2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bi ben kaldım 😀

Benim de sağolsun ebe sayesinde geldi 1 saat önce muayene oldum ne yaptıysa leke geldi kasılmalar da sıklaşıyo ağrılarım da başlıyo yarın doğurtacaklar beni galiba 😄

Ben de nst ye girdim evde olan güçlü kasılmalarım bu sefer nst de çıkınca doktor ebeye muayene ol dedi ebe ne yaptıysa bi ağrı hissettim doktorun baktığı çatı muayenelerinden daha farklıydı kalktığımda bi baktım lekeler geldi yarın doğururum muhtemelen
Muhtemelen membran sıyırma yapmıştır canım hemen nişanın geldiyse fotoğrafta ne olduğu yazıyor. Umarım istediğin gibi gider her şey

Eklentiler

• Screenshot_2021-11-09-18-59-43-871_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-11-09-18-59-43-871_com.android.chrome.jpg
    77,1 KB · Görüntüleme: 69
Bi ben kaldım 😀

Benim de sağolsun ebe sayesinde geldi 1 saat önce muayene oldum ne yaptıysa leke geldi kasılmalar da sıklaşıyo ağrılarım da başlıyo yarın doğurtacaklar beni galiba 😄

Ben de nst ye girdim evde olan güçlü kasılmalarım bu sefer nst de çıkınca doktor ebeye muayene ol dedi ebe ne yaptıysa bi ağrı hissettim doktorun baktığı çatı muayenelerinden daha farklıydı kalktığımda bi baktım lekeler geldi yarın doğururum muhtemelen
Rahim ağzına sıyırma yapmıştır uyarı vermiştir yani sen dogurursun bende bisey yok kasılma var yine o kadar ağrıli boyutlara gelmedi

Muhtemelen membran sıyırma yapmıştır canım hemen nişanın geldiyse fotoğrafta ne olduğu yazıyor. Umarım istediğin gibi gider her şey
Benim doğum baslamazsa bana da öyle yapılacak Dr a dedim yapsın diye :) ilk gebelwikte membran sıyırma sonrası direk dogum sancılarım baslamisti

Kontrolden çıktık. Suyu iyi, NST güzel şu an için bekliyoruz dedi umarım haftasonu gelir artık en geç ☺️ bu arada da kasılmalarım biraz yoğunlaştı gibi hissediyorum artık bence 3/4 güne doğururum 🙏
Ay hadi hayirlisiyla gelsin insallaahhhh 🥰🥰 bende belirti yok aniden olur mu bilmiyorum bakalim 🥴
Kızlar benim nişanım geldi😍
Henüz sancı, su vs yok ama. Acaba ne zaman doğururum 🤣
Oyyy hadi bakalım, azcikkk kaldiiii 😍😍
Kızlar NST ye bağlandım sancı yok.Vajinal muayene oldum ilk defa, açılma da yok😀.38+0 iz bugün.Doktorum haftaya salı günkü kontrole kadar gelmezse konuşalım sen de ok sen suni sancıyla doğumu başlatalım dedi.Eskiden 42. Haftaya kadar bekletirdik ama artık değişti gerek görmüyoruz, bebeğe katacağı bişey yok anne karnında kalmanın artık dedi.Sanirim gelmezse ok dicem suni sanciya😍🤭
Canim 39+da mi baslatmis olacak doğumu?
Bugün 38 hafta kontrolüm vardı ve çok şükür bebek kendini toparlamış.
Geçtiğimiz iki hafta gelişimi durmustu cok üzülmüştüm.
Dr ne yaptın da bu kadar gelişti dedi şaşırdı :nazar: :nazar:
Birden fazla faktör vardı. Öncelikle şiddetli öksürüğüm geçti tedavi ile. Oglumun hastalıgı azaldı dolayısıyla gece uyanmaları azaldı. Daha da önemlisi eşim halimi anlamıyordu ama dr gelişim durmus deyince oglumun gece nobetlerini eşim aldı ve ben bir haftadır daha normale yakın uyudum. bu o kadar etkili imiş ve o kadar ihtiyacım varmış ki. :KK43: bebek bir haftada 2900 gr dan 3185 grama çıkmış boyu da 2 cm uzamıs 49 olmuş haftasını yakalamış. son iki hafta 100er gr ya alıyor ya almıyordu.
Özetle güzel anneler, biz yıpranırsak ne cocuk gelişiyor ne süt geliyor vs. alabildiğiniz destegi alın her konuda etrafınızdaki insanlardan.
Maasallah maasallah kuzuya, hakikaten moral, motivasyon, dinlenme, psikoloji cok onemli ya, her konuda böyle. Ogluna da da maaşallah, tamamen bitsin insallah 🥰🙏 bebis de çok güzel ilerlemis, saglikla gelsin 😍😍🤗

