2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Yok yok canim yetiyodur sadece surekli emince birikmiyor ondan. Az once tam uyuttum kizim geldi kardesinin yaninda ses yapti uyandi bende cildiricam
Kuzum ya içimi rahatlattin.Sutum bitti diye kendimi yedim.Zaten lohusa depresyonu yaşıyorum.Bi de bu süt meselesi tuz biber oldu.Senin büyük kız da küçük,diğeri de bebek Allah yardımcın olsun bitanem.Wala zormuş bebek bakmak.

Kızlar bı defa mama verip kızımı denemek istiorum sakinlesicek mi diye.Bi defa mama verilince alışır mi,bı daha memeye donduremez miyim?
Bi defadan hiç bir şey olmaz canım verebilirsin.Kaşıkla ver ama bana öyle söyledi hemşire arkadaşlara da bi soralım nasıl veriyorlar.Bizde vereceğiz kıyaslama yaparız.

Bi defadan hiç bir şey olmaz canım verebilirsin.Kaşıkla ver ama bana öyle söyledi hemşire arkadaşlara da bi soralım nasıl veriyorlar.Bizde vereceğiz kıyaslama yaparız.
Nasıl bı kaşık almam gerek canım.Oioi nin silikon 0-6 ay için kasigim var yeterli olur mu acaba?

Son düzenleme:
Mamayı ben biberonla veriyorum bugün bir kere verdim 3.5 saattir uyuyor şimdi… göğüste süt bitmez ama devamlı emdikleri için doyurucu süt gelmiyor ne yazık ki.. sabah kahvaltıyı hazırlarken salladı validem sallama diyorum midesi bulanıyor anlamıyor 🙈 sonra emzirdim olabildiğince üstüme kustu görükürde bana süt yokmuş gibi geliyor ama epey yerlere falan döküldü

Kızlar bı defa mama verip kızımı denemek istiorum sakinlesicek mi diye.Bi defa mama verilince alışır mi,bı daha memeye donduremez miyim?
Kaşık biberonla ver canım için rahat eder öyle.Onlar meme reddi yapmıyor
Peki nasıl veriyorsunuz kızlar kaşıkla mı biberonla mı?
ben materni kaşık biberonla veriyorum, benim oğlum da meme delisi maşallah 🧿 hep böyle olsun yavrularımız

5. haftadayım dün gece beşikte de pışpış istedi sürekli, sıçrama mı değil mi bilmiyorum bazı günler istiyor böyle ama bu sefer sürekli istedi.oyuncak pışpışını kabul etmedi canlı pışpış istedi 😂
Güne güzel başladık ama şimdi huysuz şekilde memede 😅 bırakamıyorum gündüzler hep böyle, sömürdü süt kalmadı, mama vermek istemiyorum ya😔 mamayı azaltıp bırakmaya çalışırken gündüz sürekli memede kalması beni zorluyor.Süt birikmiyor gibi geliyor 🥺🥺🥺 Nasıl halledeceğiz bu işi bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Of gerçekten kelimenin tam anlamıyla aynıyız. Delirmek üzereyim süt üretemiyor vucudum sanki artık :KK43:

Ben düzenli olarak geceleri bir kere veriyorum. Eğer biberonunuz anne göğsüne benzeyenlerdense meme reddi olmaz günde bir kereyle. Phılıps Avent kullanıyorum 40 gündür sorun yaşamadık emiyor beni

Of gerçekten kelimenin tam anlamıyla aynıyız. Delirmek üzereyim süt üretemiyor vucudum sanki artık :KK43:

Ben düzenli olarak geceleri bir kere veriyorum. Eğer biberonunuz anne göğsüne benzeyenlerdense meme reddi olmaz günde bir kereyle. Phılıps Avent kullanıyorum 40 gündür sorun yaşamadık emiyor beni
Benim biberonum da Chicco natural feeling anne memesi benzeri.Daha önce süt sagdigimda annem onunla besledi memeye gelince yadirgamadi ya da biberonu yadirgamadi.Onunla denemeyi düşündüm mamayı.

Ah ne diyim bilemedim canım.Bugun ben de bağıra bağıra ağlamak istiorum.Evi b*k götürüp,kızım memeden ve kucaktan indiği an aglio,deli gibi sütüm vardı şimdi sağmak istiorum 30cc anca cikio ona ayrı sinirlerim bozuluo.Kizim aralıksız emio acaba ondan mı süt cikmio diorum.Dolmasına fırsat birakmio ki.Bak şimdi ayağımda salliodum beş dakika olmadı yatağına kotalı kıpırdanma ya başladı bile.Doymuo mu acaba diorum doymasa günde 6 7 defa nasıl kaka yapio😭😭😭😭mama verelim diorum eşim izin vermio.Alisirmis anne sütü alsinmis.Ya ben napicam ya hiç bilmiorum.

Bebeğin kendi gücüyle çektiğinde gelen sütle, sağınca gelen aynı olmaz. Sağınca hatta hep az gelir ama aslında daha çoktur süt. Doktorlar da öyle der. Yani o şekilde kıyaslama 😉 Ama denemek istiyorsan mamayı dene, ben de günde bazen 1-2 bazen 2-3 kez mama takviyeli gidiyorum anne sütüyle beraber. Emmeye de devam ediyor, gayette güzel şekilde (Maşallah diyim) 🧿 Bir kere denemekten bir şey olacağını sanmam yani.

