2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Geçmiş olsun canım. Bende öyleyim kızım hasta oldu grip öksürük ama biz covidi atlatali 20 gün oldu o yüzden tekrar değilizdir diye düşünüyorum zaten hafif geçiyor iyilestik gibi bisi. Boğaz ağrısı için bol ıhlamur ılık şeyler ictim ben. Birde parol aldım mecbur hızlı toparlayalım diye
Size de gecmis olsun canim covid atlatmışsın biliyorsundur aradaki farkı bende ıhlamur falan içeyim insAllah cabuk atlatırız

Sağol canim yok diye biliyorum hatta ben oğlumu göndermek istemedim okula ama öğretmeni 29 ekim çalışmamız var çok hasta olmadıkları sürece gönderin dedi😔vaka olsa söyler umarım eşimde öğretmen okula gidiyor ama onda bi rahatsızlık yok son haftalarda yakalanmayiz insAllah ya😔
Vaka olsa söylenir aynen canım. Umarım hafif atlatırsınız ve nezle filandır 🙏

Arkadaslar hasta oldum yaa😔oğlum da 2 gündür hafif bogaz agrisi öksürük burun akıntısı vardi bugün de bana geçti malesef covud falan degildir umarim simdilik boğaz tahrişi baş ağırlığı var yatmak istiyorum sadece c vitamini yiyorum baska neler yapabilirim insAllah ilerlemez
Canım geçmiş olsun limon bal karabiber zencefil ben her gün sıcak suya kattım içtim. İyi geldi. Covid değildi benimki ama covid de olsa yine burun tikanikligina boğaz ağrısına öksürüğe iyi geliyor.
Kızlar selam, dün suyumuzun azaldığını (dokuz cm) bu nedenle sezaryen ihtimalim olduğunu söylemiştim. Bugün tekrar kontrole gittik. Amnisure testi yapıldı. Çatı muayenesi yapıldı.
Amnisure testine göre amniyon sıvı sızıntısı yok ama yine de üç günde bir kontrole gideceğim. Bu arada testi bulmak çok zor. Bir saat yol gittik.
Çatı muayenesi inanın daha kolay geçti. 😅 Normal doğum için uygunmuş çatım.

Oh ne güzel haberler 🌺. Ben son haftalarda bebeğin suyu azalıyor zaten diye biliyorum ama tabi doktorun ne dediği önemli. Amnisure ilk defa duydum nasıl bir test. Bir de çatı muayenesi klasik vajinal muayene gibi miydi?

Canım geçmiş olsun limon bal karabiber zencefil ben her gün sıcak suya kattım içtim. İyi geldi. Covid değildi benimki ama covid de olsa yine burun tikanikligina boğaz ağrısına öksürüğe iyi geliyor.

Oh ne güzel haberler 🌺. Ben son haftalarda bebeğin suyu azalıyor zaten diye biliyorum ama tabi doktorun ne dediği önemli. Amnisure ilk defa duydum nasıl bir test. Bir de çatı muayenesi klasik vajinal muayene gibi miydi?
Sagol canim toz zencefil miydi kattığın ben de yapayim

Amnisure turnusol kağıdı gibi bir şey canım. Test kiti ile akıntı örneğini alıp kağıda koyuyorlar. Tek çizgi ise vajinal akıntı, çift çizgi ise amniyon sıvıymış. Evet çatı muayenesi, normal muayene gibiydi canım.

InsAllah canim ya 2 saattir yatiyorum başımı kaldiramiyorum sanki , daha siddetlenmez umarim kimsemde yok burda gurbetteyiz
Allah yardımcınız olsun canım. 🙏

Kızlar selam, dün suyumuzun azaldığını (dokuz cm) bu nedenle sezaryen ihtimalim olduğunu söylemiştim. Bugün tekrar kontrole gittik. Amnisure testi yapıldı. Çatı muayenesi yapıldı.
Amnisure testine göre amniyon sıvı sızıntısı yok ama yine de üç günde bir kontrole gideceğim. Bu arada testi bulmak çok zor. Bir saat yol gittik.
Çatı muayenesi inanın daha kolay geçti. 😅 Normal doğum için uygunmuş çatım.
Çok sewindim canım, gözünaydın meraktan girip baktım bugün ara ara ☺️Benim sezeryan olacak ama benim de muayeneleri sıklaştırdı, çarşamba gitmiştim yarın tekrar gideceğim . Sanırım pazartesi ya da doğum olacak 🥰Biz 29 ekim olsun istiyorduk ama geç olur normal gelirse senin için sıkıntı olur dedi . Çok heyecanlı ve ben hiç hazır değilmişim gibi

