Bitmeli mi( görümce ,aile işi )

Merhaba,
Sevgilimle 9 aydır beraberiz. Onun ilk ciddi ilişkisi benim. Evin tek erkek çocuğu. Bir ablası evli başka ilde diğeri bekar benden 5 yaş büyük. Konumuz bu bekar olan görümce adayı ve ortak işleri.

İlişkinin başlarında sevgilim sürekli o ablasıyla oturmamızı vakit geçirmemizi istiyordu en yakınım diyordu birkaç kez tanışma amaçlı vakit geçirdim ama daha fazlasını istemedim ve ona onu tanımak istediğimi ablasını değik diye belirttim.

Ailece işlettikleri cafeleri var. Abla da orda çalısyor. Sevgilimi de yıllarca para ihtiyacı sevgi işlere koşma vs her konuda kullanmışlar. Bayramlarda aile tatile gider o cafeye bakar, babası ondan para ister vs.

Üniye gitmiş ama kendi işinde çalışmamıs hiç hep cafede. Ona ayrı bir işi kariyeri olmasını istediğimi bu iş ve düzende yapamayacağımı defalarca söyledim. Ayrıca ablasının yaptıkları ve dedikleri var sıralıyorum
1- o başka bir iş bulmuştu vazgeçirdi (sevgilim hatalı olduğunu kabul ediyor)
2- benleyken defalarca arardı çağırıdu gel konuşalım diye
3- evlenmek istiyor sevgilim diye annesine şikayet etmiş hani biz beraber yaşayacaktık diye
4- benle sevgiliyken başka ülkeye gidip çalışalım teklifi yaptı ona
5- bana ben size prangayım dedi
6- sevgilime kıza cok ince davranma değerini bilmez demiş
7- onlayken kendinden veriyorsun demiş ben için
8- Bize ihane ediyorsun vs dolduruyor babam hasta falan ( abartıyo)
9- dopumgününde benle oldu diye bizi sattın demiş
10-Her seyini ödetmiş spordan eski nişanlısına olan borcuna kadar

Şimdi sevgilime gelelim. Birbirilerine cok samimi hitaplar kullanıyorlardı bıraktı. İlk başta anlamıyordu anlamya başladığını söylüyor kullanıldığını. İşte 1 sene daha kalıp para toplücam dedi bende film koptu.
Ayrılmak istedim işi bırakmıs. Yalvarıyor ben hayır dedim ikna olmadı zaman istedim ama devam etmeyü düşünemüyorum.

Aynı işte ,aynı mahallede olamam dedim bu ilişkimizi bitirir biliyorum dedi. Karışılmasından hoşlanmam onu da biliyor. Haklısın diyo ama ben ayrılmadan yapamadı benim de hevesim inancım kalmadı.

Babası el iyisi biri ilgisiz , henüz tanışmadım. Annesi beni seviyor hep bizle olmayacak ayrı işi hayatı olacak vs dedi bana ayrılmayayım diye. Sevgilime de demiş öncelti ben değil ama ablan ilişkine sıkıntı çıkartır ileride diye.

Düşünceleriniz neler?

Sevgilinde de is yok. Ailesi ile olan hef seyi sana anlatiyor, seninle olan her seyi ailesine anlatiyor. Hic basini agritma. Sorun is falan degil. Sorun baslibasina sevgilinin karakteri.

Aile işlerinden, birlikte ortaklıklarından, paralarından size ne pardon? Bayram o durmuş diğeri durmuş eee size ne? Ben, sizin gibi insanlara çok uyuz olurum. Evli değilsin bir şey değilsin, düzenlerini bozamazsın! Diğer türlü kardeşiyle güzel samimi olup her şeyine koşmasının nesi yanlış? Oğullarıma hep tembihlerim kız kardeşinizin her şeyine koşmak zorundasınız, hep yanında olmak zorundasınız diye.
Sadece size engel olup ilişkinize burnunu sokması sorun. Diğer hiçbir şey sizi alakadar etmez. Ayrılmışsınız birleşmeyin, henüz 9 aylık para iş hesabı yapmak da ne bileyim!

E bunlarin hesabini simdi yapmasa ne zaman yapacak? Buraya gelip bu modelle evlendigini yazsaydi hepimiz tek bir agizdan sevgiliyken aklin neredeydi diye soracaktik.

Konu sahibi cok aklibasinda birisin. Aynen devam.

Merhaba,
Sevgilimle 9 aydır beraberiz. Onun ilk ciddi ilişkisi benim. Evin tek erkek çocuğu. Bir ablası evli başka ilde diğeri bekar benden 5 yaş büyük. Konumuz bu bekar olan görümce adayı ve ortak işleri.

İlişkinin başlarında sevgilim sürekli o ablasıyla oturmamızı vakit geçirmemizi istiyordu en yakınım diyordu birkaç kez tanışma amaçlı vakit geçirdim ama daha fazlasını istemedim ve ona onu tanımak istediğimi ablasını değik diye belirttim.

Ailece işlettikleri cafeleri var. Abla da orda çalısyor. Sevgilimi de yıllarca para ihtiyacı sevgi işlere koşma vs her konuda kullanmışlar. Bayramlarda aile tatile gider o cafeye bakar, babası ondan para ister vs.

Üniye gitmiş ama kendi işinde çalışmamıs hiç hep cafede. Ona ayrı bir işi kariyeri olmasını istediğimi bu iş ve düzende yapamayacağımı defalarca söyledim. Ayrıca ablasının yaptıkları ve dedikleri var sıralıyorum
1- o başka bir iş bulmuştu vazgeçirdi (sevgilim hatalı olduğunu kabul ediyor)
2- benleyken defalarca arardı çağırıdu gel konuşalım diye
3- evlenmek istiyor sevgilim diye annesine şikayet etmiş hani biz beraber yaşayacaktık diye
4- benle sevgiliyken başka ülkeye gidip çalışalım teklifi yaptı ona
5- bana ben size prangayım dedi
6- sevgilime kıza cok ince davranma değerini bilmez demiş
7- onlayken kendinden veriyorsun demiş ben için
8- Bize ihane ediyorsun vs dolduruyor babam hasta falan ( abartıyo)
9- dopumgününde benle oldu diye bizi sattın demiş
10-Her seyini ödetmiş spordan eski nişanlısına olan borcuna kadar

Şimdi sevgilime gelelim. Birbirilerine cok samimi hitaplar kullanıyorlardı bıraktı. İlk başta anlamıyordu anlamya başladığını söylüyor kullanıldığını. İşte 1 sene daha kalıp para toplücam dedi bende film koptu.
Ayrılmak istedim işi bırakmıs. Yalvarıyor ben hayır dedim ikna olmadı zaman istedim ama devam etmeyü düşünemüyorum.

Aynı işte ,aynı mahallede olamam dedim bu ilişkimizi bitirir biliyorum dedi. Karışılmasından hoşlanmam onu da biliyor. Haklısın diyo ama ben ayrılmadan yapamadı benim de hevesim inancım kalmadı.

Babası el iyisi biri ilgisiz , henüz tanışmadım. Annesi beni seviyor hep bizle olmayacak ayrı işi hayatı olacak vs dedi bana ayrılmayayım diye. Sevgilime de demiş öncelti ben değil ama ablan ilişkine sıkıntı çıkartır ileride diye.

Düşünceleriniz neler?
Ablasının ona dediği cümleleri o gelips isze söylüyorsa bu çok kötü bi durum. Geröekten bunu yapan insnalar sorunlu oluyor genelde. Ablamda snein için böyle dedi felan diyip ikinizi birbrinize düşman edip beni paylaşamıyolar olacak işte.

X