2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
İnşallah inşallah bol bol yatıyorum Perşembe doktora gitcez inşallah güzel şeyler duyarız tekrar kanama olacak diye çok korkuyorum
İyi düşünelim iyi olsun şuan kanama yokmuş belki de artık olmayacak boşa sıkmayın kendinizi.hem progestan baya etkili bir ilaç faydalı olmuştur oluyordur.inşallah perşembe güzel haberler verirsiniz burda 💕

Benim oğlumun ismi Aren çok beğenirler farklı geliyor sanırım fikir olsun size de☺️ Şimdi 2. Oğlum nasipse bi isim bulmam lazım duyulmamış değişik bir isim olsun istiyorum ama bulamadım 🙁☺️
Aren ismini ben de çok beğeniyorum. Erkek olsaydı bu ismi koymayı düşünüyordum ama doktor kıza benzetti ve bir sonraki kontrolüm salı günü. Bakalım 😊 Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin🙏

Merhaba geçen salı gece kanama yaşadım bir gece hastahanede kaldım iğne ve serum yapıldı geldim eve ertesi gün ilaca rağmen siyaha dönüp kanama oldu tekrar hemen doktora gittik alttan muayene etti plasenta rahim.agzina yerleşmiş kanamanin sebebi de bu imiş sürekli istirahat yatış ve progestan 200 fitil olarak al dedi Perşembe gününden beri söylediklerini yapıyorum şuan kanama yok ama o alt tarafa vuran zonklama bel ağrım kasık ağrılarım devam ediyor özellikle otururken veya uzun süre ayakta kalınca Perşembe kontrol var 20 li haftalarda yukarı çıkmasını bekliyoruz dedi ama daha 15. Haftadayim sizin durumunuz ne oldu
Merhabalar, çok çok geçmiş olsun. Benim rahim ağzını kapamamış bir sonraki günkü muayenede 1,5 cm Aralık görüldü. Ama ayakta pek duramıyorum hemen gene ağrım oluyor. Bu ağrılar aşağı yerleşimli plesanta ile mi ilgili bilmiyorum ama progestan 200 e sabah akşam devam ediyorum fitil şeklinde ve mümkün mertebe uzanıyorum. Fakat bugün işe başlayacağım doktor rapor vs kesinlikle al yat demedi şu aşamada. Yukarı çıkar haftan ilerledikçe dedi hem normal gittiğim kadın doğımcu hem perinatolog. Ama tamamen kapamış olsaydı istirahat önereceklerdi. Siz istirahat edin mutlaka, sakın moralinizi bozmayın 20. haftadan sonra çok çok çok büyük ihtimalle yuları çıkacaktır. Plesanta previa 200 de 1 görülen bir durummuş.

Bugün çok kötü migren tuttu kızlar ve bana ancak majezik iyi gelirdi öğlen uyudum geçmedi kalktım parıl içtim hafifledi. Ama geçmedi akşam şiddetlendi KV patates kesti eski usül üzerine de alnıma gelecek yere türk kahvesi koydu alnıma sardık yarım saatte geçti aklınızın bir.kenarında bulunsun 😘
Eskiden bende cok yapardım hele patates soğuksa daha da iyi gelirdi. Ama kahveyi hiç duymadım. Cok geçmiş olsun.
Merhaba kızlar sizlere bir sorum olacaktı. E nabız dan sonuçlara tam erişemiyorum. Sadece değerler normal yazıyor nasıl içine tıklayabiliriz. Bir de kana göre cinsiyet tahmininde bulunmuşsunuz. İkilide ki kan sonucuna göre mi bakıyorsunuz bende 295 bin yazıyor. Yanlış yere mi bakıyorum sizler iki basamakları konuşmuşsunuz
Ikili tarama testinde beta hcg yazar ama bosa bakma tutmuyor o. E nabizda değerlerinin yaninda + işaretine tıklayınca aciliyor. Yada tarihi seçin pdf olarak indir tıklayın. Sayfa sayfa gozukuyor

