2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
2 cm açıklıkla geldim 2 saat ilerleme olmadı suni verildi açılma başladı bebek aşağı inmedi sezeryana dönme durumu vardı bu yüzden epidural yapmadılar eğer epidural yapılsa sezeryana dönerse spinal olmayacaktı tüm o süreçte sancıyı yaşadım sonra açılma 9 cm oldu bebek hala istenen seviyede değildi son 15 dk dedi doktor ıkın ıkın biraz indi sonra ha gayret yukarıdan ebe ittirdi aşağıdan doktor çekti derken en son baya kesi atıldı doğdu
Anladım canım olsun sağ salim kurtuldunuz en azından 🥰

Gece 11 de bebeğime kavuştum çok zor bir doğum oldu normal doğdu sonunda ama ben de çok çektim dikişlerim çok fazla ağrım var bebeğim ememiyor pek zorlanıyor ama ikimizde sağlıklıyız kavuştuk şükürler olsun. Darısı sizlerin başına 🙏
Hayırlı olsun canım sağlıkla büyüsün İnşallah 🤲 yavaş yavaş alışır emmeye merak etme🥰

Gece 11 de bebeğime kavuştum çok zor bir doğum oldu normal doğdu sonunda ama ben de çok çektim dikişlerim çok fazla ağrım var bebeğim ememiyor pek zorlanıyor ama ikimizde sağlıklıyız kavuştuk şükürler olsun. Darısı sizlerin başına 🙏
Gözün aydın canım sağlıkla büyüt yavrunu insallah 🤲🌺

Gözünüz aydın canım hayırlı evlat olsun anali babalı büyüsün minnoş hersy yoluna girer bi kaç güne inşallah

Benim eşim yurt dışında tabi sizin durum ile kiyaslanamaz ama. 28 haziranda ucak bileti doktor o zamana kalmayabilir dedi. 29 hazirana gün verdi. İçim icimi yiyor erken dogarsa babası olmazsa diye 3 yasinda bi oglum var annemde kalıyorum babam daha yeni kalp krizi gecirdi. Ogluma kim bakacak, benimle kim qhastanede kalacak, babamin evde yalnız kalmasina gönlüm razı değil. Pandemi olmasa birileri bulunur ama bakalım zora düşünce bi çare bulunur su an pek düşünmek istemiyorum.

Aynı durumdayım canım tüp bebek süreci başlı başına yorucu bir süreç zaten benim de ilk 5 ayım çok zordu kanamalar oldu bebeğimin birini kaybettim sürekli yattım aşırı bulantı ve kusmalarım vardı şimdi de doktor kesin gün verince çok duygulandım herşeye ağlayasım var yanımda kv olmasa akşama kadar ağlarım herhalde çok da korkuyorum ben ona çok zorluklarla sahip oldum inşallah doğumhaneden ikimizde sağ salim çıkarız diye dua ediyorum
Bal0ncuk Bal0ncuk canlar sanki benim bütün duygularımı anlatiyorsunuz hep ayni şeyleri yaşamışız tup bebek riskler kanamalar benim ekstra 7 ay kadar süren bulantılarım sonra şeker çıktı birde çook zor sürecin sonuna geldik hayırlısıyla insan coook duygulanıyor tabiki inşallah bundan sonrası guzel olsun sağlıcakla doğsun bebislerimiz🤲🌸🌺🌼

Eğer bebeklerin tuvalete tutulmasından bahsediyorsanız dikkatli olun derim. Bir arkadaşımda burnunu dikti ben yaşına gelmeden bezi bırakacağım vs diye o kitabı sürekli övdü vs sonuç çocuk 4 yaşında hala bezli
Zaten tuvalet iletişiminde de bez kullanılıyor bezi çıkarmıyorsunuz.
Her konuda o kadar okumayı reddeden insanlara bişeyler anlatmaya çalıştım ki sıkıldım artık. Boşverin herkes bebeğini istediği gibi büyütsün.

didonutella didonutella canım nasıl oldun son durumun ne çıktın mı hastaneden?
Son 2 nst sancısız çıktı canım az olan sancılar bile yoktu. Şimdi bidaha nst yapıp sancı çıkmazsa da son bir kez ultrasonda bakıp göndercekler inşallah. Valla boşu boşuna devletin hastanesini işgal ediyorum bişeyim yok dedikçe tutuyorlar beni burda 🤣 Bidaha kontrole de gelmiycem buraya. Acil bişey olursa gelirim. Kurcalaya kurcalaya doğurtcaklar en sonunda.

Kızlar benim de dogumuma az kaldı. Dogumda Tüpleri baglatma gibi bir niyetim var . Çünkü bu hamileligim sürpriz oldu bize 🥳 . Spiral taktirdim bir ara kanamam cok oldu ve çok uzun sürdü adetlerim . Mecburen çıkartmıştım. 3 4 ay sonra da hamilelik oldu. Ama bir yandan da geri dönüşü olmayan bir seçenek ya neden bilmiyorum korkutuyor beni 🙄
Canım bi ara bende düşünüyordum hatta bu konuyla ilgili happymom da bi post açılmıştı oradaki arkadaşların yazdıklarını okuyunca vazgeçtim.bi arkadaşın başına bi olay gelmiş onu anlatayım en azından: bebeği yeni olmuş 5 6 ay sonra üstüne sürpriz bi bebek daha çıkmış hamile olduğu dönemde diğer bebeği hastalanmış 1 yaşındaymış sanırım bi hastalık yüzünden onu kaybetmiş.hem hamile hemde evlat acısını yaşayan bi anne🥺 Allah evlatlarınıza uzun sağlıklı ömürler versin ama ne yaşayacağımızı bilemeyiz o yüzden tüplerinizi bağlattırmayın geri dönüşü yok sonradan istersenizde tüp bebek yaptırabiliyorsunuz ama o da zorlu bi süreç tutup tutmayacağınıda bilemezsiniz diye yazmış 🥺 evet doğru Allah kime ne kadar ömür biçti bilinmez yarın ne yaşayacağımızıda bilemeyiz Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın🤲🏻bende onu okuyunca vazgeçtim.bu zamana kadar nasıl geldiysek öyle devam ederiz olurda korunmaya rağmen bi bebek daha olursa Rabbimin hediyesi derim

