2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ek gıdaya başlayanlar anneler bebişlerinizin kakası nasıldı? Dün havuç haşlayıp ezdim parmağımın ucuyla 2 3 tane verdim bir çay kaşığı bile değildi.iki bezdir turuncu turuncu havuçlar gelmiş.normal mi ? Huzursuzluk da yaptı erken başladık sanırım
Kuzum havuctandir o renk, geçen mücver yedim ertesi gün yeşil kaka yaptı benimkide🤣 sütten bile böyle geçtiyse, direkt bebise verilince böyle olabilir.. dediğin gibi sindirimi için zor bi besin belki, 2 3 hafta sonra yine verirsin bugün verme havuç canim

Ek gıdaya başlayanlar anneler bebişlerinizin kakası nasıldı? Dün havuç haşlayıp ezdim parmağımın ucuyla 2 3 tane verdim bir çay kaşığı bile değildi.iki bezdir turuncu turuncu havuçlar gelmiş.normal mi ? Huzursuzluk da yaptı erken başladık sanırım
Normal bizimde öyle oldu..huzursuzluk yapmaz bence çok çok az çünkü..dün birkaç kaşık çorba yoğurt verdim..bugün sabah yumurta ve peynirle tanıştı..minik miktarda olsa başladık drun dediği gbi ayrı ayrı verdim

Bende saklamıştım mama sandalyesini, cifledim kurdum şimdilik içerisinde 5 dk falan duruyor.English home dan almıştık pilsan ın taş gibi maşallah.Bakalım ileride severse durur içinde yemek yemeyi de sever umarım.😅
İyi yapmisiz 🤩 severler insallah sevsinler 😁 benim tepsisi baza altindaydi sararmisti acayip ugrastirdi beyazlatmak
İnşallah geçici bir süreçtir 🤲🏻 Huzursuzluk yok yazdım hiç durmadı evin içinde dolandıra dolandıra zor uyuttum.biz 13 kasım doğumluyuz sizin gibi sadece su veriyordum bugün havuç tattırdım ondan herhalde..kakasında turuncu ufacık havuçlar gelmiş sindirememiş sanırım

inşallah o akrep inadı bizde olmaz 🙈 babasının da oğlak inadı var.artık inatlarla kafayı yerim 🙈 eşim gececi olduğunda bende yanıma alıyorum gerçekten çok rahat oluyor umarım alışmaz..

çeyizleri dolaplara yerleştirirken altın falan saklarlarmış biz de öyle bir adet yok maalesef 🙈
İnsallah olmaz 😁 eger besiginde uyuyorda yanina almanla cok farketmiyorsa almamak daha iyi sanirim. Bu arada okudum ama yazmayi unuttum aldiklarini guzel gunlerde giy 🥰
😂 iyi dedin de çeyrek te uçtu bari gram deseydin belki ona hayır demezdi
Ben de atlet falan alınır biliyorum kimisi takım da aliyo

Ben de düşünmüyorum almayı kendi öğrensin koltuğun kenarlarını tutup yürüsün ama herkes al diyo doğallıktan yanayım ama zorlanırsam alırım kolaylık olsun diye
Bosver canim herkesi. Ben doktorlar tarafindan onerilmiyor diye almamistim
Kendi dolansa niye yurutece koyayım ki🤣 maksat onndakika oyalansa kar benim için...ne salincakda ne oyun halısı da oyalanmadi

Nerdeeee öyle adet yoktur artık altin uctu

Yoksa alma.ben kızımda kullandım ama çok düştü ev büyük Cok hızlı gidiyordu tutamadım düştü birkaç sefer...oglanda mecburum ne salincakda ne oyun halısı da oyalayabiliyorum bari beş on dakika durursa o esnada yemek yaparım iki iş yaparım...öyle çok uzun koymam tabi ki...yürümesi için değil yani oyalanmasi icin
Kiz yurutece girsin oyle kendi dolansin diye 😁 benimde buyuk cok severdi oyun halisini ama o zaman saglamdi simdi hem maymunu bozuktu hem cubuklari kirikti duzgun egim olmadi ondan mi bilmem sevmedi. Buyukte aktivite masasini basta sevmemisti cok sonra oynamisti. Bu minnakta onu sevecek gibi 🤩 onunda bacaklari kirik abla sagolsun herseyi pert ediyor 😕
Normal canim benim buyugunde gelirdi. Simdi bugun baslayacagim icin bilmiyirum ama ondada olur 🥰 ama erken baslama konusunda biraz daha beklesen daha iyi

Yaa ne guzel Rabbim gonlune gore vermis 🥰 bizim abladan kalmalar var. İki ay once falanda lcw den indirimle 2 tisort 1 tayt siparis etmistim 🥰 birde iksiine ayni seyi giydirmek istiyorum ama bebek reyonunda buyuge gore cok az model var guzel denk gelirse 🥰iyi oluyor gercekten bu hayat pahaliliginda evde var olmasi. Bu aralar lcw nin online uygulamasinda cok guzel indirimler oluyor. Yeni uyeye 250/75 indirim var eski uyeligini silip tekrar uye oldugunda aninda oluyor. Ustune neredeyse hergun cark var ceviriyorsun mesela 500/150 cikiyor ikisi birlesiyor 500 tl ye 225 tl indirim oluyor super 🤩
Canım bende üye oldum 75 tl yok nerden goruoz

