2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Planlı sezeryan ise 38+ yada 39+ dolmasını bekliyor doktorlar canım. Herhangi bir durumda erkenden bebek doğmasın diye. Normal tarihin 15 temmuz ise 5 i olması normal 😊
Sagolun ya valla bn 39 a girilmeli,tamamlnmali gbi dsnyodum simdi sizler boyle diyince daha aklma yatti. 38+6 olmasaydi bari 39+0 olsn dyordum..🙈1 günden nolcksa sanki😅

Canim benim. Valla bu lohusalıkta malesef hep böyle tatsizliklar oluyor.. sana nacizane bi önerim olacak. Sakın beklentiye girme.😐 Takılma hiç birşeye. Sadece bebeğine odaklan, geçmişi düşününce içine sıkıntı girecek ileride biliyorum.. 🥺 bu yüzden ne kadar az kafaya takarsan o kadar iyi. ilk zamanlarınızı güzel hatırlarsin hep bebeginle 🥰
ben bu sefer bunun bilincinde olacam, kimseden hiç bir beklentiye girmeyecem diyorum kendi kendime. Eşim hariç. O elim ayağım olsun. Onun dışında kimseden beklentim yok. Zaten yaşlandı k.v. ve başka şehirde. eşim getirmeyi düşünüyordu. Kavga etmemizi, sürekli ağlamami falan istiyorsan tamam çağır dedim ,🤭 o da peki madem dedi garibim.
Aslinda k.v kötü biri değildir ama ilk doğumumda ne yapsa batiyordu bana. Özellikle k.babam çok karışıyordu çıldırıyordum 🙄🙄 Ama imkanin varsa lohusalıkta yalniz kalmak en temizi olabilir..
Tesekkur ederim canim ne guzel yazmissin💕 zaten kv yardima falan degil bebegi gorup gitmeye gelmisti gunubirlik. Aslinda hamileyken bile nasilsin diye sormadi Ama sohbet arasinda bile nasilsin demedi. Cok zoruma gitti dogrusu.
esim sagolsun cok yardimci oluyor her konuda ama insan lohusayken her seye aliniyormus gercekten..
Napti oyle bir bebeği görüp gitti mi ne kadar ayıp ya eşin tepki verdi mi
Aynen canim takısıni takmaya gelmis resmen bebegi de iki üç sevdi sonra gitti. Neyseki ona muhtac degilim kendi ayibi. Esim de bana hep destek oluyor ona yansitip onu da uzmek istemedim kendisi annesinin kotu yanini goremiyor malesef. Simdi biraz sakinlestim
Canım azalıyor merak etme bende cok agladım sütüm kesilirse diye tekrar ağladım cocugum hissederse diye tekrar üstüne ağladım ama su an o hislerim cok şükür azaldı bişeyler düzene girmeye başladı. Bu sürec hiç bitmeyecek sanıyordum
insallah azalir kuzum gercekten agladigina aglar hale geliyormus insan🌸
kuzum haketmeyen insanlar için moralini bozduguna değmez dicem de bozuyor insan benimki de çok bozulmuştu kayınvalidem bı ara bize geldiklerinden aşırı derecede tepemi attrmstı bida da çağrmadm o ay bebeğimin gelişimi bile geriledi yemek fln yiyemedim doğru düzgün 🤦🏼‍♀️ sadece görmeye geldi gitti sanırım iyiki seninle kalmıyor 🙏🏻
evet kuzum sadece bebegi gordu gitti kendisi 5 cocuk dogurmus belki ona onemsiz geliyordur ama insan yine de bekliyor. Biz buyugumuz diye saygi gostereceksek onlarin da bize sevgi gostermesi gerek sanki agac kovugundan cikti bu cocuk 🥲🥲 simdi sakinlestim onemsiz olduguna ikna ettim kendimi ben de o hastalanirsa umursamicam ☹️

Benimde kontrolum çarşamba, niye stres yaptın? Doğum yaklaşıyor mu diye yoksa?

Dur kız daha zamanı var. Temizliğin bitmedi daha... Sonra hastane çantam ve bebisin eşyaları var.
Bak çantamı hazırlamak için hala seni bekliorm :KK70: :KK70:
Bu gidişle poşete koyup doğurmaya gidecez :KK70:
Yk ya bebeğin kafasının önde gitmesi canımı sıkıor
Yarn iyi şeyler duyarm inşallah

Benim tam sınır asıl ben ne yapayım 37+6 da doğacak 🙈 senin yine 39 da oluyor 1 hafta fazla bekleyecek 🤗
Iste bn sanci yoksa,suyu iyiyse vs beklndgi kadar beklnmeli diye dsnyordum ama tabi bu kadar sig bilgiyle yorum yapmam hata :) hepimizin en hayrli zamnda en hayrli şekilde olur insallah..Allahm haftya bu vakit ne yapyor olacağız 🤔 korkuyoruum😬🤯

