2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Canim benim sekerim bir kere yuksek cikti glikoz yuklenince sekerle alakali sanardim bende kiloyu hic ilgisi yok bence cunku cok dikkat ettim bebegim ilk haftalarda geri cikiyordu sonra bir topladi masallah 39. Hafta uyumlu cikiyordu en son
Hmm. Bilmem demekki genellememek lazımmış. Ben de etrafimdan duydukça o kanıya varmişim demekki ☺️
Yok canim öyle birşey benim annemde gördü kemo ve radyoterapi. O dediğin pet çekimi var onda geçerli 24 saat kadar gebe ve bebek cocuklardan uzak duracak
Anladım canim, yillar geçti üzerinden net hatırlamıyordum zaten. Annene de çok geçmiş olsun canım 🤲
Kızlar birşey soracağım şimdi anne sütü alan bebekler ek gıdaya kadar hiç su verilmiyor bunu biliyorum ama mama alan bebeklerde iş değişiyomu int. Araştırınca bazı sitelerde her mama sonu 1 çay kaşığı su verilir diyor kimi sitede de su bebeklerde su zehirlenmesi yapıyor diyor Allah korusun şimdi yarın ebeye gidicem danışıcam ama sağlık ocağındaki ebemize nedense güvenmiyorum e randevu çok zor acile gidip oradaki doktorlara sorsam covit dönemi bunun içinmi geldin gözleri olucak size hiç doktorunuz bu konuda bişey dedimi önceki gebelik olur yada tanıdık olur vs.
Canim bizim ailecek görüştüğümüz bi doktor amcamiz vardı. O su verin derdi. Mama içen çocuğa su tabiki verilir diyordu. Anne sütü aliyorsa da ağzı pamukçuk vs olmasın diye bir kaç çay kaşığı beslenmeden sonra verebilirsin demişti. Bu konuda herkesin farkli görüşü oluyor valla. Her doktor da aynı şeyi söylemiyor. Tartışmalı bir konu 🤷 su vermek bence abartilmadan olmali. O bebeğin midesi zaten küçücük. Çocuk aç karnına su içerse mamaya gelince isteksiz davranabilir. Bazi annelerin yazdığını okuyorum facede, biraz fazla veriyor. Bir biberon kadar 🙈 abartmamak gerek 😊

Neden olmasınki. Aynı gün doğumun 😂 ne güzel olur bir taşla iki doğum günü kutlarsiniz 🤭
Aynı gün olsun isterdim acikcasi 38 +1 oluyorum o gun biraz erken gibi geldi üstelik pazara denk geldiği icin o gun doktor planlı sezeryan yapmıyormuş. Olur da suyum falan gelirse o gün çok mutlu olurum 😆

Güüüüünnnaaayyydddııııınnnn 🎈🎈🎈🎉🎉🎉
Bu gün kontrolümüz var çok heyecanlıyımmm dualarınızı bekliyorum kızlar inşallah herşey yolundadır 🥺
Dün gece heyecandan uyuyamadım bile🤦‍♀️
Bu gün doğum yapacaklar var sanırım Allahım yar ve yardımcınız olsun inşallah ♥️
Benim gibi knt olanlar güzel güzel pozlarla haberlerle dönelim dönelim inşallaaahh🎉🎉🎉
Hadi inşallah canım. İnşallah bebişini görürsün ,💕
Canim biz bebeklerimize hep su veriyoruz hele sicak havada doganlara zararini gormedik erken konusturma disinda 😊yinede sormanizda fayda var
Aaaa. O yüzden mi ilk kızım böyle oldu benim 😅🙈 yürümeden konuşuyordu sipam 😅
16 aylıkken yürüdü. Yürüme için de bişey var mıydı acaba🤔
Günaydın kızlar sabaha kadar süt le uğraştık.sukur az da olsa geldi emdi kızım çok cadı 4 kişi bizi sabaha kadar sıraya dizdi 🤣🤣🤣 sağ tarafımda kemiklerim ağrıyor sadece oda geçer 3200kg 50 cm geldik dünyaya darısı basıniza canlar 😍
Maşallah sübhanallah 😍 Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin 🥰

