2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canım bana diyorlardı ki doğum kasılması olursa anlarsın. Ben de nası yaa diyordum ama gerçekten anlıyormuşsun. Bir ara yapamayacağım diye düşünmeye başladım ama nefeslerle doulam ve ebem sayesinde atlattım. Zorlayıcı bir süreç ama geçiyor umutsuzluğa kapılmamak lazım.

Sabah 8.22'de doğduk biz teyzeler. Gece 01.30 gibi başladı kasılmalarım ama düzenli değildi. Sonra bir sıcak duş alayım dedim uyumaya çalışırken çok yoğun, uzun ve şiddetli kasılmalar gelmeye başladı. Doulam aynı zamanda çok yakın arkadaşım olduğu için bizimle beraber kalıyordu önce onu uyandırdım biraz evde ksılmaları karşıladık ama ben 3 kere falan kustum meğer kusmalarım açılması ile ilgiliymiş. Sonr eşimi uyandırdık artık çok ciddi bir boyuta ulşmıştı kasılmalar . Hstneye geldik. 7 de giriş yapmışız 8,22 de bebeğim kucağımdaydı. Zaten arabada ıkınmalarım gelmeye başlamıştı.

Bu arada doğumu tetiklemek isteyenlere göğüs pompası öneriyorum kasılmalrım başlamadan önce yarım saat boyunca 1 dakika sğ meme 2 dk boşlık 1 dakik sol meme şeklinde gulama yaptık. Hem Doğumdan sonra hemen sütüm geldi hem de ilk def emzirecek olanlar için tuhaf bir his oluşuyor. O hissi üstümden atmış oldu. Tavsiye ederim.
Canım hayırlı uğurlu olsuuuun, sağlıkla büyütün inşallah 😍😍😍 Ve inanamıyorum az önce forumu açmadan önce acaba göğüs pompası ile göğüs uçlarını mı uyarsam diye düşünüyordum ki sonra foruma girip mesajını gördüm 😱😱😱😱

Kucağına al canım ilk günden alismaz yaziktir seni hissetsin :)
Bencede aldığı an ağlıyor zaten salmadı bir bizi.kibarlığı elden bırakmamaya çalışıyorum :)
Kasılma ney onu bile bilmiorum ben yaaa😭😭😭moralim de bozuk iki gündür.Karnimin tepesi iyice şişti sikistirio beni.Bu çocuk aşağı inecegine tepeye çıktı resmen.Agzimdan ayakları cikicak sanki.Pelvik bölgede ağrı ve aşırı basınç hissi gelio sık sık bı de şimdi yürüyüşten geldim karnımın tepesinde biri bastiriomus ya da bebek tüm gücüyle itiomus gibi bı ağrı girip cikio.Kasilma bu mu kizlar
Bebek tortop olup karnın taş gibi oluyor
Beklediğim hikaye gelmiş.. Okurken duygulandım resmen ya, tekrar hayırlı olsun.. Sağlıkla büyüt ☺️
Doktorum spinal önerdi de, spinal yapanı gördüm mü yapışıyorum yakasına 😄😄😄😄 Korktuğum için..
teşekkür ederiz darısı size 🥰 doktor önermekte haklı ben memnun kaldım. sonrasında dikiş ağrısı evet oluyor ama size bakan biri varsa kolayca geçer inşallah.
ah canim ah.. anneni dinleme sadece kendi ic sesini dinle yanilmayacaksin.
öyle yapıyorum ama sinirlenirimiz yıpranmadan atlatsak çok şükür dicem.bebeğe yansımasın diye sakinliği korumaya çalışıyorum
Valla dün gece birkaç kez uykudan uyandıran kasılmam oldu ama devamı gelmedi. Gündüz de kasılma olmaya başladı hep gece oluyordu. Kasık ağrım, belmağrou çok... Miyadı 18 Kasım. İnşallah yarınki durumla beraber hoca suni sancıyı denemeden miyadını beklemeye karar verir. Seni tekrar kutluyorum gönülden 🌸 Sağlıkla büyüsünler, Rabbim isteyen herkese tattırsın
amin canısı darısı istiyenlere 😘 ağrılar kasılmalar arttıysa yakındır inşallah suniye gerek kalmaz hakkınızda hayırlısı olsun 💕 18e beklenebilir
Bizimki de çıkarıyor biraz erken doğdu doktor boğaz kasları henüz tam gelişmemiş ondan oluyor dedii ama sıkıntı olmaz dedii

