2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
O akıntıdan bir kaç haftadır bende de var.Yapış yapış çok sinir bozucu bazen de şeffaf.Ama suyumda azalma falan yok.Her şey yolunda görünüyor.Artık zaten doğuracağım diye de sallamıyorum.Kimi diyor hamileliğin sonlarında akıntı artar.En son enfeksiyon için fitil kullanmıştım.Artık şu akıntıdan kurtulmak için de doğurayım diyorum.
Enfeksiyon akintisi olmadığına eminim benim sürekli enfeksiyonum olduğundan onun akıntısı ayrı geliyor zaten canım bu ya idrar ya amniyon sıvısı eminim yani. Ben de artık doğursam diyorum böyle her şeye pimpiriklenmekten kafayı yedim 🤦🏻
Canım ilk gittiğimde lavaboda afedersin küçük tuvaletimi yapıp kalktıktan sonra damla damla geldi bilinçsiz idrar kaçırıyorum sandım sonra odaya grçince tekrar ıslaklık farkettim hani gelişini hissetmedim sadece ıslaklıktan çamaşırımı açtığımda damla damla devam ediyodu musluğu güzel kapatamazsında incecik su sızar arada damlar durur tekrar ince sızar aynı öyleydi direk acile gittim çatala geçtim baktılar su gelişi yok idrardır dediler tam normal ultrasona grçecekken yine oldu doktra hrmen söyledim yine oluyor diye geldi evet su gelişi var dedi test yaptı yatış verdi testte su çıkmamış ama doktor sürekli sugelişi gözle görüldü diye not aldı dosyama öyle 5 gün yattım suyum eksilmemişti yani devam etmemişti yani gelen sumuydu değilmiydi net belli değil bi doktor su gelişi olsa devam ederdi ultrasonda göründü testte çıkardı dedi bakan doktor gözümle gördüm bunca yıllık uzmanım benmi bilmicem dedi su olayı ihmale gelmez bence direk gitbi acile baksınlar Allah korusun yani kimisinde birden kimisinde azar azar gelip anlaşılmayıp sancı falanda yapmıyormuş ben aynı şikayetten 2 defa daha gitmiştim ebeler yine suyunmu geliyo sandın diyoşardı dalga geçiyolardı hiçte utanmadım valla ihmal etmemek adına herdefasında gitmiştim çok geçmiş olsun hiç araştırıp edip kafanı karıştırıp evham falanda yapma ama git soru işaretin olmasın geçmiş olsun
Şu an bebeğin suyunu azaltacak kadar çok değil akıntım canım ama yarın sabah kontrole gideceğim zaten ona güveniyorum sürekli de gözlemliyorum ama ne durumda diye.

Canim ayni akinti mi bilmem ama benimde ayni gunde iki uc kez camasir su ile yikanmis gibi islaniyor dedigin gibi yapiskan gibi en son gittigimde suyum iyiydi ama bilmiyorum
O terden bende de oluyor canım bu farklı ama zaten otururken veya ayaktayken bir şey akiyormus gibi hissediyorum. Sonra çamaşırımda bir iki damla ıslaklık görüyorum.

Bugün de şansıma hamilelik imzasi bölümünde suyun sizmasiyla ilgili bir şeyler yazmışlar sızıntı olarak gelebilir hemen doktora gidin diye 🤦🏻

O terden bende de oluyor canım bu farklı ama zaten otururken veya ayaktayken bir şey akiyormus gibi hissediyorum. Sonra çamaşırımda bir iki damla ıslaklık görüyorum.

Bugün de şansıma hamilelik imzasi bölümünde suyun sizmasiyla ilgili bir şeyler yazmışlar sızıntı olarak gelebilir hemen doktora gidin diye 🤦🏻
Aynen canim sanki adet olmus gibi akiyor

Ben tahminimi söyleyeyim, önce sevinmiş gibi yapacak. Oyy oyy falan. 😁 Sonra siz arkanızı her döndüğünüzde bebişin emzigini çıkartıp ağlatacak, cimciklicek falan 😝
Şaka bi yana benim kızım 3.5 yaşındayken kuzeni doğmuştu. Ama kardeş gibi düşünün sürekli birbirimizdeydik. O zamanlar çok sevdiği bi oyuncak vardı harika kanatların.
Onu bi balon ile birlikte hemşire odaya getirdi. Bu da bebeğin sana hediyesi küçük hanım demişti 🥰😄
kızım için ilk intiba çok iyi oldu. Hiç kiskanmadi. Ama büyüdükçe 6 yaşından sonra ara ara kıskançlık başladı.. papucu dama atıldığını hissettiği anlar kıskançlıklar oluyor malesef. Yapacak bişey yok 🤷

