2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Biz de ilk 3 ay önceden düşüğüm olduğı için ilişkiyi kesmiştik sonra araya plasenta previa girdi 3 ay da ordan gitti sonra düzeldim ama bu sefer de ayda 2 kez ancak yapabildik tuhaf oluyo kocaman göbekle diye zaten küçüldü daraldı fark ettim yani eski esneklik yok bende telafi etmem lazım doğum kolaylığı için 🤣 olsun müjdeler kötü değil sonu güzel bişey olacak sonuçta 😄
Niyetimiz iyi 😄🤭

Biz de ilk 3 ay önceden düşüğüm olduğı için ilişkiyi kesmiştik sonra araya plasenta previa girdi 3 ay da ordan gitti sonra düzeldim ama bu sefer de ayda 2 kez ancak yapabildik tuhaf oluyo kocaman göbekle diye zaten küçüldü daraldı fark ettim yani eski esneklik yok bende telafi etmem lazım doğum kolaylığı için 🤣 olsun müjdeler kötü değil sonu güzel bişey olacak sonuçta 😄
Bu arada canım senin plesanta yukarı çıktı mı sonradan?

Bizde bugün konteoldeydik ilk nst mize girdik 34+0 ız 2900 kg olmuşuz kilo neredeyse 3 hafta önde dedi suyumuz iyi doktor bey göbeğin aşağı inmiş diyorlar dedim rahim ölçümünden sonra (3.8cm) al fotosunu vereyim göster diyo bir sinirlendi millete neymiş onlar mı taşıyormuş nasıl gıcık insanlar var adam benim yerime öyle atarlandı ki hoşuma gitti ohh dedim benim diyemediklerim. Coraspin kesti iğneye devam dedi içecek herşey serbest dedi adaçayı ı abartma sadece dedi.
Drm coraspini kesti iğne kullanıyorum daha iğneyi ne zaman bırakacağınızı söyledi mi dr bana doğumdan bi gün önce yapma dedç beni ürkütüyo bebeğe birşey olur diye

Gözün aydın sağlıkla analı babalı büyüsün inşallah. Normal miydi sezeryan miydi senin

Ohhhh darısı başımıza...göbek bağı için birsey verdiler mi solusyon felan

Benim hep akıntı var fitilde kullandım ama geçmedi...kaşıntı yok sukur

Cok takılma kiloya doğru olmayabilir kizimda hic tutmadı...tutsada sağlıklı olsun yeter...kuzenim 36 haftada doğurmuştu ki kilo 400 gram kuveze bile girmedi minik...
Yok verilmedi 2 çocuğumda verildi ikisinde verilmedi 🤷🏼‍♀️

Merhaba kızlar, bi gün içerisinde nasıl besleniyorsunuz neler yiyorsunuz yazarsanız sevinirim.🤗Bebeğin kilo alması için ben muza, süte, cevize ağırlık verdim şu an da bi kase yoğurdumu yiyorum.😊 Biraz toparlasın istiyorum bu hafta kontrolde inş.🙏

Ahaha alemsin 😅 Benim başlarda plesanta aşağı yerleşimliydi, sonra miyomlar çıktı, sonra lekelenmem oldu derken biz hamile olduğumu öğrendikten 3 ay sonra falan doktor öyle birşey demediği halde kestik ilişkiyi korktuk. Bugün mantar ilacıma başlıcam merhemiyle beraber ben de. Ve 38 den itibaren ilişkiye başlıcam açılmama yardımı olur diye, müjdeyi verdim 😂 tövbe Yarabbim 😅
İlişkinin açılmaya mı yardımı oluyor yoksa perinenin esneklik kazanmasına mı?

Merhaba kızlar, bi gün içerisinde nasıl besleniyorsunuz neler yiyorsunuz yazarsanız sevinirim.🤗Bebeğin kilo alması için ben muza, süte, cevize ağırlık verdim şu an da bi kase yoğurdumu yiyorum.😊 Biraz toparlasın istiyorum bu hafta kontrolde inş.🙏
kuzum kefir, badem ve kaşar da bebeğe kilo aldırıyormuş.
bende o şekilde beslendim hafta sonu kontrolüm var bakalım toparladı mı merak ediyorum :)

Benim de göbek çevresi 3 hafta ilerden gidiyordu. Hatta şeker taraması, üç aylık şeker ölçümü vs yaptırmış olmama ve normal çıkmasına karşın doktor üç aylık şeker ölçümünü yeniden istedi nolur nolmaz diye ama o da normal çıkınca yapısı böyle demek ki dedi. Fakat bu hafta gittiğimizde haftasını yakalamıştı. Her hafta aynı ivmede kilo almıyorlar bence sizlerinki de yakalar ya da yaklaşır diye düşünüyorum. 37itibariyle de kiolo alım hızları düşüyor demişti youtube da izlediğim bir ebe.

