2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Arkadaşlar geçmişi pek okuyamadım doğuran arkadaşlarım olmuştur illaki allah analı babalı büyütsün hepsini inşallah benim bir sorum olucak Efe çok güzel emiyor 2 mememide ama hala taş gübiler ve inmiyorlar sütümde geliyor kontrol ettim sıkınca akıyor yani ne yapmam lazım acaba böyşe bir şey yaşayan var mı ? Bir de sütüm hemen gelmemişti sezaryen diye bana bissürü şey yaptılar karışımlar vs süt arttıcı bu seferde çok oldu sanırım 🧐😳
Benim de böyle bir durum olmuştu ve mastit olmuştum.Ağrısını anlatamam çok kötü bir durum acile gitmiştik.Geceler boyu çekmişim farkında değildim ilk doğum olunca tabi.Sen bebeğini emzirdikten sonra sağ göğüslerini artan sütü saklarsın hem ilerki günlerde lazım olur.

Kızlar dua edin nolur benim kuzum hala hastanede . Bir tahlil istenilen gibi çıkmamış tekrarlanacak mış 1 hafta oldu keşke içimde kalsaydı doğurmasaydım erkenden çok perişanım gözümde yaş kalmadı
Allah şafi ismiyle şifa versin canım.Olacağı varmış kendini harap etme lütfen.Eminim çok iyi bakılıyordur.İnş.ennn kısa sürede kavuşursunuz.İmtihan bu sadece dua ederek böyle düşün.Ve yarının ne getireceği bilinmez bi bakarsın bikaç güne taburcu olur.🙏❤️

Evet bence de onu yaptı az önce tekrar nst istedi doktor kasılmalar azalmış ama tekrar ebeye baktırdı açılma var mı diye ve yine aynısı oldu böyle yapa yapa beni doğurtmayı planlıyo heralde 2 saat sonra tekrar gidecem hastaneye aslında yatış yapabilirsin dediler de ben istemedim gidip gelirim daha iyi evim daha rahat inşallah kendi sancım olur da doğal doğururum ama hayırlısı

Bende de ebe bakınca ağrı oluyo kasılmalar artıyo eve geliyorum azalıyo tekrar gittim geldim yine aynı şeyi yaptılar hala 2cm 2 saat sonra tekrar gidicem

Bende de başladı gibi olmuştu sonra azaldı 2 saat sonra tekrar bakacak

38 + haftada bana da su biraz azalmış bol su iç demişti hareketleri gayet iyiydi ama doğumu başlatırız demedi hatta sonraki hafta gittiğimde suyu iyi dedi şimdi geldik 40+4e sancım yok Kasılmalar oluyo doktor da kakasını yapar bebek diye riske atmak istemiyo bugün yarın doğurtacak beni sancım gelmezse suni sancıyla

Allahım şifa versin inşallah kendini üzme stres yapma ne kadar zor da olsa sen iyi ol ki bebeğin de iyi olsun 🤲
Hadi inşallah haber ver

Kizlar bugün bizim ilk gecemiz hem evde hemde kızımla, yoğun bakımdan bugün çıkardılar çok şükür 🙏
Çok şükür, çok geçmiş olsun 💕
Oh gözün aydın çok sevindim 😻 şimdi sıra bebişi sağlıkla kucağa almakta ☺️ o da zamanında sağlıkla gelsin inşallah 🙏
Çokkk teşekkür ederim 😍 Aynen öyle artık ne zaman isterse gelsin 😄
Çok geçmiş olsun. Doğum öncesine denk gelmesi çok ters olmuş ama Hiç üzme kendini, onlar yaşlı da olsalar çok güçlüler. Veterinerler anestezi dozunu ayarlıyorlar, güvendiğin bir veterinerse hiç endişe etme 😞
Çok çok teşekkürler, çok şükür sağlıkla çıktı. Biraz yorgun ama toparlıyor. Abi olacak kolay değil 😅😅😅

Kızlar dua edin nolur benim kuzum hala hastanede . Bir tahlil istenilen gibi çıkmamış tekrarlanacak mış 1 hafta oldu keşke içimde kalsaydı doğurmasaydım erkenden çok perişanım gözümde yaş kalmadı
Sen isteyerek erken doğurmadın ki canimdua ederiz tabi ki bir an önce kavuşun bebisinle sen güçlü ol

