2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Günaydın kızlar sabaha kadar süt le uğraştık.sukur az da olsa geldi emdi kızım çok cadı 4 kişi bizi sabaha kadar sıraya dizdi 🤣🤣🤣 sağ tarafımda kemiklerim ağrıyor sadece oda geçer 3200kg 50 cm geldik dünyaya darısı basıniza canlar 😍
Maşallah prensese 🧿🥰 sanada geçmiş olsun canım bir an önce toparlarsın inşallah 🤲🏻

Kızlar birşey soracağım şimdi anne sütü alan bebekler ek gıdaya kadar hiç su verilmiyor bunu biliyorum ama mama alan bebeklerde iş değişiyomu int. Araştırınca bazı sitelerde her mama sonu 1 çay kaşığı su verilir diyor kimi sitede de su bebeklerde su zehirlenmesi yapıyor diyor Allah korusun şimdi yarın ebeye gidicem danışıcam ama sağlık ocağındaki ebemize nedense güvenmiyorum e randevu çok zor acile gidip oradaki doktorlara sorsam covit dönemi bunun içinmi geldin gözleri olucak size hiç doktorunuz bu konuda bişey dedimi önceki gebelik olur yada tanıdık olur vs.
Kuzum bizde bebeğe anne sütüde verilse mamada verilse arkasından 1 2 çay kaşığı su içirilir ağzında pamukçuk olmasın diye.ben ilk kızımda hep verdim hiç bi sıkıntıda olmadı şükür

Belli olmaz benim de ilkinde hiç baskı yoktu suyum geldi de öyle sezaryan oldum. Bunda baskı var çok uzun zamandır merak içindeyim erken gelir mi diye.
Benimde ilkinde suyum geldi ama bebek aşağı inmedi açılma olmadı malesef o yuzden sezeryan bunda normal yapabilirsin dedi doktor. Ama korkuyorum cesaretim yok sezeryanda zor geliyor hakkımızda hayırlısı olsun

Inşallah canım Rabbim bütün hastalara şifa versin. Haliyle eski hayatı yok birçok şeyi yapamıyor o zamanları arıyor. Bizim de elimizden bir şey gelmiyor keşke imkan olsa da iyileştirebilsek. Doktor ameliyat olman lazım dediği gün test yapmıştım bozuldu mesela sırası mıydı şimdi gibisinden konuştu. Tüp bebek olduğunu bilse daha çok bozulurdu eminim sanki özellikle denk gelmesini ben istedim gibi. Şimdi de radyoterapi bitmeden doğurma diyor o da benim elimdeymiş gibi. E hamile psikolojisiyle bir yere kadar sabrediyorsun sen de. Içten içe bana öfkelendigini düşünüyorum bu yüzden.
Ameliyat öncesi de huysuz aksi bi kadındı bu arada.
Aynen benim annemi anlatıyorsun sanki 🙈 bende bir sene erteledim tedaviyi. Şuanda sadece kontrolleri var onlara bile benimle beraber gel diye öyle bekledi istedi ama hamile halimle birde bu hastalık zamanı çektim elimi mecbur kaldı alıştı tek gidip gelmeye. Evinede temizlikçi ayarladık çok şükür artık beklemiyor birsey. Benimki böyle değildi hastalık çok değiştirdi o yüzden hastalığına veriyoruz. Sen dogurunca umudu keser keser merak etme sani elinde olan ne yaş geçiyor illaki dogrucaksin bak onlar doğurmuş şimdi çocukların gözüne bakıyor biz ne yapacaktık iş işten geçtikten sonra

Aynen benim annemi anlatıyorsun sanki 🙈 bende bir sene erteledim tedaviyi. Şuanda sadece kontrolleri var onlara bile benimle beraber gel diye öyle bekledi istedi ama hamile halimle birde bu hastalık zamanı çektim elimi mecbur kaldı alıştı tek gidip gelmeye. Evinede temizlikçi ayarladık çok şükür artık beklemiyor birsey. Benimki böyle değildi hastalık çok değiştirdi o yüzden hastalığına veriyoruz. Sen dogurunca umudu keser keser merak etme sani elinde olan ne yaş geçiyor illaki dogrucaksin bak onlar doğurmuş şimdi çocukların gözüne bakıyor biz ne yapacaktık iş işten geçtikten sonra
Aynen öyle çok haklısın. Bakma insanın her geçen yıl enerjisi de azalıyor nereye kadar bekleyeceksin. Bi de tüp bebek biliyorsun öyle hadi tedaviye başladım hemen hamile kalacam da diyemiyorsun. Kaç kere deneyeceğin belli değil tutana kadar yıllar da geçebilir.