Aynen öyle oldu canim. Hem nattaniye almam lazımdı işim görüldü 😊 hem de kızım mutlu oldu 🥰
Öyle mi diyorsun 🤭 biz hamileligi ilk söylediğimizde şok olmuştu. Sana bir haberimiz var dedim . Ne ne diye hevesle sordu yakinda kardeşin olacak deyince ben kardes istemiyorum diye ağlamaya başladı. Ben de hatıra kalır diye videoya çekmiştim 🙈 Nereden bileyim böyle tepki verecek 😄

Canım çok geçmiş olsun,çok üzüldüm 😔 inşallah oğluşun bi an önce toparlar tekrar evinize dönersiniz 🤲🏻 ben ilk bebeğimi eylülde doğurmuştum ama ozmn bile klimayı hiç kapatmadım diyebilirim.Antalya o aylarda bile sıcak alt üst takımı çorabını şapkasını giydirip klima açardım üstüne bi müslin örtü arada bi bakardım üşümüşmü diye duruma göre klimayı ayarlardım zaten

Canım çok geçmiş olsun😔Rabbim bi an önce bebeğini yoğun bakımdan çıkarmayı nasip etsin 🤲🏻 inşallah bi an önce toparlar evinize dönersiniz 🤲🏻
Sağolasın canım klima açık ayarını düşürünce biz üşüyoruz bebeğin elleri falan buz gibi oluyor ayarı yükseltince uyanmıyor bakalım nasıl olacak bugün taburcu oldu çok şükür ama yine beslenmede sıkıntı yaşayacaz gibi görünüyor başımda bir kv bide kv gibi koca var herkes kendi kafasına göre beslemeye çalışıyor kafayı yemek üzereyim

Sağolasın canım klima açık ayarını düşürünce biz üşüyoruz bebeğin elleri falan buz gibi oluyor ayarı yükseltince uyanmıyor bakalım nasıl olacak bugün taburcu oldu çok şükür ama yine beslenmede sıkıntı yaşayacaz gibi görünüyor başımda bir kv bide kv gibi koca var herkes kendi kafasına göre beslemeye çalışıyor kafayı yemek üzereyim
Canım bebeklerin elleri ayakları soğuk olur. Kendi ısı ayarlarını yapmak için . Ensesine ve gövdesine bakın üşümüş mu terlemis mi diye .

Gözün aydın canım🙏🏻 Sarılık sıkıntılı bizde hala devam ediyor mama vermemekte bende direndim biraz şimdide pişman oldum
Geçmiş olsun canım bizde sarılık yüksek değil beslenme sıkıntılı her kafadan bir ses çıkıyor meme veriyorum yok neymiş boş emiyormuş emerken cuk cuk yutkunma sesi gelecekmiş bunda gelmiyomuş emen çocuktan memeyi çektirdiler süt fışkırdı doktor anne sütü yanında en az 40 ml mama içecek diyo benimki 20 içiyor gerisini içmiyor ben niye içmedi diye içlenirken onlar daha ne olacak yeter diyo delirecem bide lohusa psikolojisi oluştu kimse anlamıyor

Enfeksiyon akintisi olmadığına eminim benim sürekli enfeksiyonum olduğundan onun akıntısı ayrı geliyor zaten canım bu ya idrar ya amniyon sıvısı eminim yani. Ben de artık doğursam diyorum böyle her şeye pimpiriklenmekten kafayı yedim 🤦🏻

Şu an bebeğin suyunu azaltacak kadar çok değil akıntım canım ama yarın sabah kontrole gideceğim zaten ona güveniyorum sürekli de gözlemliyorum ama ne durumda diye.
Kontrolün yarınsa dediğin gibi gözlemleyerek devam edersin ama diğer türlü idrar yaparken vs bile gelebiliyomuş ve farketmiyomuşsun ama susuz kalıp 1 hafta sonra öğrenip hemen müdahale edilenler var yani dediğin gibi çok evham yapılacak durumun yokmuş kontrolün acilden daha iyidir ben böyle direkte konuşuyorum ama benim düşüncelerim tabi sadece korkma annesi bebişin hareketleride normalse hiç korkma hatta özelliklede hareket takibi yapma tabi çünki nezaman yapsam yavaşlıyodu daha çok panik oluyodum ☺️

