2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Evet cnm ben bir de bos gebelik yasadim kisa süre önce, o yuzden iyice bir belirti arıyorum 🙈 sık sık gideblsem keske🤭 20. Hafta cok uzak bence 16dan itibaren hissedilebilir. Aman saglikli olsunlar da insallah, gerisi hic sorun değil 🥰🙏🙏

Sen kimseyle kurmamissindir ama esin çalışıyorsa, markete gidip geliyorsanız o bile yeterli ki, yani artik asiri korunabilmek mumkun değil ama elimizden geleni yapiyoruz tabii ki, insallah hicbir sey olmadan atlatacağız bu süreci 🙏🙏🙏🙏
Evet cnm çalışıyor eşim ama onda bişey yok . İnşallah bir an önce geçer bu kötü günler 🙏

kizlar sizde de sarimyrak akinti oluyor mu? günlük ped kullaniyorum cikardigimda sari gibi oluyor normal mi bu?
Bende dün yazmıştım bu soruyu , benim baslarda yoktu yeni başladı.Ama ben gunluk ped kullanmıyorum bana dokunuyor.Cok sık iç camasır degistiriyorum.takip edicem koku olmadığı surece normal sanırım
herkese iyi pazarlar 😇 şimdi size bişe sorucam diyeceksiniz ki hay senin ben derdini öpeyim 😁😁
bildiğim kadarıyla çoğumuz henüz official bi duyuru yapmadı gebeliğiyle ilgili. 21 nisan bizim evlilik yıldönümümüz o gün instagramda bi postla duyuruyu yapmayı planlıyorum ama daha erken mi yaa herkesn haberinin olması için? 9. hafta daha çünkü 😁
böyle söyleyince özel bi post gibi değil sadece öyle artık herkesn haberi olsun diye şakayla karışık bişeyler paylaşmayı planlıyorum.
sizlerin bu konuda fikrinizi almak istedim
Canım icinden nasıl geciyorsa öyle yap.Güzel bir konsept düşünebilirsin 🤩
Kasım tüp bebek grubuna yazmışım bir sürü mesaj nasıl olduysa kusmak beni mahvetti :KK43:
Onlarda gelseler ya neden ayrı takılıyorlar 🤗
Kizlar merhaba cuma gunu 7+0dim pembe lekelenmem oldu ikizlere hamileyim doktorum bi kesenin yaninda kanama alani gordu bir kere lelekenme geldi sadece cuma gunu. dun bugun hic olmadi bunu yasayanlar varmi bisey olmaz degil mi yarin kontrolum var tedirginim😔 rahmimde de sizi hissediyorum ama bu kanama alanindan mi oluyor yoksa normal hamilelik agrisimi ayirt edemiyorum..
Geçmiş olsun canım , çogumuzun lekelenmesi oldu.Sanırım ilaç kullanıyorsun en başindan beri.Dinlen ,uzanmaya calış

Gönlüne göre olsun inş canım ben doktorun tahminini bile kimseye söylemedim inanamadım hala.. yarın kan vermemin 10. Günü bakalım sonuç gelecekmi 🙏🙏
Canım kaç hafta kaç günlükken vermiştin kanı ?
Evet Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah 🙏 benımde bir arkadasımın olmuyordu bizde deneme aşamasındaydık içimden Allahım verirsen arkadasıma nasıl söylerim diye stres olurdum çok şükür benden 2 hafta önce o hamile kaldı sonra ben 🙏🙏🙏🙏
Benimde iki arkadaşim var bu sekilde ,nasıl söyleyeceğim bilmiyorum :KK43: Allah dileyen herkese sağlıkla nasip etsin 🤲

