2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Daha uzun çekmiyor, genelde bir memeyi 10-12 dakikada bırakıyor. Sanırım süt gelmeyi bırakınca o da memeden ayrılıyor, bir daha da aynı memeyi tutmuyor.
My baby uygulamasından dzenli takip ediyorum, kaç dakika emdi, kaç bez değiştik, kaç saat uyudu, vs, ortalama hep 20-25 dakika. Bu hafta atak haftamız, biraz değişiyor huyu, daha fazla mama istiyor, sanırım o yüzden de memeye sinirleniyor neden hızlı akmıyor diye 😃
Bizimkide sinirli ama gazdan mi sutten mi bilmiyorum 😅 hala uyumadi kendisi😐 oo hersey hesapli yani 🙃

Bizimkide sinirli ama gazdan mi sutten mi bilmiyorum 😅 hala uyumadi kendisi😐 oo hersey hesapli yani 🙃
Herşeyi takipli 😃 Ağırlıkla mama ile beslendiği için gün içinde kaç ml içmiş takip etmem lazım. Geçen doktora uygulamadaki kayıtlarımı gösterdim, şaşırdı 🤣 Napayım, başka türlü takini çok zor. Sadece mama da değil, kaç bez değiştik, kaçı kakalı, kaç kere ve toplam kaç saat uyudu, ne zaman banyo yaptı, ben ne zaman kaç ml süt sağdım vs vs çok detaylı uygulama. Tavsiye ederim :)

Kızlar kolik bebek deneyimi olan var mı? Bizimkisi hep bu saatlerde bir ağlama krizine giriyor ama arada dikkatini dağıtınca susuyor ya da beyaz gürültü açınca uykuya geçmek istemiyor geçse de hemen uyanıyor meme emmek istiyor meme verince ağlayarak bırakıyor? Bunlar kolik semptomları mı yoksa bu saatlerde huzursuzlanıyor mu sadece? Kolik bebek annesi varsa nasıl olduğunu anlatabilir mi?
Oyle ağlamaya başlayınca meme veriyorum emerken karnına masaj yapıyorum çok faydası oluyor emerken kendini kasmıyor çünkü ağlarken masaj yapamıyorum karnı taş gibi oluyor

Herşeyi takipli 😃 Ağırlıkla mama ile beslendiği için gün içinde kaç ml içmiş takip etmem lazım. Geçen doktora uygulamadaki kayıtlarımı gösterdim, şaşırdı 🤣 Napayım, başka türlü takini çok zor. Sadece mama da değil, kaç bez değiştik, kaçı kakalı, kaç kere ve toplam kaç saat uyudu, ne zaman banyo yaptı, ben ne zaman kaç ml süt sağdım vs vs çok detaylı uygulama. Tavsiye ederim :)
Mamayi biberonla veriyorsunuz degil mi?ya ben günde bi kere veriyorum nerdeyse ona rağmen cogu zaman memeyle kavgalı uykulu iken super emiyor sadece,burada okuyorum gun boyu memede bebekler şaşıyorum benimki o kadar memede değil hic emiyor sonra uyuyor.Kilo alımı da fena değil haftalik olcuyoruz anlamadim.

Bende tam simdi izledim bi tane sana yazmak icin geldim. Ben ince bir bez olsun istiyorum baby turco sleepy gibi ince ceken kadin uc marka cekmis diger ikisi onlem ve canbebe. Onlem parfum kokuyormus. Baby turcodan cok memnun kalmis. Evlibayann Evlibayann da onu kullaniyordu. Ben primada almistim suan elimde bezler var bundan sonra birde baby turcoya sans vereyim diyorum fiyatta uygun
Bez ince memnunum sızdırma hiç olmadı baya ağır çiş birikiyo bazen ince kalın farkı nedir bez konusunda cahilim ☺️ucuz 2 nodan başladık yorumlara göre aldık güzel tavsiye ederim

Gündüz pek uyumayan çocuk bugün bütün gün uyudu ya bı sorun var mıdır acaba . Arada emziriyorum tekrar uyuyo gözünü acamiyo çocuk

Herkesin bebeği sanırım huysuz🥲 yakın zamanda düzelirler mi yoksa önümüzde yıllar mı var çok merak ediyorum benim kız kucakta bile uyusa yerine koyunca hemen uyanıyor gece boyu uyumadım gündüz de 5dk 10dk uyudu.