Anne karnındakini ilk gün yaptığı siyah kakayla atıyor canım zaten atmadan hastahaneden bike çıkartmıyorlar. Kakası sarı renk ve parçacıklı gibiyse şuan senin sütün yarıyor demektiir.
Bebek sürekli meme ister tabiki emme refleksi yüzünden onu baskılamak için yalancı memeler yani emzikler var. Sürekli meme istemesi aç olduğunu göstermez ama sen çıkan sütüne göre 1-2-3 saat şeklinde aralığını kendin belirleyip emzir annene de he he de geç 😅
öyle yapıyorum 🤦🏻‍♀️Bizim iki gündür siyah yeşil gibi daha yaramamış o zaman.emzik denedik atıyor denemeye devam 😕

Canım hayırlı uğurlu olsuuuun, sağlıkla büyütün inşallah 😍😍😍 Ve inanamıyorum az önce forumu açmadan önce acaba göğüs pompası ile göğüs uçlarını mı uyarsam diye düşünüyordum ki sonra foruma girip mesajını gördüm 😱😱😱😱
Dene canım kesinlikle işe yaradığını düşünüyorum ❤️

Saçmalıyor gerçekten ben çocuğum kaka yaptıkça seviniyorum doktor 4-6 bez arası yapıyorsa günlük yeterli dedi.Ah bu anneler benimkiyle dün birbirimize girdik şimdi küs banada eşimede .3 çocuk büyüten ben acemi oldum sen tecrübeli oldun ne çok biliyormuşsun dedi ve telefonda kaynanamı dolduruyor bunlar şöyle diyor böyle yapıyor diye.Çoğu şeyi tekrar gözden geçirmeme vesile oldu gerçekten .Anlayışlı annesi olanlara imreniyorum 🥲
Ağzımızı açsak bizimki de küsecek ama açmıyoruz sabır diyoruz 4 5 gün kalcak sanırım hastanede çalışanlar yaka silktik işareti yapıyorlar :) benim annede seninki gibi gebelik okulunda öğrendiklerimi söylüyorum dalga geçiyor bunları da okulda öğrenmişsindir diye.sütümün az olduğunu ima edip duruyor.bizde peygamber sabrı var bence lohusayken lafları çekiyorsak..
DusunceBulutu DusunceBulutu canım dünyaya adapte olmaya çalışıyorlar. Kucak istemek en doğal hakları 😊😋 Güvenli bağlanma çok çok önemli. Bebeğin fizyolojik ihtiyaçları kadar da duygusal ihtiyaçlarını karşılamak da önemli. Ben mümkün olduğunca kucağıma alıyorum valla 😍🥰
ben çok bunaldım çok

Ağzımızı açsak bizimki de küsecek ama açmıyoruz sabır diyoruz 4 5 gün kalcak sanırım hastanede çalışanlar yaka silktik işareti yapıyorlar :) benim annede seninki gibi gebelik okulunda öğrendiklerimi söylüyorum dalga geçiyor bunları da okulda öğrenmişsindir diye.sütümün az olduğunu ima edip duruyor.bizde peygamber sabrı var bence lohusayken lafları çekiyorsak..

ben çok bunaldım çok
Valla canm çok sabrettim sabrettik ama dün en son bana sormadan çocuğumun memesini sıkınca bide yanlış olduğunu kabul etmeyince bende herşey patladı söz konusu evladımın sağlığı olunca . Kesinlikle en duymamamız gereken zamanda en ağır lafları işittik . Daha aklı başına gelmemiş olmaliki az önce çorba getirmiş al şunu içte sonra sütüm yok deme diyor bana .Ki çok şükür ben süt konusunda düne kadar sıkıntı yaşamadım sırf psikolojimi bozmak için konuşuyor ya .2 günü kaldı sabır diliyorum kendime 🥲😞

Canım bana diyorlardı ki doğum kasılması olursa anlarsın. Ben de nası yaa diyordum ama gerçekten anlıyormuşsun. Bir ara yapamayacağım diye düşünmeye başladım ama nefeslerle doulam ve ebem sayesinde atlattım. Zorlayıcı bir süreç ama geçiyor umutsuzluğa kapılmamak lazım.

