2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270

Biz de oğluma, geçen hafta söyledik.
Şu an 7 yaşında.
Söylemek için kalp atışını duymayı beklemiştik.
Verdiği tepki “hıımmm tamam” Odun işte ya. Erkek değil mi! Çocukta olsa, kanlarında var arkadaş
Gerçi sonradan daha çok merak sardı onu, sormaya başladı. Hatta bana davranışlarında dikkatli olmaya falan başladı ooooy kurban olurum ben ona
Hem severim, hem söverim. Anayım ben

Aaaaa o da nasıl bişeymiş öyle
İlk kez duydum. Çok ilginç

Şimdi iğne mi vuruluyorsun canım nedemek sinirlenince pıhtı atıyor anlamadım
Evet iyne vuruyorum.x kromozomlarinin her ikisi homozigot.yani hem hasta hem tasiyiciyim,annem babam sagolsun.baba taraf hep kalp krizinden gidiyor,anne taraf beyin kanamasindan.abim doktor oldugundan bizimkileri zamaninda mudahile etti diye iyiler ama her gun bir kucak ilac iciyorlar.banada miras vermişler.hersey gulluk gulustanlik olursa bir sorunum yok,ama bi sinirleneyim vicudumda morluklar olusuyor.en son eşime şeker tedavisine başladik,ustune bide depresyon ilaci.benimde adete 5 gun kala iyneye basladim.hamd olsun Allahima.inşâAllah tamamina erdire biliriz

Brn de ilk defa duydum sen stresin s sini bile yapmayacaksın o zaman en önemlisi de eşin tabii onun desteği herkesten önemli dışarıyı boşvereceksin duymayacaksın aslında hiç kimseyi ama nereye kadar allah öyle insanlara merhamet versin kimse kimseyle uğraşmasa şu dünyada ne olur ama kanun böyle işte inşallah sağlıkla gelir bebeğin peş peşe versin sana rabbim hayırlı evlatlar

Evet cnm ben bir de bos gebelik yasadim kisa süre önce, o yuzden iyice bir belirti arıyorum sık sık gideblsem keske 20. Hafta cok uzak bence 16dan itibaren hissedilebilir. Aman saglikli olsunlar da insallah, gerisi hic sorun değil

Oyle okudum cidden.. ilk gebelikte 20-25 e kadar hissetmeyebilirsiniz yaziyordu. Cok geldi bana da bebek buyur o zamana kadar cunku Ama tecrubesiz oldugum icin acaba olabilir mi diye dusunmedim degil

Allah razi olsun

Canim sekerli seyler icmek istiyor malesef
Ama deneyebilirim tesekkur ederim oneri icin
Vallah bebeyi kesenin icinde can cekisirken gorunce diyil sekerli seyler hic birseyi canim istemedi.zavallim ne haldeydi bi gorsen bide boyu buyuk cikdiydi 3 gun.10 gun diyet yapib gittim,sakin ve haftasina uyumluydu.bebeyini hayal et şekerli şeyleri unut

Aileden birinden saklamak çok zor canım elbet söyleyecegız ama şu nispet yapanlar gerçekten varmı
Böyle topiklerde çok okudum demekki yapan var malesef. Çevremde gördüğüm de şöyle bir şey var senin kızın olmaz boşuna sevinme bu da erkek bak görürsün gibi şeyler bana yapılmadı ama böyle olaylar dinledim arkadaşlarımdan faln malesef herkesin herşeye bir diyeceği var

5 yıl çocuk sahibi olmayı beklemiş biri olarak etrafımda o kadar çok hamile gördüm ki naçizane tavsiyem söylerken hiç tereddüt etmeyin çünkü kimin ne niyetle yaklaşıp konuyu açtığı çok net fark ediliyor saklanması üzüyor... sanmıyorum bu kıskanma gibi durum değil insan sadece herkesin bu kadar kolay çocuk sahibi olabilirken kendinin bu konuda sınanmasına üzülüyor yoksa Allah çocuğu bekleyenlerden alıp da sağa sola dağıtmıyor herkes kendi nasibini yaşıyor dilerim rabbim bu uğurda bekleyen uğraşan herkese nasip eder o acıyı gerçekten yaşayan bilir

Var tabikide var.abim benden sonra evlendi karisinda mikrop vardi bide yumurtalari catlamak bilmiyordu.2 senelik tedaviden sonra hamile kaldi.usme gittiyinin ertesi yine gitmek istiyorum demiş,annem bu kadar erken zarar olur diyince,senin gozun beni almiyor,kiskaniyorsun kuzin kisir ben hamile kaldim diye kiskaniyorsun demiş.dusune biliyormusunuz.bu kadar kalbin fesat ola bide diline getirib kaynanaya soyleyecek ceseraretinde ola.bi anne icin ne fark ediyorki oglu ya kizi,her ikisi icin uzuluyor adaklar adiyor,dua efiyor oyle diyilmi

Beni uzen karsisindakinin cocugu olacagi diyil,beni kiskanc,fesat,nazarci,ugursuz olarak gormeleri oldu hep.ikinci eltim kendisi arayip soyledi,Allahin her gunu uyaninca duayla basladim saglikli dogsun diye,eşimin yiyeni cani kani mirascisi ölürken mezara koyanimiz dar gunumuzde yanimizda olacagimiz birini neden kotuluyunu isterki insan

Oyle okudum cidden.. ilk gebelikte 20-25 e kadar hissetmeyebilirsiniz yaziyordu. Cok geldi bana da bebek buyur o zamana kadar cunku Ama tecrubesiz oldugum icin acaba olabilir mi diye dusunmedim degil
Evet canim dedigin gibi haftalar farklı farklı yazıyor, zayiflar daha cabuk kilolular daha gec hissedermis mesela ayyyy biz ne zaman hissedecegiz acaba

Bebegin iyi di mi suan?
Aslinda hamilelige ozel bir durum degil. Normalde de hep soguk, sekerli seyleri severim.. Ama hamileligimi ogrendigimden beri sekerli seyleri kestigim icin suan daha bi fazla istiyor canim, ozledim.. Yine de hakim oluyorum kendime.
Kahveyi bile sekersiz iciyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…