Gözün aydın canım bebişin çıkmış kavuşmuşsun önemli olan bu 🤗bu dönemde adımız lohusa zaten istediğini yapma lüksün var hepsine açıkça söyle hatta biraz sinirli ama kararlı Bi şekilde uyar karışmasınlar.. Onlarla mı uğraşacaksın bebeğinle mi.. Sen mutsuz olursan o da hissediyor bebişin için yap bunu ☺️

Gözün aydın canım bebişin çıkmış kavuşmuşsun önemli olan bu 🤗bu dönemde adımız lohusa zaten istediğini yapma lüksün var hepsine açıkça söyle hatta biraz sinirli ama kararlı Bi şekilde uyar karışmasınlar.. Onlarla mı uğraşacaksın bebeğinle mi.. Sen mutsuz olursan o da hissediyor bebişin için yap bunu ☺️
Sağolasın canım çok şükür çıktı ama onlara göre ben anneyim istedigimi yapma lüksüm yok bebek uyusun uyuya uyuya büyüyecek diye gece uyandırmaya kıyamadılar yetersiz beslenme denilince suç benim oldu mama verdirmedim diye suratımı astım kimseyle konuşmuyorum bebeğim tekrar yoğun bakıma girerse o zaman ağır konuşacam

Kontrolün yarınsa dediğin gibi gözlemleyerek devam edersin ama diğer türlü idrar yaparken vs bile gelebiliyomuş ve farketmiyomuşsun ama susuz kalıp 1 hafta sonra öğrenip hemen müdahale edilenler var yani dediğin gibi çok evham yapılacak durumun yokmuş kontrolün acilden daha iyidir ben böyle direkte konuşuyorum ama benim düşüncelerim tabi sadece korkma annesi bebişin hareketleride normalse hiç korkma hatta özelliklede hareket takibi yapma tabi çünki nezaman yapsam yavaşlıyodu daha çok panik oluyodum ☺️
Evet canım nasilsa yarın gidicem diye düşünüyorum öyle çok gelse hemen de giderim ama hastane yakın zaten evden 10 dk hemen

Benm büyük yaz temizliğimi eşim ve annem yaptılar saolsunlar 🙈🙈🙈
Herşey bitti.. Perdeler camlar kapılar odalar
Bebek kıyafetlerinde annem yıkadı ütüledi
Birtek hastane çantam kaldı 🙈
Korkarm birkaç güne kalmaz annem onuda halleder
Bana sormuoki kendi yapıo :KK70:
Ohh rahatsın maşallah. Benim eşimde yardım etti sagolsun bugün.
Yarin diğer odayı yaparım. İnşallah bir hafta içinde bütün işlerimi hallederim
Hastane çantası en kolayı cnm. Bebek kiyafeti de aynı.
Kızlar geçen akşam da yazmıştım çamaşırımda normal akıntıdan farkli ıslaklık var tuvaletimi hiç tutmuyorum çiş olduğunu sanmam diye. Tek sefer olunca önemsemedim. Dün de baya ıslaktı camasirim ama hava çok sıcak terdendir dedim. Günde iki kez iç çamaşırı değiştiriyorum bu arada sıvı geliyor mu anlayayim diye. Bugün de yine ara ara bir kaç damla geliyor. Akıntı olmadığına eminim. Ya çiş ya amniyon sıvısı sızıyor ara ara ama nasıl anlayacagimi bilmiyorum. Afedersiniz biraz açık yazacağım iç çamaşırımda akıntı olan kısımlar o bölgeme yapışıyor yani yapışkan bir akıntı bu. Suyum mu sızıyor diye şüpheleniyorum. Dün eczaneye turnusol ped sordum biz satmıyoruz medikale sor dediler medikallere sordum onlar da yok hastaneden al dediler. Yarın kontrole gideceğim o zaman söylerim durumu diye düşünüyorum. Kendi doktorum da yok başka doktora gideceğim inşallah güzelce ilgilenir.