Sabah 8.22'de doğduk biz teyzeler. Gece 01.30 gibi başladı kasılmalarım ama düzenli değildi. Sonra bir sıcak duş alayım dedim uyumaya çalışırken çok yoğun, uzun ve şiddetli kasılmalar gelmeye başladı. Doulam aynı zamanda çok yakın arkadaşım olduğu için bizimle beraber kalıyordu önce onu uyandırdım biraz evde ksılmaları karşıladık ama ben 3 kere falan kustum meğer kusmalarım açılması ile ilgiliymiş. Sonr eşimi uyandırdık artık çok ciddi bir boyuta ulşmıştı kasılmalar . Hstneye geldik. 7 de giriş yapmışız 8,22 de bebeğim kucağımdaydı. Zaten arabada ıkınmalarım gelmeye başlamıştı.

Bu arada doğumu tetiklemek isteyenlere göğüs pompası öneriyorum kasılmalrım başlamadan önce yarım saat boyunca 1 dakika sğ meme 2 dk boşlık 1 dakik sol meme şeklinde gulama yaptık. Hem Doğumdan sonra hemen sütüm geldi hem de ilk def emzirecek olanlar için tuhaf bir his oluşuyor. O hissi üstümden atmış oldu. Tavsiye ederim.
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün inşallah 💙💜

Bencede aldığı an ağlıyor zaten salmadı bir bizi.kibarlığı elden bırakmamaya çalışıyorum :)

Bebek tortop olup karnın taş gibi oluyor

teşekkür ederiz darısı size 🥰 doktor önermekte haklı ben memnun kaldım. sonrasında dikiş ağrısı evet oluyor ama size bakan biri varsa kolayca geçer inşallah.

öyle yapıyorum ama sinirlenirimiz yıpranmadan atlatsak çok şükür dicem.bebeğe yansımasın diye sakinliği korumaya çalışıyorum

amin canısı darısı istiyenlere 😘 ağrılar kasılmalar arttıysa yakındır inşallah suniye gerek kalmaz hakkınızda hayırlısı olsun 💕 18e beklenebilir

öyle yapıyorum 🤦🏻‍♀️Bizim iki gündür siyah yeşil gibi daha yaramamış o zaman.emzik denedik atıyor denemeye devam 😕
Kac gun kalacak 😕 keske annemiz daha uzun kalsa diye yol arasak keske ama nerde 😕

Valla canm çok sabrettim sabrettik ama dün en son bana sormadan çocuğumun memesini sıkınca bide yanlış olduğunu kabul etmeyince bende herşey patladı söz konusu evladımın sağlığı olunca . Kesinlikle en duymamamız gereken zamanda en ağır lafları işittik . Daha aklı başına gelmemiş olmaliki az önce çorba getirmiş al şunu içte sonra sütüm yok deme diyor bana .Ki çok şükür ben süt konusunda düne kadar sıkıntı yaşamadım sırf psikolojimi bozmak için konuşuyor ya .2 günü kaldı sabır diliyorum kendime 🥲😞
Seni o kadar iyi anlıyorum ki az kalmış dayan🙏 biz o şanslılardan değiliz 🥲 normal bir birey böyle konuşmaz konuşamaz vicdanı el vermez.ben sütüm geliyor zannediyordum artık etkileniyorum gerçekten sütüm yok mu sarılık mı olcak diye bekliyorum çocuğu inceleyip duruyorum.arayanlara süt az diyor.kafayı yicem hastanedeyiz hala eve gidemedik imdat diye bağırıcam

Bilmiyorum ki 3 gün oldu.ya bir hafta ya 5 gün daha.bir de uzak yoldan geliyorlar vicdanım bir yandan sızlıyor ne hissedeceğimi şaşırdım.keşke ama nerde
Senin safak az canim. Dunden beri sutum azaldi mi diye uzuluyorum zaten bu sabah annem gelmis kilo alacagina zayifladi sanki diyor 🙁 evet sut yok ac kaldi cocuk dedim ay yok ben ondan demedim diyoda baska neden diyebilir 🤷‍♀️

Kizlar bizim uykusuz gunler geceler start verdi iyice. O kadar uykusuzum ki gecede gunduzde cok az uyudu bugun. Gecen hafta bakmistim gaz sancilari 2 haftalik oldugunda basliyirmus 😕