Bana doktorum bir şey demedi ama bir sonraki muayenemi tam 36+6 olduğum güne verdi. Belki de alacaktır kültür. Sorsam mı acaba ya...
Benimki vajinal muayene + kültür dedi bir hafta sonra. Belki bir hafta daha bekler senin doktorun 37. Haftada olduğu için. Devlet mi özel mi senin doktorun canım?

İlişkinin açılmaya mı yardımı oluyor yoksa perinenin esneklik kazanmasına mı?

Cinsel ilişki vücutta oksitosin hormonunun salgılanmasına yardımcı oluyor. Oksitosin de doğumu başlatan hormon 🥰 aynı zamanda meni içerisinde bulunan prostaglandin de yine doğumu tetikliyor. Suni sancı yerine ilişki öneriyor o nedenle doktorlar. Ama biz ne yaparsak yapalım eğer bebek hazır değilse yine kendi istediği zaman gelmeyi seçecektir ☺️

İyi yapmışsın yarasın bebişe 🥰 Ben de böyle besleniyordum ek olarak her akşam bir kase yoğurt ve diğer meyvelerden de yiyordum.ama son zamanlarda dikkat etmemeye başladım ne bulursam onu yiyorum 🙈 haşlanmış yumurtada kilo aldırıyormuş sevmediğimden yiyemedim pek

Ahaha alemsin 😅 Benim başlarda plesanta aşağı yerleşimliydi, sonra miyomlar çıktı, sonra lekelenmem oldu derken biz hamile olduğumu öğrendikten 3 ay sonra falan doktor öyle birşey demediği halde kestik ilişkiyi korktuk. Bugün mantar ilacıma başlıcam merhemiyle beraber ben de. Ve 38 den itibaren ilişkiye başlıcam açılmama yardımı olur diye, müjdeyi verdim 😂 tövbe Yarabbim 😅
Bu perine masajı perineyimi açıyo esniyo mu orası doğuma kadar bari🤔

İyi geceler 20kasım doğum olanlar sezeryen hangi gün doğurabiliriz dr. Um 10 kasımdan 15 kasıma kadar dio🤦🏼‍♀️
Benim 18’i doktor 11 i için uygun bir tarih dedi ama ben daha mı erkene alsaydık diyorum 😕 aniden gelince acilde eşimi yanıma almıyorlar covid testi ne ara yapılacak, ya doktora ulaşamazsam vs gibi endişelerim var

Drm coraspini kesti iğne kullanıyorum daha iğneyi ne zaman bırakacağınızı söyledi mi dr bana doğumdan bi gün önce yapma dedç beni ürkütüyo bebeğe birşey olur diye
Yok yok canım korkma coraspin etkisi çok yüksekmiş asıl önemli olan o . Banada 1-2 gün önce iğneyi bırakırız dedi. İlk doğumumda doğum olacağı tahmin edilemedi ameliyat tan 3 saat önce vurmuştum çok şükür iyiyz bak etkisi olmadan atlattık

Kızlar alakasız bir şey soracağım. Doktorlarınıza hediye ne almayı düşünüyorsunuz? Ya da alacak mısınız 😊 Ben şu baskılı bebek çikolatalarından bir kutu da doktora ve çalışanlarına yaptırıp götürsem mi diyorum ama bilemedim garip mi olur ki

Yok yok canım korkma coraspin etkisi çok yüksekmiş asıl önemli olan o . Banada 1-2 gün önce iğneyi bırakırız dedi. İlk doğumumda doğum olacağı tahmin edilemedi ameliyat tan 3 saat önce vurmuştum çok şükür iyiyz bak etkisi olmadan atlattık
Salı sezeryan olacağım pazartesi olma dedi iğneyi ama ben yinede soracağım dra 😂😂 bezdirdim adamı

Kesek Kesek canım bu arada sen tam tersini sormuşsun sanırım 1-2 gün iğne olmayınca bebeği besleyen kanallara pıhtı atıp tıkayabilir ama artık bebeklerimiz uzun süre aç durabilecek konumda doğunca anne sütünün az olabileceğine de hazır vücutları endişe etme

X