Kiwi makine ile çekim yaparken bir süre sonra süt gelmiyor canım. Ben de sıkarak makineye destek oluyorum diyelim. Hastane pompası kiralayacağız evet. Böyle olmuyor çünkü. İki saatte bir 30 geliyor. Ama sanırım 60 filan gelmesi lazım ki bebek doysun :KK43:
Evet canım şuan 60 ml falan iciyordur bir öğünde

Ay hadi hayirlisiyla gelsin insallaahhhh 🥰🥰 bende belirti yok aniden olur mu bilmiyorum bakalim 🥴

Oyyy hadi bakalım, azcikkk kaldiiii 😍😍

Canim 39+da mi baslatmis olacak doğumu?

Maasallah maasallah kuzuya, hakikaten moral, motivasyon, dinlenme, psikoloji cok onemli ya, her konuda böyle. Ogluna da da maaşallah, tamamen bitsin insallah 🥰🙏 bebis de çok güzel ilerlemis, saglikla gelsin 😍😍🤗
Evet canım 39+ da başlatmış olucak.

Dün hemşire bana “doğumdan 1 hafta geçmiş, artık her memeden 90ml gelmesi gerekir 3 saatte bir dedi, nasıl canım sıkıldı. Bebek doktoru da bebeğin her beslenmede en az 75ml içer bu kilosuyla dedi. Ama benden maksimum 30 çıkıyordur iki memeden, onu da bizim oğlan emmiyor :KK43:
75 ml mi içiyorlarmış? Kaç kilo bebişiniz merak ettim . Her memeden 90 ml de çok fszla değil mi ya 😨Aç kalır böyleyse bizim bebeler tabi

Sen doğum yaptın mı canım tebrik ederim Allah analı babalı büyütsün.🥰
Yaptım canım çok teşekkür ederim darısı bekleyen arkadaşlara inşallah bu duyguyu hepimiz yaşarız 🥰
Kızlar benim bebeğim çok fazla uyuyor yemede içmede ya da dışkılamada sorun yok. Ama sürekli uyuyor uyurken falan emiyor. Çok uyumasından korkuyorum annemde erken doğdu gününü doldurunca gör sen onu diyor :KK43: çocuk gıdıklama ayağıyla oynama altını açma falan hiiiç takmıyor bizi 😞
Canım çocuk doktoruna aynı şikayeti söyledim benim daha yeni doğdu sizinki büyük mü farkeder mi bilmiyorum ama 2 saatte Bi uyanması lazım baktın uyanmıyor en fazla 3 saatte kendin uyandır dedi bezini açarak ayağının altından gıdıklayarak falan ☺️

Arkadaşlar geçmişi pek okuyamadım doğuran arkadaşlarım olmuştur illaki allah analı babalı büyütsün hepsini inşallah benim bir sorum olucak Efe çok güzel emiyor 2 mememide ama hala taş gübiler ve inmiyorlar sütümde geliyor kontrol ettim sıkınca akıyor yani ne yapmam lazım acaba böyşe bir şey yaşayan var mı ? Bir de sütüm hemen gelmemişti sezaryen diye bana bissürü şey yaptılar karışımlar vs süt arttıcı bu seferde çok oldu sanırım 🧐😳

Arkadaşlar geçmişi pek okuyamadım doğuran arkadaşlarım olmuştur illaki allah analı babalı büyütsün hepsini inşallah benim bir sorum olucak Efe çok güzel emiyor 2 mememide ama hala taş gübiler ve inmiyorlar sütümde geliyor kontrol ettim sıkınca akıyor yani ne yapmam lazım acaba böyşe bir şey yaşayan var mı ? Bir de sütüm hemen gelmemişti sezaryen diye bana bissürü şey yaptılar karışımlar vs süt arttıcı bu seferde çok oldu sanırım 🧐😳
Sağ canim bebek bosaltamiyorsa mastit olma aman diyim

