2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Onları da birer annenin doğurduğunu unutarak hareket ediyolar gerçekten. zaten azıcık ücretli iznimiz var ona da göz dikiyorlar ya ☹️☹️ Ben gittikten sonra bilmem ne işleri kim yapcak hiç bilmiyormuş. bana ne kim yaparsa yapsın sanki ben varken kıymetimi biliyodu(ben de içimden diyorum😂) ayyy kızlar analık zormuş gerçekten
Öyle canım. Allah vicdansız insanlarla karsilastirmasin, merhametli iyi insanlarla karşılaştırsın. Heryerde her koşulda.. iş yerinde, evinde, hastanesinde, ebesinde 😄🙈

Kızlar benim de dogumuma az kaldı. Dogumda Tüpleri baglatma gibi bir niyetim var . Çünkü bu hamileligim sürpriz oldu bize 🥳 . Spiral taktirdim bir ara kanamam cok oldu ve çok uzun sürdü adetlerim . Mecburen çıkartmıştım. 3 4 ay sonra da hamilelik oldu. Ama bir yandan da geri dönüşü olmayan bir seçenek ya neden bilmiyorum korkutuyor beni 🙄

Devletteyim canım zeynep kamil hastanesindeyim. Yatış verdiler bir de 😥
Hadi ya.. bi bildikleri vardır canım. Sıkma canını. Misafir etmek istemişler seni :) Haberdar da et bizleri.
ayy sevimsiz ya böyle anlayışsz tipleri yere atıp üstünde ziplayasm gelio
😄😄 Ayy nasıl da bildin. Çok sevimsiz. Evlat olsa sevilmez. Evlerden ırak 🙈 aklımda diyeyim de bebeğim ondan huy kapmasin 😁
Uzanıyorum,uzanırken giriyor bir-iki dakika içinde geçiyor,sonra yeniden başlıyor,yani pozisyonum farketmiyor. Enfeksiyon falan olsa böyle geçmez herhalde ağrı,sürekli olur.
Valla uzandığın halde geçmiyorsa doktora gitmende fayda olabilir canim. 😕

Kızlar benim de dogumuma az kaldı. Dogumda Tüpleri baglatma gibi bir niyetim var . Çünkü bu hamileligim sürpriz oldu bize 🥳 . Spiral taktirdim bir ara kanamam cok oldu ve çok uzun sürdü adetlerim . Mecburen çıkartmıştım. 3 4 ay sonra da hamilelik oldu. Ama bir yandan da geri dönüşü olmayan bir seçenek ya neden bilmiyorum korkutuyor beni 🙄
Kaç çocuk var. Zor karar vermek ya insan tekrar isterse 🤭 diye düşünür hayırlı olan olsun inşallah 🌸

Kaç çocuk var. Zor karar vermek ya insan tekrar isterse 🤭 diye düşünür hayırlı olan olsun inşallah 🌸
2 olacak inşallah. Aslında 3. Dogumum ve hepsi de sezeryan . Yas geçiyor 33 yaşındayım. Hep riskli gebeliklerim. Çalışıyorum. Böyle düşününce tamam baglatirim diyorum sonra yine ya pişman olursam 😅

Sancın yok canım 🙏🏻 Çıkartıcaklar mı seni bu gece oradamısın ne dediler?
hangi hastane orası Allah aşkına 😂
Burdayım maalesef ☹️ Zeynep kamil hayır bi de en az 5 prof baktı. Anlamadım ya amannnn. O zaman bidaha vajinadan bişey yapmaya kalkarlarsa izin vermeyim canımı çok yakıyorlar boşu boşuna

Evet canım ben de pazar gününden beri ara ara öyle hissediyordum dün 1 cm açıklık olduğunu öğrendim. Senin de mi başlamış açıklığın?
Benim o sancilar 2 haftayi geckin var canim ama bu hafta cok siklasti ben suyun ya da kanamam olmadan gidip yatmayi dusunmuyorum

