2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Aa büyümüş . benim kızım da 4 yasinda . Cok merak ediyorum bebek doğduğunda nasıl tepki verecek . 🤗
Ben tahminimi söyleyeyim, önce sevinmiş gibi yapacak. Oyy oyy falan. 😁 Sonra siz arkanızı her döndüğünüzde bebişin emzigini çıkartıp ağlatacak, cimciklicek falan 😝
Şaka bi yana benim kızım 3.5 yaşındayken kuzeni doğmuştu. Ama kardeş gibi düşünün sürekli birbirimizdeydik. O zamanlar çok sevdiği bi oyuncak vardı harika kanatların.
Onu bi balon ile birlikte hemşire odaya getirdi. Bu da bebeğin sana hediyesi küçük hanım demişti 🥰😄
kızım için ilk intiba çok iyi oldu. Hiç kiskanmadi. Ama büyüdükçe 6 yaşından sonra ara ara kıskançlık başladı.. papucu dama atıldığını hissettiği anlar kıskançlıklar oluyor malesef. Yapacak bişey yok 🤷
Çok tatlış 😍 güle güle kullansın kuzucuklar 1 taşla 2 kuş vurmuşsun☺️
Aynen öyle oldu canim. Hem nattaniye almam lazımdı işim görüldü 😊 hem de kızım mutlu oldu 🥰

Kızlar geçen akşam da yazmıştım çamaşırımda normal akıntıdan farkli ıslaklık var tuvaletimi hiç tutmuyorum çiş olduğunu sanmam diye. Tek sefer olunca önemsemedim. Dün de baya ıslaktı camasirim ama hava çok sıcak terdendir dedim. Günde iki kez iç çamaşırı değiştiriyorum bu arada sıvı geliyor mu anlayayim diye. Bugün de yine ara ara bir kaç damla geliyor. Akıntı olmadığına eminim. Ya çiş ya amniyon sıvısı sızıyor ara ara ama nasıl anlayacagimi bilmiyorum. Afedersiniz biraz açık yazacağım iç çamaşırımda akıntı olan kısımlar o bölgeme yapışıyor yani yapışkan bir akıntı bu. Suyum mu sızıyor diye şüpheleniyorum. Dün eczaneye turnusol ped sordum biz satmıyoruz medikale sor dediler medikallere sordum onlar da yok hastaneden al dediler. Yarın kontrole gideceğim o zaman söylerim durumu diye düşünüyorum. Kendi doktorum da yok başka doktora gideceğim inşallah güzelce ilgilenir.

Sanırım B BaSa86 ve Yarenimm7914 Yarenimm7914 su sızması durumu yaşayıp hastaneye gitmişlerdi ben yanlış hatırlamıyorsam. Siz nasıl suphelendiniz ve hastanede ne yapılmıştı kızlar ?

Canım çok geçmiş olsun merak etme çabucak toparlanacak bebeğin Çoğu bebek sarılık durumunu yaşıyor malesef ama hastanedeki bakımla atlatıyorlar sık dişini birazcık sonrası güzel olacak

Rabbim şifasını tez vakit versin canım sana da sabır versin beklemen için 🙏🏻 şuan durumu nedir peki doktorlar ne diyor ?
Sağolasın canım çok şükür bugün taburcu oldu oğlum

Çok üzüldüm ya bende sadece 1 kere görmeme izin veriler birdaha göremedim oğlumu 3 gün oldu doğum yapalı her gün hastaneye gidiyorum belki gösterirler diye ama yok asla göstermiyorlar boşuna gelip beklme diyorlar haftada bir kere tek şansım varmış 🥺 o da çarşamba günü ama zaman geçmiyor kucağıma bile alamadım kokusunu bile bilmiyorum yavrumum 😔 sadece bir kere gördüm elimi tuttu içim paramparça 😔
Çok geçmiş olsun canım Rabbim yardımcı olsun sana da bebeğine de oğlumu bugün taburcu ettiler ama yine gidecek diye korkuyorum her kafadan bir ses çıkıyor doktor şunu dedi diyorum herkes başka başka yorum yapıyor delirecem

