2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kız doktorum da zaten Salı gel bı daha dedi bu haftayı kurtardik galiba hadi yine iyiyim 😂

Ya ben de iki günde bir ojemi yeniliyorum bir anda doğarsa fotoğraflarda ojem kötü çıkmasın diye 🙈😂😂 Ama ayak parmaklarimdakileri nasıl yenileyeceğim hiç bilmiyorum şu an ayağıma uzanmak imkansız gibi bir şey taktik varsa alırım 😂😂
Kuzum doğumda ojeyi siliyorlar özellikle sezaryende bilgin olsun 😉 yani olurda normal doğum diye gidip sezaryen olmak zorunda kalırsan oje falan bırakmıyolar 😊

İyi akşamlar kızlar sancısı olan arkadaşlar ya tarif eder misiniz bu sancıları benimde sabahtan beridir sancım var samki belim karnım uyuşmuş gibi sizce sancı mı?

Kuzum doğumda ojeyi siliyorlar özellikle sezaryende bilgin olsun 😉 yani olurda normal doğum diye gidip sezaryen olmak zorunda kalırsan oje falan bırakmıyolar 😊
Nst odasında rafta 3 kutu aseton görmüştüm ne alaka dedim kendi kendime şimdi taşlar oturdu 😃 ben de ilk defa duyuyorum. Milletin dogum resimlerini goruyorum tirnaklar frenchli demek ki hastane cantasina koyuyorlar 😂

Yaa öyle mi diyorsun 🙈 bak yine kararım değişti
Yani yine herkes kendi bilir ama benim hislerim değişti. İkinci den sonra çok bunalmistim. İkiside uyumazdi, inatçı, ama şimdi kuzu gibi oldular (maşallah lari var).
Hata kızardım 3. Bebisi yapanlara.. Şimdi ben yapıyorum. Öyle bebis sevgisi girdik kalbimize eşimle bana... Hayal kuruyoruz böyle olacak söyle olacak diye.. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah. İsteyen herkese nasip etsin.

Ben ucundan kıyısından tuvalet iletişimi uyguladım kızıma. Ve 2 yasinda daha konuşamıyordu klozeti gösterdi ve o günden sonra hem çişi hem kakayi tuvalete yaptı. Hic kriz yaşamadık. Kısmetse bu kızımda da daha erken hatta uygulamayı düşünüyorum
Yarı zamanlı mi denedin her gün uyguladın mi?
Kızlar doğuranları cok kıskanıorum valla :KK70:
Artık gözünüzün önünde cok şükür 🤲
Benim daha 1 ayım var
Geçmiyor günler..
Birde hatay bir sıcakki.. Hamilelikte çekilmiyor
Ay arkadaşlarım soruyor neden illa hatay başka yere tayin istesen olmaz mı diye. Kozmopolit diyorum okuma oranı yüksek diyorum. Iç sesim kebap yeriz künefe yeriz döner yeriz🤣🤣🤣

Nst odasında rafta 3 kutu aseton görmüştüm ne alaka dedim kendi kendime şimdi taşlar oturdu 😃 ben de ilk defa duyuyorum. Milletin dogum resimlerini goruyorum tirnaklar frenchli demek ki hastane cantasina koyuyorlar 😂
Ay beni kimse uyarmadi ama ya 🤔 Belki ameliyat olduğu için sezeryanda istemiyorlardır. Normal doğum için de mi yasak 🤔
Canım arkadaşımın makyajını bile silmişlerdi 😄 bende o yüzden son günler oje falan sürmedim hiç ama çantama makyaj malzemelerini koydum.doğum sonrası makyaj yaptım bi tek.oje alıpta birde ojenin kurumasını bekleyemezdim 😄 ayrıca oje istemediklerini şu şekilde duydum ne kadar doğru bilmiyorum ameliyatta tırnakların morarıp morarmadığınımı ne kontrol ediyorlarmış.normal doğumda ojenin yasak olup olmadığını bilmiyorum ama🙄

Yani yine herkes kendi bilir ama benim hislerim değişti. İkinci den sonra çok bunalmistim. İkiside uyumazdi, inatçı, ama şimdi kuzu gibi oldular (maşallah lari var).
Hata kızardım 3. Bebisi yapanlara.. Şimdi ben yapıyorum. Öyle bebis sevgisi girdik kalbimize eşimle bana... Hayal kuruyoruz böyle olacak söyle olacak diye.. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah. İsteyen herkese nasip etsin.
Amin canım. Ben de ilk bebegimi 15 gün yaşadıktan sonra kaybettim . Cok zor . Öyle çok bebek istiyordum ki doktor dedi diye 25 kilo verdim ilk doğumdan sonra. Cok şükür şimdi ikinci kızımı alacağım kucağıma inşallah. Ama çok da yoruldum ruhen . Özelde çalışıyorum ve fiziksel efora dayalı işim. Cocuk çok güzel ben de çok çocuğum olsun isterdim hep ama maddi manevi yetebilmek cok zor. Kısmet artık bakalım en hayırlı kararı veririz inşallah

