2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Allah razi olsun canim benim bende hepimize duva ediyorum saglikla iyi dr larla karsilasir dogururuz ikigun icimde bir aci bogazima oturdu cumleleri cok uzuldum allaha havale ediyorum onu
Ayyynen oyle canim, hakkina girmis resmen ama sende kalsin buyukluk, Allah'a havale et. İnsaallah hepimiz iyi drlarla karsilasalim aminnn, Allah senden de razı olsun 😇

Cok agladim kuzum elim ayagim titredi beni kucumsedi hasta cocuk kabulum diyince hersey allahtan ben nasil onu yok ederim ya rabbim elimdeki saglikli cocugumu alirsa verdigim i kabul etmedin sen kimsin diye Allahim kimse istemez hasta olmasini ama herkes hasta dogmuyor ya sonra hasta olursa onu ne yapacagiz cok sagol bal takmiyorum ama iki gun kendime gelemedim
O kadar haklısın ki sonuçta ister engelli ister down sendrolmlu bizim evladımız nasıl kıyabiliriz ki..ne gelirse Allah'tan..
Ayrıca şikayet et bence bu ne saygısızlık ya sanane yani benim çocuğum,sırf para koparmak için değmiştir umarım pislik nasıl sinir oldum:KK43:

Kesinlikle ya tam şikayetlik terbiyesizmis benim de tepem atti
Medipol hicbir dr iyi deyil dogumda kizim icin gitmisdim kalbi duruyor zaten sabah sezaryan yapariz dedi ama cocugum oluyor dedim yapacak birsey yok yogunum sabaha kadar bekle diyen bir hastane orasi dogum hic dusunmedim ama dr bulmusdum oda oyle cikti daha kadin dogum kapisindan gecmem rabbime buyuk konusmus olmayimda cok berbat bir kadin dogum bolumu var hic insan degiller pislikler esimde cok sinirlendi orasi artik yasak bolge diyor sikayet allahdan gelsin onlara ins

Ama zaten illaki sezeryan yerine denk gelir büyüdükçe. İlk kez duydum böyle bişey. Her hafta çağirinca neye bakiyor yani tedavisi var mi ki
Rahmin üçte ikilik üst kısmına yerleşirse sağlıklı gelişir bebek. Sezaryen dikişine yakın tutunmuş ve plasenta da orada oluşmuş. Büyüdükçe sezaryen dikişlerini ve idrar kesesini parçalayabilir. Plasenta rahim kaslarına doğru büyüyebilir, ilerlerse karın içine yayılabilir. Bu ihtimallerin hepsinin sonunda rahmim alınır.

Kizlar size birsey sormak istiyorum acaba benmi alinganim yoksa herseyi normalmi ozeldeki dr umu aradim tahlil sonuclarini ve kullandigim ilaclari bildirdim cunku en son devlete gittim iki ilac yazdi ozeldeki dr bildirmek isdedim bana ikili tarama yaptirip yaptirmayacagimi sordu bende hayir yaptirmayacagim dedim oda bana soyle cevap verdi yani dunyaya dowm sendurumlu getirmeyi dusunuyorsun bunun altindan kalkip bakabileceksin oylemi dedi bana dogum sonrasi neden beni uyarmadin deme sakin dedi bende 3 aydan sonra nasil aldirayim hocam hersey Allahdan bundan kacamam vebalini nasil oderim gunah dedim sen bilirsin ozaman ben karismam dedi ve ben o kadar garip kotu hissettimki sizce boyle konusmasi normalmi beni hasta cocuk getirecegim icin suclar gibi asagilar gibi konusmasi sesinde okadar kotu bir ton vardiki aglatti beni birdaha gitmeyi dusunmuyorum o dr yanlismi dusunuyorum cokmu hasas oldum ben canlarim
Kötü bi üslup ile konuşmuş tarama testi sonuçta ayrıca detaylı ultrasonu var bunun daha sanki kesin gibi konuşmuş sacmalmıs bu dönemde seni yadırgaması anlamsız haddi değil bence de gitme

O kadar haklısın ki sonuçta ister engelli ister down sendrolmlu bizim evladımız nasıl kıyabiliriz ki..ne gelirse Allah'tan..
Ayrıca şikayet et bence bu ne saygısızlık ya sanane yani benim çocuğum,sırf para koparmak için değmiştir umarım pislik nasıl sinir oldum:KK43:
Herseyleri para iki tahlile 2300 istedi baska yerde yaptirincada olmamis tekrar 3 defa yaptirdim baska yerde sonradan bana gicik oldu herhal sadece muane barasi verince boyle kalbimi kirmaya basladi iki haftaya arar beni ozaman diyecegim dogumda rahatsiz bir cocuk olursa sizi suclamayim diye gelmeyi biraktim 4 aylik cocugu aldiriken vicdaniniz rahat oluyor ben size kizinca rahatsiz olmayin dr hanim diyecegim