Canlarim benim,biliyorum heveslisiniz,yakinlariniza duyurmak istiyorsunuz ama,eyerki yakinlarinizda cocuk isteyipde sahib olamayan biri var ise sakin yapmayin.benim eltimle sorunlar vardi.hamilelik sayfasina 7 haftada yazdigi mesaji gordum,kaynanama sordum yok cocuk filan dedi sonra duydumki 5 .haftadan biliyormus kadin,guya ben kiskanirim,uzulurum gibisinden soylememis.ama eltim sagolsun bana duyurmak icin elinden geleni yapiyordu.aman ilk torunu doguracam,kaynanam kaynatam el ustunde tutuyor,kocam elini koyuyor hiss ediyor,ama surekli ilk torun diye gezmelere cikariyorlar,her istediyimi aliyorlar diye yaziyordu.ilk gelin benim 12 sene cocugum olmadi.kiskanmadim ama zoruma gitdi benden gizletilip internetde afis yapilmasi,gozume sokulmasi.esim profilini yasaklayip sildi kadini.her gun okuyub agliyordum halimeki,ne hallere kaldimki akli zekasiyla beni yenemediyinden kisirligimla dalga gecercesine yapiyordu.LUTFEN eyer etrafinizda benim gibisi varsa yapmayin
Ben eltime kendim söyledim ama asla nispet yapmak için falan değil çok sonra duyarsa da benden saklıyorlar diye üzülür falan diye düşündüm yanlış mı yaptım bilmiyorum herkes biliyordu kimse söylememiş benden öğrenmiş oldu yani😔

Evet Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah 🙏 benımde bir arkadasımın olmuyordu bizde deneme aşamasındaydık içimden Allahım verirsen arkadasıma nasıl söylerim diye stres olurdum çok şükür benden 2 hafta önce o hamile kaldı sonra ben 🙏🙏🙏🙏
Bende aynı şeyi yaşadım önce onların osun diye dua ettim zaten hergunde dua ediyorum kendim kadar çok istiyorum. Ama ben kendim söyledim laf arasında bu duyulmucak bişey değil eninde sonunda duyulacak diye düşündüm bilmiyorum yanlış mı yaptım acaba🤦🏻‍♀️

Bende aynı şeyi yaşadım önce onların osun diye dua ettim zaten hergunde dua ediyorum kendim kadar çok istiyorum. Ama ben kendim söyledim laf arasında bu duyulmucak bişey değil eninde sonunda duyulacak diye düşündüm bilmiyorum yanlış mı yaptım acaba🤦🏻‍♀️
Aileden birinden saklamak çok zor canım elbet söyleyecegız ama şu nispet yapanlar gerçekten varmı 😒😒

yaaaa benim bütün çevrem denk gelmedğim şehir dışında yurt dışında insanlar olduğundan internete ilan yapmak çok pratik geliyo 😂
İçinizden nasıl geliyorsa öyle yapın bence.. buradan ya da başkasından onay almanıza gerek yok :KK66:.. not: (sadece benim yakın çevremde şöyle bi sorun oldu 3-4 kişide , hamileliğini erken söyleyen arkadaşlarımda, bir aksilik olunca olumsuz haberide bir şekilde paylaşmak durumunda kalıp herkese tek tek açıklamak ya da mesajları cevaplamak, telefonda anlatmak vs çok morallerini bozmuştu) ama doğru zamanı ne zaman hissediyorsanız öyle yapın, içinizden geldiği gibi .. 👍

Bende dün yazmıştım bu soruyu , benim baslarda yoktu yeni başladı.Ama ben gunluk ped kullanmıyorum bana dokunuyor.Cok sık iç camasır degistiriyorum.takip edicem koku olmadığı surece normal sanırım

Canım icinden nasıl geciyorsa öyle yap.Güzel bir konsept düşünebilirsin 🤩

Onlarda gelseler ya neden ayrı takılıyorlar 🤗

Geçmiş olsun canım , çogumuzun lekelenmesi oldu.Sanırım ilaç kullanıyorsun en başindan beri.Dinlen ,uzanmaya calış
Oyle yapiyorum inşallah sagsalim atlatirim🤲🤲