Dün bende havuç verdim bugün hepsi aynı şekilde kakasindan çıkmış normal sanırım bu durum herkeste aynı

Normal bizimde öyle oldu..huzursuzluk yapmaz bence çok çok az çünkü..dün birkaç kaşık çorba yoğurt verdim..bugün sabah yumurta ve peynirle tanıştı..minik miktarda olsa başladık drun dediği gbi ayrı ayrı verdim
Ben de senin paylaştığın kağıttaki gibi başlarım diye düşündüm sularından başladım doktor da dedi başla diye ama kendi doktorumuza daha gitmedik cerraha götürmüştük ya kakası için o söyledi kabak verdim bugün bakalım ne olur kan ilacı verdiğim gün kakası bi tık daha katılaşıyo ocean almıştım sidefer ı denicem bir de
Dün bende havuç verdim bugün hepsi aynı şekilde kakasindan çıkmış normal sanırım bu durum herkeste aynı
Bence de normaldir bçyle böyle bağırsaklar çalışmaya başlayacak işte

Bugun ek gidaya baslayamadim sadece su verdim ve suyu sanirim sevmedi agzini yuzunu burusturdu hep 🤭
Benimkide suyu çok sevdi bıraksam bardak içecek ..bugün alistirma bardağı aldım yrn vereceğim kendi icsin
Ya ek gıdaya başlayıp bebesi huzursuz olan var mı ? 2-3 gündür veriyorm ve hep mizildanma halinde hele bgn sürekli ağladı acaba ek gidayla mi alakali
Alerji yapmadiysa bence huzursuzluk olmaz cnm...dis olabilir belki ..benim oglanda akşam 5 ten sonra hep huysuz huzursuz...uykusunun gelmesine bağlıyorum beb

Ya ek gıdaya başlayıp bebesi huzursuz olan var mı ? 2-3 gündür veriyorm ve hep mizildanma halinde hele bgn sürekli ağladı acaba ek gidayla mi alakali
1 2 çay kaşığı hakiki zeytinyağı ekle verdiğin ek gıdaya doktor öyle dedibana
Kızlar bu arada sidefer demir ilacından bildiriyorum, 1 tane bitti, cok sukur bir sorun yaşamadık, ben gayet memnun kaldim, haber vercem demistim, bilginiz olsun 🥳
Bizim doktor ek gıdayı 6. Aya erteleyince daha baslamadim, nasil gidiyor isler 🤣
Ben de onu alcam dün verdim ocean hafif kabızlık yaptı aslında çok ta değil ama bizim zaten sıkıntılı süreç olduğu için sanırım zorluyo onu sidefer denicem çocuk 5 buçuk aylık oldu kan ilacı veremiyorum inşallah bişey olmaz

1 2 çay kaşığı hakiki zeytinyağı ekle verdiğin ek gıdaya doktor öyle dedibana

Ben de onu alcam dün verdim ocean hafif kabızlık yaptı aslında çok ta değil ama bizim zaten sıkıntılı süreç olduğu için sanırım zorluyo onu sidefer denicem çocuk 5 buçuk aylık oldu kan ilacı veremiyorum inşallah bişey olmaz
Yok ya olmaz, hic vermeyen de var. Verirsen tabii daha iyi olur mutlaka ama kotu bsy de olmaz yani vermeyince. Ben memnun kaldım gerçekten. Herkes oyle mi bilmiyorum tabii, yanlis yonlendirmeyeyim yine de.

Kızlar bu arada sidefer demir ilacından bildiriyorum, 1 tane bitti, cok sukur bir sorun yaşamadık, ben gayet memnun kaldim, haber vercem demistim, bilginiz olsun 🥳
Bizim doktor ek gıdayı 6. Aya erteleyince daha baslamadim, nasil gidiyor isler 🤣
Bizim tam gaz devam ediyor ek gıdaya geçen doktora gittik mama+meme gidiyoruz tadımlara başladık dedim ne maması 5 bucuk aylık artık ek gıdaya başla dedi ama bi anda bırakamam mamayı gece uykusunu geçerken kurtarıcım resmen neyi ilk tatsa yüzünü ekşitiyo ikinci vermemde alışıyor 😀

Benimkide suyu çok sevdi bıraksam bardak içecek ..bugün alistirma bardağı aldım yrn vereceğim kendi icsin

Alerji yapmadiysa bence huzursuzluk olmaz cnm...dis olabilir belki ..benim oglanda akşam 5 ten sonra hep huysuz huzursuz...uykusunun gelmesine bağlıyorum beb
masallah 🥰 bende dun kucuk biberonla denemistim bugun alistirma bardagiyla denicem🤔

X