2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Selam arkadaşlar geçmiş olsun mesajlarınız için tek tek hepinize çok teşekkür ederim.

biz ailecek kendimizi çok iyi korurduk . Hamilelik başından beri n95 takıyordum . Markete girmezdim avm bir senedir hiç gitmedim ama buna rağmen okul kapanmadan öğrencilerden kaptım sanırım .
buna rağmen olduk hatta önce ben oldum sağlıkçı eşime bulaştırdım 🤦🏼‍♀️

çok ağrılı sancılı bir süreç en kötüsü sürekli endişe ediyorsunuz bebek için .

bu sebeple ne olur dikkat edin sizler de olmayın.

Ya çok sevindim kuzum, hayırlısıyla gelsin bebişim inşallah. 🧡

Bir süredir bakamadım buraya, benim tansiyonum yine çok yükselmeye başladı, geçen haftadan beri her gün hastane-test-tahlille geçti günlerim. Maalesef tansiyon ilacına başladım yeniden, çok üzülmüştün ana doktorum pek çok kişinin kullandığını hatta günde 12 tane bile içen olduğunu söyleyince içim rahatladı. ☺️ 12.haftanın içindeyim artık, haftaya ikili test var ona da çok gerginim. 🙄
Çok geçmiş olsun ❤️

Kızlar az önce telefonda doktorla konuştum TSH im 5 lerdeydi bugün tahlil verdim 2.17 lere düşmüş şükür lakin yine devam edecek misim doğuma kadar içmeye 😔 sabah aç karnına içtiğim için midemi mahvediyordu hemen çıkartasım geliyordu. Neyse sağlık olsun içmeye devam. Bir de mide bulantısı için prilam verdi telefonda konuştuğumuz için ses bi gidip bi geldi pek de anlayamadım. Yatarken 2 tane iç dedi onu anladım da gündüzleri 1 yatarken 1 ic gibi birşey dedi sanki onu anlayamadım. Aranizda kullanan var mi
Evet canım aynı şekilde yatarken iki etkisini yeteri kadar görmezsen sabah da icebilirsin
Kızım 2.5 yaşında olduğu için bende idari izinliyim çok şükür
Hangi kurumdasiniz MEB bize yok dedi
11+6yım koku hassasiyetim kısa sürmüştü zaten ama bulantım birkaç gündür azaldı çok şükür 🙏🏻 Akşamları da 8de bayılmıyorum artık, enerjim de yavaş yavaş artıyor sanki.Darısı başınıza 🤗❤️
Ayyy ne güzel darısı başımıza 🤗🤲🤲

Ben de bulantı+ halsizlik o kadar yoruluyorum ki çamaşır attım ayağa kalktım kalbim yerinden çıkacak hiç bi şey yapmadım halbuki geçecek dimi ya az kalmıştır inşallah 😔
InsAllah biraz daha sabredeceğiz ben anneme geldim hic bir şey yapmıyorum daha doğrusu yapamıyorum başım kalkmiyor

Kızlar bu saat oldu hala uyuyamiyorum.midem hep ağzımda sanki.yatsam yatamiyorum kalksam kalkamıyorum hesabı napsam bilemedim.soda içtim az once biraz gezindim geçecek gibi değil daha önceki gebeliklerimde hiç böyle olmamıştım😔dr kontrolumu yrn a aldım bakalım ne diyecek
Ben de aynı senin gibiyim canım ve sanırım 9. Haftada pik yapıyormuş bulantı, inşallah azalır bizimkisi de, ben de çok kötüyüm elimde sürekli poşetle dolaşıyorum

Kızlar benim çok bulantım var ve kendimce hafifletecek şeyler buldum mesela yemeği dik halde yiyorum ve hemen yatmıyorum, baya rahatlattı en azından artık biraz midemde duruyor, asitli şeyler yemiyorum salatalık bile, yağsız baharatsız yani tatsız şeyler yiyorum ama iyi geldi, yedikten sonra dik oturmakta çalışıyorum hatta yere oturuyorum, kuru şeyler yiyorum ve su içmeye çalışıyorum ama içermediğin için içine limon atıyorum bir dilim iyi oluyor deneyin dostlar sizde de işe yarar bence

