2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Canim biz bebeklerimize hep su veriyoruz hele sicak havada doganlara zararini gormedik erken konusturma disinda 😊yinede sormanizda fayda var
Evet canım sorucam mutlaka ben sadece sorma aşamasına kadar su vermiyorum ya kötü bişey yapıyorsam diye çekindim teşekkürler bilgi için olmazsa bi çay kaşığı vrricem sorana kadar 😊

Hmm. Bilmem demekki genellememek lazımmış. Ben de etrafimdan duydukça o kanıya varmişim demekki ☺️

Anladım canim, yillar geçti üzerinden net hatırlamıyordum zaten. Annene de çok geçmiş olsun canım 🤲

Canim bizim ailecek görüştüğümüz bi doktor amcamiz vardı. O su verin derdi. Mama içen çocuğa su tabiki verilir diyordu. Anne sütü aliyorsa da ağzı pamukçuk vs olmasın diye bir kaç çay kaşığı beslenmeden sonra verebilirsin demişti. Bu konuda herkesin farkli görüşü oluyor valla. Her doktor da aynı şeyi söylemiyor. Tartışmalı bir konu 🤷 su vermek bence abartilmadan olmali. O bebeğin midesi zaten küçücük. Çocuk aç karnına su içerse mamaya gelince isteksiz davranabilir. Bazi annelerin yazdığını okuyorum facede, biraz fazla veriyor. Bir biberon kadar 🙈 abartmamak gerek 😊
Oh bsk istediğim cevap şimdi doktorumuzu bulup ulaşana kadar doyduktan sonra bi çay kaşığı kadar veririm artık teşekkürler canım benim

Dur bakalım kuzum doktorun bi baksın o ne diyecek bakalım.umarım herşey yolunda gider 🤲🏻
Bugün almaz dimi kalp atışı 130 civarıydı ama hep aynı çizgide gidiyor dalgalanma yok
Kuzum Allah yardımcın olsun bizi de haberdar et kötü bi sonuç çıkmaz insallah biraz daha sabreder bebisler
Amin canım inşallah iyi haberlerle yazarim
Çıktın mı canım nstden ?
Yok canım çıkmadım daha ama son dakikalar

Bugün almaz dimi kalp atışı 130 civarıydı ama hep aynı çizgide gidiyor dalgalanma yok

Canım bildiğim kadarıyla bebek hareket ettiğinde kalp atışları artıyor belki uyuyorlardir biraz yürürsün bir şeyler yersin tekrar girersin belki nstye yani uyuduğu için kalp atışı sabit olabilir telaş yapma iyi düşün

Canım benm ilk çocuğum sadece anne sütü alıyordu ve kış bebegiydi o sebeple hiç su vermedim 3 aya kadar sonra bezinde turuncu kristaller görünce doktor su ver demişti çay kaşığıyla o günden itibaren vermeye başladım bence de suyun yeri ayri. Ki şu anda hava sicak çay kaşığıyla verebilirsin

Kuzum bizde bebeğe anne sütüde verilse mamada verilse arkasından 1 2 çay kaşığı su içirilir ağzında pamukçuk olmasın diye.ben ilk kızımda hep verdim hiç bi sıkıntıda olmadı şükür

Ver canim ya cocugum yanar sicak sonucta
Teşekkürler kızlar evet doktorumuza ulaşana kadar bende şimdi bir çay kaşıpı kadar vericem bebeğim doyduktan sonra zaten dediğiniz gibi zararı olucağını sanmıyorum sonuçta mamasınıda suyla yapıyoruz vermediğim için susuzlukta sıkıntı olmasında buarada bebiş doğmadan doktorunu ayarlamak araştırmak çok önemliymiş güzel bi doktor bulmak onunla devam etmek istiyorum sadece internettende bulunmuyo kimi iyi yotumlu kimi şikayetçi 40ımı beklicem araştıtmak için

120 ile 160 arası normal aslında canım ama doktorun ne söyler bilmiyorum.bu arada sancın ne durumda

Canım bildiğim kadarıyla bebek hareket ettiğinde kalp atışları artıyor belki uyuyorlardir biraz yürürsün bir şeyler yersin tekrar girersin belki nstye yani uyuduğu için kalp atışı sabit olabilir telaş yapma iyi düşün

120 ile 160 arası normal aslında canım ama doktorun ne söyler bilmiyorum.bu arada sancın ne durumda

