2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Amin canim kalp atislari cok durağan aklim çıkıyor doğuma alcam diyecek diye
Korkma canım bol bol dua et Allah hangi vakti uygun görmüşse o zaman gelecekler bugün yada haftaya sağlıcakla gelsinler ben artık saatleri sayıyorum abdestimi aldım hacet namazı kıldım bol bol dua ettim Rabbim hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

Canım günlük değil bazen iki gün sürüyor bazen üç gün sürüyor böyle beş kalem iş var zaten elimde bunlar ancak tamamlanır ben gidene kadar, yeni gelen işleri başkası yapsın dedim , muhtemelen daha da iş vermez ama aramız kötü oldu yani tavır falan yapıyor ters davraniyor şimdi de. Halbuki zaten elimdeki işleri bitirmek için verimli şekilde çalışıyordum böyle yapmasalardı izne ayrılırken de kafam rahat olurdu. Şimdi dönerken de hep kafamda soru işaretleri olacak acaba bana nasil muamele edecekler diye😔 dediğim gibi daha bebekle ilgili bile hiçbir şey sormadılar kaç yıldır ayni yerde çalışıyorum ama sanki insan değil de makineyiz
Anladim canim da boşver iş dönüşünü düşünme şimdiden. Kötü davraniyorlarsa performansıni düşürür bu da onların işine gelmez zaten. Sen hamileliğinin son zamanlarını iyi geçirmeye bak. Bırak ne halleri varsa görsünler 🙄 pis kiskançlar 😁

Aspirin verdiler mi canım. Bebege giden kan akışına baktılar mi kordondan. Bir de idrardan protein atılımı var mı. Bunlar önemli.
Yok hiç bakılmadı sadece nst bağlandı tansiyon ilacı bide ciğer geliştirici vuruldu doktorum yüksek tansiyondan bebeğin suyu azalmış olabilir dedi yarın tekrar gidicem doktora

Kızlar soldaki bebeğin suyu alt sınırda 6.5 cıktı. 6ya düşerse bebekleri alcam dedi doktor. Sağdakinin suyu da artmış yine. Nst bakalım kalp atışlarında sıkıntı varsa bugün sezaryene aliriz seni dedi. Dualarınıza ihtiyacım var biraz daha beklesinler.
AYNı durumdayız canım benimde suyum azalmış nst bağlandım eyer kalp atışlarında sıkıntı olsaydı bende acil sezaryene alınıcaktım ama çok şükür nst güzel çıktı ciğer geliştirici vuruldu iki doz tansiyonum yüksek çıkıyor inşallah biraz daha bekler bebeklerimiz 34+4 haftamdayım ama 10 gün geriden geliyor bebeğim 🥺

AYNı durumdayız canım benimde suyum azalmış nst bağlandım eyer kalp atışlarında sıkıntı olsaydı bende acil sezaryene alınıcaktım ama çok şükür nst güzel çıktı ciğer geliştirici vuruldu iki doz tansiyonum yüksek çıkıyor inşallah biraz daha bekler bebeklerimiz 34+4 haftamdayım ama 10 gün geriden geliyor bebeğim 🥺
Ben de ondan sordum nst nasıl cıktı diye. Suyunun azalmasını kafama takıyorum ben de hadi senin tansiyon yüzünden demişler. Benim tansiyonum da hep 11/8 12/8 falan çıkıyor. 2 hafta önce şekerine dikkat et suyu çok fazla dedi geçen hafta normale dönmüş dedi bu hafta alt sınıra dayanmış. Birden azaldı yani akıntım da var acaba hep sızıntı şeklinde suyum geldi de fark ermedim mi diyorum. Ben de 33+2deyim ciğer geliştirici yapılacaktı bugün acil doğuma alabilirim deyince aklıma bile gelmedi onu söylemek cumaya kaldı. Inşallah cuma gününe kadar bir sey olmaz da iğneyi yaptırırım bari

Korkma canım bol bol dua et Allah hangi vakti uygun görmüşse o zaman gelecekler bugün yada haftaya sağlıcakla gelsinler ben artık saatleri sayıyorum abdestimi aldım hacet namazı kıldım bol bol dua ettim Rabbim hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin inşallah
Amin canım inşallah senin de ağrısız sızısız kolay doğumların olsun. Doğumdan sonra fırsat bulursan haber ver bize de merakta bırakma

Ben de ondan sordum nst nasıl cıktı diye. Suyunun azalmasını kafama takıyorum ben de hadi senin tansiyon yüzünden demişler. Benim tansiyonum da hep 11/8 12/8 falan çıkıyor. 2 hafta önce şekerine dikkat et suyu çok fazla dedi geçen hafta normale dönmüş dedi bu hafta alt sınıra dayanmış. Birden azaldı yani akıntım da var acaba hep sızıntı şeklinde suyum geldi de fark ermedim mi diyorum. Ben de 33+2deyim ciğer geliştirici yapılacaktı bugün acil doğuma alabilirim deyince aklıma bile gelmedi onu söylemek cumaya kaldı. Inşallah cuma gününe kadar bir sey olmaz da iğneyi yaptırırım bari
Canım bence yarın ciğer geliştiricini vur çünkü gerçekten çok önemli bu gün doktorum nst güzel çıkınca direk iki doz yaptı derin bir nefes aldı en azından acil sezaryen olursa bile ciğerleri gelişmiş olur

Ciğer geliştirici yapıldıysa bu haftadan sonra kuvoze girme ihtimali çok çok az canım inşallah her şey yoluna girecek
İnşallah canım inşallah tansiyonumda 13.8 en azından biraz düşmüş bakalım yarın ne olucak

Canım bence yarın ciğer geliştiricini vur çünkü gerçekten çok önemli bu gün doktorum nst güzel çıkınca direk iki doz yaptı derin bir nefes aldı en azından acil sezaryen olursa bile ciğerleri gelişmiş olur
Cuma gününe kaldı işte aklima gelince doktoru arayıp söyledim eczaneden alıp yaptıralım diye cuma yaparız dedi. Suyu tamamen biterse ne kadar vaktimiz var acaba?

Cuma gününe kaldı işte aklima gelince doktoru arayıp söyledim eczaneden alıp yaptıralım diye cuma yaparız dedi. Suyu tamamen biterse ne kadar vaktimiz var acaba?
72 ila 78 saat arası su anne karnında tamamen biterse vakti var canım yani ben öyle biliyorum suyun bitse bile 78 saat yaşıyabiliyor bebek anne karnında galiba

X