Bnm bebe de gündüz uyuyor akşam 5 de başlıyor gece 3-4 e kadar hep meme isteği yatağa koyuyoruz 10 dk duruyor sonra ağlıyor
Pert durumdayım zombi gibi oldum artık sizin bebelerde de oldu mu
Aslında 2. Çocuk ama yaş arası çok unutmuşum herşeyi🙃

Üst dudakta baloncuk olanlar el kaldırsın 🤣 lk bi tırstım Google amca sağolsun 🤭
Bizimde hep var ama takılmak bir konu değil normal cnm
Arkadaşlar selam, harika haftalar uygulamasını kullanan var mı? Bilmeyenler için söylüyorum sıçrama/atak haftalarını gösteriyor. O dönemlerde bebeklerimiz huysuz olacak öncesinde hazırlıklı olmakta fayda var:) bizim beş günümüz kalmış ilk sıçramaya 🤭
Teşekkürler bakayim bende
Hanımlar bizde dün stüdyo çekimi yaptırdık, basta covit filan cesaret edemiyordum, ama hepte hevesleniyirdum, neyse dayanamayip yaptrdim. O kadar minnos oldu ki, basta istemeyen eşim bile iyiki yaptırdık diyor. Gusel bi ani oldu❣
Bizim hastanede doğum fotoğrafçısı vardı ikinci gün geldi çekti çok güzel pozlar oldu...kizimdada olsaydı keske
Kızlar ya ben çok kötüyüm bugün ağladım.Bebeğim hiç doğru düzgün uyumuyor kendimi çok kötü hissediyorum. Aç mı tok mu anlamıyorum gaz yüzünden mi bilmiyorum Bugün misafir geldi ve bi zahmet edip maske de takmamışlar herşey bunalttı beni.Gece ağlamaya başlıyor kızım saatli gibi.😔😔😥
Kendini kötü hissetme acliktanmi diye sordum bende doktora bir ayda 1.5 kilo almış ne açlığı dedi🧿😄😄😄 benim oğlan yaygaraci ille kucak meme...seninkide öyle sanirim
Ah ne diyim bilemedim canım.Bugun ben de bağıra bağıra ağlamak istiorum.Evi b*k götürüp,kızım memeden ve kucaktan indiği an aglio,deli gibi sütüm vardı şimdi sağmak istiorum 30cc anca cikio ona ayrı sinirlerim bozuluo.Kizim aralıksız emio acaba ondan mı süt cikmio diorum.Dolmasına fırsat birakmio ki.Bak şimdi ayağımda salliodum beş dakika olmadı yatağına kotalı kıpırdanma ya başladı bile.Doymuo mu acaba diorum doymasa günde 6 7 defa nasıl kaka yapio😭😭😭😭mama verelim diorum eşim izin vermio.Alisirmis anne sütü alsinmis.Ya ben napicam ya hiç bilmiorum.
Benimkide aynı cnm ama maşallah bir ayda 1.5 kilo almis dr cok bile almış dedi..demek ki ilgisi yok
Kızlar bı defa mama verip kızımı denemek istiorum sakinlesicek mi diye.Bi defa mama verilince alışır mi,bı daha memeye donduremez miyim?
Bir defadan birsey olmaz
Yalniz mamaya çok guvenmeyin kizim hem emiyordu hem mama aliyordu ama gene çok sık uyaniyordu🙄

Kac saat uyudugunu hesaplarsam iyice sinirim bozulur 😂
Mamayi biberonla veriyorsunuz degil mi?ya ben günde bi kere veriyorum nerdeyse ona rağmen cogu zaman memeyle kavgalı uykulu iken super emiyor sadece,burada okuyorum gun boyu memede bebekler şaşıyorum benimki o kadar memede değil hic emiyor sonra uyuyor.Kilo alımı da fena değil haftalik olcuyoruz anlamadim.
Masallah super iste kilosunu aliyor karnini doyurup cekiliyor daha ne olsun 🙂 surekli memede olunca hep aktif olmuyorlar ki canim yavas yavas takiliyorlar aslinda emzik niyetinede 😐
Benim oğlan da uzun emiyo çok hava yuttugunu duyuyorum bi kaldırıp gazını çıkarıp geri emziriyorum mesela gece 3 de uyandiysa bi dahaki uyuması en az 4 u buluyor
Ayni oyle en iyi ihtimalle 1 saat dedigin gibi geceb yarim saate yakin surup uyudu sasirdim sonra hemen kalkti geri 😂
Bez ince memnunum sızdırma hiç olmadı baya ağır çiş birikiyo bazen ince kalın farkı nedir bez konusunda cahilim ☺️ucuz 2 nodan başladık yorumlara göre aldık güzel tavsiye ederim
Molfix kalin mesela kaba bacaklari bile ince gibi birlesmiyor. Kalin ped ile ince pedi dusun suan kac oldunuz numarada
Herkesin bebeği sanırım huysuz🥲 yakın zamanda düzelirler mi yoksa önümüzde yıllar mı var çok merak ediyorum benim kız kucakta bile uyusa yerine koyunca hemen uyanıyor gece boyu uyumadım gündüz de 5dk 10dk uyudu.
,5 yas annesi yaziyir sabah okula gidecek ve hala yataga bile girmedi. Bizim bitmedi 😟

