2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar oğluşum tam gününde 40+0 da dünyaya geldi şükürler olsun🙏🏼♥️ Normal doğum yaptım, nişandan sonraki 2. Günde sancılarım gelmeye başlamıştı zaten. Rabbim hepinize en güzel şekilde doğumlar nasip etsin, hep diyorlardı gerçekten yaşamayan bilmez, onca ağrı sızı içimden çıktığı anda tümüyle silindi enerji patlaması geldi sanki ,adrenalin yüklendi bi anda bana. Bebeğini kucağına verdiler mi en güzel armağanı alıyorsun😊
Yaaa ne güzel bı doğum olmuş.Darisi sırada bekleyenlere ve bana😍😍😍oglusunla musmutlu sağlıklı ömürler dilerim kuzum.Hayirli uğurlu olsun❤️❤️❤️

Canımm tebrik ederim. Allah analı babalı büyütsün ❤️ Bol bol süt diliyorum 🙏
Şükür gün geçtikçe daha iyi olacağım gibi geliyo 👍🤗

Gözüm aydın canım allah analı babalı büyütsün bak o kadar korktun ama çok güzel atlattın inşallah 🤗

Teşekkür ederim canım 🤗 kasılmalar gelince belden aşağını serbest bırak açılmaya etki eder bende öyle oldu veya yaptıkları o açılma için olan iğne etki etti bilmiyorum

Çok şükür sen de aldın kucağına allah analı babalı büyütsün gözünüz aydın ♥️😍
Gözün Aydın olsun canım bol sütlü günler rabbim hayırlı uğurlu etsin 🤲🧿 darısı bizlere artık 🙈
Gözün aydın 💐 Allah analı babalı büyütsün darısı bekleyen arkadaşlara inşallah 🙏
Kizlar Allah anali babali buyutsun gozunuz aydin 🥰
Gözünüz aydın canlarrr 💜💜 Allah analı babalı büyütsün bol bol sütünüz olsun 🙏🙏
pufpuff pufpuff Çok sağolun kızlar Allah razı olsun ❤️inşallah sizde sağlıcakla kucağınıza alırsınız 💕 almış olanlara da bol sütlü huzurlu günler diliyorum 😍

Normal doğum yapacaklara naçizane birkaç tavsiyem var kızlar.

Beni belden aşağısına sıcak duş çooook rahatlattı imkan varsa mutlaka girin.

Yanınıza enerji verecek meyve suyu hurma atıştırmalık vs götürün sancı arasında yiyin , güç toplayın çok iyi geliyor.
Su içebilirseniz için, pilates topunda hafif hafif zıplayın açılmaya faydası oluyor.

Bir de vaktiniz varsa eşinize masaj videosu öğretin, çok kolay zaten hemen bugün yapın o anda aşşşırı faydası oldu. Buraya ekleyebilirsem linkini ekleyeceğim.
Masaj için mutlaka bebe yağı gibi birşey götürün daha güzel oluyor, ben karanfil yağı götürmüştüm başta iyi gelmişti sonradsn içimi baydı😄

Bir de herkesin doğum hikayesi gerçekten çok farklıymış. Benim 4-5 Cme kadar olan açılmalarımdaki sancılarım çok keskin ve zordu. Yapamayacağımı düşünmüştüm pes etmiştim epidural istemiştim ve taktılar da. Ama psikolojik mi bilmem ilacı veremeden bende ıkınma hisleri başladı bi anda 8-9 cme ulaştı açıklık. Doktor çok şaşırdı boşuna taktırdın dedi😀 yani başta zor gelen sancılar sonra giderek artacak daha kötü olacak nasıl dayanacağım diye düşünürken birden hafifledi gitti, resmen mucize gibi. Allah öyle bir yardım ediyor ki sürekli la havle çektim,

ona dayanın inşallah çok kolay geçen su gibi doğumlarınız olsun. O kapının Hemen ardında sizi dünyanın en masum en güzeel şeyi bekliyor♥️♥️♥️

Kasılma ney onu bile bilmiorum ben yaaa😭😭😭moralim de bozuk iki gündür.Karnimin tepesi iyice şişti sikistirio beni.Bu çocuk aşağı inecegine tepeye çıktı resmen.Agzimdan ayakları cikicak sanki.Pelvik bölgede ağrı ve aşırı basınç hissi gelio sık sık bı de şimdi yürüyüşten geldim karnımın tepesinde biri bastiriomus ya da bebek tüm gücüyle itiomus gibi bı ağrı girip cikio.Kasilma bu mu kizlar
Kasılma karnın yamulmasi sertlesmesi bebeğin toplanmasi felan senin tarif ettiğin kanala iniyor sanırım