Ay arkadaşlarım soruyor neden illa hatay başka yere tayin istesen olmaz mı diye. Kozmopolit diyorum okuma oranı yüksek diyorum. Iç sesim kebap yeriz künefe yeriz döner yeriz🤣🤣🤣
Gelmessen küserim valla :KK70:
Biliosn seni bekliorm :KK70:
Bebeleri büyütecez :KK70:

1 yaşından sonra haberim oldu . O yüzden ucundan kıyısından dedim 😊Neredeyse her gün bir kaç saat bezsiz birakiyordum. Daha doğrusu hafta içi bazen de bakicimiz yapıyordu. Lazimlik denemelerimiz oluyordu . Lazimlikta zaman geçirirken bol sıvı veriyordum o sırada genelde çişini yapıyordu. Birlikte tuvalete döküp bay bay yapıyorduk. bir kere kakasını yapti ve bakıp ağlamaya başladı. Sonra biraz ara verdim . Tam iki yaşında gece yarısı yoldan gelmiştik ve klozete oturup yapmak istedi 🤗 Hic zorlama olmadan halıları silmek zorunda kalmadan cok güzel geçti bu süreç

Amin canım. Ben de ilk bebegimi 15 gün yaşadıktan sonra kaybettim . Cok zor . Öyle çok bebek istiyordum ki doktor dedi diye 25 kilo verdim ilk doğumdan sonra. Cok şükür şimdi ikinci kızımı alacağım kucağıma inşallah. Ama çok da yoruldum ruhen . Özelde çalışıyorum ve fiziksel efora dayalı işim. Cocuk çok güzel ben de çok çocuğum olsun isterdim hep ama maddi manevi yetebilmek cok zor. Kısmet artık bakalım en hayırlı kararı veririz inşallah
İnsallah cnm ruhende çabuk toparlar sin inşallah. Allah rahmet eylesin. Kimseyi evladınla sınamasın allahim

1 1992Sevda cnm benimde eşim şehirdışında çalışıyor...
Tüp bebek sürecimde hep tektim iğneler ilaçlar doktor kontrolleri..
O sadece yumurta toplama günüm gelmek zorunda olduğu için gelebilmişti..
Sonra kötü günler yaşadm yine tektim..
Şimdi yine tekim okullar kapanana kdar :KK70:
Temmuz sonu doğumum var.. Eşim 1 ay bebrğin yanında olacak snra okullar açklcak yine gidecek :KK43:
2 sene daha ayrıyız.. Ancak 2 sene sonra geçiş yapabiliyor memlekete :KK43:
Zor ama ne yapalım katlanıyoruz işte
Aa aynı biz ama ben yeni atandığım için 3 yıl sonra buluşabilicez inş

Ben ucundan kıyısından tuvalet iletişimi uyguladım kızıma. Ve 2 yasinda daha konuşamıyordu klozeti gösterdi ve o günden sonra hem çişi hem kakayi tuvalete yaptı. Hic kriz yaşamadık. Kısmetse bu kızımda da daha erken hatta uygulamayı düşünüyorum
Sizi de tuvalet iletişiminden çok bu konuyu bilip bilmeden yorum yapan insanlar yormuştur diye tahmin ediyorum. Ben kimseye söylememe karar verdim 🤣 ben de sezaryen olcam o yüzden toparlanana ve bebeğimle baş başa kalana kadar normal bezle devam edip sonra hemen başlamayı planlıyorum.
Sizi de tuvalet iletişiminden çok bilip bilmeden yorum yapan insanlara laf anlatmak yormuş olabilir 🤣 Ben artık kimseye söylemeden gerekirse gizli gizli uygulmaya karar verdim. Sevgili Nosking Nosking ile karşılaşmasam hiç burda da söylemezdim 🤣🤣🤣
Ben de doğumdan sonra sünneti ve bebeğimle başbaşa kalmayı bekliycem ondan sonra başlıycam. Başarılı olacağıma inanıyorum. Bakalım görcez ☺️

Canım arkadaşımın makyajını bile silmişlerdi 😄 bende o yüzden son günler oje falan sürmedim hiç ama çantama makyaj malzemelerini koydum.doğum sonrası makyaj yaptım bi tek.oje alıpta birde ojenin kurumasını bekleyemezdim 😄 ayrıca oje istemediklerini şu şekilde duydum ne kadar doğru bilmiyorum ameliyatta tırnakların morarıp morarmadığınımı ne kontrol ediyorlarmış.normal doğumda ojenin yasak olup olmadığını bilmiyorum ama🙄
Makyaj yapmak gibi bir niyetim yok zaten o an terden makyaj falan kalmaz 😂 Ama yarın gidip kaşlarımı yaptırıp ipek kirpik taktıracağım hastanede makyajla uğraşmam direk fotoğrafı cektiririz kaş göz hazir olunca 🙈😂 Ojeyi de orada sürmesi kurumasını beklemesi falan imkansız yani çocukla mi ugrasicam ojemi mi kurutucam o yüzden ben hazır gideyim diye uğraşıyorum sezeryan olur da silerlerse de aman nolcak yani 😂

X