2021 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
hadi ya muayneye mi gittiniz o doktora evet kitabında da belli rahat olduğu zaten

Gaz yapacagıni dusundugum hicbirseyi yemiyorum. Yediklerim: makarna, pirinc pilavi, tavuk, et, kiyma, yogurt. Anason cayi icerim bir de hünnap markanin sut getiren cayindan. Ekmegim de bazen beyaz ekmek, bazen tam bugday ekmegi. Bazen 1 nescafe icerim gunde, bazen onu da icmem..

Canim ben de laktazm ve sab simplex kullaniyorum. 2. Gun olsu degiseli. Sanki biraz daha iyi. Ilk zinco ile basladik, olmadi metsile gectik. Gene olmadi ve cumartesi degistik gene.
Uykusuzluktan basim agrir 2 gundur. Buyuk oglan ilgi ister. Annemle kaynanam ikisi birden destek vermeye calisirlar sagolsunlar.. onlar olmasa cok yipratici olacakti ve boyle bile sanci olayi beni cok yipratti..

4 gündür kaka yapmiyor benim oğlan ne yapmalıyım acaba ? önceleri hergun yapardı şimdi neden yapmadı telaş etmeye başladım
Canım benim Doktorum kaka yapmaması 4 günü bulursa mutlaka muayeneye getir demişti o yüzden İstersen bir doktoruna Danış ya da hastaneye git

benim de gaz olayi fena nedir bu ne zaman gececek acaba bir de demir ilaci kullanmiyorum ona ragmen kabizlik durumum var cok can sıkıcı. hergun incir hosafi icmeme ragmen kabizligi cozemedim dogumdan beri bu sekilde.
Benimle kabızlık sorunum var ama ben demir hapı kullanıyorum onunla alakalı sanırım gaz olayı da Gerçekten fena yani bizdeki gaz çocuklara da geçiyor O yüzden üzülüyorum

benim de gaz olayi fena nedir bu ne zaman gececek acaba bir de demir ilaci kullanmiyorum ona ragmen kabizlik durumum var cok can sıkıcı. hergun incir hosafi icmeme ragmen kabizligi cozemedim dogumdan beri bu sekilde.
Bir de canım bebeğinde kakasını yapma sıklığı nedir geçen bir bebek hemşiresini dinlediğimde annenin tıvalet düzeni Neyse çocukta da o düzen hakim olur diyordu yani anne kabızsa çocukta da kabızlık görülebilir diyordu Ben de bu kabızlık problemi yaşamaya başladığımdan beri benim kız da iki günde bir falan tuvaletini yapmaya başladı Onun öncesinde günde 2 kere 3 kere falan yapıyordu yani bağırsakları da düzene girmiş olabilir tabii ki ama benle de bağlantılı mı orantılı mı acaba Onu merak ettim Sende durum nedir

Bazen yeşil kaka olabiliyor sanırım çok da ciddi bir şeyi yok diye biliyorum ama yine de eğer doktoruna WhatsApp'tan ulaşma şansınız varsa bir yaz istersen. Bizim de bazen yeşil ile sarı arası olabiliyor. Sanırım doğumdan sonra biraz fizyolojik durumumuz değişti o yüzden bu problemi yaşıyoruz adaptasyonla alakalı bir durum olmalı nasıl ki bebeklerin sindirim sistemi bağırsak sistemi düzene girecek bizimki de düzene girecek Sanırım 3 5 ay sonra