Canlarim benim,biliyorum heveslisiniz,yakinlariniza duyurmak istiyorsunuz ama,eyerki yakinlarinizda cocuk isteyipde sahib olamayan biri var ise sakin yapmayin.benim eltimle sorunlar vardi.hamilelik sayfasina 7 haftada yazdigi mesaji gordum,kaynanama sordum yok cocuk filan dedi sonra duydumki 5 .haftadan biliyormus kadin,guya ben kiskanirim,uzulurum gibisinden soylememis.ama eltim sagolsun bana duyurmak icin elinden geleni yapiyordu.aman ilk torunu doguracam,kaynanam kaynatam el ustunde tutuyor,kocam elini koyuyor hiss ediyor,ama surekli ilk torun diye gezmelere cikariyorlar,her istediyimi aliyorlar diye yaziyordu.ilk gelin benim 12 sene cocugum olmadi.kiskanmadim ama zoruma gitdi benden gizletilip internetde afis yapilmasi,gozume sokulmasi.esim profilini yasaklayip sildi kadini.her gun okuyub agliyordum halimeki,ne hallere kaldimki akli zekasiyla beni yenemediyinden kisirligimla dalga gecercesine yapiyordu.LUTFEN eyer etrafinizda benim gibisi varsa yapmayin
Ah canım ya bak az önce bunu okumadan yazdım benim çevremdede var ben her namazda dua ediyorum rabbim olmayanlarada versin inşallah 🤲 benim kızdığım neydi aslında olsun öğrensinler asla havası bile olmaz tabiki sevinirsin rabbim herkese yaşatsın benim 3. Sanki ilk çocuk yada hiç yokmuş gibi davrandılar söylemedikleri kimse kalmadı buna kızdım 😠 ama sana şunu söyleyim kesinlikle anlatacaklarımı sakın yanlış anlaşılmasın ben yeni evliyim daha 6 ay olmadı bu eltim çok göz yaşımı döktü bu çocuk konusunda ben kısır oldum gözlerinde öyleki konu komşunun yanında bir gün nasıl bozdu beni aileden yeni ayrıyım kimsem yok psikolojim bozulmuş yine böyle Ramazandı daha 5 aylığım aman görümcemle bir oldular beni doktora götüreceklerdi en iyi doktorlara 😡😕 hiç bişey demedim ama yaşattıklarını yaşasınlar benim döktüğüm göz yaşını döksünler dedim hep içimden o döktüğüm göz yaşını ben bilirim ben kısırdım bir bebek düşürdüm ondan sonra oğlum oldu tabi bu benim 5. Gebeliğim bak Allah’ın işine eltimin kızı 5 yıllık evli tedavi oluyor iş tüp bebeğe kadar gitti beni doktora götürecek olan görümcemin gelini 9 yıllık onun umudu bile yok ha canım sen dedin diye yazdım herkes kendi eliyle eder ha ben dua ediyorum ama genel olarak sevinmiyorum asla ben onlar gibi fesat olamam.. isteyen her kuluna yaşatsın rabbim 🤲

herkese iyi pazarlar 😇 şimdi size bişe sorucam diyeceksiniz ki hay senin ben derdini öpeyim 😁😁
bildiğim kadarıyla çoğumuz henüz official bi duyuru yapmadı gebeliğiyle ilgili. 21 nisan bizim evlilik yıldönümümüz o gün instagramda bi postla duyuruyu yapmayı planlıyorum ama daha erken mi yaa herkesn haberinin olması için? 9. hafta daha çünkü 😁
böyle söyleyince özel bi post gibi değil sadece öyle artık herkesn haberi olsun diye şakayla karışık bişeyler paylaşmayı planlıyorum.
sizlerin bu konuda fikrinizi almak istedim
Benim paylaştıgım pek cok arkadaşım ve aile üyesi var. ama sosyal medyada duyurmayı düşünmüyorum.