Kızlar birşey soracağım şimdi anne sütü alan bebekler ek gıdaya kadar hiç su verilmiyor bunu biliyorum ama mama alan bebeklerde iş değişiyomu int. Araştırınca bazı sitelerde her mama sonu 1 çay kaşığı su verilir diyor kimi sitede de su bebeklerde su zehirlenmesi yapıyor diyor Allah korusun şimdi yarın ebeye gidicem danışıcam ama sağlık ocağındaki ebemize nedense güvenmiyorum e randevu çok zor acile gidip oradaki doktorlara sorsam covit dönemi bunun içinmi geldin gözleri olucak size hiç doktorunuz bu konuda bişey dedimi önceki gebelik olur yada tanıdık olur vs.
Canım benm ilk çocuğum sadece anne sütü alıyordu ve kış bebegiydi o sebeple hiç su vermedim 3 aya kadar sonra bezinde turuncu kristaller görünce doktor su ver demişti çay kaşığıyla o günden itibaren vermeye başladım bence de suyun yeri ayri. Ki şu anda hava sicak çay kaşığıyla verebilirsin

Günaydın kızlar sabaha kadar süt le uğraştık.sukur az da olsa geldi emdi kızım çok cadı 4 kişi bizi sabaha kadar sıraya dizdi 🤣🤣🤣 sağ tarafımda kemiklerim ağrıyor sadece oda geçer 3200kg 50 cm geldik dünyaya darısı basıniza canlar 😍
Maşallah bebişine canım sağlıkla huzurla büyüsün prenses🌺

Güüüüünnnaaayyydddııııınnnn 🎈🎈🎈🎉🎉🎉
Bu gün kontrolümüz var çok heyecanlıyımmm dualarınızı bekliyorum kızlar inşallah herşey yolundadır 🥺
Dün gece heyecandan uyuyamadım bile🤦‍♀️
Bu gün doğum yapacaklar var sanırım Allahım yar ve yardımcınız olsun inşallah ♥️
Benim gibi knt olanlar güzel güzel pozlarla haberlerle dönelim dönelim inşallaaahh🎉🎉🎉
Hayırlı güzel haberler alırsın inşallah

Hayırlı olsun canım Rabbim analı babalı sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin inşallah

Bugunden itibaren yengeç bebekleri geliyor bu arada 🤩 oglumun burcu yengec 27 haziran, 3 sene sonra ayni zamanda hamilelik denk geldi Allahın takdiri 🥰 ayni gun dogum yaparsam cok büyük şok yaşarım 😂
Benim kızımda 3 temmuzda doğdu 5 yıl once hatta bu kızımında aynı beklenen doğum tarihi çok merak ediyorum aynı gun olurmu acaba:) ama bunda okadar baskı yok henuz kasıklarıma sankı daha geç gelir gibi

Aynı gün olsun isterdim acikcasi 38 +1 oluyorum o gun biraz erken gibi geldi üstelik pazara denk geldiği icin o gun doktor planlı sezeryan yapmıyormuş. Olur da suyum falan gelirse o gün çok mutlu olurum 😆
Allah gönlüne göre versin cnm. Hayırlı doguralim hepimiz inşallah.
Sen sezeryan mi istiyorsun?

Benim kızımda 3 temmuzda doğdu 5 yıl once hatta bu kızımında aynı beklenen doğum tarihi çok merak ediyorum aynı gun olurmu acaba:) ama bunda okadar baskı yok henuz kasıklarıma sankı daha geç gelir gibi
Belli olmaz benim de ilkinde hiç baskı yoktu suyum geldi de öyle sezaryan oldum. Bunda baskı var çok uzun zamandır merak içindeyim erken gelir mi diye.

Hadi inşallah canım. İnşallah bebişini görürsün ,💕

Aaaa. O yüzden mi ilk kızım böyle oldu benim 😅🙈 yürümeden konuşuyordu sipam 😅
16 aylıkken yürüdü. Yürüme için de bişey var mıydı acaba🤔

Maşallah sübhanallah 😍 Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin 🥰
Canim 6 ay dedi mi cocugu oturturuz ayaginin uzerine bastirmaya baslariz hafif hafif biz 7 ay dedimi yurumusuz hep yigenim var 9 aylik tutabilene ask olsun 😅

Kizlar günaydın dogum icin nst takildi sancim tabiki yok serum taktılar dogumum ogleden sonraya kaldi esimle bekliyoruz odamızda diğerleri disarda tabiki
Hayırlısı ile gelsin inşallah sonunda bizlerin de sırası geldi Rabbim hepimize doğumhaneden sağlıklı sıhhatli çıkmayı nasip etsin inşallah

X