Kızlar sancili bebekleriniz için ne yapıyorsunuz? Benle de paylaşın. Cocugun o haline çok acıyorum..
Gaz masajı yapmaya çalışıyorum doktorumuz bize göbeğine kasıklarına bacakları ile yapılabilecek gaz mesajlarını göstermişti onları uygulamaya çalışıyorum beslendikten Sonra omzuma alıp sırtında vuruyorum mutlaka geğirmesini sağlamaya çalışıyorum göbeğine ve ayaklarına yaptığım masajları çörek otu yağı ile yapıyorum iyi olduğunu söylüyorlar Bir de Ayaklarını sıcak tutmaya çalışıyorum ama yine de benim kızım da bayağı gazlı ve çok sancılı sürekli iki büklüm oluyor bacaklarını kendine çekiyor falan Ben de o haline Cidden üzülüyorum
kızlar bugn hepatit b aşısı olduk banyo yaptırsam olur mu? ebe yaptırablirsn dedi ama size de sormk istedim size ne dedi ebeler
Bugün bizde hepatit b aşısı olduk canım doktorumuz 24 saat boyunca banyo yapılmasın dedi bilgin olsun

Kızlar burada daha önce konuşuldu mu hatırlamıyorum ama emzirme esnasında bir şeyler yiyip içiyor musunuz? Kulaktan dolma bilgiler arasında emzirirken bi şey yiyip içilmez şeklinde bir söylem de var. Ben de dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen de biliyorsunuz çocuklar kucaktan inmek istemiyor yemek zorunda kalıyorum

Slm kizlar nasilsiniz bebisler iyidir inşallah kizlar siz bebeklerin doydugunu nasil anliyorsunuz bebegim gogsumde emerken hep uyuyo birakinca uyaniyo ariyo sonra yine ayni cis kaka cok yapiyo gunde bes kez kaka yapiyo

aaa tmm cnm teşekkürler

ilk kez duydum benim kızm memeden inmediği için sürekli emzirirken yiyorum

Ben emzirirken bir şey yiyip içmesem aç kalırım herhalde, bizimki sağolsun hep yemek zamanlarında uyanıp emmek istiyor o denilenlere de kulak asmayın aslı astarı yok diye okudum ben hep.

Slm kizlar nasilsiniz bebisler iyidir inşallah kizlar siz bebeklerin doydugunu nasil anliyorsunuz bebegim gogsumde emerken hep uyuyo birakinca uyaniyo ariyo sonra yine ayni cis kaka cok yapiyo gunde bes kez kaka yapiyo
her emzirmeyi 20 30 dk tutuosan (2 satte bir)bide kilo alıyosa doyuyodur cnm başka türlü bnde anlayamıyorum

Bende bisey içmeyin diye duydum ictigin sey direk olarak sute karisiuo denilmişti bana

Bi bebek bu saatte uyanıp fıldır fıldır nie bakınır anlamış değilim.Zamane bebeklerde tuhaf
Benimki de o saatte fıldır fıldır bakıyordu Vallahi hiç şaşırmadım
Valla doyuyor mu doymuyor mu hiç anlamıyordum gerçekten çünkü aynı anlattığın gibi benim kız da sürekli emiyor emerken uyuyakalıyor ağzından memeyi çekince tekrar aranmaya başlıyor tekrar memeyi veriyorum derken bu şekilde devam ediyor.Tabii bu uyuma ve emzirme döngüsü içerisinde gazını bir türlü çıkarmaya fırsat bulamadığım için de gazdan kıvranıyor yavrucak ama bugün ultrasonumuz vardı Karın ultrasonu gitmeden önce biraz emzirmiştim ultrasonda hemşire karnı tok sanırım besleyerek mi getirdiniz dedi 10 dakika 15 dakika falan emzirmiştim. Hatta ben yarım bırakıp çıkmıştım onu tatmin etsin diye uyuduğunda bırakıp hemen çıkarmıştım.ultrasonda dolu gözüktü karnı yani demek ki o kadar emme ile de doyuyormuş onu anlamış oldum ben de

Valla bende çok merak ediyorum bunu canım benimkide memede uyuyo daha sonra alıp gazını çıkartıyorum tekrar aranmaya başlıyo acaba emzirmeden sonra gaz çıkarınca doymuşmu oluyo

Şimdide uyuyo mışıl mışıl acaba geceyle gündüzümü karıştırdı diyorum bu defada ben kötü oluyorum migrenim tuttu dünden beri geçmek bilmiyoda bi tuttumu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…