2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ay hayırlısı inşallah siz istirahat mı ettiniz

Onu bende merak ediyorum küçükken daha çabuk iyileşiyor diyede duydum ama kıyamıyorum en azından 1 yaşına girsin sonra diye düşünüyoruz daha kesin degil hayırlısı artık

Evet kuzum şimdiden bünyemiz kendini hazırlıyor çok da iyi oluyor ilk bebek olduğu icin bu duruma alışmak, insallah kontrolün de güzel gecer haber ver bize de :)
kızlar oğluş iyiymiş 2800gr olmuş boyu da 49-50cm dedi doktorum. 10dk nstde durdum kağıdı bana vermediler sonuç iyi dediler diğer randevum 10 gün sonra

Rahat gectimi peki nasıldı bebek çok huzursuzluğu oldumu
Gayet rahattı canım yani hiç sünnet olmuş gibi değildi rutindi çok şükür. Krem vs veriyorlar hemen toparlıyor derisi.Doğar doğmaz yaptırmıyorlar çünkü biraz toparlanmasını, kilo almasını istiyorlar memeyi tutma alışma vs bunları bir nebze atlatmışta olmak gerekiyor. O yüzden 18. Gün iyi oldu benim için
ilerleyen zamanlarda çok zor oluyor birde kritik dönem giriyor ondan sonra hiç yaptıramıyorsun vs. Eğer düşünüyorsan hiç bekleme şu sıralar yaptır

Allah razı olsun kızlar hepiniz yazmışsınız. Çok şükür bi sorun çıkmadı su hala az ama acil sezaryene alınacak kadar değil dedi doktor. Doğurmadım yani
Bugün de doğurmadim diyenler arasına sen de katıldın
Ya sorma parmağında oynatıyor bizi
18 günlükken yaptırmıştım. Bunda da yaptıracağım
Ben de ilk ay içinde düşünüyorum ya doktorumuz onay verirse.
Bnm bildigim 5 6 aylikken ypiliyo die biliyorum bn o zmn yaptrcam ilk ay olur mu bilmiyrum
Yok canım yeni doğduğunda yapılabiliyor.
Benim oglum olursa gobekle bir kestircem canim benim
Gobekle bir derken göbek bağı düşünce mi yoksa doğum anında göbek kordonu kesilirken mi
Ay hayırlısı inşallah siz istirahat mı ettiniz
Evet ilk başlarda bı 10 gün falan yattım hep dinlendim sonra zaten doğumum artık başladı nişanım da geldi diye yürüyüş yapmaya falan başladım canım ama hiç bir fark yok hala
Onu bende merak ediyorum küçükken daha çabuk iyileşiyor diyede duydum ama kıyamıyorum en azından 1 yaşına girsin sonra diye düşünüyoruz daha kesin degil hayırlısı artık
1 yaşında zor olur canım hareketli oluyor yürümeye falan başlıyorlar baş edemezsin 1-2 aylıkken yaptırınca çok kolay oluyormuş herkes öyle diyor

Bundan 26 sene önce kardeşimi 17 günlüüken sünnet ettirmişler..
Bugnde arkadaşm oğlunu sünnet ettirmiş 25 günlük cnm..
Bbekler için daha iyi oluyormuş
Doktoru öyle önermiş
Ama tercih meselesidir sanırım

Biz de öyle yapicaz sanırım canım hem hatirlamadiklari için ileride bunun travmasini yaşayıp cinsel sıkıntılar yasamiyorlarmis biraz açık oldu ama kusura bakmayın Ana da olsak oğlumuzun her açıdan psikolojisini düşünmek zorundayız

Tabi tıbbi boyutu da var doktorlar da öneriyor bakımı falan da bebekken çok rahat oluyormus

K Kuzusunun annesi en azndan beraber yasamiyorsunuz. Sayili gun gecer gider. Art niyet yok.. Yardmci olmya calsyor ama yontem yanls iste..en azndan bunlari dsnerek rahatlmya calisin. Allah sabir ve kolaylik versin insallah⚘
Çok şükür ki beraber yaşamıyoruz çünkü tek kv değil evde 2 görümce ve bir de engelli abi var kv yi bir yere kadar hoşgörürüm ama görümceler hoş görülecek gibi değiller belki art niyet yok ama ben evladımın sağlığı için onun değil doktorun dediklerini uygulamak zorundayım ama ben bilirim inadında hala Rabbim hepimize kolaylık versin hepimiz hamilelik ve lohusalık döneminde farklı farklı sıkıntılar yaşıyoruz

Anladım canım bunu bi konuşalım o zaman eşimle ne dicek

Evet hareketli olcak belki yürürde bizim ki bide prametüre dogdu ya 9 hafta erken dogdu daha bu cumartesi 40 haftası dolmuş oluyor fark edip etmediğini sormam lazım doktora

kızlar oğluş iyiymiş 2800gr olmuş boyu da 49-50cm dedi doktorum. 10dk nstde durdum kağıdı bana vermediler sonuç iyi dediler diğer randevum 10 gün sonra
Maşallah Güzel geçtiğine sevindim canım
Duam bebeğinle Doktorun bu konuda birşey demedi mi canım
Evet hareketli olcak belki yürürde bizim ki bide prametüre dogdu ya 9 hafta erken dogdu daha bu cumartesi 40 haftası dolmuş oluyor fark edip etmediğini sormam lazım doktora
Bencede doktorada sor canım şuan herşey yolunda ise öyle düşünün

Canım ben yaptırmayı düşünüyorum küvezden çıktıktan sonra kontrole götürürken yaptırıcam inşallah şuan kilo almasını bekliyoruz inşallah 2 kilo olursak küvezden çıkıcaz

İnşallah riskli değildir cnm
Genelde geçiyormuş..
Moralini bozma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…