2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
1634833664072743942806042082309.jpg

Bizim de çikolatamız geldi 2 gün önce sipariş verdim çok hızlı geldi 1 haftada ancak gelir sanmıştım bişey olmaz heralde tadı bozulmaz 😍

Aman aslında en son alınacak şeyler de işte dayanamadım kim bilir belki de 10 gün falan vardır benim doğuma 😄

Annem de hemşirelere çikolata götürün yanınızda hastaneye dedi. Doktora çok kararsız kaldım ben de, yine en garantisi bir kutu çikolata gibi ama sade bir çikolata mı yoksa baskılı bir çikolata mı olmalı bilemedim 😞
Ben kahve dünyasının çikolata kutularından almayı düşünüyorum. Hem sosyal sorumluluk projesi kutuları var hem de çok güzel trüf çikolata kutuları var hediyelik. Bir doktora bir hemşireye alınabilir.

Çok geçmiş olsun hepimiz son haftalarda hastalık geçiriyoruz ben de daha yeni atlattım geçen gün yazmıştım limon zencefil nane kekik ıhlamur tarçın kaynattım ılıyınca bal katıp içtim öksürük için de süt ısıttım karabiber zencefil bal kattım içtim bunları günde 1 bardak içtim ayriyetten günde 1 diş sarımsak yedim antibiyotik niyetine bir de ayran yoğurt yedim sarımsaklı öyle bi şekilde atlattım çok zorlanınca parol da yedim canım
Sagol canim ben de yapmaya çalışıyım ihlamur falan ictim de son haftalarda hastalanmamiz iyi olmuyor

Kızlar ya adet ağrısı gibi ağrım oluyo bugün acaba üşüttüm falan mı yoksa bu dönemde artık normal mi sizlerde de oluyo mu

Sagol canim ben de yapmaya çalışıyım ihlamur falan ictim de son haftalarda hastalanmamiz iyi olmuyor
Evet öyle inşallah çabucak atlatırsınız siz de canım
Kızlar ya adet ağrısı gibi ağrım oluyo bugün acaba üşüttüm falan mı yoksa bu dönemde artık normal mi sizlerde de oluyo mu
Bende de 1 veya 2 defa oluyo ñomaldir artik ama bebeğin hareketleri azalırsa doktora gitmek lazım

Evet öyle inşallah çabucak atlatırsınız siz de canım

Bende de 1 veya 2 defa oluyo ñomaldir artik ama bebeğin hareketleri azalırsa doktora gitmek lazım
Hareketleri iyi canım ama çok sık idrara çıkıyorum bide bugün sürekli girip çıkan adet sancım var takip ediyim bakalım sağol 💐

Normal doğum 6 bin, sezeryan 6500 olmuş. Pcr ve kan tahlili için de 200 tl gibi bir ücret söylediler yanlış hatırlamıyorsam . Tek refakatçi olmalıymış, 2 kişi istiyordum ben ama 😔Ziyaretçi serbest oda süsleme filan dedi onlar fiks oda kapılarını görmüşsündür. Erkek kız aynı renk filan
Çok teşekkür ederim canım. Zamlanmadan doğursak iyiydi 😅😅 İki doğumun da fiyatı aynıydı şimdi farklı olmuş bak.

Kizlar mrb bgn btngun bebek kendini sertlestirdi dondumu ne yapti farkli sekil aldi karnim ve hareket ettikce rhmime bicak saplanir gbi aci grdi oluyorm sandm erken dogm belirtisimidir cok korkuyorm fkir vericek olan varmi ltfn

Normal artık. Benimde günde 1-2 kez oluyor. Nişanım mı geldi acaba diye bakmaya gidiyorum hiçbirşey yok 😊
İnşallah normaldir canım yorulduğum zaman ağrı oluyodu ama genel Bi karın ve bel ağrısıydı bu kasıkta adet sancısı gibi girip çıktı korktum 😃

Çok teşekkür ederim canım. Zamlanmadan doğursak iyiydi 😅😅 İki doğumun da fiyatı aynıydı şimdi farklı olmuş bak.
Evet onu özellikle sordum , zammı anladım hadi ama iki doğum aynıyken niye değişti diye politikamız değişti dedi. Dolar yine arttı , bakalım tekrar artacak mı 😂

Benimki vajinal muayene + kültür dedi bir hafta sonra. Belki bir hafta daha bekler senin doktorun 37. Haftada olduğu için. Devlet mi özel mi senin doktorun canım?
Özel muayenehane canım ama bir sonraki kontrolde şunu yapıcaz bunu edicez demiyor doktor, ben de sormadım çünkü bu çatı muayenesi ve vajinal kültür işinin o haftalarda yapıldığını yeni duydum :KK70: Telefonla sormak için de gereksiz bir şey mi diye merak ettim.

Hayırlı pazarlar güzel anne adayları :anneadayı::KK15:
Ankara'da olan arkadaşlarıma bir sorum olacak.Benim takibimi Metin Altay Hoca yapıyor, hastanede olmuyor kontrollerim yani. Hocanın anlaşmalı olduğu hastaneler var. Biz de Memorial ile TOBB arasında kaldık.İki hastanenin de yenidoğan yoğun bakım ünitesi 3. seviye ama artık çok riskli haftaları geçtiğimiz için daha rahatım (36 bitmek üzere).
Memorial ve TOBB da doğum yapacak olanlar var mı? Ya da yapmış olan, çevresinde yakın dönemde olumlu/olumsuz birşeyler duymuş olan?
Ben Koru'da yaptım memnun kaldım. Memorialdan da arkadasım memnundu ama fiyatları cok yuksek oranın bence.

Arkadaşlar merhaba, benim ilk gebeliğim cok bilgim yok sizden fikir istiyorum. Şimdi ablamdan park beşik alicam yanımda yatsın, sonrasi icinde bunu mu alsam baya baya mantikli geliyor bana. E herşey sürekli pahalilasiyor. Uyku eğitimi dusunuyorum 8/9 aydan sonra. Bunda odasinda uyuturum, sonra da yatak oluyor zaten bildiğin ya. Ne diyorsunuz? Alırsam netten almam ama mobilyacilardan alırım izmirde var bi sürü. Fikre ne diyorsunuz?🙏
bu tip yataklardan uzun vadede memnun olanı pek duymadım. ben oglumu 1.5 yas civarında 120x200 montessori yataga gecirdim su an 3 yası gecti her anlamda memnunum yataktan

X