2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kız doktorum da zaten Salı gel bı daha dedi bu haftayı kurtardik galiba hadi yine iyiyim 😂

Ya ben de iki günde bir ojemi yeniliyorum bir anda doğarsa fotoğraflarda ojem kötü çıkmasın diye 🙈😂😂 Ama ayak parmaklarimdakileri nasıl yenileyeceğim hiç bilmiyorum şu an ayağıma uzanmak imkansız gibi bir şey taktik varsa alırım 😂😂
Eş kişisi😍

Mümkün değil beceremez her yere bulaştırır Ojeyi onu temizlemeye çalışırken daha çok yorulurum 😂😂 O da bu durumu bildiği için bu tarz şeyler istediğimde hiç ugrasmadan al kartımı kuaföre git aşkım istediğin gibi yaptır orada diyor direk 😂

Mümkün değil beceremez her yere bulaştırır Ojeyi onu temizlemeye çalışırken daha çok yorulurum 😂😂 O da bu durumu bildiği için bu tarz şeyler istediğimde hiç ugrasmadan al kartımı kuaföre git aşkım istediğin gibi yaptır orada diyor direk 😂
Ay bu oje sürmeme olayı üzdü beni yalnız.Geçen daha maniküre gitmiştim🤦🏼‍♀️Bi de bugün sancı çıkınca dediğim ilk şey daha ojelerimi yenilemedim😅tabi bunlar işin şakası.Aklımı başka yerlere veriyorum İşte.Yoksa ödüm kopuyor doğumdan.Bak İpek kirpik benim de aklıma düşürdün.İyi fikir 🧐

Kız doktorum da zaten Salı gel bı daha dedi bu haftayı kurtardik galiba hadi yine iyiyim 😂

Ya ben de iki günde bir ojemi yeniliyorum bir anda doğarsa fotoğraflarda ojem kötü çıkmasın diye 🙈😂😂 Ama ayak parmaklarimdakileri nasıl yenileyeceğim hiç bilmiyorum şu an ayağıma uzanmak imkansız gibi bir şey taktik varsa alırım 😂😂
Ben son 2 seferdir ayak tırnaklarımı kesemediğim için pediküre gidiyorum 😂

Ay bu oje sürmeme olayı üzdü beni yalnız.Geçen daha maniküre gitmiştim🤦🏼‍♀️Bi de bugün sancı çıkınca dediğim ilk şey daha ojelerimi yenilemedim😅tabi bunlar işin şakası.Aklımı başka yerlere veriyorum İşte.Yoksa ödüm kopuyor doğumdan.Bak İpek kirpik benim de aklıma düşürdün.İyi fikir 🧐
Evet ipek kirpik büyük rahatlık ya hiç makyaj yapmasan da makyajlı görünüyorsun ben yarına randevumu aldım bile 😄
Ben son 2 seferdir ayak tırnaklarımı kesemediğim için pediküre gidiyorum 😂
Sorma ya geçen gün tam yarım saat sürdü ayak tirnaklarimi kesmem 😂

1 yaşından sonra haberim oldu . O yüzden ucundan kıyısından dedim 😊Neredeyse her gün bir kaç saat bezsiz birakiyordum. Daha doğrusu hafta içi bazen de bakicimiz yapıyordu. Lazimlik denemelerimiz oluyordu . Lazimlikta zaman geçirirken bol sıvı veriyordum o sırada genelde çişini yapıyordu. Birlikte tuvalete döküp bay bay yapıyorduk. bir kere kakasını yapti ve bakıp ağlamaya başladı. Sonra biraz ara verdim . Tam iki yaşında gece yarısı yoldan gelmiştik ve klozete oturup yapmak istedi 🤗 Hic zorlama olmadan halıları silmek zorunda kalmadan cok güzel geçti bu süreç
Zaten zor olacak tuvalet eğitimi deneyeyi ne zararı olur ki😊

Yahu sen kalıcı oje yaptır olmadı birşey derlerse aa bilmiyordum ki kalıcı oje bu çıkmaz şimdi ayak tırnaklarıma bakın dersin :KK70: :KK70:

Sizi de tuvalet iletişiminden çok bu konuyu bilip bilmeden yorum yapan insanlar yormuştur diye tahmin ediyorum. Ben kimseye söylememe karar verdim 🤣 ben de sezaryen olcam o yüzden toparlanana ve bebeğimle baş başa kalana kadar normal bezle devam edip sonra hemen başlamayı planlıyorum.

Sizi de tuvalet iletişiminden çok bilip bilmeden yorum yapan insanlara laf anlatmak yormuş olabilir 🤣 Ben artık kimseye söylemeden gerekirse gizli gizli uygulmaya karar verdim. Sevgili Nosking Nosking ile karşılaşmasam hiç burda da söylemezdim 🤣🤣🤣
Ben de doğumdan sonra sünneti ve bebeğimle başbaşa kalmayı bekliycem ondan sonra başlıycam. Başarılı olacağıma inanıyorum. Bakalım görcez ☺️
Ben kızımda sling kullandım. Ten tene temasi cok önemsedim. Emmek istediği her an emdi . Hic zamanlı emzirmedim. İstediği her zaman kucağıma aldım. 2 yaşına kadar emzirdim (kendisi bıraksın isterdim ama dayanamadım🙈) emzirmeyi korkutarak igrendirerek bıraktirmadim. Ek gıdada blw uyguladım. Tuvalet iletişimi uyguladım. Aramızdaki bağa odaklandım. Cok yoruldum uykusuz kaldım ama iyi ki böyle yapmışım diyorum 🥰 ve en önemlisi bunlari yaparken asla çevredekilerin dedikleriyle sinir olup motivasyonumu bozmadım. Söylenen her şey de kötü niyetli olmuyor . Onlar da tecrübesini aktarmak istiyor . O yüzden çok takılmamak lazım bence

Eklentiler

• IMG_20210617_230037.jpg
    IMG_20210617_230037.jpg
    88,6 KB · Görüntüleme: 118
Yok bi daha 2 embriyo koydurma gibi bi hata yapmam. O zaman tutmaz dedik şansı arttıralım dedik 2 tane koydurduk. Tamam çok güzel ama her günüm korkuyla panikle geçti erken doğurursam diye. 2 tane dondurulmuşum var eşim diyor onları da çift koyduralim çok istiyorsan kendine transfer ettir 2 tane diyorum 🤣
Aslında sırayla olmalı dimi bir biz bir eşimiz hayat müşterek degilmi eşit degilmiyiz hayatta ikinciyi de onlara yaptıralım

Canım sezaryenle 2 yıl ara diyorlar doktorlar ama benim tüp bebek ondan dedim normal olsaydı ikinciyi hemen yapardım diye dondurulmuş embriyom yok tedaviye sil baştan başlamam lazım
Halkında hayırlısı olsun ama.nasip kısmet belki rabbim beklemediğin anda aniden habersiz bir supriz yapar cok duyduk tedavi sonrasi tedavisiz bebekleri boyle guzel haberleri insalalh sanada nasip olur 🤲🤲🤲

X