Yaa elimde şu an yok kaşık biberon😐 ben de meme reddinden korkuyorum işte oğlum da yaşadım çünkü.Eşime bebelac marka mama al demiştim ama bebivita almış😐 vermeli miyim nasıl kullanan var mı?
Benim çok bilgim yok, aptamil kullanıyorum🤷🏻‍♀️
Sağmaya vakit oluyor mu ya da sütün kalıyor mu benzer durumdayız ben yapamıyorum da 😩

Evet, Avent’in biberonu ile veriyoruz, sorun yaşamadık. Tabi bebekten bebeğe değişir

Kac saat uyudugunu hesaplarsam iyice sinirim bozulur 😂

Masallah super iste kilosunu aliyor karnini doyurup cekiliyor daha ne olsun 🙂 surekli memede olunca hep aktif olmuyorlar ki canim yavas yavas takiliyorlar aslinda emzik niyetinede 😐

Ayni oyle en iyi ihtimalle 1 saat dedigin gibi geceb yarim saate yakin surup uyudu sasirdim sonra hemen kalkti geri 😂

Molfix kalin mesela kaba bacaklari bile ince gibi birlesmiyor. Kalin ped ile ince pedi dusun suan kac oldunuz numarada

,5 yas annesi yaziyir sabah okula gidecek ve hala yataga bile girmedi. Bizim bitmedi 😟
🥲 Sağlıklı olsunlar da diyelim o zaman çekeriz. Allah izin verirse ilk ve son çocuğum olacak 😅

Bu aksam cikdiricam kucuk hala uyumadim buyukle bugun hiic ilgilenemedim inanilmaz vicdan azabi cekiyorum bu yuzden cok ama cok uzgunum 😟
Hic sorma canim 1 e giden oğlum acayip huy değiştirdi çocuğu kac gecedir uyutamiyorum masal okuyamıyorum cok üzülüyorum düzeni değişti sanki çocuğa haksızlık yapıyorum gibi 😔

Kesintisiz 6 saattir uyumadı. Bazen etrafı izliyor, bazen 5dk gözünü kapatır gibi yapıyor, sonra başlıyor ağlamalar.
Kafayı yemek üzereyim, evde 3 kişi, birimizin kucağından iniyor diğerine geçiyor, sürekli “acaba aç mı” diye mama veriyoruz, ne versek de yiyor. Ay derdi ne bunun yaaa
Canım dikkatimi çekti seninle günlerimiz aynı persembe günü bizim de öyle oldu aşıya gidecektik erteledik o kadar huzursuz o kadar yorucu bir gündü ağlamaktan güçsüz kalmıştı yavrum, bi daha olmadı şükür o gün gibi

Büyüklerle ilgilenmek hayli zor benle uyumak istiyor elimi tutmadan yatmıyor 6yasinda düşünün 🙄 bebeğim şimdilik aşırı yormuyor ama yediklerime dikkat ediyorum ben gaz geçiyor maalesef

Canım dikkatimi çekti seninle günlerimiz aynı persembe günü bizim de öyle oldu aşıya gidecektik erteledik o kadar huzursuz o kadar yorucu bir gündü ağlamaktan güçsüz kalmıştı yavrum, bi daha olmadı şükür o gün gibi
Atak haftamızmış, belki de ondandı bu huysuzluk bilemiyorum. Her gün aynı saatlerde ağladığı için doktor kolik olabilir, biraz daha gözlemleyip karar verelim dedi. Takvime göre ilk sıçrama bitimine 6 gün kaldı 😃

X