2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar bende doğurdum çok şükür 9 kasımdı ama ekimin 30 unda 38+4 te geldi miniğim son zamanlarda ağrılarım vardı ama düzenli değildi suyumun gelmesiyle gece 1 de hastaneye gittik nst bağlandı 1 santim acıklık vardı ama sancım azdı gece 3 te suni sancı bağlandı sabah 8 de doğum yaptım çok şükür bekleyen herkes tez zamanda bebislerini kucaklarına alır ins
İnşallah 🤲🏻❤️ Allah analı babalı büyütsün canım gözünüz aydın ❤️🥰
okuduğum kadarıyla suni sancı verilmeye başlandıktan 5 saat sonra falan doğum oluyor bakalım cuma günü kaç saatte gelecek bizim kız 🙄

Merhaba hanımlar, doğumu olan herkes sağlıkla hayırla büyütsünler yavrularını. Benim gibi bekleyenlere de kolay doğumlar diliyorum Rabbim yardım etsin. Benim hala karnım inmedi bebek bazen kaburgalarıma dayanıyor. doğum yapan hanımlar doğumdan önce karnınız inmiş miydi ne durumdaydınız?

Merhaba hanımlar, doğumu olan herkes sağlıkla hayırla büyütsünler yavrularını. Benim gibi bekleyenlere de kolay doğumlar diliyorum Rabbim yardım etsin. Benim hala karnım inmedi bebek bazen kaburgalarıma dayanıyor. doğum yapan hanımlar doğumdan önce karnınız inmiş miydi ne durumdaydınız?
Karnımın şeklinde pek bir değişiklik görmemiştim ben ama sağ kaburgam inanılmaz agriyordu son ay bebegin ayaklari ordaydi yani öyle böyle ağrı değil sağdan sola dönemiyorum. doğumdan iki üç gün önce o ağrı geçmişti çok rahatlamistim

Kızlar benim nişan olayı karıştı ya ben anlayamıyorum yaşayan duyan varsa fikir versin Allah aşkına.
Dün 3 kez azar azar mukus gibi yumurta akı gibi yapışkan bişey geldi rengi sarımtrak gibiydi tamam bu dedim.

Bu sabah 5 ten beri de kahve kırmızıya dönük adet kanaması gibi geliyor. Baya baya da geliyor yani bu bende endişe yarattı. Böyle nişan olur mu ya? Bu neyin nesi devamı mı?
Doktorum bana bu hafta lekelenme gibi olursa problem değil ama kırmızı adet kanaması gibi olursa ve uzun sürerse hemen hastaneye gel dedi

Kızlar bebişleriniz emerken ses çıkarıyor mu,benim bebeğim sanki boğazını alıyormuş gibi ses çıkarıyor bazen süt çok giderse.

Kızlar çok mesaj var okuyamadım ama hepsini okucam güncelleme yapayım dedim 5 dk ya düşen sancılarım sabah kahvaltı yaptıktan sonra gittiler 😂 suni sancı takıldı şimdi açıklık 4cm bakalım ne zaman doğururum 😍
Doğum oldu mu acaba, icimdekisess icimdekisess haberini bekliyoruz 😍
Ben 4cm açıklıkla gece 5 gibi hastaneye gitmiş, 6 saat sonra kucağıma almıştım bebeğimi. Senin de belki de çoktan gelmiştir bebiş 😊

Bugün görüş günüydü 1 hafta sonra gördüm yavruşımu. Sütüm az hemşire diyor ki sütün hala niye az. Sebebini bilen varsa söylesin bana hoşaf içmekten canım çıktı insanın elinde olan birşey mi sanki. Gördüm dediğimde Baran küvezde ve camın arkasında. İkizlerde kanguru bakımı yapardık emzirdim . Acıbadem di tabii orası burası devlet. Salak gibi sütümü sağmadım emzirtirler belki diye . Dokunmadım bile. İdarar alındı mı diyorum test için doktorunuz söyler size diyor doktoru görebilir miyim hayır diyor. Telefonla bilgi alabilirsinşz diyor. Yine haftasonu geliyor sizi de üzmek istemiyorum ama içimi dökmezsem patlıycam evde gizli gizli ağlıyorum ikizler etkilenmesin diye.
Benim sütüm maşallah çok ama bı sürü sey kullanıyorum eminim ki onların faydası olmasa bu kadar gelmezdi. Bestlak damla, rezene, humana çay bunları içiyorum. Tavsiye ederim. Eminim ki moral çok önemli. En kısa zamanda kavuş inşallah bebeğine ❤️

icimdekisess icimdekisess canım Allah kolaylık versin sağlıkla kavuş bebişine 🙏🙏

Yaaa benimde aynı kasılıp duruyorum nişan dekan yok akıntı artışı yok keşke şuan açılmış olsa ama ben hissetmesem 😄😄

Günaydın 🙋🏻‍♀️ ben hala bugün de doğuramayanlar kulübündeyim 😂

icimdekisess icimdekisess ay hadi sağlıcakla al kucağına 4 cm artık doğum baya baya ilerledi demek☺️