Çok sewindim canım, gözünaydın meraktan girip baktım bugün ara ara ☺️Benim sezeryan olacak ama benim de muayeneleri sıklaştırdı, çarşamba gitmiştim yarın tekrar gideceğim . Sanırım pazartesi ya da doğum olacak 🥰Biz 29 ekim olsun istiyorduk ama geç olur normal gelirse senin için sıkıntı olur dedi . Çok heyecanlı ve ben hiç hazır değilmişim gibi
Çok sağ ol canım. Bizim de cumartesi duruma göre belli olacak. Seninle aynı duyguları paylaşıyorum. Hazır değilim gibi geliyor bazen 😅 Sezaryen teklifi gelirse biz de 29 ekimi isteyeceğiz. Nasip tabii ki. Son durumu yaz tekrar olur mu? 🙏🥰

Çok sağ ol canım. Bizim de cumartesi duruma göre belli olacak. Seninle aynı duyguları paylaşıyorum. Hazır değilim gibi geliyor bazen 😅 Sezaryen teklifi gelirse biz de 29 ekimi isteyeceğiz. Nasip tabii ki. Son durumu yaz tekrar olur mu? 🙏🥰
Yazarım, bizim olmadı yüksek ihtimal sizin olur umarım. Doktor çalışıyormuş 29 ekimde o yüzden güzel olur. Benim doğum için 2 ünite kan istedi, bugün onları hazırlattım. Bu arada ben odaları göremedim hala. Doluydu tüm odalar . Son olarak fiyatı da ve nelerin dahil olduğunu da konuştum artmış tabi .

Yazarım, bizim olmadı yüksek ihtimal sizin olur umarım. Doktor çalışıyormuş 29 ekimde o yüzden güzel olur. Benim doğum için 2 ünite kan istedi, bugün onları hazırlattım. Bu arada ben odaları göremedim hala. Doluydu tüm odalar . Son olarak fiyatı da ve nelerin dahil olduğunu da konuştum artmış tabi .
Fiyat ne olmuş canım? Biz de odaları göremedik.

Arkadaslar hasta oldum yaa😔oğlum da 2 gündür hafif bogaz agrisi öksürük burun akıntısı vardi bugün de bana geçti malesef covud falan degildir umarim simdilik boğaz tahrişi baş ağırlığı var yatmak istiyorum sadece c vitamini yiyorum baska neler yapabilirim insAllah ilerlemez
Çok geçmiş olsun hepimiz son haftalarda hastalık geçiriyoruz ben de daha yeni atlattım geçen gün yazmıştım limon zencefil nane kekik ıhlamur tarçın kaynattım ılıyınca bal katıp içtim öksürük için de süt ısıttım karabiber zencefil bal kattım içtim bunları günde 1 bardak içtim ayriyetten günde 1 diş sarımsak yedim antibiyotik niyetine bir de ayran yoğurt yedim sarımsaklı öyle bi şekilde atlattım çok zorlanınca parol da yedim canım

1gün önce test veriliyormuş ben de anlamadım sancıyı evde çekcem gibi geliyo çok yakınmış gibi hissediyorum kasıklarımda sanki göbek baya aşağıda gören evden çıkma doğurcan dio🤦🏼‍♀️ sezeryan istiyorum nisandan beri 1 hafta önden gittik iri bi bebek 10 kasım üstü doğursam bile 1hafta önde olduğu için normal doğum günüymüş gibi oluyo sanki 🤷🏼‍♀️
Evet 9-10kasım ideal gibi senin tarih bebiş için de ozaman 🙂inş daha önce gelmiş olmaz. Ben de belki 11 kasım yerine birkaç gün daha önceye alabilirim.

Hadiya...bende çok uyanıyorum ama iyi uyuyorum

Rabbım sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah. Darısı basimiza

6 gunmu...3.gunde cagiriyorlar sağlık ocagindan topuk kanı için...kizim dada öyleydi şimdi de öyle dediler

Kesinlikle düşünüyorum ama ne alacağım bilemedim...kizimda kahve ve çikolata dolu bir paket yaptırmıştık...hatta hemsirelerede yaptirmistik ama nöbet degistiklerini unuttuk malesef....Kadın olsa doktorum cicek yaptirirdim ama erkek...Ne yapsam bilemedim...fenerbahce asigi aslında...Ne alsam bilemedim
Annem de hemşirelere çikolata götürün yanınızda hastaneye dedi. Doktora çok kararsız kaldım ben de, yine en garantisi bir kutu çikolata gibi ama sade bir çikolata mı yoksa baskılı bir çikolata mı olmalı bilemedim 😞

20AA2AF6-20F5-40A4-A5CC-8C5D9B6DF47E.jpeg

Haydi bismillah hurma yemeye başlayalım 😄inşallah hepimize kolay bir doğum olur 🥰 bizimde aile hekimi doğumdan 3 gün sonra çağırdı 🌸

Fiyat ne olmuş canım? Biz de odaları göremedik.
Normal doğum 6 bin, sezeryan 6500 olmuş. Pcr ve kan tahlili için de 200 tl gibi bir ücret söylediler yanlış hatırlamıyorsam . Tek refakatçi olmalıymış, 2 kişi istiyordum ben ama 😔Ziyaretçi serbest oda süsleme filan dedi onlar fiks oda kapılarını görmüşsündür. Erkek kız aynı renk filan

X