Aman maşallah herkesin başına seninki gibi kaynana. Benimki hareket et hareket et rahat doğrursun diyerek bitirdi önceki hamileliğimde. kendi kizinada gel otur kızım karnın burnunda zaten derdi. Elimdeki lokmayı bile bıraktırdı bana bırak onu baban yesin diye o kadar zoruma gitmiştik 14 sene geçti hala unutamam. Bu hamileliğimde kovitten dolayı memlekette kaldilarda bı rahat ettim yoksa hayatta rahat vermezdi gelip gidip hizmet bekler
Valla öyle Allah herkese böylesini nasip etsin 🥰

gmz41 gmz41 bugn salı :KK70::KK70: :KK70:
Ohhh beee.. Hedefimi tamamladm :KK70:
Valla ben hiç doğuracak gibi durmuyorum 😂😂 Dünden beri kahverengi akıntım devam ediyor dur durak bilmeden bakalım ne olacak 😂

Aynen öyle çok haklısın. Bakma insanın her geçen yıl enerjisi de azalıyor nereye kadar bekleyeceksin. Bi de tüp bebek biliyorsun öyle hadi tedaviye başladım hemen hamile kalacam da diyemiyorsun. Kaç kere deneyeceğin belli değil tutana kadar yıllar da geçebilir.
Tabiki garantisi yok ne kadar süreceği belli değil. Bende bu sefer tutmasa polip vardı o alınacaktı sonra rahim dinlendirme falan iki seneyide bulabilirdi çok şükür ilkinde tuttu yoksa 35 sonrasına kaliyordum

Tabiki garantisi yok ne kadar süreceği belli değil. Bende bu sefer tutmasa polip vardı o alınacaktı sonra rahim dinlendirme falan iki seneyide bulabilirdi çok şükür ilkinde tuttu yoksa 35 sonrasına kaliyordum
35 sonrası hamilelik de zor doğum da zor bebeği bakmak da zor. Rabbim nasip etmiş ilk seferde bak şimdi kucagina alacaksın sayılı gün kaldı 😍 kasımda mi transfer olmustun sen?

Canim 6 ay dedi mi cocugu oturturuz ayaginin uzerine bastirmaya baslariz hafif hafif biz 7 ay dedimi yurumusuz hep yigenim var 9 aylik tutabilene ask olsun 😅
Valla bizde de dediğin gibi yapılır erkenden. annemler falan da söylemişti. Ama benim kiz çok sakindi. Ya da üşengeç 😅 emeklemeyi bilemiyordu poposuyla bi sağ bi sol emekledi mesela. Mama sandalyesinde büyüdü desem yeridir. Hareketli degildi. Bu yüzden geciktikce gecikti.. haa bide 7 aylikken yürüteç alıp gelmiş bizimkiler.. bence asıl geç yürümesinin sebebi oydu 🤷 maşallah yeğenine 😍

Benimde Çarşamba ama Perşembede gidebilirim eşimin iş durumuna bağlı sormayı unuttum geçen hafta. Sanki magnezyum bir yerde okudum bırakılması gerekiyordu aklıma takıldı
Canim onu ben de doktoruma sordum, erken dogumu engelliyormus kasilmalari dindirip ama 36.haftaya girince kullanmayi birakicaksin dedi bana. Erken dogum riski olmaz artik 36dan sonra dogumu geciktirmesin o yuzden birak dedi kalsiyum magnezyum hapini

Valla öyle Allah herkese böylesini nasip etsin 🥰

Valla ben hiç doğuracak gibi durmuyorum 😂😂 Dünden beri kahverengi akıntım devam ediyor dur durak bilmeden bakalım ne olacak 😂
Canım senin nişanın gelmesi 4-5 gün sürdü dah bunun suyu var açıklığı var... Seninki bu gidişle gününü doldurur😂 törenle geliyor paşan🥰

Günaydın kızlar sabaha kadar süt le uğraştık.sukur az da olsa geldi emdi kızım çok cadı 4 kişi bizi sabaha kadar sıraya dizdi 🤣🤣🤣 sağ tarafımda kemiklerim ağrıyor sadece oda geçer 3200kg 50 cm geldik dünyaya darısı basıniza canlar 😍
Gözün aydin canim 🥰 rabbim anali babali büyütsün insallah 🌸

X