@Optimussprime canım bence doktoruna mutlaka haber ver nişan gelmiştir ama eğer kanama yoğunsa acil müdehale gerektiren bir şey de olabilir bir tatlı kaşığı kadar normal diye biliyorum ben yanlış da yönlendirmek ve panik etmek istemem ama doktorumla konuşursan o çok daha ayrıntılı bir bilgi verecektir 🥰

@therealsinner canım bence yakın takip etmek istemedikleri için 38den sonra çok bir gelişme olmuyor diyorlar. Her doktor bebek ne kadar kalırsa o kadar iyi diyor. Anne karnındaki 1 gün dışarıdaki 100 güne bedel diyorlar. O yüzden bebeğinin de zamanına saygı duymak lazım bence 42ye kadar beklemek için seni sık sık kontrol etmesi gerekir ona da zamanı yoktur belki doktorunun. Yoksa herkesi standart 38/39'da doğurturlardı bir yararı olmasa sen gene de bir şansını dene derim 🥰 suni sancı da aynı doğum sancısı gibi kimisi için çok zor kimisi için kolay. Sancı ile nasıl baş ettiğinde alakalı ama suni sancı olduğu için vücut doğalından biraz daha fazla tepki verebiliyor ❤️

Doğum oldu mu acaba, icimdekisess icimdekisess haberini bekliyoruz 😍
Ben 4cm açıklıkla gece 5 gibi hastaneye gitmiş, 6 saat sonra kucağıma almıştım bebeğimi. Senin de belki de çoktan gelmiştir bebiş 😊
Kızlar 14.47 de doğum yaptım çok şükür allahıma çok zor oldu ama kucağa alınca bitti gerisi vız geliyo hiç bişey düşünmeyin sadece bebeğinize odaklanın doğum esnasında
Bizim için çok ama çok yorucu ve zor bi doğum oldu ilk bebek ve kendi sancılarım sabah kahvaltıdan sonra kesildi mecbur suni sancı takıldı o beni bitirdi bir de açıklık hemen ilerlemedi o yüzden sezeryan ihtimali vardı hiç bişey yemedim içmedim aç karina çektim o sancıları son dakikada açılmam oldu ama gücüm yoktu ıkınamadım yaa ben güya peşpeşe çocuk yapacaktım neyse hayırlısı olsun herkesin hakkında sağlıkla kolaylıkla kucağına almayı nasip etsin herkese 🤲

Kızlar 14.47 de doğum yaptım çok şükür allahıma çok zor oldu ama kucağa alınca bitti gerisi vız geliyo hiç bişey düşünmeyin sadece bebeğinize odaklanın doğum esnasında
Bizim için çok ama çok yorucu ve zor bi doğum oldu ilk bebek ve kendi sancılarım sabah kahvaltıdan sonra kesildi mecbur suni sancı takıldı o beni bitirdi bir de açıklık hemen ilerlemedi o yüzden sezeryan ihtimali vardı hiç bişey yemedim içmedim aç karina çektim o sancıları son dakikada açılmam oldu ama gücüm yoktu ıkınamadım yaa ben güya peşpeşe çocuk yapacaktım neyse hayırlısı olsun herkesin hakkında sağlıkla kolaylıkla kucağına almayı nasip etsin herkese 🤲
Dua edin çok yorucu olduğu için oksijen sorunumuz var yoğun bakımda şuan bebeğim allah şifa versin bütün hastalarımıza 🤲

Canım çok geçmiş olsun ilk doğumumda benim böyle geçti rabbim sonradan unutturuyor ama 💖 gözün Aydın sütün bol olsun inşallah 🤲🥰 inşallah yoğun bakımdan hemen çıkar kavuşursunuz 🤲

Canım çok geçmiş olsun ilk doğumumda benim böyle geçti rabbim sonradan unutturuyor ama 💖 gözün Aydın sütün bol olsun inşallah 🤲🥰 inşallah yoğun bakımdan hemen çıkar kavuşursunuz 🤲
Çok sağol canım inşallah sağlık versin rabbim 🤲 bilemiyorum şuan çok zor geliyo bana aslında kendi sancım zor değildi ama olmadı açıklık ne yapalım epidural de almadım kendi isteğimle ama son zamanlar beni yordu hem karnım çok açtı gücüm kalmadı yoksa suniyi de bi şekilde çektim bir süre 😞

Dua edin çok yorucu olduğu için oksijen sorunumuz var yoğun bakımda şuan bebeğim allah şifa versin bütün hastalarımıza 🤲
Canım Allah analı babalı büyütsün. Bol sütlü günleriniz olsun. Tez zamanda bebişini kucağına al inşallah 🙏

Kizlar ben 8 Kasımda kucağıma aldım bebeğimi,3600 gr 51 38+4 sütüm az daha çoğalmadi kaşıkla mama desteği yapıyorum aç kalmasin diye...
Allah analı babalı büyütsün ❤️😊 Benim de sütüm az ancak zamanla artar inşallah 🙏

Sabah kontrolüm vardı nst de sancılar çıktı ve açıklığım 3 cm di ilki sezeryan olduğu için hemen sezeryana alındım çok şükür sağlıkla kucağıma aldım Metkan Emremi :) darısı doğurmayan arkadaşların başına.. doğuran arkadaşlar Allah analı babalı büyütsün inşallah
Allah analı babalı büyütsün ❤️😍

X