Kuzum ya içimi rahatlattin.Sutum bitti diye kendimi yedim.Zaten lohusa depresyonu yaşıyorum.Bi de bu süt meselesi tuz biber oldu.Senin büyük kız da küçük,diğeri de bebek Allah yardımcın olsun bitanem.Wala zormuş bebek bakmak.
Yok canim uzme kendini. Bende ne zaman artti bugun diye icinden gecirsem sonraki gun cocuk hiiiic uyumuyor surekli memede sonrada bitti iste diyorum 😅 boza icmeyi denedin mi bu arada bence iyi geliyo senin kilo probleminde yok bool tahin ve boza 🥰 bana ilk kizimda surekli yetmiyo sutun yok dediler hatta bunu diyen doktorlarda oldu. Her ay en az 600 gram aliyordu yavrum refluydu ama yok doktorlar sutun yok diyorlardi inan ilk 6 ay ek gidaya gecene kadar milleti sutumun olduguna inandirmakla gecti Esim sutun olsa surekli emmez cocuk diyordu 😟 herkese ragmen 2 yil emzirdim cok sukur.
Amin canim. Oyle ama geciyor 🥰 yasarken zor hatirlarken guzel 🥰 bazi anneler sansli oluyor keske bizimkilerde uykuya duskun olsalar ama napalim saglikli olsunlarda

Kaşık biberonla ver canım için rahat eder öyle.Onlar meme reddi yapmıyor

ben materni kaşık biberonla veriyorum, benim oğlum da meme delisi maşallah 🧿 hep böyle olsun yavrularımız
Yaa elimde şu an yok kaşık biberon😐 ben de meme reddinden korkuyorum işte oğlum da yaşadım çünkü.Eşime bebelac marka mama al demiştim ama bebivita almış😐 vermeli miyim nasıl kullanan var mı?

Aynen öyle yapacak bişey yok çünkü benimki de öyle yapıyor saat başı meme emiyim diyor oda bana Çeşme değil ki arkası gelsin dünden beri sadece belli bir saatte bir kere mama verdim bayağı işe yaradı sütüm doldu kızım içinde iyi oldu rahatladı kızım evdekiler daha şimdiden verirsen diye başlıyor ama aç devamlı emince gelmiyor süt geceleri uyuyor mesela 4 saatte bir bakıyorum taş gibi olmuş süt dolmuş emiyor doyuyor uyuyor 4 saat daha umarım geceleri böyle gider hep
Benim bez sayısı 5 6 idi 4 w düştü ya yetmiyor heralde

Biz 3 günlükten beri devamlı meme + mama gidiyoruz her öğün. İlk hafta memeyi tutmuyordu, sağarak biberonla içirdim, ikinci haftadan itibaren kendisi tutmaya başladı. Şimdi her uyandığında 20-25 dakika meme emiyor, sonra biberonla mama veriyoruz. Hiç meme reddi yaşamadık ki benim sütüm çok az, çok yavaş geldiği halde reddetmedi memeyi.
Biz avent biberon kullanıyoruz, memeye en yakın uç demişlerdi, belki onun da etkisi vardır.

Haha kesinlikle😅 aslında becerileri okuyunca heyecanlanıyorum🤭 ilk gözyaşı oluşacakmış bu dönemde her ağladığında kontrol ediyorum nerde bu gözyaşları diye 😅 ama gördüm çok az ıslanıyor gözünün etrafı. Şuan için takip ettiğim iki becerisi var biri nesnelere uzun süre bakma diğeri ise daha fazla uyanık kalma
Benimkinin gözyaşı var 17 günlük

Kızlar kolik bebek deneyimi olan var mı? Bizimkisi hep bu saatlerde bir ağlama krizine giriyor ama arada dikkatini dağıtınca susuyor ya da beyaz gürültü açınca uykuya geçmek istemiyor geçse de hemen uyanıyor meme emmek istiyor meme verince ağlayarak bırakıyor? Bunlar kolik semptomları mı yoksa bu saatlerde huzursuzlanıyor mu sadece? Kolik bebek annesi varsa nasıl olduğunu anlatabilir mi?

Biz 3 günlükten beri devamlı meme + mama gidiyoruz her öğün. İlk hafta memeyi tutmuyordu, sağarak biberonla içirdim, ikinci haftadan itibaren kendisi tutmaya başladı. Şimdi her uyandığında 20-25 dakika meme emiyor, sonra biberonla mama veriyoruz. Hiç meme reddi yaşamadık ki benim sütüm çok az, çok yavaş geldiği halde reddetmedi memeyi.
Biz avent biberon kullanıyoruz, memeye en yakın uç demişlerdi, belki onun da etkisi vardır.
Niye 20-25 dakika emziriyorsun canim. Bebegin mi daha uzun durmuyor sen mi cekiyorsun. 15+15 diyorlar ama sure tutma sen uzun uzun kalsin

Niye 20-25 dakika emziriyorsun canim. Bebegin mi daha uzun durmuyor sen mi cekiyorsun. 15+15 diyorlar ama sure tutma sen uzun uzun kalsin
Daha uzun çekmiyor, genelde bir memeyi 10-12 dakikada bırakıyor. Sanırım süt gelmeyi bırakınca o da memeden ayrılıyor, bir daha da aynı memeyi tutmuyor.
My baby uygulamasından dzenli takip ediyorum, kaç dakika emdi, kaç bez değiştik, kaç saat uyudu, vs, ortalama hep 20-25 dakika. Bu hafta atak haftamız, biraz değişiyor huyu, daha fazla mama istiyor, sanırım o yüzden de memeye sinirleniyor neden hızlı akmıyor diye 😃

X