2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benim yara olmamıştı ama hassaslaşıp çok acımıştı gümüş kapak kullanmama rağmen .Lansinoh krem aldırdım bir kere sürdüm geçirdi hemen dene bi istersen .Ben düzenli gümüş kapakta kullanıyorum ama
Bnm yarada değil gibi bi fark göremedim kabarcık gibi emince büyüdü bnm göğüsler minicikti kafam kadar şişti😑lansinoh 1 kerede bitirdimi acıyı
Tahin yagi surun...
Tahin sürüyom ayva çekirdek jeli garmastan verdi kantaron yağı ne yapcamı şaştım sitreçleyerek yapıyom herşeyi

Tek yolu kendi sütunle hep nemli tutman lazım göğsünü göğüs kalkani aldıysan ucu hep ıslak kalıyor ve kurumuyoe 6 sene önce 2 ay çektim herşeyi yaptım bı tek bu kendi sütunle nemli kalması iyi geldi. Bu sefer gümüş kapak aldım daha doğumuna var onu kullaniorum faydası olacak mı bilmiorum.
Hep nemli nasıl kalcak streçlesem olurmu kendi sütümü oda kuruyo ya bi süre sonra

Çocum böyle doğdu ne bu anlamıyorum en çok korktuğum lekeydi lekemi bilmiyom şimdi cildiyeye geldik öğlene kaldık bakam ne yedim bu kadar kocaman ya🥺 pamuk bembeyaz cildi burası çok fena🥺

Eklentiler

• 116412.jpg
    116412.jpg
    14,3 KB · Görüntüleme: 102
Çocum böyle doğdu ne bu anlamıyorum en çok korktuğum lekeydi lekemi bilmiyom şimdi cildiyeye geldik öğlene kaldık bakam ne yedim bu kadar kocaman ya🥺 pamuk bembeyaz cildi burası çok fena🥺
Doğumdan beri hafifleme oldu mu? Geçici birşey dir inşallah sıkma canını . Daha büyük bir sıkıntısı yok ya ona şükür🙏

Kızlar bebisler ne durumda..bizim yarı kirkimiz bugun çıkıyor. Gece hiç uyumadı gazımi var anlayamadim...hep memede uyumak istiyor...ikinci cocugum bu ilk çocuğuma ayakta salladığım için bunu hiç sallamak istemiyordum ama simdi oturdum salliyorum😔😔 uyumuyor durmuyor da....Dr gaz için probiyotik aldırdı onu kullanıyoruz üç gündür ama her an vazgeçip kizimda kullandığım damlayı kullanabilirim
Off zor işler ya aç mı gazi mi var niye huysuz anlayamiyoruz

Kızlar bebisler ne durumda..bizim yarı kirkimiz bugun çıkıyor. Gece hiç uyumadı gazımi var anlayamadim...hep memede uyumak istiyor...ikinci cocugum bu ilk çocuğuma ayakta salladığım için bunu hiç sallamak istemiyordum ama simdi oturdum salliyorum😔😔 uyumuyor durmuyor da....Dr gaz için probiyotik aldırdı onu kullanıyoruz üç gündür ama her an vazgeçip kizimda kullandığım damlayı kullanabilirim
Off zor işler ya aç mı gazi mi var niye huysuz anlayamiyoruz
Bizimkide öyle ya gece uyuyo Allah'tan ama gündüz sürekli ıkınma halinde kakasını zorlanarak yapiyo sürekli kıpkırmızı yapiyo kendini

Sut ve mama veriyorum suan zaten canim ama ilk nemeyi tutmuyor azcik mama ictikten sonra memeyi tutuyor en son mamayi gene içiyor.
Birde agri sanci yasamiyoruz ama kaka sorunu var 4. Gun bugün yapmuyor doktor öğrenecek kabiz olsa ağlar bagirsaklar doldumu yapar diyor ama hala yapmadi endiseleniyorum. Bole durumu yasayan varmi yenidogan bebek kaka ne kadar yapmadığı oluyor acaba
Canım ben ilk başlarda şırıngaya mamayı çekip göğsümü almaya alıştırırken yan tarafından şırınga ile verdim bende baya işe yaradı bu sayede emdi oğlum kabızlık bizde yaşıyoruz ara ara kızarıyo ıkınıyo karnına dairesel hareketler yapıyorum bacaklarını bisiklet sürer gibi yapmaya çalışıyorum bide doktorum zeytinyağını kulak çöpü yardımı ile makata sür dedi korktum ben yapamıyorum

Tek tek bakamadım şuanda kızlar çok teşekkür ederim hepinize tebrikler için.🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Bebişli annelere sorum var. Bebeğiniz günde kaç çişli kakalı bez yapıyor? Bizim 24 saat boyunca 3 tane oldu sadece çok az değil mii😞😞😞

Tek tek bakamadım şuanda kızlar çok teşekkür ederim hepinize tebrikler için.🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Bebişli annelere sorum var. Bebeğiniz günde kaç çişli kakalı bez yapıyor? Bizim 24 saat boyunca 3 tane oldu sadece çok az değil mii😞😞😞
Bizimkini günde 7-8 kez emziriyorum, her seferinde de bez değiştiriyoruz. Mutlaka çişli oluyor, günde 2-4 kez de kakalı olabiliyor.
Ama kakayı 36 saat yapmadığı da oldu. Doktora sordum, mama takviyesi yapıyorum ve mamanın sindirimi zor olduğundan olabilir, normal demişti. 3 günden fazla kakasız bez olursa riskliymiş.

Ama bez çişli çıkmıyorsa bence doktoruna danışmalısın.

Bnm yarada değil gibi bi fark göremedim kabarcık gibi emince büyüdü bnm göğüsler minicikti kafam kadar şişti😑lansinoh 1 kerede bitirdimi acıyı

Tahin sürüyom ayva çekirdek jeli garmastan verdi kantaron yağı ne yapcamı şaştım sitreçleyerek yapıyom herşeyi
Emzirme seklin nasil.sadece ucunumu veriyorsun bebegine...

X