Kontrolden çıktık. Suyu iyi, NST güzel şu an için bekliyoruz dedi umarım haftasonu gelir artık en geç ☺️ bu arada da kasılmalarım biraz yoğunlaştı gibi hissediyorum artık bence 3/4 güne doğururum 🙏
Ay hadi inşallah 🤲 kaldık doğuracaklarda 😂 bu kasılmaları çok sık yaşıyorum şimdiye kaç ke doğurmuştum ama aklıma annem geliyor oda öyle 1 hafta çekti bir akşam suyu geldi 4 saat sonra doğurdu kadın 😎 eşime kalsa direk hastaneye götürecek beni 3. Bebek ama inanın korkuyorum bebek hareketleri takip ediyorum çok şükür iyi 😌 son 9 ama 9 yıl gibi geçiyor 😰

Kızlar bebişlerinizi kaç saatte bir emziriyorsunuz ,uyuyorsa uyandırıyor musunuz 2 saatte bir
Saatte bir uyaniyo zaten🙄 uyanmasam gunduz 2 gece 2.5 saati gecirmem cnm
Dün hemşire bana “doğumdan 1 hafta geçmiş, artık her memeden 90ml gelmesi gerekir 3 saatte bir dedi, nasıl canım sıkıldı. Bebek doktoru da bebeğin her beslenmede en az 75ml içer bu kilosuyla dedi. Ama benden maksimum 30 çıkıyordur iki memeden, onu da bizim oğlan emmiyor :KK43:
Bence biz bilemeyiz ki ne kadar süt geliyo benim gogusler cıvık mesela ama kilo alımı iyi maşallah...sende sütüm yok diye düşünme...en garanti yol sağlık ocağında tarttir iki gün mama verme emzir tekrar tarttir kilo alımı yeterliyse sutun yetiyodur
Ben 2 saatte bir alarm kurup emziriyordum uyursa altını açıyorum ama bazen emzirip yerine koyar koymaz bidaha ağlıyor tekrar memeye alıyorum .Belkide 2 saatte bir emzirdiğim için göğüslerim dolmuyordur
Zaten en fazla 2 saatte bir emzirmek lazım...bizde sürekli memedeyiz giguslerim cıvık duruyo ama şükür iyi gidiyo kilo alımı ins hep böyle devam eder...dolmuyor değil yani emdikce tekrar süt geliyor...instagramda bebek hemşiresi var çok şey öğrendim ondan..tavsiye ederim Esra Ertuğrul
Kızlar benim bebeğim çok fazla uyuyor yemede içmede ya da dışkılamada sorun yok. Ama sürekli uyuyor uyurken falan emiyor. Çok uyumasından korkuyorum annemde erken doğdu gününü doldurunca gör sen onu diyor :KK43: çocuk gıdıklama ayağıyla oynama altını açma falan hiiiç takmıyor bizi 😞
Sariligi nasıl...cok uyuyorsa sariligi yükselmiştir

Saatte bir uyaniyo zaten🙄 uyanmasam gunduz 2 gece 2.5 saati gecirmem cnm

Bence biz bilemeyiz ki ne kadar süt geliyo benim gogusler cıvık mesela ama kilo alımı iyi maşallah...sende sütüm yok diye düşünme...en garanti yol sağlık ocağında tarttir iki gün mama verme emzir tekrar tarttir kilo alımı yeterliyse sutun yetiyodur

Zaten en fazla 2 saatte bir emzirmek lazım...bizde sürekli memedeyiz giguslerim cıvık duruyo ama şükür iyi gidiyo kilo alımı ins hep böyle devam eder...dolmuyor değil yani emdikce tekrar süt geliyor...instagramda bebek hemşiresi var çok şey öğrendim ondan..tavsiye ederim Esra Ertuğrul

Sariligi nasıl...cok uyuyorsa sariligi yükselmiştir
Sarılığımız düşüşe geçti 9du en son doktor takibi bıraktı perşembe görecek bizi:KK43: tipine bakınca sarılık geçti gibi sanki

Arttırıcı neler yaptınız?

X