2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benim evde 25 derece. Balkon kapısı açık genelde...29 da çok scak haklisin

Arkadaşlar geceleri iki üç saat anca uyuyan bebekler için bir arkadaş yorumda bulunmuş ..okuyun bence ..mukuslu kaka döküntü olmamasına rağmen alerji varmış meğer bebekte

Eklentiler

• Screenshot_20220425-093732.png
    372,5 KB · Görüntüleme: 41
Arkadaşlar geceleri iki üç saat anca uyuyan bebekler için bir arkadaş yorumda bulunmuş ..okuyun bence ..mukuslu kaka döküntü olmamasına rağmen alerji varmış meğer bebekte
Bizim doktorumuz da 8-12 saat arası gece uyuyor olması lazım yoksa bi sıkıntı vardır diyor üzüldüm bebişin durumun farkedilmemesine

Canim ben doktordan geliyorum bizim süt alerjisi şüphesi cikti vücudu kuru kusma gece huzursuz bu ay 20 günde 300 gr bir aydır geçmeyen meme reddi...artık emin oldum var bir durum yani.Kilo alımı da oyle aylardır cok degildi zaten ilk iki ay çok guzel almisti sonra hep 600 700 gittik moralim bozuldu, nasıl yapicam hic süt ürünü tüketmeden bir de ben çerez cok yiyordum aklıma o da geliyor.

Merhaba benim bebeğimde de süt alerjisi var. Her bebekte belirtileri farklı farklı oluyor . Bizde Kusma ,mukuslu ishal kaka ,huzursuzluk ,meme reddi, kilo alamama ile anlaşılmıştı . Fakat diyet yapmama rağmen kilo alamadı huzursuzluk ,kusma uykusuzluk tam olarak geçmedi. Bu sefer çocuk gastroenterolojiye gittik . Süt alerjisi reflüye de sebep veriyormuş reflü ilaçları ve diyet ile çözüm bulabildik. Geçmiş olsun

Kiloya çok takilma benim memeci tosbik bile 20 günde 300 gram almış bu ay...ama tabi senin için diyet şart gbi gorunuyor..ALLAH yardımcın olsun cnm...neyse ki geçici süreç bunlar....biraz dsini sikacaksiin tabi ki çok zor ama hiç olmazsa bu kadar az uykusuz durmaz

Bizde mukus ishal hic olmadı ara ara meme reddi ve kusma oluyordu sonradan bacaklarda kuruluk fark ettim kilo alımınız nasıldı sizin,bizim ilk iki ay çok iyi sonra azaldı

Evet canim bu aylar o kadar sanirim ama diyet fena iste 10 gun bakicam duruma

Emzirmekte terletiyo kış boyunca kısa kolluydum hiç üşümedim bu kış, açınca karşısında durmayız artık yoksa cehennem
Yazin kis gelsin istiyoruz kisin yaz en guzeli bahar ama simdide birden yaz gibi oldu
Ben icine kisa kollu yada sifir kollu cit citli atlet ustune uzun kollu altina tek kat.

Herkese ek gıdaya başlamış parça parça okuyorum valla en hevessiz benim bu konuda,çok gergin bir konu benim için ek gida daha ağzına bi sey vermedim.
Benim hevesim vardı ama o huysuzluğu gördükten sonra korkar oldum alerjik olduğu için de korkuyorum.kilo alımı yerindeyse acele etme boşver eninde sonunda yiyeceklerdir.şimdi okudum alerji şüphesi olduğunu geçmiş olsun inşallah çabuk sonuçlanır diyet bizim aylardır devam
o baya da içebiliyorlarmış benimki çay kaşığına alıştığı için bir de biberon hiç vermediğim için gıdım gıdım içti eliyle tutmak istiyor ama tutamıyor bardak nasıl bir şey fotosu var mı netten mi aldın

Canim süt ürünleri diyetinde neler yiyebiliyorum valla aç kalmışım gibi hissediyorumama oğlumda kuru yemişin alerji yaptigindan şüpheleniyorum son zamanlarda asiri yiyordum

Yazin kis gelsin istiyoruz kisin yaz en guzeli bahar ama simdide birden yaz gibi oldu

Ben icine kisa kollu yada sifir kollu cit citli atlet ustune uzun kollu altina tek kat.
Bende bugün öyle giydirmeye başladım ama gece zıbın uzun kollu gene. Çünkü yatak odamiz serin
Alıştırma bardağı yaz çıkar cnm e bebekten aldın...bir nevi biberon aslinda

Canim süt ürünleri diyetinde neler yiyebiliyorum valla aç kalmışım gibi hissediyorumama oğlumda kuru yemişin alerji yaptigindan şüpheleniyorum son zamanlarda asiri yiyordum
İlk zamanlar öyle oluyor umarım uzun sürmez diyetiniz Kuruyemişte olabilir ben ceviz ve fıstıktan şüphelendiğim için yemiyorum.kahvaltı da ilk başta alerjiden dolayı tadım kaçmıştı zeytin ekmek yiyip kalkıyordum uzun zaman geçince ‘yaşamı seviyorum’ kahvaltısına geçtim çayımı demliyorum patates haşlaması ya da kızartması yoksa tavada soğan kavurması,domates ya da domates konservesi kavurması,yeşillik,zeytin yiyorum.yumurta dokunduğu için yemiyorum ama arkadaşın biri sadece sarısını dene dedi yarın denicem.hiçbir şeyde margarin kullanmıyorum.tatlı bazen ev kurabiyesi yapıyorum portakal suyuyla bazen de kek.ama vanilya ve pudra şekeri kullanmıyorum
Bende bugün öyle giydirmeye başladım ama gece zıbın uzun kollu gene. Çünkü yatak odamiz serin

Alıştırma bardağı yaz çıkar cnm e bebekten aldın...bir nevi biberon aslinda
baktım canım sağol evet biberon gibiymiş tutma yeri var burda görürsem alıyım

İyi geceler hanımlar..Bizim kız bu aralar gece uykusuna geçişte inat ediyor uyku düzenimiz bozuldu.Uyku eğitimi alan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi acaba? Çok iyi olurdu. 2.bi sorum da Kızlar bebişleriniz günde kaç defa bezini kirletiyor.Bizim sık yapıyor hiç azalmadı diyet yaparkende bağırsakları hızlı çalışıyor galiba.Dr.a gidince soracağım ama daha var randevuya.

Uyku konusunu es geçiyorum. Aman maşallah diyim bizim iyi gidiyor en başından beri Bez konusu, günde 4-5 değiştiriyorum. Sabahki bez inanılmaz dolu oluyor, genelde de kakayla uyanıyor zaten. Gün içinde de normal dolulukta (hatta bazen onlarda da çok dolduğu oluyor) ortalama 4-5 değiştiriyorum

Bizde mukus ishal hic olmadı ara ara meme reddi ve kusma oluyordu sonradan bacaklarda kuruluk fark ettim kilo alımınız nasıldı sizin,bizim ilk iki ay çok iyi sonra azaldı
Bizim başından beri kilo alımı çok azdı . Hem kusma hem de ishal olunca kilo alamıyordu . Yani şöyle söyleyeyim bir ayda 200-300 gr alıyordu .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…