2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Merhaba kizlar,
Ben 2..bebegime hamileydim ama 10-11 Hafta arasi kalbi durdu. 19 Temmuzda hastanede dusuk yaptim.
En basindan beta duzenli artmiyordu. Ama buna ragmen kalp atisini duyduk. Yavasta atmiyordu gayet iyiydi atim hizi. Buyumesi de guzeldi.
Ben bu sonucu bekliyordum aslinda cunku okudugum konularda betasi duzenli artmayanlatin 12. Hafta oncesinde bebeklerinin kalbi durmustu.

Ama yine de beta disinda hersey iyi gidince umutlanmistim. Malesef olmadi.

Kromozom bozuklugundan kaynaklaniyordur dedim ama haftasonu genetik test sonucu geldi hicbir anormali yok. Cinsiyeti de kizmis bir oglum vardi. O nedenle bir de kizim olmasini cok istiyordum. Iki kere yikildim resmen.

Simdi benim merak ettigim dollenen yumurtanin kalitesiz olmasi dusuge sebep olur mu? Acaba dusuk sebebi yumurtamin kalitesizligimiydi? Yasim 39 cunku. Aklimda cok fazla soru var doktoruma da gidemem Turkiye'deyim suan. Whatsapptan sorarim ama uygun bulmuyorum. Cok zorlu bir surecmis ust uste dusuk yapanlarin Allah yardimcisi olsun.
Çok geçmiş olsun yumurta veya sperm ikisindenbirinin kalitesizlğpinden olabilir rahimde tutunduğu yer ile ilgili olabilir pıhtılaşma sorunu olunca da düşük olabiliyor ama sonuçlarda çıkardı öyle olsaydı belki de siz de demiisiniz beta düzensizdi bu da bir sebep zaten düzensiz artmasına rağmen o haftaya kadar gelmesi kalp atışı alınması bile çok beklenmeyen birşey tekrar geçmiş olsun inşallah yakın zamanda rabbim sağlıklı bir kız evladı da nasip eder size hayırlısıyla bu düşüğünüzün acısını unutturur 🤲

Merhaba kizlar,
Ben 2..bebegime hamileydim ama 10-11 Hafta arasi kalbi durdu. 19 Temmuzda hastanede dusuk yaptim.
En basindan beta duzenli artmiyordu. Ama buna ragmen kalp atisini duyduk. Yavasta atmiyordu gayet iyiydi atim hizi. Buyumesi de guzeldi.
Ben bu sonucu bekliyordum aslinda cunku okudugum konularda betasi duzenli artmayanlatin 12. Hafta oncesinde bebeklerinin kalbi durmustu.

Kromozom bozuklugundan kaynaklaniyordur dedim ama haftasonu genetik test sonucu geldi hicbir anormali yok. Cinsiyeti de kizmis bir oglum vardi. O nedenle bir de kizim olmasini cok istiyordum. Iki kere yikildim resmen.

Simdi benim merak ettigim dollenen yumurtanin kalitesiz olmasi dusuge sebep olur mu? Acaba dusuk sebebi yumurtamin kalitesizligimiydi? Yasim 39 cunku. Aklimda cok fazla soru var doktoruma da gidemem Turkiye'deyim suan. Whatsapptan sorarim ama uygun bulmuyorum. Cok zorlu bir surecmis ust uste dusuk yapanlarin Allah yardimcisi olsun.
Tabi ki olur zaten sağlıksızsa bir sekilde düşük oluyor. Ben de çok erken haftalarda düşük yapmıştım. Sizin daha zor kalp atışını duymussunuz. Rabbim yardımcınız olsun. Ama geriye bakmayın dogsaydi sağlıksız olacaktı muhtemelen öyle düşünün. Önünüze bakın. Arkasından oğlum oldu çok şükür şimdi nerdeyse 3 yaşında🧿 size de sağlıklı gebelik ve doğum nasip olsun inşallah

Eki Görüntüle 3475982

Yapacak bişey yok kaçamayız bir şekilde her çocuk ta bu evreyi geçecez düşünme boşver akışına bırak 😅

Evet yaa koskoca 3 yıl geride kalacak böyle deyince çok hızlı geçmiş gibi oluyo ama dolu dolu zorlu ve güzel duygulu yıllar 🤗 iyiyiz şükür daha hiç ev temizliğine 2.bebek hazırlığına başlamadım 29. Haftamdayım umarım 1 ay sonra herşeyi tamamlamış olurum 🤣 sizde durumlar nqsıl
Oy az kalmış çok heyecanlı 😍 tamamlarsın artık hazırlık zamanı gelmiş yavaştan 🥰 bizim aynı oğlum bu ayın sonunda 1 oluyor 🥰 ikiside koşturuyor evde zor zapt ediyorum. Bu taşındığım evin yakınında park olmadığından çıkmaya üşeniyorum.kapısında park olanlar çok şanslı.enerji attırmak için çok işe yarıyordu 🙈

Merhaba kizlar,

Bilmiyorum ama arkadaşın dediği gibi doğsa sağlıksız olabilirdi benim ilk çocukta düşüğüm olmuştu gerçekten zor Allah yardımcınız olsun.inşallah yakın zamanda sağlıcakla bir kız bebeğiniz olur 🩷

X