2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kesek Kesek canım bu arada sen tam tersini sormuşsun sanırım 1-2 gün iğne olmayınca bebeği besleyen kanallara pıhtı atıp tıkayabilir ama artık bebeklerimiz uzun süre aç durabilecek konumda doğunca anne sütünün az olabileceğine de hazır vücutları endişe etme
Gebelik başından beri kullanınca iğne ve hapı bırakmak zor oluyor coraspini de bırakırken hep korktum içten içe şimdi bi gün iğne olmayacağım endişesi var ya birşey olursa

Benim 18’i doktor 11 i için uygun bir tarih dedi ama ben daha mı erkene alsaydık diyorum 😕 aniden gelince acilde eşimi yanıma almıyorlar covid testi ne ara yapılacak, ya doktora ulaşamazsam vs gibi endişelerim var
1gün önce test veriliyormuş ben de anlamadım sancıyı evde çekcem gibi geliyo çok yakınmış gibi hissediyorum kasıklarımda sanki göbek baya aşağıda gören evden çıkma doğurcan dio🤦🏼‍♀️ sezeryan istiyorum nisandan beri 1 hafta önden gittik iri bi bebek 10 kasım üstü doğursam bile 1hafta önde olduğu için normal doğum günüymüş gibi oluyo sanki 🤷🏼‍♀️

Biran önce yanımda olsun istiyorum göbeğimden hiç rahat edemiyorum uyku hiç olmadı hamilelik boyunca zaten alışkınım🤦🏼‍♀️
Hadiya...bende çok uyanıyorum ama iyi uyuyorum
Bugün doğdu kuzum. Sipinal sezeryan. 36+4 şükür yanımda. Herkese hayırlı doğumlar diliyorum. Ayrıntılı şimdi yazamam biraz zaman sonra inşallah yazarım ☺️
Rabbım sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah. Darısı basimiza
Sağlık ocağından geliyorum kızlar doğum öncesi görüşelim demişlerdi,kan verdim ebe biraz bilgi verdi, doğumdan 6 gün sonra bebişten topuk kanı alıyorlarmış o zamana çağırdılar tekra, içim nasıl tuhaf oldu yaa 🥲
Hala şaka gibi geliyor bazı şeyler 🙏🏻
6 gunmu...3.gunde cagiriyorlar sağlık ocagindan topuk kanı için...kizim dada öyleydi şimdi de öyle dediler
6Kızlar alakasız bir şey soracağım. Doktorlarınıza hediye ne almayı düşünüyorsunuz? Ya da alacak mısınız 😊 Ben şu baskılı bebek çikolatalarından bir kutu da doktora ve çalışanlarına yaptırıp götürsem mi diyorum ama bilemedim garip mi olur ki
Kesinlikle düşünüyorum ama ne alacağım bilemedim...kizimda kahve ve çikolata dolu bir paket yaptırmıştık...hatta hemsirelerede yaptirmistik ama nöbet degistiklerini unuttuk malesef....Kadın olsa doktorum cicek yaptirirdim ama erkek...Ne yapsam bilemedim...fenerbahce asigi aslında...Ne alsam bilemedim

Bu arada bayanlar ilk gebeliğimde bende coraspirin kullandm bebeği besleyen damarlarda direnç olduğu için dr belirli bir haftada kesti 32 diye hatırlıyorum bebeğin kalbiyle ilgili sorun yaratıyor dedi belli haftadan sonra 2570gr doğdu 37. Haftada kes diyorsa dr kesin 🥰
Merhaba canım 2022 nisan annelerindeyim konuyu aratınca burda çıktı. Dün kontrolüm vardı doktor bana da damarlardan birinde direnç olğu için coraspirin başlattı biraz moralim bozuldu. Bebeğin beslenmesiyle ilgili bir sorun olmaz değil mi biraz tedirgin oldum açıkçası😞bir de ilk gebeliğim olduğu için çok bilgi sahibi ded değilim

Kizlar dün oğlumu almaya gittiğimde ayağım taşa takıldı düşmedim Allah'tan ama bacak arasından bir ses geldi hırt diye nasıl canım yandı ve hala bacağımın iç kısmından vajina içine doğru bir ağrı var 😔😔😔