Selam güzel anneler💙
Sormak istediğim bikac soru vardı sizlere.
Bebeğim 9 günlük ilk iki gun sutum az diye mama takviyesi yaptik tam sut gelmeye başladı emmeye başladı doktora kontrole gittik 400 gram kilo kaybi var hemen mamaya basla dedi apar topar mama verdik simdi göğsümu zor tutuyor mama damlatmadan yada biraz mama icmeden göğsümu tutmuyor. Cok ucu olmadığı içinde silikon meme ucuyla emebiliyor.
Sormak istedigim doyup doymadigini nasil anlarim
Guzel şekilde emiyor kendi birakiyor memeyi ama 30 ml bazende üzerine 15 ml mama iciyor.
Yeni dogan bebek kac ml mama icebilir doktor istedigi kadar ver dedi acaba sutum mu doyurucu degil.ama baya da yağlı geliyor ne yapcagimi sasirmis durumdayim. Sütüm gelirken birakip sadece mama vereyim de doysun falan dusunmeye başladım surekli doyuyomu diye dusunuyorum.
Emdikten sonra 30 veye 45 ml mama içip guzel sekilde uyuyor acaba ne zman arttiracagim mamayi😦😔😔

Selam güzel anneler💙
Bebeğim 9 günlük ilk iki gun sutum az diye mama takviyesi yaptik tam sut gelmeye başladı emmeye başladı doktora kontrole gittik 400 gram kilo kaybi var hemen mamaya basla dedi apar topar mama verdik simdi göğsümu zor tutuyor mama damlatmadan yada biraz mama icmeden göğsümu tutmuyor. Cok ucu olmadığı içinde silikon meme ucuyla emebiliyor.
Guzel şekilde emiyor kendi birakiyor memeyi ama 30 ml bazende üzerine 15 ml mama iciyor.
Yeni dogan bebek kac ml mama icebilir doktor istedigi kadar ver dedi acaba sutum mu doyurucu degil.ama baya da yağlı geliyor ne yapcagimi sasirmis durumdayim. Sütüm gelirken birakip sadece mama vereyim de doysun falan dusunmeye başladım surekli doyuyomu diye dusunuyorum.
Emdikten sonra 30 veye 45 ml mama içip guzel sekilde uyuyor acaba ne zman arttiracagim mamayi😦😔😔
Bende hem ikizlerde hem bunda mama verdiğim için doktor anda sordum bitiriyorsa bir sonraki bir tık fazla yap biberonda mama artsın yani kendi bıraksın

Son düzlük arkadaşlar 😀
Son 36 saat 🥴
Yatağımız hazır artık..
Bir valiz kaldı, o da yarına..
Hâlâ tırsıyorum gerçi ama 😨
İnşallah güzel olacak her şey..
Hepimiz için 🥰

698E76C8-6B1F-4671-810F-AFA69121F54F.jpeg

Senin safak az canim. Dunden beri sutum azaldi mi diye uzuluyorum zaten bu sabah annem gelmis kilo alacagina zayifladi sanki diyor 🙁 evet sut yok ac kaldi cocuk dedim ay yok ben ondan demedim diyoda baska neden diyebilir 🤷‍♀️
Al işte aynılar al birini vur ötekine.ne kadar gaddarlar insan üzülüyor.süt az diyip duruyorsun dedim nerde dedim diyor.
Bizim icin en iyisi ayni sehirde olmak. 1-2 gun iyi gidiyor yinede uzun kalinca sorunlar basliyor dimi 😕
evet 😔

Selam güzel anneler💙
Merabalar benimde gögüs ucum hiç yok hastanede hemşire bebedor un silikon ucunu önerdi çok memnun kaldım doysun da sırf silikonlu içsin diyordum ucunu çıkarmaya başladı benim bir kaç güne kendi ucumu deneyeceğim. Sütüm az olduğu zamanlar önce göğsümü veriyordum baktım süt az 50ml verdim hep. Bana kalırsa sütün + mama takviyesi yap neden sadece mama odaklı düşünüyorsun zamanla süt de artıyor çektikçe

Seni o kadar iyi anlıyorum ki az kalmış dayan🙏 biz o şanslılardan değiliz 🥲 normal bir birey böyle konuşmaz konuşamaz vicdanı el vermez.ben sütüm geliyor zannediyordum artık etkileniyorum gerçekten sütüm yok mu sarılık mı olcak diye bekliyorum çocuğu inceleyip duruyorum.arayanlara süt az diyor.kafayı yicem hastanedeyiz hala eve gidemedik imdat diye bağırıcam
Hiç korkma canm bizde atlattık sarılık artmadan bitti şükür .Yarım saate bir alarm kur emzir sütün olmazsa mama ver .Sonra bırakırsın mamayı zaten gerekmezse. Benim bebeğim dün gece uykuda bile sürekli ses çıkardı keyifsizdi.Bizim yaşadığımız gerginliği kesinlikle hissediyorlar o yüzden artık kendimi üzmeyeceğim polemiğe girmiyorum .

X