Kızlar oğluşum tam gününde 40+0 da dünyaya geldi şükürler olsun🙏🏼♥️ Normal doğum yaptım, nişandan sonraki 2. Günde sancılarım gelmeye başlamıştı zaten. Rabbim hepinize en güzel şekilde doğumlar nasip etsin, hep diyorlardı gerçekten yaşamayan bilmez, onca ağrı sızı içimden çıktığı anda tümüyle silindi enerji patlaması geldi sanki ,adrenalin yüklendi bi anda bana. Bebeğini kucağına verdiler mi en güzel armağanı alıyorsun😊

Maşallah. Ne güzel kavuşmuşsun sağlıkla. Sağlıkla da büyüt inşallah 🤩

Yanınıza enerji verecek meyve suyu hurma atıştırmalık vs götürün sancı arasında yiyin , güç toplayın çok iyi geliyor.
Su içebilirseniz için, pilates topunda hafif hafif zıplayın açılmaya faydası oluyor.

Bir de vaktiniz varsa eşinize masaj videosu öğretin, çok kolay zaten hemen bugün yapın o anda aşşşırı faydası oldu. Buraya ekleyebilirsem linkini ekleyeceğim.
Masaj için mutlaka bebe yağı gibi birşey götürün daha güzel oluyor, ben karanfil yağı götürmüştüm başta iyi gelmişti sonradsn içimi baydı😄

Bir de herkesin doğum hikayesi gerçekten çok farklıymış. Benim 4-5 Cme kadar olan açılmalarımdaki sancılarım çok keskin ve zordu. Yapamayacağımı düşünmüştüm pes etmiştim epidural istemiştim ve taktılar da. Ama psikolojik mi bilmem ilacı veremeden bende ıkınma hisleri başladı bi anda 8-9 cme ulaştı açıklık. Doktor çok şaşırdı boşuna taktırdın dedi😀 yani başta zor gelen sancılar sonra giderek artacak daha kötü olacak nasıl dayanacağım diye düşünürken birden hafifledi gitti, resmen mucize gibi. Allah öyle bir yardım ediyor ki sürekli la havle çektim,

ona dayanın inşallah çok kolay geçen su gibi doğumlarınız olsun. O kapının Hemen ardında sizi dünyanın en masum en güzeel şeyi bekliyor♥️♥️♥️
Ya ben bayıldım bu doğum hikayesine😍😍😍41 kere maşallah.Resmen motivasyon verdi bana.Masaj yağını alım hastane çantama,atıştırmalıklarimi da 😍😍sıcak duşu arkadaşım da söylemişti.Acibademde odada gayet büyük bı duş var.Orda rahat rahat yapabilirim duşu ve masajı.Ah bı dogursam hayırlısıyla.Wala ben fena tükendim🥴

Maşallah hayallerimdeki doğum tam da buydu gözün aydın allah analı babalı büyütsün bol,bol,sütün olsun inşallah 😍

Bebeği 24 saat hareket eden var mı?Benimki hiç durmuo tek bı saniye bile.Doguma yakın dururlardi diye okudum sanki.Ya bu çocuğun hiç doğası yok galiba🙄

Kızlar doğum dalgalarım geliyor. Henüz düzenli değil ama şiddetini tarif etmem mümkün değil. Doğum sancısı olunca anlarsın demişlerdi gerçekten de anlaşılıyor. Sanırım doğummu başladı. İnşallah su gibi aksın 🙏
Nasıl bişi bu dalgalar canım.Nolur bana da söyle.Beni de kasıklarımdaki ağrı uyandırdı şimdi.Sanki bı dalgalanma var ağrıyla birlikte.Ama belimden,sırtımdan yayılan bişey yok.