Merhaba canım 2022 nisan annelerindeyim konuyu aratınca burda çıktı. Dün kontrolüm vardı doktor bana da damarlardan birinde direnç olğu için coraspirin başlattı biraz moralim bozuldu. Bebeğin beslenmesiyle ilgili bir sorun olmaz değil mi biraz tedirgin oldum açıkçası😞bir de ilk gebeliğim olduğu için çok bilgi sahibi ded değilim
Birşey olmaz inşallah dr bunu fark etmesi çok iyi aslında 34haftalarda kesiyorlar zaten ilacı bende gebelik başından beri kullanıyorum

Kizlar dün oğlumu almaya gittiğimde ayağım taşa takıldı düşmedim Allah'tan ama bacak arasından bir ses geldi hırt diye nasıl canım yandı ve hala bacağımın iç kısmından vajina içine doğru bir ağrı var 😔😔😔
İncinmiş sanırım ılık bi duş al iyi gelir belki benimde akşamdan beri sol ayak altım ağrıyo basamıyorum

Hadiya...bende çok uyanıyorum ama iyi uyuyorum

Rabbım sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah. Darısı basimiza

6 gunmu...3.gunde cagiriyorlar sağlık ocagindan topuk kanı için...kizim dada öyleydi şimdi de öyle dediler

Kesinlikle düşünüyorum ama ne alacağım bilemedim...kizimda kahve ve çikolata dolu bir paket yaptırmıştık...hatta hemsirelerede yaptirmistik ama nöbet degistiklerini unuttuk malesef....Kadın olsa doktorum cicek yaptirirdim ama erkek...Ne yapsam bilemedim...fenerbahce asigi aslında...Ne alsam bilemedim
Öyle dedi sağlık ocağındaki doktor canım ,anne sütü almaya başladığının 5. Günü dedi belki ilk gün sütün gelmez 6. Gün burda ol dedi 😑

Arkadaslar hasta oldum yaa😔oğlum da 2 gündür hafif bogaz agrisi öksürük burun akıntısı vardi bugün de bana geçti malesef covud falan degildir umarim simdilik boğaz tahrişi baş ağırlığı var yatmak istiyorum sadece c vitamini yiyorum baska neler yapabilirim insAllah ilerlemez

Kızlar selam, dün suyumuzun azaldığını (dokuz cm) bu nedenle sezaryen ihtimalim olduğunu söylemiştim. Bugün tekrar kontrole gittik. Amnisure testi yapıldı. Çatı muayenesi yapıldı.
Amnisure testine göre amniyon sıvı sızıntısı yok ama yine de üç günde bir kontrole gideceğim. Bu arada testi bulmak çok zor. Bir saat yol gittik.
Çatı muayenesi inanın daha kolay geçti. 😅 Normal doğum için uygunmuş çatım.

Arkadaslar hasta oldum yaa😔oğlum da 2 gündür hafif bogaz agrisi öksürük burun akıntısı vardi bugün de bana geçti malesef covud falan degildir umarim simdilik boğaz tahrişi baş ağırlığı var yatmak istiyorum sadece c vitamini yiyorum baska neler yapabilirim insAllah ilerlemez
Çok geçmiş olsun canım. Çocuğunun sınıfında aktif vaka var mıymış?

Geçmiş olsun canım biran önce geçer inşallah şuan sanırım okula giden bütün aileler öyle bizde öyleyiz sürekli bi rahatsızlık bar oğlum hala öksürüyo

Çok geçmiş olsun canım. Çocuğunun sınıfında aktif vaka var mıymış?
Sağol canim yok diye biliyorum hatta ben oğlumu göndermek istemedim okula ama öğretmeni 29 ekim çalışmamız var çok hasta olmadıkları sürece gönderin dedi😔vaka olsa söyler umarım eşimde öğretmen okula gidiyor ama onda bi rahatsızlık yok son haftalarda yakalanmayiz insAllah ya😔

Geçmiş olsun canım. Bende öyleyim kızım hasta oldu grip öksürük ama biz covidi atlatali 20 gün oldu o yüzden tekrar değilizdir diye düşünüyorum zaten hafif geçiyor iyilestik gibi bisi. Boğaz ağrısı için bol ıhlamur ılık şeyler ictim ben. Birde parol aldım mecbur hızlı toparlayalım diye

X