Sanırım benim yazdıklarımdan dolayı kötü oldunuz özür dilerim aslında benim amacım sadece doğum hikayemi anlatmaktı şuan doğumda yaşadıklarından kendim rahatsız olmadığım için sanırım anlatmakta zarar görmedim elbette oğlumun engelli.olması kötü birşey yapamadıklarını görmek ama onun bir gülümsemesi ömrüme ömür katıyor hayatımı güzelleştiriyor ayrıca kendim ve eşim özel eğitim öğretmenimiz hayatımız bu çocuklarla geçti ömrümün sonuna kadar da geçecek yapılan hataları görmenizi de istedim ama haklısın keşke anlatmasaydım
Doğum hikayenizi okudum. Çok zor günler geçirmişsiniz umarım bu hamileliğiniz çok güzel geçer ve bebeğinizi zamanında sağlıkla kucağıniza alirsiniz. Yazılarınız o kadar kibar ve naif ve düşünceli ki hayran kaldım. Burası paylaşım platformu sonuçta dertleşmek istediniz hikayenizi yazdınız kendinizi kötü hissedeceğiniz hiç biseey yok ♥️♥️ mesleğiniz de çok kutsal siz de çocuğunuz da öğrencileriniz de çok özelsiniz ☺️ görünce yazmak istedim ♥️

O zaman benden de gelsin bir doğum hikayesi .. 🤗
Ben ilk başta 3 üzlere gebeydim doktor taşıyamazsın 3 ünü de kaybederiz dediler ve bu iğrenç ikilemde 3 hafta yaşadım isyanbulda bir perinatologa gittim Bursa'dan . O da aynısını söyledi birini sonlandırmamız lazım dedi.o an içimden tek geçen nolur birisi sağlıklı olmasın sağlıklı bir bebeğe kıyamam filan derken 1 bebekte kalp damarları sıkıntılı göründü onu sonlandırdılar bir iğne ile hayatımın en kötü anlarından biriydi diğer ikisine kavuşabilmek için bunu yapmak bile çok çok zordu. 12. Haftasonu. 16. Haftada tahim ağzı yetmezliği görüldü acil ameliyata alındım serklaj yapıldı ve ben yatağa bağlandım ne banyo ne tuvalet asla kalkmadan 29 haftaya geldim biraz akıntının arttığını hissettim turnusol kağıdı bulup koyduk renk değişimi bebek suyu diyordu ama sabah doktorum değil suları çok iyi bebeklerin dedi eve döndük 2 saat sonra eşofman tamamen ıslandı hemen gittik hastaneye yatış ciğer geliştirici vuruldu sürekli nst bağlı. Ertesi gün oldu tekrar ciğer geliştirici öğleden sonra 6 gibi sancılar başladı ama ekranda çıkmıyor hemşireler ekranda olmadığı için umursamadılar yemek yedim ve asıl önemlisi kan sulandırıcı iğnemi vurdular saat 10 da iyice coştu sancılar artık doktora haber verdiler o geldi çatı muayenesi filan. Sonra kan sulandırıcı öğrenince acil kan tahlilleri anestezi uzmanı son 10 dk dedi anneyi kaybederiz apartopar ameliyathane gerisi yok zaten . Asansörde eşimi gördüm bebekler kiveze gitmişler iyiler mi dedim iyiler dedi kime benziyor demişim ikisi de bana benziyor diyince tüh demişim sonra da niye tüh diyorsam ben seni severek aldım demişim 14 hafta yatınca ilk günden yürüdüm oturdum herbiley yaptım bebekler küvezde 1 ay kaldılar ama demirim doğumu başlatan doğumda baygın doğdu sanırım anestezide etkilendi beyin oksijensiz kalmış selebral palsy li paşam herkesin hayırlı doğumları olsun inşallah sıkıntısız
Benzer doğum hikayem var. Yazıp moral bozmak istemem. Sizi okurken o günlere gittim. Allah kuzularımıza sağlık uzun ömür versin

Malese
Benimde 4. Gebeliğim hepsi farklı haftalarda kesildi. Bunda 16 olduk neredeyse bugün ilaç içmeyi unutmuşum mahvoldum 😔 her gebelik cidden farklıymış bunu anladım. Birde derler ki aynı cinsiyetse mide bulantısı çabuk geçer. Üçüncü oğlum olacak değişen bişey yok valla 😃
Malesef öyle hepsi ayri bi tecrübe benimde sabah biraz tadım olmuyor ama bu günleri de atlatacagiz ina az kaldi.ben ilaci 12 bitti bıraktım cok sersem yapıyordu beni

İsim arayan arkadaşlarım ‘bera’ ismi nasıl sizce? İlk duyunca kız yada erkek çağrışımı yapıyor mu sizce fikrinizi almak isterim🙏🏻

X