2022 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• kız

OY: 132 47,5%
  • erkek

OY: 137 49,3%
  • ikiz kız

OY: 3 1,1%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    278
Yaa sizinde hayırlı olsun beta baktınız mı kaç çıktı
Hangi doktora gideceksiniz
Benim beta salı günü 144 çıktı doktorum iki gün sonra tekrar kan verip değerlerime baktirmami istedi inşallah cumartesi tekrar kan verecem sizin kaç çıktı ? Mehmet kalo yu duydunuz mu bilmiyorum iki yıldır o benim takibimi yapıyor bundan önce iki düşüğüm olmuştu o yüzden biraz tedirginlik var bakalım😊

Kızlar şimdi size psikolojimden bahsetmek istiyorum çünkü ne eşim ne ailemin bu durumu anlayabilecegini zannetmiyorum yine beni en iyi benim gibi gebeligini yeni öğrenenler anlar 😥 doktorum kese için pazartesi gününe çağırdı beni 25inde de kalp atışına bakarız dedi ama benim gözüme uyku girmiyor bu düşüncelerden ya kese gözükmezse ya kalp atışı duyulmazsa diye kafayı sıyırmış durumdayım hamileligimden keyif alamıyorum resmen bunları düşünmekten. Kendi kendime hayat kalitemi düşürdüm kendimi anne olacakmış gibi hissedemiyorum tüm bunlar geçmeden kızlar benim gibi hisseden var mı
Öncelikle bu tür dusuncelere kapılman normal özellikle çevrende olumsuz gebeliklere de şahit olmussan ister istemez kapılıyor insan. Derin bir nefes al olumsuz düşüncelere yoğunlaşma Allah'a bırak nasipte ne varsa inan o oluyor kalbini gönlünü rahat tut

Kızlar bişey sorucam Kanda Mono değeriniz nasıl çıktı.. Bende düşük yazıyor 0.36 bişey olur mu

En son pazartesi baktırdım 3900 çıkmıştı
Teşekkür 3d3rim benim doktorum bugün izinliymis gidemedim belki yarın giderim
Hoş geldin canım bebişin hayırlı olsun. Bende bekledim açan olmayınca iş başa düştü:anneadayı:
Teşekkür ederim hepimizin bebisleri sağlıkla doğsun inşallah
Kızlar şimdi size psikolojimden bahsetmek istiyorum çünkü ne eşim ne ailemin bu durumu anlayabilecegini zannetmiyorum yine beni en iyi benim gibi gebeligini yeni öğrenenler anlar 😥 doktorum kese için pazartesi gününe çağırdı beni 25inde de kalp atışına bakarız dedi ama benim gözüme uyku girmiyor bu düşüncelerden ya kese gözükmezse ya kalp atışı duyulmazsa diye kafayı sıyırmış durumdayım hamileligimden keyif alamıyorum resmen bunları düşünmekten. Kendi kendime hayat kalitemi düşürdüm kendimi anne olacakmış gibi hissedemiyorum tüm bunlar geçmeden kızlar benim gibi hisseden var mı
Bu endişeler hep hormonlardan işte... Müsterih olmaya çalış başka şeylerle ilgilen ilgini dağıt olumsuzu çağırma...benim 1 mol gebelik 3 kimyasal oldu.Bu yüzden kızıma söylemekten çekiniyorum olumsuzluk olur diye bekleyebilirsem bir kaç ay saklayacagim

Kızlar bişey sorucam Kanda Mono değeriniz nasıl çıktı.. Bende düşük yazıyor 0.36 bişey olur mu
Canım benim ki bak ekte. Senin ki referans aralığında sorun yok ki. Bende bugün yaptırdım.

Eklentiler

• Screenshot_20220407_172805.jpg
    Screenshot_20220407_172805.jpg
    8,6 KB · Görüntüleme: 62
Canım benim ki bak ekte. Senin ki referans aralığında sorun yok ki. Bende bugün yaptırdım.
Böyle yazmış sağlık ocağında yaptırdım gerçi ama senin ref.araligina göre normal gözüküyor

Eklentiler

• Screenshot_20220407-160312_Chrome.jpg
    Screenshot_20220407-160312_Chrome.jpg
    15,5 KB · Görüntüleme: 75
Evet canım oradaki referanslar farklıymış. Ama çok düşük değil doktorlar önemsemiyorlar bu kadar farkı. Doktorunla ne zaman görüşeceksin? Hcg kaç çıktı?
İlk yaptirdigimda 264 tü bugün tekrar yaptırdım çıkmadı henüz diğerleri düşmüş sisteme betayi bekliyorum. Salı günü çağırmıştı

İlk yaptirdigimda 264 tü bugün tekrar yaptırdım çıkmadı henüz diğerleri düşmüş sisteme betayi bekliyorum. Salı günü çağırmıştı
Bende pdw hep düşük çıkıyordu daha doğrusu kana bağlı değerlerim hep düşüktü. Geçen ay kadın doğum doktoru bana ferro sanol ilaç verdi(genetik doktorum b12 takviyesi al dediği için ben istedim) . Ondan sonra her şey normale dönmüş. Maşallah diyim yani ilk kez normalim. Sanırım bazı takviyeler şart. Doktoruna endişe ettiğini dile getir belki oda takviye verir.

Bende pdw hep düşük çıkıyordu daha doğrusu kana bağlı değerlerim hep düşüktü. Geçen ay kadın doğum doktoru bana ferro sanol ilaç verdi(genetik doktorum b12 takviyesi al dediği için ben istedim) . Ondan sonra her şey normale dönmüş. Maşallah diyim yani ilk kez normalim. Sanırım bazı takviyeler şart. Doktoruna endişe ettiğini dile getir belki oda takviye verir.
Multivitamin alıyorum kuzum gebelikten 7-8 ay önce başlamıştım büyük ihtimal ya kansızlık var ya da bu ay grip oldum ondan kaynaklı bı bağışıklıkta düşme var enfeksiyondan beridir bı turlu toparlayamadik bağışıklığı 🤦🤦🤦 su sıralar çok üşüyorum bundan kaynaklı galiba 😊

Multivitamin alıyorum kuzum gebelikten 7-8 ay önce başlamıştım büyük ihtimal ya kansızlık var ya da bu ay grip oldum ondan kaynaklı bı bağışıklıkta düşme var enfeksiyondan beridir bı turlu toparlayamadik bağışıklığı 🤦🤦🤦 su sıralar çok üşüyorum bundan kaynaklı galiba 😊
Evet enfeksiyon sebebiyet veriyormuş düşmesine. Çok geçmiş olsun toparlarsın canım o zaman merak etme. Kansızlık üşüme yapıyor bende pek üşürüm ayaklar ve sırtım hiç ısınmaz.

Evet enfeksiyon sebebiyet veriyormuş düşmesine. Çok geçmiş olsun toparlarsın canım o zaman merak etme. Kansızlık üşüme yapıyor bende pek üşürüm ayaklar ve sırtım hiç ısınmaz.
Evet ya şimdi bile ayaklarımın altına sıcak su koydum 😁 bı ısıtadim bu ayakları 🤣

X