Aileden birinden saklamak çok zor canım elbet söyleyecegız ama şu nispet yapanlar gerçekten varmı 😒😒
Evet en dogrusu o cocugu olmayana kendinizin soylemeniz,ondan bundan yada internetden duymak,cok zor.bebeyi gizletmek mumkun diyilki eninde sonunda oyrenecekler ama hamile kendisi soylerse cani daha az yanar,birinin olmuyorsa herkesin olmiyacak diye birsey yok.baskasinin cocugu olmasin deyeninde kalbi kararmisidir,Allah oylelerinden korusun.birde bu bebekleri biz yaratmiyoruz Allah istediyine veriyor istmedediyini imtahan ediyor.sanki biz basarmişiz gibi davramayalim yeter.takdiri ilahi.Allah sag salim kucagimiza almagi nasip etsin

Bizde de anne babalar kızkardeşler ve mecbur kalıp söylediğim 2 kişi var henüz söylemiyoruz bizde Rabbim olmayan herkese nasip etsin bende hep böyle dua ediyorum 🙏duyan hayırlı olsun die aramıyor ama olumsuz olunca hakikaten. Meraktan arıyor Allahım hepimizin yavrusunu korusun kimseyi evladıysa sınamasın🙏🧿

Ah canım ya bak az önce bunu okumadan yazdım benim çevremdede var ben her namazda dua ediyorum rabbim olmayanlarada versin inşallah 🤲 benim kızdığım neydi aslında olsun öğrensinler asla havası bile olmaz tabiki sevinirsin rabbim herkese yaşatsın benim 3. Sanki ilk çocuk yada hiç yokmuş gibi davrandılar söylemedikleri kimse kalmadı buna kızdım 😠 ama sana şunu söyleyim kesinlikle anlatacaklarımı sakın yanlış anlaşılmasın ben yeni evliyim daha 6 ay olmadı bu eltim çok göz yaşımı döktü bu çocuk konusunda ben kısır oldum gözlerinde öyleki konu komşunun yanında bir gün nasıl bozdu beni aileden yeni ayrıyım kimsem yok psikolojim bozulmuş yine böyle Ramazandı daha 5 aylığım aman görümcemle bir oldular beni doktora götüreceklerdi en iyi doktorlara 😡😕 hiç bişey demedim ama yaşattıklarını yaşasınlar benim döktüğüm göz yaşını döksünler dedim hep içimden o döktüğüm göz yaşını ben bilirim ben kısırdım bir bebek düşürdüm ondan sonra oğlum oldu tabi bu benim 5. Gebeliğim bak Allah’ın işine eltimin kızı 5 yıllık evli tedavi oluyor iş tüp bebeğe kadar gitti beni doktora götürecek olan görümcemin gelini 9 yıllık onun umudu bile yok ha canım sen dedin diye yazdım herkes kendi eliyle eder ha ben dua ediyorum ama genel olarak sevinmiyorum asla ben onlar gibi fesat olamam.. isteyen her kuluna yaşatsın rabbim 🤲
Aslinda benim kanimda mutasyon homo var.sinirlenirsem pihti atiyor bebek oluyor,adetler agrili geciyordu,her gelen misafire gelin hasta oyuzden cocugu olmuyor diyordu.herkes bir tafsiye verib canimi sikiyordu,cogunu israrla yaptiriyordu.ve sonunda oyrendikki eşim şeker hastasi,benim sinirlenmezsen cocugum olur amma şeker hastasi koca ne kadar sinirlendirmezse artik :)

Canım kızlar an itibariyle ablaya kardeşi olacağını söyledik :rolleyes::rolleyes: Korktuğum gibi olmadı çok şükür 🥰 Pasta aldım ,üzerine abla oluyorsun yazdık.Benim gözüm doldu biraz şaşkınlığına 🥲Bakalım ilerleyen zamanlarda ne olur :KK73:
Hayırlı olsun tatlım iyi yapmışsınız bilmeli ve bu durumu beraber yönetmek güzel oluyor yardım bile ediyorlar 🙏🥰🧿

Aslinda benim kanimda mutasyon homo var.sinirlenirsem pihti atiyor bebek oluyor,adetler agrili geciyordu,her gelen misafire gelin hasta oyuzden cocugu olmuyor diyordu.herkes bir tafsiye verib canimi sikiyordu,cogunu israrla yaptiriyordu.ve sonunda oyrendikki eşim şeker hastasi,benim sinirlenmezsen cocugum olur amma şeker hastasi koca ne kadar sinirlendirmezse artik :)
Şimdi iğne mi vuruluyorsun canım nedemek sinirlenince pıhtı atıyor anlamadım 🙏

X