2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Mama alan bebeklerde daha erken baslatiyorlar aynen. .kızım 4.5 aylıktı basladigimizda.oyle tadimlikta değil..mamayı tam kesme ama kahvaltı ver ana öğün ver diye demistir
masallah bende dun kucuk biberonla denemistim bugun alistirma bardagiyla denicem
Biberon almaadi ins bunu alır bakalım

Valla bizimki 5 ay kontrolunde aynen boyle devam, ek gidaya 6. Ayda gececegiz çünkü suan gelisimi cok güzel ilerliyor dedi, emmeyi biraktigini da soyledim. Ama bekle dedi kesin kararlı bir sekilde. Her ay gittigimizde kayitlanan kilo boy gelisiminin çıktısını alarak onun üzerinde anlatti, suan kati gidaya baslamak icin gerekçe yok dedi. Bi sey vermedin dimi dedi, avokado tattirmistim sadece dedim, hayir tattirma, o sekilde istemiyoruz 6. Ayda direkt baslayacagiz dedi. Cok ısrarlı olunca bsy demedim. Ben baslatir diye dusunmustum.
Napcan herşey pahalı olunca topu karşı tarafa atıyon bizde kabarıklık var hala azı diş gibi ama ne gelen var ne giden
2 alt dis çıktı, uzadi da epey, ust sol cikmak üzere şimdi. Ustler daha zorluyormus hem tecrübe ettim hem de öyle oldugunu söylediler. Hadi hayırlısı bakalim
Mama alan bebeklerde daha erken baslatiyorlar aynen. .kızım 4.5 aylıktı basladigimizda.oyle tadimlikta değil..mamayı tam kesme ama kahvaltı ver ana öğün ver diye demistir

İste benim yine de baslatmadi, doktordan doktora cok değişiyor ya, ustte anlattim bak

Direk öğün olarak mı gececekmissiniz...bizde kızımda öyle yapmıştık Dr tavsiyesiyle...bu tadımlık 3 gün olayı yeni çıktı bence
Kızlar, tetagil almak isteyen varsa suan Hepsiburadada 2.si 1tl. Ben eczaneden 80tlye aldim ilkini, sonra da bu kampanyadan 2 tane alinca tanesi 50ye geldi. Stokladim yani iyi oldu. Bilginiz olsun.
Aslında 1 TL felan değil biraz indirimli o kadar...çünkü ben 69 TL ye aldım hemen ertesi gün 99 TL yapıp ikincisi 1 TL yaptılar....ben kullanıyorum 3 gündür bı fayda göremedim henüz....bu arada drunuzda tetagil onerdi

Ben simdi alistirma bardagiyla denedim yine sevmedi havucuda sevmedi. Catalla ezmistim yarin biraz daha pure gibi denicem

Sizlerin durumunuzu okuyunca bir ay önceki şeyler aklıma geldi ilk zaman benim kızda pek sevmedi yemedi gibi ama şuan çorba falan içiriyorum az da içse veriyorum zamanla alışıyorlar çok canınızı sıkmayın. Ama daha küçük oldukları için gerçekten püre kaşığını öneririm yemediğinde püre kıvamında yapıp o kaşıkla verdiğimde daha çok yedi

Ben eczaneden 80e aldim. Ztn 1 tlde once fiyati artiriyorlar, onun uzerinden 2.si 1tl yapıyorlar ama neticede benim icin 2 tanede 60tl kar yapar, seninkinde de 38tl kar yapar, yani yine iyi fiyat. Yoksa tabii ki 1tl degil yaparlar mi bu devirde, ama kampanyanin adi oyle diye öyle soylemek zorunda kaliyosun ama indirim de fena değil.

Nasil fayda gormedin, mesela hic salyasi azalmadi mi, daha çok sakinlesmiyor mu kullandigin zamanlar, elini agzina götürmesi azalmiyor mu, hiç mi etki etmedi? Etkisi kisa sürüyor o bir gercek, ama fayda sağlıyor, o andaki krizi azaltiyor bizde.

Tadım durumu alerjik bebekler arttığı icin iyi oldu bence. Bizimki nasil baslayacak bilmiyorum hiç, bakalım 6. Ay kontrolunde ogrenince söyleyeceğim.

Ben simdi alistirma bardagiyla denedim yine sevmedi havucuda sevmedi. Catalla ezmistim yarin biraz daha pure gibi denicem
Ben havucu çiğ rendeledim meyve filesinde koydum öyle verdim yedi
Püre kaşığımi...daha neler duyacağız acaba
Valla çok huysuzlandiginda verdim cnm toplam 4 kere verdim gene aynı huysuzdu...salyamiz bu ay azalmıştı zaten...

O anki huysuzlugunun sebebi dis olmayabilir. Diger belirtilerle birlikte degerlendirmek lazim. 2 saat ara ile gunde 6taneye kdr verilebiliyor. Bir de taze soğan, pırasa dene. Karanfil jeli yapabilirsin zeytinyağı ile.

Valla o delikli olunca çıkarmadan hepsini yedi kaşıkla versem çıkarıyordu hep bende şaşırdım ama işe yaradı bize dedesi almış denedik gerçekten iyi oldu

O anki huysuzlugunun sebebi dis olmayabilir. Diger belirtilerle birlikte degerlendirmek lazim. 2 saat ara ile gunde 6taneye kdr verilebiliyor. Bir de taze soğan, pırasa dene. Karanfil jeli yapabilirsin zeytinyağı ile.
Taze soğanın zarı var diye korktum havuç verdim ama sürekli düşürüyor elinden çok zor uğraşmak...ben günde bir tane verdim dediğin gbi belkide dış degildir
Valla o delikli olunca çıkarmadan hepsini yedi kaşıkla versem çıkarıyordu hep bende şaşırdım ama işe yaradı bize dedesi almış denedik gerçekten iyi oldu
Aynen çok kullanışlı hakkaten...cam rende boşuna almışım..kendi yiyor bunda

Gunde 1 tane az cnm, ztn etkisi 1 saat filan, gun icinde de surekli ihtiyaç duymuyor. Belli yogun zamanlari oluyor, o zaman 2 saat arayla veriyorum, sonra o gun daha rahat geciyor.

Cam rende de işe yarıyor bence kızım armut ya da elma da sonradan sularını içiyor

Elma armut havuç rendeleyip koydum muzu minik minik parçalara böldüm koydum...bende ilk önce YouTube dan baktım orda göstermişler öyle yaptım kızımda bilmiyordum bu aleti
Şimdi havuç rendeledim güzel çekiyo ama gelmiyo diye sinir oldu yırttı kendini sadece havuç olmadı galiba

Eklentiler

• IMG_20220424_173358.jpg
    114,1 KB · Görüntüleme: 56
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…