Bugün 38 hafta kontrolüm vardı ve çok şükür bebek kendini toparlamış.
Geçtiğimiz iki hafta gelişimi durmustu cok üzülmüştüm.
Dr ne yaptın da bu kadar gelişti dedi şaşırdı :nazar: :nazar:
Birden fazla faktör vardı. Öncelikle şiddetli öksürüğüm geçti tedavi ile. Oglumun hastalıgı azaldı dolayısıyla gece uyanmaları azaldı. Daha da önemlisi eşim halimi anlamıyordu ama dr gelişim durmus deyince oglumun gece nobetlerini eşim aldı ve ben bir haftadır daha normale yakın uyudum. bu o kadar etkili imiş ve o kadar ihtiyacım varmış ki. :KK43: bebek bir haftada 2900 gr dan 3185 grama çıkmış boyu da 2 cm uzamıs 49 olmuş haftasını yakalamış. son iki hafta 100er gr ya alıyor ya almıyordu.
Özetle güzel anneler, biz yıpranırsak ne cocuk gelişiyor ne süt geliyor vs. alabildiğiniz destegi alın her konuda etrafınızdaki insanlardan.

Aaay ne güzel haber inan senin adına çok sevindim. Maşallah gözünaydın 🧿

Gebelikte süt gelmesi doğum yakın diyorlar 🤷‍♀️ Benim sütüm gelmeye başladı ful sızlıyor ve akıyor

Sanmam 😅 Benim 1 ayı geçti, geliyor süt. Giderekte artıyor ☺️

Deme öyle.. Zamanı o zamanmış ki gelmiş demek.. Tez zamanda çıksın yavrun sağlıkla..

Kızlar yardıma ihtiyacım var özellikle tecrübeli ve suni sancıyla doğumu başlatılmış anneler.Bugun 38+0 iz vajinal muaynede hiç açılma yoktu bugün.NST de sancı da yok.Bebek iyi,suyu yavaştan azalmaya başlamış ama zaten bu haftada beklenen biseymis,3 kg civarı ve gayet hareketli.Doktorum eğer bı hafta içinde gelmezse haftaya salı kontrolde konuşup suni sancıyla doğumu baslatabiliriz dedi.Ben tecrübesizim hicbisi bilmiorum tamam dedim.Annemle konuştum şimdi.Suni sancı normal sancidan daha şiddetli olur üstelik açılma da yapmaz sezeryana alırlar dedi.Bilenlerden yardım rica ediorum kızlar.Gercekten açılma yapmaz ve sezeryana mi alinirim,boş boş acilmasiz sancı mi çekerim?
Herşey yolunda ise takibi artırarak 40 haftayı doldurmasını neden beklemiyor doktorun?

Kızlar yardıma ihtiyacım var özellikle tecrübeli ve suni sancıyla doğumu başlatılmış anneler.Bugun 38+0 iz vajinal muaynede hiç açılma yoktu bugün.NST de sancı da yok.Bebek iyi,suyu yavaştan azalmaya başlamış ama zaten bu haftada beklenen biseymis,3 kg civarı ve gayet hareketli.Doktorum eğer bı hafta içinde gelmezse haftaya salı kontrolde konuşup suni sancıyla doğumu baslatabiliriz dedi.Ben tecrübesizim hicbisi bilmiorum tamam dedim.Annemle konuştum şimdi.Suni sancı normal sancidan daha şiddetli olur üstelik açılma da yapmaz sezeryana alırlar dedi.Bilenlerden yardım rica ediorum kızlar.Gercekten açılma yapmaz ve sezeryana mi alinirim,boş boş acilmasiz sancı mi çekerim?
Benim kizim tam 42haftasink doldurup oyle dogum sancisi basladi.simdikki doktorlari anlamak mumkun degil. Bebegin daha vakti glmrden bebegi zorla dogurtma çabaları nedir? Bi saglik probleminiz yoksa 40kadar bkleyin inanin vakti geldiginde istemezseniz bile zaten gelecektir+ dogal sanci yapay sanci arasinda da buyuk ölçüde

75 ml mi içiyorlarmış? Kaç kilo bebişiniz merak ettim . Her memeden 90 ml de çok fszla değil mi ya 😨Aç kalır böyleyse bizim bebeler tabi
3,6 kilo. Bi hesaplama yöntemi var. Kiloyu 150 ile çarpıp günlük beslenme ihtiyacını buluyosun, sonra da beslenme sıklığına bölüyorsun.
90 bana da çok geldi, moralimi bozdu :KK43:

Hiç sorma banada dün dedi 3-5 güne doğum gözükmüyor diye. Cuma günü tekrar gidicem bebeğe bakıp ona göre uyarı falan vermeyi deneyecek sanırım. Yinede doğum olmazsa haftaya perşembe günü suni sancı falan deneyecek 🙄
Hadi ya inşallah haftaya kalmadan gelir 😕suniden önce uyarı vermeleri iyimiş umarım banada verirler belki işe yarar..🤲🏻
Bu arada yaptığım çayı içmeyi denedim olmadı boğazımdan geçmedi çıkaracaktım az kalsın.adaçayını bile zar zor içiyordum böyle hiç hiç içilmiyormuş şeker atıp içmeyi denedim yok nafile gitmedi boğazımdan..
Rabbim hemencik şifa versin 🤲🏻 Kendini üzme desem de elde değildir.. dualarım sizinle 🤲🏻 Güçlü ol bu günler de geçecek inşallah 💙

Canım lekelenme de sancıda muayene sonrası normal sancın geçmiyorsa ve düzenli aralıklarla devam ediyorsa, en az 20 dkda bir geliyorsa doğum başlamış demektir 😍 inşallah su gibi doğumlarımız olur hepimizin

Ben henüz hissetmiyorum ağrı kasılma filan bu gece başlar diye düşünüp yatıp uyudum bir ara uykusuz kalmayım diye 🤣
Hayırlı su gibi doğumlarımız olsun inşallah 🙏🏼
Kızlar 11 de geldim hastaneye tekrar nst ve çatı muayenesi aynı 2 cm açıklık kasılmalar var yatış yapıldı şimdi kendi sancılarım da başladı şuan dayanacak kadar oluyo 7 dk da bir geliyo gece bi muayene daha yapacak nst bakacak ebe dua edin ben de artık doğuranlar kervanına giriş yapıyorum 😍🤲😊

Kızlar 11 de geldim hastaneye tekrar nst ve çatı muayenesi aynı 2 cm açıklık kasılmalar var yatış yapıldı şimdi kendi sancılarım da başladı şuan dayanacak kadar oluyo 7 dk da bir geliyo gece bi muayene daha yapacak nst bakacak ebe dua edin ben de artık doğuranlar kervanına giriş yapıyorum 😍🤲😊
kendi sancının gelmesine çook sevindim 😍 umut oldun bana da.hayırlısıyla sağlıcakla hemen kucağına alırsın inşallah 🤲🏻 Bir iki saate doğurursun bence 🙈 bekliyoruz seni ve miniğini ❤️❤️

kendi sancının gelmesine çook sevindim 😍 umut oldun bana da.hayırlısıyla sağlıcakla hemen kucağına alırsın inşallah 🤲🏻 Bir iki saate doğurursun bence 🙈 bekliyoruz seni ve miniğini ❤️❤️
İnşallah yeterli olur da açılmam da artar o kadar çatı muayenesine ancak başladı sancılarım bir de ebenin yaptığı o uyarı işe yaradı galiba 😊 allahım bekleyen günü geçenlere de böyle kendiliğinden olmasını nasip eylesin kolay sağlıklı doğumlarımız olsun inşallah 🤲

Herşey yolunda ise takibi artırarak 40 haftayı doldurmasını neden beklemiyor doktorun?
Ben de bilmiorum canım.Bugun öle soledi.Hersey yolunda şuana kadar.Kizlar bu arada ilgilenip cevap veren herkese çok teşekkür ederim.Hepiniz iyiki varsınız.Haftaya kadar beklicem.Sali günkü kontrolde duruma göre bakicam.İnsallah gelir o güne kadar.

Emdiği kadarıyla gögüs boşalıyorsa süper ama hala dolu kalıyorsa mastit olmamak için bir şekilde boşaltmanda fayda var canım. makine ile sağım süt arttırdığından genelde böyle durumlarda elle sağın diyorlar. Elle sağıp süt saklama poşetleri ile buzlukta 6 aya kadar saklayabilirsin. (sonra ılık su dolu kapta poseti tutup çözdürüp içirebilirsin)
Çok teşekkür ederim hemen eczaneye yolladım eşimi manuel pompa aldı birini emerken diğerinden akanları yoplayan pompalar varmış şimdilik bunu deniyorum olmazsa ekektrikli falan alırız 🤷🏼‍♀️ İlk kez anne olunca ne yapacağını şaşırıryormuş insan iyi ki burası var iyi ki sizlerle konuşabiliyoruz çok teşekkür ederim tekrar 🙏🏼

Benim de böyle bir durum olmuştu ve mastit olmuştum.Ağrısını anlatamam çok kötü bir durum acile gitmiştik.Geceler boyu çekmişim farkında değildim ilk doğum olunca tabi.Sen bebeğini emzirdikten sonra sağ göğüslerini artan sütü saklarsın hem ilerki günlerde lazım olur.
Teşekkür ederim aldım biraz toplamaya başldı süt aman ne zor işlermiş ya 🙄

X