2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ben yanımda götürücem kesin o da olur orada sonra teyzeleri götürür ama eminim biz ordayken hiç bi yere gitmek istemeyecek eşime son zamanlarda sürekli diyorum zaten yanımızda kalsın kimse götürmesin bi kolumda o yatsın bi kolumda bebeğimiz diyorum öyle şeymi olur diyo ama aklım onda kalacak o da yanımızda dursun diyorumda izin vermezler kalmasına diyo.off ne yapıcam bilmiyorum

10 dakika içinde 3 kere 100e dayanması gerekiyormuş düzenli şancı diyebilmek için. Haber ver doktor ne diyecek bakalım

Aynen canım 9 temmuz dedi en son doktorumuz 10 temmuz ctesiye geliyordu 9u olsun dedi o gün 38+6 oluyorum diğer kızımda 38+5de doğmuştu ama kendisi gelmişti bakalım bu bebiş o günü bekleyecekmi yoksa kendisimi gelecek

merhaba kızlarr herkesee. uzuuun zamandır grmiyordum. sonlara geldik bende her geçen gün nasıl olucak diye düşünüyorum. daha net hastane çantam bile hazır değil panik oldum. sizler neler koydunuz temmuz sonu gibi olucak doğum .erkek bebeler bu havalarda ne giyecek .siz neler koydunuz çantalarınıza

NASIP OLURSA HAFTAYA PERSEMBE CUMAYA DOGUMUM OLUR INSALLAH

Bende bu durumdayım. Şuana kadar ağlamadım ama bırakıp giderken durduramayacagim kendimi muhtemelen. Benim kızım bakicisindan başka kimsede de durmaz onda kalacak. Günümüz oyun oynayarak geçiyor. Şimdi onunla oynamaya vakit olmazsa nasıl olacak hiç bilmiyorum. İnşallah sakin bebeklerimiz olur da hepsiyle ilgilenebiliriz

Yok hiç doğuracak gibi değilim Ama bu hafta doktorum full izinli kesin bı aksiyon yaşatır bize bu yaramaz bebiş
Kızzz doktoru beklesn doktoru
İhanet etmesin doktoruna bunca gün emek sarfetti

Cemrem.. Kuzummmm
Konuştnmu.. Çıktınmı doktordan??

Bal0ncuk senin bugün müydü canım kontrol?
Yok bebeğim
Yarın... Baya stresliyim ya...
Bebeğin kafası önde gitmesi beni endişelendiriyor...
Ağlayarak girerim doktora sanırım
Bakmayın güldüğüme

Günaydn cnmm.. Hediyen hayırlı olsn cok tatliş...
Yarn mis gibi kokuyu içine çekeceksn
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Günaydın kızlar kontrolüm vardı bugün şuan nst deyim.bebeğim 3200 gr 49 cm boyundaymış.kendisi gelmek istemezse 9-10temmuz gibi alalım dedi doktorumuz
Günaydn ciciiiş
Maşallah Maşallah Maşallah...
10 temmuzda doğur kızzzz
Bal0ncuğun doğum günü dersin

Kızlar nstdeyim şimdi düzenli sancım çıktı hatta baya yüksek ama ben hissetmiyorum
Anaaaaaa doğruyooooo

Kizlar nasilsiniz? Yogunluktan takip edemiyorum, kimler dogum yapti, ne var ne yok
İyiyiz cnm siz nasılsınz
Nasıl gidiyor

Uykular haram olduuuu
Gençliğim bak yalanda oldu

Selam cnm... İyiyiz sen nasılsın
Evet uzun zamandır yoksun..
Panik olma benmde temmuz sonu benmde hazr değil
Ama yıkama ütülemeyi anam halleti
Cnm ben hastane çantasına cok bişey koymayacam
2 hastane çıkışı (5li) ben 10lu almadm
1 ince battaniye
Çıtçıtlı badi ve patikli alt koyacam 2 tane
Bez
Pijamam geceliğim
Temizkeme pamuğu
Depent
Süt sağma pompası emzik koycam

Sıcak memlekette yaşıorm ilk 1 ay ince uzun şeyler giydiririm az aldm
Ama çıtçıtlı badi cok aldm..
Tarzan gibi kalsın evde

Benim oğlum 3 yaşında şu an çok fazla idrak edemiyor. Sizinkiler kac yaşında bilmiyorum ama rehberlik öğretmeni ile görüştüm. İlk süreçte ne yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim diye. Belki size de faydası olur paylaşayım öncelikle bizi hastanede sancilar içinde ya sa narkozlu vs kötü halde gormemeliymis. En guzeli evde tanistirin kardeşi ile dedi. Bebek eve girdiğinde babanın kucağında olmalıymış. Sizi emzirirken kucağınızda vs. Minumum görmeliymis. Sen abisin bak bu kardeşin vs. Bunu cok fazla vurgulamayin dedi daha o da çocuk cunku. Bebegin bakımını oğlum kreşte iken yapıcam o geldiginde daha cok onunla ilgilenicem. Sizi paylasmak istememesi bebege zarar vermesi cok normal bu süreçte dedi. Bebegin canı acır vs demektense ben üzülüyorum demeliymisim, dikkatini dagitmaliymisim. Belki çoğunu biliyorsunuzdur, belki size ters gelenlerde vardir herkesin çocuğu farkli sonuçta inşallah bu sureci duygusal yaralar açmadan atlatiriz

iyiyim cnaım bende çok şükür herşey yolunda bakalım bekliyoruz bebeleri .bende izmirde yaşıyorum sıcakta patikli alt uzun kollu çok giymez sanırım
aynen benimde yıkadım ütüleme tamam .2 takım 5 li almıştım beniimde 10 takım yok ,müslin battaniyem var .badi ve alt koyayım bende ozaman
ee senin listeye göre hazıırm ben ozaman

Hastanede 1 gece kalıyorlar bizim burda
Duş alma felanda yok
Evle hastane arası mesafede ckk az
Bana yeter die düşündüm

Evet iki hafta sonra doğum hakkında konuşuruz dedi nts ye de 37. Haftada girmiş olacağım hala istemedi benden
benimki de 37.de bakarız dedi doğum plani için . 7 temmuzda kontrolüm var bakabilirim hazırlıklı ol dedi .bakalım belli olur sanırım artık

Gitmedim balım saat 14:20 de bakalım senin ne zamandı kontrolün
Benimki 5.5 yaşında canım çok seviyor görünürde kardeşini. Birşeyler yediği zaman bana da veriyor kardeşimde yesin felan diyor. akşam uykuda karnıma sarılıyor, kardeşim hareket ediyor mu diyor Seni çok seviyorum kardeşim deyip karnımı öpüyor konuşuyor onunla felan.. dışa dönük insancıl dışarıdaki küçük bebekleri bile görünce anne bak kardeşim böyle olacak diye yaklaşan sevecen değişikliğe adapte olan değişikliğide seven bir yapısı var oğlumun ama yine de etkilenecek eminim el bebek gül bebek büyüttük çünkü.
Eğitimcilerden bende bir kaç öneri aldım evet onun yanındayken çok sevmemeliymişiz. Birşeyler aldığımızda bunu sana kardeşin aldı deyip kardeşe ısındırmalıymışız gibi.. anaokul düşündürüyordu beni onun içinde ilk okula başladıği döneme Doğum denk gelmesindense anaokul olması daha iyi felan dendi. Birde bir kaç hikaye kitabı kardeşlikle ilgili önerdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…