2 cm açıklıkla geldim 2 saat ilerleme olmadı suni verildi açılma başladı bebek aşağı inmedi sezeryana dönme durumu vardı bu yüzden epidural yapmadılar eğer epidural yapılsa sezeryana dönerse spinal olmayacaktı tüm o süreçte sancıyı yaşadım sonra açılma 9 cm oldu bebek hala istenen seviyede değildi son 15 dk dedi doktor ıkın ıkın biraz indi sonra ha gayret yukarıdan ebe ittirdi aşağıdan doktor çekti derken en son baya kesi atıldı doğdu
Kesik çabuk iyileşiyor. Banada atmışlardı iki dogumum dada. Ama acıyı hissetmiyorsun zaten keserken

Benim eşim yurt dışında tabi sizin durum ile kiyaslanamaz ama. 28 haziranda ucak bileti doktor o zamana kalmayabilir dedi. 29 hazirana gün verdi. İçim icimi yiyor erken dogarsa babası olmazsa diye 3 yasinda bi oglum var annemde kalıyorum babam daha yeni kalp krizi gecirdi. Ogluma kim bakacak, benimle kim qhastanede kalacak, babamin evde yalnız kalmasina gönlüm razı değil. Pandemi olmasa birileri bulunur ama bakalım zora düşünce bi çare bulunur su an pek düşünmek istemiyorum.
Herşeyde vardır bir hayır cnm.
Burda yurtdisinda hiç refakatçi yok ya. Anne baştan beri herseyle kendi ilgilenmesi gerek.

Rabbim yardımcınız olsun insallah eşiniz yetisir rabbim çaresiz bırakmasın insallah babanızada cook gecmis olsun rabbim sifa versin ınşaallah 🤲🤲

Kızlar selam. Mesajlarınızı gördüm tek tek okudum ama alıntılayamadım kusura bakmayın 😐 pazartesi günü acil sezaryana alındım 35+4 te. Hep derdim ki inşallah haziran da doğurmam ve sezaryan olmam diye ve başıma geldi 🤦🏼‍♀️ ilk söylemek istediğim şey eğer zorunlu Bi durumunuz yoksa sezaryan olmanızı tavsiye etmem 😔. Bebeğim erken doğdu 37.haftaya kadar bebekler prematüre sayılıyor ve benim bebeğimde de nefes problemi olduğu için yeni doğan yoğun bakıma alındı. Hala Orda yatıyor bebeğim. Ben dün taburcu edildim. Bebeğini arkada bırakıp gitmek çok kötü bir hismiş ama napalım nasip diyoruz. Bebeğim iyi olsun yeterki. Doğum yaptığım gün sabahında ultrasonda 2540 çıkmıştı kg. 2690 ve 48cm olarak dünyaya geldi. Ben ağrılar ve uykusuzluktan çok dağılmış durumdayım sormak istedikleriniz ve merak ettikleriniz olursa yazmaya çalışırım 🙏🏻
Canım inşallah ikiniz de bi an önce daha piui olursunuz bebiş de kendini toparlar hemen evinize gelir insallah
Geçmiş olsun kuzum bebiş de emmeye başlar insallah hemen

Kızlar ben cok duygusal oldum..
Normalde hç değildim..
Yani tüp bebek süreci geçirdim
Sonra gebeliğim kötü geçti 5 ay ayağa kalkamadm vs o yüzden hiç duygusal bağ kuramamıştm
Ama son 1 haftadır herşeye ağlıyorum
Hastaneye gidiyorum ağlıyorum
Bebeği görüyorum ağlıyorum
Yeni doğan bebek videosu görüorm ağlıorum ve öyle böyle ağlama değil kriz gibi :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Kuzumm çok normal ah en fenasını ben lohusayken yaşadım.. ablam gelirdi bebeği görmeye giderken peşinden hüngür hüngür ağlardım gitmesin diye sanki o varken daha iyi hissederdim kendimi o gidince çaresiz bi başıma yeni dünyamda başbaşa kalırdım..
yeni ve bambaşka bir hayatın oluyor sanki ağrılar, emzirmeye çalışmak, bebeğinin ağlaması vs kaos gibi geliyor yetemiyormuşsun hep böyle bir hayat sürecekmişsin gibi.. hepsi geçiyor ama geçici olduğunu bil 🙏🏻 birbirinizi duygularınızı tanıyor alışıyorsunuz
Gunaydinlarr bakalim onlar dizinleyiz değecekti??😂😂😂
Direnin anneler 😂
Günaydın bugün kontrol var heycan dorukta :dua:
Aman güzel haberlerle gel şok bir gelişme olmasın 🙈
Gözün aydın canım toparlanacaksınız inşallah geçecek bu acılar 🌸 çok mu dikiş atıldı ? Her doğum bir olmuyor endişelenme. 3 kez normal doğum yapan anne 2 sinde dikişsiz doğururken sonuncuda çok dikiş atıldığını biliyorum. En azından sezeryan dikişine göre daha çabuk toparlarsın
Kizlar korkup aglamayin sukredin valla kocalariniz yaninda en azindan en buyuk destekciniz
Canım senin yanında kimse yokmu şuan ? Birşey olsa allah korusun nasıl gideceksin hastaneye

X