Her sey bi deneyim iste..nerden bilcksnz..onlarla her gun yeni bisey ogrencgz gbi duruyor. Emin ellerde iyilesip geri gelck cabucak insallah..Allah kolaylik versin cabucak kavustrsn ⚘
Aynen öyle canım onlardan çok şey öğrenecez bugün taburcu edildi oğlum çok şükür

Bu hafta doktorum yok izinli bu hafta dogurmamam lazım 😂
Ayy geçen bizim doktorun asistanıyla konuştum geçen gün doğum hafta sonuna falan denk gelirse bir hafta boyunca nöbetçi doktor gibi bir şey oluyormuş doğumlara o giriyormuş. Ama bu hafta zaten hoca nöbetçi dedi. Bugün doğurdum doğurdum doğurmazsam kontrollere sabah 8de gidecem acil sezaryen falan derse doktor hastanede olsun bari 🤣

merhaba arkadaşlar. Bende sizler gibi bu yıl temmuz ayında doğum yapacaktım. Ama 15 nisanda erken doğum yaptım ve bebeğim 35 gün yaşadı. Herşey 15 gün içinde gelişti. Kanamayla hastanede yattım. Nedenini bulamadılar. Kan değerlerim dusuyor hayatım tehlikeye giriyor diye beni sezeryana aldılar. Doğumdan sonra hem previa hem dekolman yani Plasentanın ayrılması yasadiigmi, servikal boyun 1.5 cm e düştüğünü söylediler. Net tani koymadılar. Sözlü olarak söyledi doktor bunu. Bir daha hamile kalırsam eyni şeyi yaşama ihtimalimin yüksek olduğunu söylediler. 2. Sezeryanim 1 tanede oğlum var. Yaşım şuan 31. Aramızda bu problemi yasayıp sonrasında sağlıklı gebelik geçiren varmi?
Rabbim sabır versin zor süreçler ama geçecek Allah'ın izniyle.Ben de 4 yıl önce 27 haftalık ölü doğum yaptım.Farklı bi rahatsızlık sebebiyle(trombofili) Uzun süre hamilelik düşünemedim. 3 yıl sonrasında menopoz teşhisi koydular ve tüp bebekle bile şansımın az olduğunu söylediler.Ama şu an bi mucize yaşıyorum Rabbim tekrar nasib etti anneliği🤗Bol bol dua edin Allah'a,belki günde yüzlerce kez dua ettim gözyaşları içinde.Bir de çok çok önemli olan dua almak.Herkesin duasını alın,özellikle çevrenizde öksüz,yetim,yardıma muhtaç birileri varsa.Hem maddi hem manevi destek olın.Bol bol sadaka verin ihtiyaç sahipşerine.Unutmayın Rabbim ol derse ,hiç bir engel çıkmaz karşınıza.Allah yar ve yardımcınız olsun inşaallah💕

Ayy geçen bizim doktorun asistanıyla konuştum geçen gün doğum hafta sonuna falan denk gelirse bir hafta boyunca nöbetçi doktor gibi bir şey oluyormuş doğumlara o giriyormuş. Ama bu hafta zaten hoca nöbetçi dedi. Bugün doğurdum doğurdum doğurmazsam kontrollere sabah 8de gidecem acil sezaryen falan derse doktor hastanede olsun bari 🤣
Bizim hastanede nöbetçi doktor yok sanırım canım ya herkesin doktoru kimse o gelip ilgileniyor eğer gelinecek bir durum varsa. Acil bir şey yoksa da doktor telefonla hemşire ve ebeleri yönlendiriyor onlar ilgileniyor. Ama mesela ben bu hafta doğurursam doguma kimi cagiracaklar onu merak ediyorum benim isteğimle oluyor mu acaba 🤔

Bizim hastanede nöbetçi doktor yok sanırım canım ya herkesin doktoru kimse o gelip ilgileniyor eğer gelinecek bir durum varsa. Acil bir şey yoksa da doktor telefonla hemşire ve ebeleri yönlendiriyor onlar ilgileniyor. Ama mesela ben bu hafta doğurursam doguma kimi cagiracaklar onu merak ediyorum benim isteğimle oluyor mu acaba 🤔
Doktorun ne zaman dönüyor?