Sanırım B BaSa86 ve Yarenimm7914 Yarenimm7914 su sızması durumu yaşayıp hastaneye gitmişlerdi ben yanlış hatırlamıyorsam. Siz nasıl suphelendiniz ve hastanede ne yapılmıştı kızlar ?
Hastaneye gitmiştim. Sabah kalmıştım, tuvalete gitmiştim sonrasında birden bire iç camasirim ve pantolonum komple yaş idi.
Hastanede aynı hamilelik testi gibi test yaptılar şu mu diye. Değildi. Bebek baskı yaparmış ve bilinçsiz idrar kaçırmışım.

Oğlumla uğraşıyorum canım moralim çok bozuk bugün kontrolümüz vardı sarılık başlangıcımız ve %12 kilo kaybından dolayı oğlumu yoğun bakıma aldılar hepinize tavsiyem anne sütü almaz diye bebeklerinize mama vermeyi ihmal etmeyin mutlaka süt sağma makinesi bulundurun sütüm iyi geliyor ama mama takviyesini az yaptığım için oğlum şuan yanımda değil ve bebekler için oda sıcaklığı çok önemli 23 derece gayet iyi dedi doktor yaz bebekleri sıcaklardan çabuk eriyor üşümesin diye telaş yapmayın
Canım sarılık değeriniz en fazla kaç çıktı? Biz de sarılık la boğuşuyoruz. 1 haftalık yogun bakımın ardından tam eve cıktık diye sevinirken 1 gün yine yatış verdiler fototerapi gördük. Simdi evdeyiz ama sarılık az da olsa devam ediyor

Geçmiş olsun canım bizde sarılık yüksek değil beslenme sıkıntılı her kafadan bir ses çıkıyor meme veriyorum yok neymiş boş emiyormuş emerken cuk cuk yutkunma sesi gelecekmiş bunda gelmiyomuş emen çocuktan memeyi çektirdiler süt fışkırdı doktor anne sütü yanında en az 40 ml mama içecek diyo benimki 20 içiyor gerisini içmiyor ben niye içmedi diye içlenirken onlar daha ne olacak yeter diyo delirecem bide lohusa psikolojisi oluştu kimse anlamıyor
Canım o kadar iyi anlıyorumki seni cokta dinleme bildiğini yap. İlk günden benimkinden de cuk cuk ses gelmiyordu 1 haftayı buldu öyle dolu dolu emmesi. E bebekte malt içecek var ben onu içince baya iyi geldi aslında. Mamada bende ilk gün verdiğimde 15-20 cc kadar içiyodu onuda kusuyodu sevmedi 40 illa içecek diye kendini şartlama bence ve bende cok kötü lohusa psikolojisine girmiştim hala da arada geliyor. Allah sabır versin zor günler. Gecicek inşallah kulagını kapa ve cocuguna odaklan🙏🏻

Hastaneye gitmiştim. Sabah kalmıştım, tuvalete gitmiştim sonrasında birden bire iç camasirim ve pantolonum komple yaş idi.
Hastanede aynı hamilelik testi gibi test yaptılar şu mu diye. Değildi. Bebek baskı yaparmış ve bilinçsiz idrar kaçırmışım.
Benimki de öyle bir şey mi acaba ya 🤔 Yarın kontrolde anlaşılır heralde

Çok şükür bugün taburcu edildi oğlum ama yine gidecek diye aklım çıkıyor evde bir kv bide koca hiç doktorun dediğine değilde kendi bildiklerine gidiyorlar
Gözünaydın kapa kulagını dinleme bol bol emzir gerekirse mama ver tamamen atsın vücuttan . Ay sorma kv. Koca aynı model bendede vardı cileden cıkardılar beni cocuk emiyor emmiyor doymuyor hep eli agzında aglıyor doymuyor diyorum mama verelim bana diyorlar doktor dememis ver taburcu eden doktor için diyorlar bende dedim orada yatarken emziriyordum bana hemsiresi diyordu doymuyor 45 cc mama yiyor senden sonra diye dedim dinletemedim en son idararından açlıktan turuuncu renk geldi götürdük doktor mama verin dediler aldırabildim ondan sonra da karışmayın bana ne yaparsam o dedim bi iki mama fazla veriyorsun gibisinden konustular dedim fazla olsa bebek hem yemez yediginide çıkarır karışmayın

X