birde Benim 1 sene önce 9-10 haftada kaybım oldu. Onu öğrenir öğrenmez gitmiştim. Hatta doktor dalga geçmişti nerdeyse bebeği yapıp gelmişsiniz diye. Çok erken gitmenin de bir faydası olmuyor
Bak ya lafa bakkk doktordaki 😂😂
Gerçekten 3ünü birarada görebilirsin şaka maka inşaAllah görürsünn için rahatlar 🤲

Kızlar ben karar verdim doktoruma ve hastaneme çok şükür medicalpark olacak🤲🤲 daha gidip görmedim ama çok yakın bi arkadaşım orada doğum yaptı hala çocuğunu kontrole getirdiğini söyledi o yüzden gözüm kapalı güvendim çok şükür bu leveli de geçtik tabi her şey kalp sesi duyulursa geçerli olacak🫣

Günaydın arkadaşlar ☺️ olumsuz konuşmayı sevmiyorum ama düşünmeden edemiyorum benim bulantılarım bir anda geçti zerre bir şey yok oysaki dün tüm gün yatırdı beni o kadar çoktu. Bu sefer endişe ettim bebeğin kalbi filan mı durdu acaba diye☹️ gözüme uyku girmiyor böyle her endişe ettiğimde kendimi doktorda bulmak istemiyorum . Deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
ayni sorun suan bende de var. 5 gundur bulantim tamamen kesildi cok korkuyor dusuk yasarim diye. daha once iki kez gecirdim :KK43:

6+5 bugün bebeğimi gördüm kalp atışını duydum çok şükür. Tsh için 25 mg ilaç başladı dahiliye. B12 çok düşükmüş iğne yazdı. Bulantı için de ilaç yazdı inşallah faydası olur. 🤗
Canım ben Osende marka sentetik olmayan folat ve b12 beraber kullanıyorum. Metil formatında olduğu için çok hızlı yükseltiyor. Dilersen bir araştır. Benim 1 ayda 400lerden 800lere çıkmıştı.

hanimlar su anda 4,5 hamileyim. daha pazartesi gunune kadar bulantim filan vardi. simdi 4 gundur tamamen kesildi. sizce normal mi?

Kızlar ben karar verdim doktoruma ve hastaneme çok şükür medicalpark olacak🤲🤲 daha gidip görmedim ama çok yakın bi arkadaşım orada doğum yaptı hala çocuğunu kontrole getirdiğini söyledi o yüzden gözüm kapalı güvendim çok şükür bu leveli de geçtik tabi her şey kalp sesi duyulursa geçerli olacak🫣
Merhaba Ankara mı şehir acaba?

X