Kızlar geçen akşam da yazmıştım çamaşırımda normal akıntıdan farkli ıslaklık var tuvaletimi hiç tutmuyorum çiş olduğunu sanmam diye. Tek sefer olunca önemsemedim. Dün de baya ıslaktı camasirim ama hava çok sıcak terdendir dedim. Günde iki kez iç çamaşırı değiştiriyorum bu arada sıvı geliyor mu anlayayim diye. Bugün de yine ara ara bir kaç damla geliyor. Akıntı olmadığına eminim. Ya çiş ya amniyon sıvısı sızıyor ara ara ama nasıl anlayacagimi bilmiyorum. Afedersiniz biraz açık yazacağım iç çamaşırımda akıntı olan kısımlar o bölgeme yapışıyor yani yapışkan bir akıntı bu. Suyum mu sızıyor diye şüpheleniyorum. Dün eczaneye turnusol ped sordum biz satmıyoruz medikale sor dediler medikallere sordum onlar da yok hastaneden al dediler. Yarın kontrole gideceğim o zaman söylerim durumu diye düşünüyorum. Kendi doktorum da yok başka doktora gideceğim inşallah güzelce ilgilenir.

Sanırım B BaSa86 ve Yarenimm7914 Yarenimm7914 su sızması durumu yaşayıp hastaneye gitmişlerdi ben yanlış hatırlamıyorsam. Siz nasıl suphelendiniz ve hastanede ne yapılmıştı kızlar ?
O akıntıdan bir kaç haftadır bende de var.Yapış yapış çok sinir bozucu bazen de şeffaf.Ama suyumda azalma falan yok.Her şey yolunda görünüyor.Artık zaten doğuracağım diye de sallamıyorum.Kimi diyor hamileliğin sonlarında akıntı artar.En son enfeksiyon için fitil kullanmıştım.Artık şu akıntıdan kurtulmak için de doğurayım diyorum.

Canım ilk gittiğimde lavaboda afedersin küçük tuvaletimi yapıp kalktıktan sonra damla damla geldi bilinçsiz idrar kaçırıyorum sandım sonra odaya grçince tekrar ıslaklık farkettim hani gelişini hissetmedim sadece ıslaklıktan çamaşırımı açtığımda damla damla devam ediyodu musluğu güzel kapatamazsında incecik su sızar arada damlar durur tekrar ince sızar aynı öyleydi direk acile gittim çatala geçtim baktılar su gelişi yok idrardır dediler tam normal ultrasona grçecekken yine oldu doktra hrmen söyledim yine oluyor diye geldi evet su gelişi var dedi test yaptı yatış verdi testte su çıkmamış ama doktor sürekli sugelişi gözle görüldü diye not aldı dosyama öyle 5 gün yattım suyum eksilmemişti yani devam etmemişti yani gelen sumuydu değilmiydi net belli değil bi doktor su gelişi olsa devam ederdi ultrasonda göründü testte çıkardı dedi bakan doktor gözümle gördüm bunca yıllık uzmanım benmi bilmicem dedi su olayı ihmale gelmez bence direk gitbi acile baksınlar Allah korusun yani kimisinde birden kimisinde azar azar gelip anlaşılmayıp sancı falanda yapmıyormuş ben aynı şikayetten 2 defa daha gitmiştim ebeler yine suyunmu geliyo sandın diyoşardı dalga geçiyolardı hiçte utanmadım valla ihmal etmemek adına herdefasında gitmiştim çok geçmiş olsun hiç araştırıp edip kafanı karıştırıp evham falanda yapma ama git soru işaretin olmasın geçmiş olsun

Canim ayni akinti mi bilmem ama benimde ayni gunde iki uc kez camasir su ile yikanmis gibi islaniyor dedigin gibi yapiskan gibi en son gittigimde suyum iyiydi ama bilmiyorum

X