Canım herşey olacağına varır. Kalbini ferah tut.. Tabi inşallah apar topar sezeryana almazlar. Bir hafta daha dururlar inşallah.. Dua ediyorum ben de🤲
Kızlar çıktım şimdi çok şükür normal dedi. Yakın takip gerektiriyormus su durumu cuma tekrar gel dedi. Inşallah cuma da doğurmazsam yetecek

Nosking Nosking inşallah düzelir cnm.

kzlrgn05 kzlrgn05 kız benim kızlar çok hareketliydi anne karnında, çıkınca aynen devam, oğlum ise çok hareketli değil. Kızlarım daha fazlaydı. Sanırım oğlum sakın olacak (inşallah 🤭).
Kızlar nst sonucum anlayan var mı.
Arada sancın var ama çok normal son haftalarda. Benim hep 50 nin üstünde çıkıyor sancılarım.

Nosking Nosking inşallah düzelir cnm.

kzlrgn05 kzlrgn05 kız benim kızlar çok hareketliydi anne karnında, çıkınca aynen devam, oğlum ise çok hareketli değil. Kızlarım daha fazlaydı. Sanırım oğlum sakın olacak (inşallah 🤭).

Arada sancın var ama çok normal son haftalarda. Benim hep 50 nin üstünde çıkıyor sancılarım.
Tesekkur ederim canım 🙏

Bebeğimin suyu azalmış ciğer geliştirici vurulucak bebeğim geriden geliyor 10 gün hiç iyi değilim pisikolojim çok bozuk 🥺 her an bebeğimi alabilirler ne olursunuz duanıza ihtiyacım var bebeğim iyi olsun 🥺
10 gün geriden gelmesi fazla zararlı değilki cnm. Üzme kendini. Bebişinide üzme.
Anne olmak zor.
Suyu neden azalmış? Plasenta dan mı?

Sinirden başıma ağrılar girdi. Son 8 gün kalmış doğum iznime çıkmama, bana hala yeni iş veriyorlar. Yeter bu kadar elimdeki işleri tamamlayım yeni vermeyin dedim bi ton trip çekiyorum şimdi. Allah ıslah etsin. Hiç acıma yok bu insanlarda. Kaç aydır biliyorlar hamile olduğumu, kız mı erkek mi diye bile sormadılar. Sanki ben hamile değilim gibi davranıyorlar.

Bebeğimin suyu azalmış ciğer geliştirici vurulucak bebeğim geriden geliyor 10 gün hiç iyi değilim pisikolojim çok bozuk 🥺 her an bebeğimi alabilirler ne olursunuz duanıza ihtiyacım var bebeğim iyi olsun 🥺
Kuzum sıkma canını,bebeğini düşün.doktoruna sordunmu bebeğinin toparlanabilmesi için ne yapman gerektiğini.hem 2haftaya kadar normal diyorlar.haftan kaçtıki senin?

Sinirden başıma ağrılar girdi. Son 8 gün kalmış doğum iznime çıkmama, bana hala yeni iş veriyorlar. Yeter bu kadar elimdeki işleri tamamlayım yeni vermeyin dedim bi ton trip çekiyorum şimdi. Allah ıslah etsin. Hiç acıma yok bu insanlarda. Kaç aydır biliyorlar hamile olduğumu, kız mı erkek mi diye bile sormadılar. Sanki ben hamile değilim gibi davranıyorlar.
Allah yardımcın olsun cnm.
Benim Patrona pisliğin teki. Hiç acıması yok. Neler etti banada

Sıkma canını kuzum.maalesef bazı insanlar vicdanlarını aldırmış.nasıl olsa bi süre bizle olmayacak diye hamile falan demiyolar yüklüyorlarda yüklüyorlar işi.bizim işimizi görsünde ne yaparsa yapsın derdindeler 😠 bu arada ne iş yapıyodun canım sen?

Allah yardımcın olsun cnm.
Benim Patrona pisliğin teki. Hiç acıması yok. Neler etti banada
Sagol canim insanlik gercekten kalmamiş
Sıkma canını kuzum.maalesef bazı insanlar vicdanlarını aldırmış.nasıl olsa bi süre bizle olmayacak diye hamile falan demiyolar yüklüyorlarda yüklüyorlar işi.bizim işimizi görsünde ne yaparsa yapsın derdindeler 😠 bu arada ne iş yapıyodun canım sen?
bankada calisiyorum canim genel mudurlukte. Koskoca banka dersin yani patron sirketi de degil ama hicbisey fark etmiyor calisana yine ayni zulüm

X