Merhaba kızlar doğum hikayemi paylaşayım hazır kızım uyumuşken.biraz uzun ve detaylı yazacağım suni sancı ve spinal anestezi merak edenler için 💜 Cuma günü doktorumuzun talimatıyla 40+3de eşyalarımızla hastaneye geldik nst de sancı çıkmadı her zamanki gibi…doktorum parmakla açılma var mı diye baktı tamamen kapalıydı bu yüzden suni için yatışım yapıldı ve 10.45 de sancı verildi kasılmalar dışında ağrı hissetmedim.odaya gelince nişanım geldi kahverengi.öğlen doktorum gelip baktı açıklık 2 cm olmuş sancın 100lerde hadi bakalım dedi.o akşam 8 -9 gibi suni sancı bitmek üzereyken kapattılar.doğum yapanların kısmına yani servise götürdüler kendi sancını bekle dediler.gece ağrılarım oldu ama şiddetlenmedi.Sabah ilk odaya geri getirip yine suni sancı verelim dediler sabah 10buçuktan öğlen 2 ye kadar yine suni aldım ağrılarım biraz şiddetlendi ama açıklık 2 cm’den öteye geçmedi.sancılar 100lerde ve düzenliydi oysaki..pilates topu istedim biraz yaptım geri aldılar bendeki açıklıkla gereksiz olurmuş..yine de çömelme ve yürüyüşe devam ettim işe yaramayınca benden sezeryan onayı alıp 14.45de doğumhaneye götürdüler.sedyeye oturttular.kafamı eğip çenemi aşağıya yani kendime doğru bastırmamı ,omuzlarımı olabildiğince çökertmemi ve bel kısmımı kambur gibi çıkartmamı istediler.tabi karnımızdan dolayı sırtı kambur gibi yapmak zor ama bir iki dakika o pozisyona dayanılır.bele ufacık bir iğne batması hissi oldu öyle acı verici bir şey değil tıpkı kan aldırmak gibiydi.buz gibi olan titrediğim doğumhanede birden ayaktan sıcaklık gelmeye başladı.sonra yatırıp tamamen soyup göğsümün önüne set çektiler.kollarımı iki yana açıp bağladılar bir iki dakikaya belden aşağı komple uyuştum.aslında uyuşmadım gibi geldi çünkü onların beni hazırlayışında baya sallandım içimden kestiklerini hissedicem söylesem mi dedim ki hiçte öyle olmadı.sallanmalar hep devam etti ama his yani acı yoktu.vücut ve organlar sallanıyor o kadar.sondayı taktıklarını hiç hissetmedim.
ben birazdan kesecekler sanıyordum bir baktım ağlama sesi noluyor oldum :) saat 15:00 gireli daha ne oldu ki hemen kesilip doğsun 2 dakikada nasıl çıkarttılar anlamadım bile.bir baktım yanağıma sıcacık pespembe bir şey verdiler öyle güzel ki.yanağıma verdikleri an hemen sustu :) analık hissi ne zaman gelir diyordum o anda geldi bir ömür bağlandık gibi hissettim bu sefer ben ağlamaya başladım hem gülüyorum hem ağlıyorum :) bir yandan ağlarken karnım sallanıyor bir şey olur mu diye de tedirgindim :) hiçbir şey olmadı çok şükür 🙏 bebişimi öptüm öptüm giydirmeye götürdüler aklım gözüm onun arkasında kaldı :) doğumhane ekibiyle sohbet falan derken dikişlerimi bitirdiler odama geldim 3 ya da 5 saat hissizlik devam edebilir hissetmeye başladığın zaman su içmeye başla idrar çıkışı olmalı dediler.zaten odaya gelmeden bir aman idrar yapmışım su içtikten sonra devam etti.zaten bebeğe bakmaktan emzirmeye çalışmaktan insanın aklına sonda bile gelmiyor.karnıma gelip bastırıp alttan kanın çıkmasını sağladılar birkaç kere gelip bastırdılar biraz diş sıkınca dayanılıyor :) 22:00da yürüyüş yaptık dikiş yeri sızlayıp yaktı ama dişi sıkarak yürüyünce ona da dayanılıyor.odaya geçince hemşire sonda tamamen doldu diye çıkardı. Nefes al rahat ol dediği için acımadan şıp diye çıktı.nedendir bilmem kan da aldı. iyi çıkmış sonucu.şimdi her saat başı emziriyorum sarılık olmasın diye bakalım.Allah herkese kolay bir doğum nasip etsin sağlıcakla gelsinler 💕 her doğum şeklinin artı eksileri vardır ben spinalda çok rahat ettim.şuan ağrım yok diyemem ama evladımız için değer ❤️ Kucağa alınca ağrı sızı düşünülmüyormuş ❤️

Kızlar bebeğin kaka yapması iyi beslenmekten değil midir ? Annem yok anne karnındakileri atıyor ondan sütün az ki sürekli meme istiyor gibi konuşuyor? İnsanın öz annesi böyle ise kimse olmasın daha iyi

Kızlar bebeğin kaka yapması iyi beslenmekten değil midir ? Annem yok anne karnındakileri atıyor ondan sütün az ki sürekli meme istiyor gibi konuşuyor? İnsanın öz annesi böyle ise kimse olmasın daha iyi
Canım öncelikle hayırlı olsun, iyi bir evlat olsun ve Allah analı babalı büyütsün ❤️ annen yanlış biliyor. Yenidoğan bebeklerde genellikle emme refleksi çok yüksek. Bizim bıdık da tok olsa bile meme istiyor. Bence oradaki hemşirelere danış.😍🥰
Valla şu dönemde anneme değil de ben de anneanneme çok kızdım. Gerek değişik hurafelere inanması gerekse benim için yok ben demiştim o normal doğuramaz demiş, kısaca o kadar boş boş konuşmalsr yaptı ki... Yanımda iken gerekeni söylüyordum ama telefonda hiç birebir muhatap olmadım.
Bu nedenle amannn salla 😂 bitmez çünkü cidden bitmez 😂😅

X