Bak çantamı hazırlamak için hala seni bekliorm :KK70: :KK70:
Bu gidişle poşete koyup doğurmaya gidecez :KK70:
Yk ya bebeğin kafasının önde gitmesi canımı sıkıor
Yarn iyi şeyler duyarm inşallah
Sorum etme cnm. Allahin izniyle birsey olmaz. Takınca sanki hersey normalemi dönecek.
Israrla hazırlamicam 😂😂😂
Önce işime bir bitireyim hastane çantası kolay. 10 dk içinde hazırlarım. Hata sancılar başlasın hazırlarım bile 😂😂😂

Kızlar hayırlı geceler fotoğrafını pylaştığım tozu bugün çocuk doktorumuz süt arttırıcı olarak tavsiye etti içeriğinin de fotoğrafını paylaşıyorum mutlaka laktozsuz süte karıştırıp içmek gerekiyormuş değilse tadı kötü oluyor dedi küçücük bir kutu ama fiyatı 75 TL umarım verdiğim paraya değer ayrıca göğüs ucu için kadın doğum doktorum garmastan pomad yazmış onu da sgk karşılamıyor fiyatı 120 tl ama gerçekten güzel bir krem lansinoh dan çok daha iyi diyebilirim

Eklentiler

• IMG_20210629_010958_5.jpg
    IMG_20210629_010958_5.jpg
    93,6 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20210629_010935_5.jpg
    IMG_20210629_010935_5.jpg
    78,3 KB · Görüntüleme: 40
benim aylardır kanıma bakılmıyor en son Nisanda baktrmstm ya bı tedirgin oldum şu an 😁 aç mı gidiosun tahlile tok mu canım bide sağlık ocağı mı?
Ben ayda bir baktiriyorum canim. Her kontrolden önce aç karnına sağlık ocağına gidiyordum. Bu sefer baktirmamistim hastane degistirdim. Dr ilgiliydi sağolsun. Tahlil yapalim dedi. Tok karnına yapıldı bu sefer.
Kuzum aynı durumları ben ilk gebeliğimde yaşadım ne kullanırsam kullanayım yinede 8 e kadar düştü.en son doktorum yarım ünite kan verdirdi üstüne kullanmış olduğum kan hapının iğnesini verdi anca öyle toparladım kendimi
Perşembe günü sonuç gostericem bakalim ne diyecek doktorum. İş yerinde ruh gibi dolanıyorum halsizlikten 🙄
Yukselmiyorsa yapilacak bisey yok canim risk olsa takviye kan verilir serum varmis birde kan artirmak icin
Evet 2 sene önce vermişlerdi öyle bir serum ardından 20 tane iğne.. baya kendime gelmiştim. Gene verirler inşallah. İğne hariç. 🙊
Sen dua et bence😏Benim kan değerim 3 aydır 8 lerde.Bu hafta 7 ye düştü ilaç kullanmama rağmen.Yarın Dahiliyeye gideceğim.Bir de doğumda kan verecek en az 3 kişi olması gerektiğini söyledi doktorum.Kan sulandırıcı iğne de kullanıyorum.Kanamanın yoğun olma riski de var.Bu hafta kan değerimi yükseltmeye çalışacaklar farklı tedavi yöntemleriyle👍Senin kan o kadar da düşük değil ama yine de aklımda soru işareti varsa doktoruna danışmalısın.
Hadi yaaa 😳 çok geçmiş olsun. Allah şifalar versin. 7 deyince siz benim bir ay önce demirim 7ydi. Şimdi kaça düştü onu da merak ettim şimdi..
Bu arada bende de şöyle bir durum var. En son başka bi yerimden ameliyat olmuştum. Dr kanamami durduramamis falan. Ekstra 2 saat daha kalmışım ameliyatta. Bu durumlar beni korkutuyor. Bide Allahin cezası vertigo var bende. Kansızlıkta uykusuzlukta, yorgunlukta kendini gösteriyor.. dr.lar kanıma belki çok düşük demez ama vertigodan bahsetmedim onlara. Aslinda vertigonun bi ileri aşaması meniere sendromu🙄 ele ayağa düşmek istemiyorum bebeğime bakarken destek amaçlı gelecek kişiler, çok kısa kalıp gidecekler çünkü. Perşembe günü gidicem bakalim dr.a
Cnm kan hapı kullanmıyormusun?
Evet, şurup şeklinde kullanıyorum canim. Daha etkili diye.

X