2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Yaa benim göbek olduğu gibi duruyor Tiny. Cıvık hamur gibi. Hala hamile gibi giyiniyorum korkuyorum ya. Senin nasıl. Asla toparlayıcı tayt giyemem korseye nasıl cesaret etmişim ya da giyenler nasıl giyiyor bilmiyorum
Benim göbek bayağı indi kuzum birde sıkı hani dediğin gibi değil ama mesela birşey değdiği zaman acıyo toparlayıcı taytım bugün geldi yarın deneyecem acaba giyebilecek miyim çok merak ediyorum

Eşim nüfusa gitti kuzum randevu alıp hastanede verilen doğum belgesiyle birde eşim kendi kimliğini vermiş ama bazı yerlerde anneninde kimliğini istiyorlarmış

Evet kuzum yani yari belden uyusuk iste ne deniyorsa
Ayy bi tane arkadasım var bana manyak manyak şeyler yazdı ya sinir oldum sormadım da yani. Sezaryen mi dedi evet dedm yarım olcak. Ayyy çok kötüi herşeyi hissetçekan seni resmen yırtıyorlar flan yzmıs eşin gircekmi dedi yok dedim ayy çok kötüü olmuşş hemşirelerle takılırsn artk hhaha yazmıs sonrasında da ağrılardan mahvolacaksın falan yazmıs sinir oldmm ya dedm bana niye bunları söylüyorsun da korkutuyosun şuan. Allahm yaaa zaten gerginim canım sıkıldı iyice

Çok özür dilerim de. HADSİZ. fikir beyan etme hakkına bile vermeden sahip olmaman gerekiyoken böyle negatif ve korkutucu konuşmayı nasıl hak görebiliyor ya da nasıl bu kadar düşüncesiz olabiliyor 2 gün sonra işleme girecek bir insanla konuşurken. Benim 12 yaşındaki kardeşim bile benle bu konuları konuşurken nasıl dikkatli. Benim aklım almıyor aklım. Kusura bakma yakın arkadaşınsa da.

Yok ya yakın değill dedm o zmn neden 2. Yi de aynı yaptın insan biraz düşünür yaaa. Söyledıklerini burda yazdm ama kusura bakmayın aşırı gerdi beni

Benim göbek bayağı indi kuzum birde sıkı hani dediğin gibi değil ama mesela birşey değdiği zaman acıyo toparlayıcı taytım bugün geldi yarın deneyecem acaba giyebilecek miyim çok merak ediyorum
Ay ne güzel benim göbeğim baya cıvık ya çok çatladım ondan olabilir. Denersen bizimle de paylaş kuzum

Eşim yoktu ama o an zaten sadece bebeğe odaklanıyorsun kendini bile gözün görmüyor inan ameliyat aşaması en rahatı. Sonrası bebekle ilgilenmeye çalışmak yaradan dolayı geriyor insanı. İlk iki günü atlattın mı Allah ın izni ile daha iyi olmaya başlıyorsun. Ben öyle çekiştirme filan da hissetmedim. Bir şeyler yapılıyor ama acı yok histe çok az. Ağrın oldukça da iğne yapılıyor zaten. Benim canım aşırı tatlıdır. Kan vermek bile büyük bir olaydır gözümde ben öyle böyle atlattı isem herkes yapar emin ol canım. Bir de şimdi öyle düşünüyorsun o an hiç biri aklına gelmeyecek

Kızlar sezeryan dan sonra kahve için diyorlar ya bugün alicaktim kafama takıldı Nescafe sade mi yoksa türk kahvesi mi içiliyor ona göre alayım dedim
Ben hiç içmedim kuzum aklıma bile gelmedi. Direkt odama geçemedim onunda etkisi ile. Baş ağrım olmadı şükür ki hiç su içmedim. Serum verdiler gerçi bol bol. Bir de ağrı kesici yaptılar belli aralıklarla etkisi oldu mu bilmem. Nescafe ya da Türk kahvesi fark etmez bence ikisi de bulunsun olmadı yanında.

Canım benim inşallah temiz çıkar hayırlısı ile gelir grubun ilk kuzusu evine

komik bir şey anlatayım anestezi verildi işte kontrolleri yaptı anestezi doktoru. Sonra bana bir mayışma geldi. Dedim ki komple mi uyutuyorsunuz benim içim geçiyor sanki güldü doktor sakinleştirici yaptık öncesinde ondandır dedi Ne bileyim bende bir panik oldum kafam gidiyor dedim

Labellaaa hic sıkma canını kimseyide dinleme bizimki hic bilmedigimiz birsey oldugu icin merk heyecan korku hepsi birarada kızlarn dedigi gibi bnce bebisi düsünmektn o an hicbisey dusunmuycez gibi geliyor ohh bide sesini duyarsak tamamdir arkadsm 20 dk de hersey bitti demisti 2 gunu de atlattk mi tamamdirr zaten ilk günü hep agri kesici yapacaklar hic stres olma bi bakmissin hersey bitmiss bile

Kendini bilmez in biriymiş böyle soyleyip kendileri çifter çifter dogurana sinir oluyorum ameliyat sonuçta illaki ağrı sızı az veya çok yaşanacak ama evladını görünce hepsi unutulur nedir bu ya bir tek sen mi sezeryan olacaksın cnm herkes oluyor 3-5 güne toparlaniyor takma kafanı senin moralini düşürmesin böyle şeyler önemli olan sen ve bebeğinin sagligi geri olur biter
Benim kendi ablam bile dedi ayy ağrı sancidan foto bile cekinemiceksin daha durrr dedim Allah büyük herkes nasıl atlattiysa bende atlatacağım
yani insanlar garip hamile kadının psikolojisinden anlamıyorlar kaldı ki onlarda birer anne olmasına rağmen düşünme ağrı siziyi sen bebeğine odaklan

Nasıl bir kafayla sana bu şekilde anlatmış çok şaşırdım benimde eşim yoktu ameliyat sırasında yanımda o an bunu düşünmüyorsun ki odaklandığın tek şey bebeklerin sesi ve ameliyathanedeki anestezicisinden hemşiresine doktoruna herkes o kadar ilgili ki senin stres yapmaman için ellerinden geleni yapıyorlar smeliyat sırasındada uyuşturdukları için zaten ağrı adına birşey hissetmiyorsun sadece bebeği almak için karnı sanırsam sağa sola çekiştiriyolar bende o esnada başımın döndüğünü sanmıştım ama zaten oda ağrı veren birşey değil sadece odaya çıktığın zaman anestezinin etkisi geçtiği zaman ağrın oluyor ondada belirli aralıkla gelip ağrı kesici vuruyolar ilk günü atlatıncs pek bir sıkıntıda kalmıyor hiç arkadaşının dediklerini düşünüp stres olma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…