Kizlaaar selam catlak kremi lierac almayi dusunuyorum ama gunes kreminde hala bir sonuca varamadim tavsiyeleriniz neler acaba dogal yapili olmasini istiyorum bebise zararsiz :anne: :KK54:
Canım ve diğer bütün canım anneler, ben çoook sık kilo verip aldığım için zaten çatlaklara karşı sürekli kullandığım ve kime söylediysem (hamileler dahil) herkesin memnun kaldığı bir öneride bulunayım, %100 doğal hem de. 🤭

Avokado Yağı 🥑 1 birim
Hindistan Cevizi Yağı 🥥 2 birim
Zeytinyağı 🫒 2 birim

Üçü de soğuk sıkım olmalı, üçünü güzeelce karıştırın ve her gün ya da müsait hissettikçe belinize karnınıza göğsünüzde kalça ve bacaklarınıza sürün. Ben tüm vücuduma uyguluyorum, tavsiye ederim. 🌸

Merhaba siz yurtdışında yaşıyorum demiştiniz sanırım bende yurtdisindayim 3 yıldır ama turkiyede tüp bebek yaptım şimdi 12 +4 um yurtdışına geri dönüp takiplerime orada devam etsem sıkıntı olur mu diye endişelerim var burada bir ay sonrası için sağlık ocağına tetanoz aşısı randevusu vs verdiler birde tüp bebek ve 40 yaş üstüyüm acaba yurtdışında da sezeryan mi yaparlar burada yaparsam sezeryan olur büyük ihtimalle sizin gördüğünüz farklar var mı türkiye ile acaba? Sağlık güvencem de yurtdışında.
Kaldığınız yerde bilgilerinizi verirsiniz hastaneler güzel ilgileniyor ona göre kontrollerinizi gözden geçirirler mesela bulunduğunuz yerdeki ebeler veya kendi seçtiğiniz kadın doktorunuz da ilgilenir.. benimki özel gebeliklerim biraz problemli burda 8. Haftadan önce bakmıyorlar bariz bekleyeceksin onun için ben kendi doktoruma gidiyorum tabi ücretli. Sezeryana gelince burda sık değil çok çok ciddi olmazsa olmuyor ilk doğumumda acil doğuma girdim sezeryan olmam demiştim bizde yanaşmıyoruz dediler acil olmazsa. Bir tanıdığım ilkinde sezeryan oldu ikincide normal doğurdu 🥰

Arkadaslar bu sabah ilk defa karnıma bir ağrı saplandı ağrıdan ziyade bisey batıyor gibi nefesim kesildi bu durumu yaşayan oldu mu korkuyorum kötü birsey değildir insallah
hala da geçmedi 😔

Evet arkadaşlar ancak fırsat bulup girebildim , ben de eşim de pozitifiz maalesef 😟

Selam arkadaşlar geçmiş olsun mesajlarınız için tek tek hepinize çok teşekkür ederim.

biz ailecek kendimizi çok iyi korurduk . Hamilelik başından beri n95 takıyordum . Markete girmezdim avm bir senedir hiç gitmedim ama buna rağmen okul kapanmadan öğrencilerden kaptım sanırım .
buna rağmen olduk hatta önce ben oldum sağlıkçı eşime bulaştırdım 🤦🏼‍♀️

çok ağrılı sancılı bir süreç en kötüsü sürekli endişe ediyorsunuz bebek için .

bu sebeple ne olur dikkat edin sizler de olmayın.

Aaah ya tüüüh. Çok geçmiş olsun canım 😞 Umarım sorunsuz, sanki hiiiiiç olmamış gibi kolayca atlatırsınız. Doğru diyorsun insan en çok bebek için korkar şimdi hamileyken.

X