Kızlar beni 4 kere nst ye soktular ve asla bırakmıyorlar. Doğurana kadar zorlıycaklar herhlde. bişeyim yok dedikçe şaşırıyorlar. Azıcık sancı hissediyorum acı eşiğim yüksek herhlde anlamadım o çok sancıymış 🤨 65 falan çıkıyor. Harbiden doğurana kadar bekliycem herhlde burda
Iste benide oyle yaptilar 3 kere soktular ciktim ben sanci hissedersem geleyim diye

Ben o yüzden aramıyorum Whatsapptan yazıyorum bıktırırsam sezeryana alıverir kurtulmak için diye 😂😂

Canım benim girdiğim Nst den biraz farklıydı ben üstteki ikiliden alttaki olarak değerlendirdim sancıları hep 90-100 çıkmış onu düşünerek yorum yaptım alttakiler sancı değil bence öyle olsa neden yatış yapsınlar kafam karıştı 🤔
Alttakiler sanci canim dusujk ama duzenli diye belki yatirmislardir

O kadar haklısın ki🤣
Benim gelebilecek kimsem yoktu evim de müsait değil. Bugün eltim dedi ben gelmek istiyorum dedim başımın üstünde yerin var🤣🤣 bu eltim iyidir yemek temizlik bebek bakımı her konuda yardim eder nasıl sevindim anlatamam ya.
Bencede gelsin gelsin gozunu korkutmak gibu olmasin ama mart başında arkadaşımın biri ikiz doğum yaptı hiç durmuyolarmis yanında kayınvalidesi olduğu halde hiç birşekilde yetismeiyoruz diyor birini karnını doğururken biri ağlıyormuş avazı çıktığı kadar zaten biri emene kadar doyurdugu diyeri tekrar açılıyor diyor al başa akşamlarında eşi geliyor kız gözün korkmadı dimi 😂😂🤣🤣🤣rabbim yardımcımız olsun bize sabur versin ama sana 2 kat versin insallah 🤲🤲🤲

Bebeğin hareketlerindemi acaba birşey gördüler ki.banada sancısı yok gibi geldi eğer doğru yere bakiyorsak
Geçen bende nst ye girdim canım bana en altı işaret ederek sancın çıkmış bak dedi ebe ama ilk hamileliğimden de biliyordum alt kısımdakinin sancı üst kısımdakininde kalp atış hızı olduğunu ama benim nst kağıdımda 2 çizgi var bu nst kağıdında 3 tane görünüyor onun içinde arkadaşlar söyledi biride annenin kalp atış hızı diye 🤷🏻‍♀️

Bilginiz varmı bilmiyorum ama ilk raporu 32 de aldım bunun ücreti ne zaman yatiyorki hesaba acaba
Merhaba.. özel sektör çalışanlarına doğum yaptıktan sonra yapmadan önceki dönem yatıyormuş, sonrasında rapor biterkende doğum sonrası dönem yatıyormuş. Bizim İK müdürümüz bu şekilde bilgi verdi.

Kızlar selam. Mesajlarınızı gördüm tek tek okudum ama alıntılayamadım kusura bakmayın 😐 pazartesi günü acil sezaryana alındım 35+4 te. Hep derdim ki inşallah haziran da doğurmam ve sezaryan olmam diye ve başıma geldi 🤦🏼‍♀️ ilk söylemek istediğim şey eğer zorunlu Bi durumunuz yoksa sezaryan olmanızı tavsiye etmem 😔. Bebeğim erken doğdu 37.haftaya kadar bebekler prematüre sayılıyor ve benim bebeğimde de nefes problemi olduğu için yeni doğan yoğun bakıma alındı. Hala Orda yatıyor bebeğim. Ben dün taburcu edildim. Bebeğini arkada bırakıp gitmek çok kötü bir hismiş ama napalım nasip diyoruz. Bebeğim iyi olsun yeterki. Doğum yaptığım gün sabahında ultrasonda 2540 çıkmıştı kg. 2690 ve 48cm olarak dünyaya geldi. Ben ağrılar ve uykusuzluktan çok dağılmış durumdayım sormak istedikleriniz ve merak ettikleriniz olursa yazmaya çalışırım 🙏🏻
Canım hayırlı olsun gözünaydın . Üzülme bebegin iyi olcak gercekten seni cok iyi anlıyorum bol dua et tez zamanda kavuşun miniginle insallah

X