Kizlar size birsey sormak istiyorum acaba benmi alinganim yoksa herseyi normalmi ozeldeki dr umu aradim tahlil sonuclarini ve kullandigim ilaclari bildirdim cunku en son devlete gittim iki ilac yazdi ozeldeki dr bildirmek isdedim bana ikili tarama yaptirip yaptirmayacagimi sordu bende hayir yaptirmayacagim dedim oda bana soyle cevap verdi yani dunyaya dowm sendurumlu getirmeyi dusunuyorsun bunun altindan kalkip bakabileceksin oylemi dedi bana dogum sonrasi neden beni uyarmadin deme sakin dedi bende 3 aydan sonra nasil aldirayim hocam hersey Allahdan bundan kacamam vebalini nasil oderim gunah dedim sen bilirsin ozaman ben karismam dedi ve ben o kadar garip kotu hissettimki sizce boyle konusmasi normalmi beni hasta cocuk getirecegim icin suclar gibi asagilar gibi konusmasi sesinde okadar kotu bir ton vardiki aglatti beni birdaha gitmeyi dusunmuyorum o dr yanlismi dusunuyorum cokmu hasas oldum ben canlarim
Benim dr unda yaptırmayacağım deyince bakışları biraz tuhaftı ısrarla yaptirmayacaksin yani dedi bende evet dedim peki sen bilirsin dedi başkada konuşmadık o konuyu ama senin dr hatsizmis geçen hastanede aynısını banada kadının biri dedi aldirmayacasinda o doğan cocuk hep acı çekecek nasıl vicdanın rahat edecek dedi bende engelli doğacağı ne malum ya test hatalıysa onun vicdanını nasıl çekicem dedim kaldı öyle çünkü öyle deyip alıyorlar sonra araştırılıyor bebekte hiç bir hastalık yok çok takma başka dr bul bence

Kötü bi üslup ile konuşmuş tarama testi sonuçta ayrıca detaylı ultrasonu var bunun daha sanki kesin gibi konuşmuş sacmalmıs bu dönemde seni yadırgaması anlamsız haddi değil bence de gitme
Aynen oyle canim 22 haftalikken detayliya gidecegim haddini bilmez dr gitmeyecegim ona daha

Aynen oyle canim 22 haftalikken detayliya gidecegim haddini bilmez dr gitmeyecegim ona daha
Çıkıyor böyleleri bana da denk geldi geçen gün ben abarttım mı acaba diye düşündüm ama boşver her türlüsü var başkasına gideriz bebişlerimiz iyi olsun da 🥰

Benim dr unda yaptırmayacağım deyince bakışları biraz tuhaftı ısrarla yaptirmayacaksin yani dedi bende evet dedim peki sen bilirsin dedi başkada konuşmadık o konuyu ama senin dr hatsizmis geçen hastanede aynısını banada kadının biri dedi aldirmayacasinda o doğan cocuk hep acı çekecek nasıl vicdanın rahat edecek dedi bende engelli doğacağı ne malum ya test hatalıysa onun vicdanını nasıl çekicem dedim kaldı öyle çünkü öyle deyip alıyorlar sonra araştırılıyor bebekte hiç bir hastalık yok çok takma başka dr bul bence
Hep oyle vicdan yaptiriyorlar insana ya peki yasayan canli cocugu parcaliyarak aldirmak yasamina son vermek ve bu karari senin vermen ne kadar dogru aci cekecek cocuk diyorlar haklilar ama rabbim vermis onu sana biz ondan dahami iyi bilecegiz nasil yasayacagini kafa yormak gerekir bazi seylere biz burada dunya hayatina zeykine dalmayalim dini acidanda bizi yasatan nediyor onu gormemiz gerekiyor bu tur dr beni buldu rabbim kimsenin karsisina cikarmasin inan insanda hamilelik mutlulugu birakmiyorlar sagolasin canim benim rabbim gonlumuze gore saglikli evlat versin ins

Rahmin üçte ikilik üst kısmına yerleşirse sağlıklı gelişir bebek. Sezaryen dikişine yakın tutunmuş ve plasenta da orada oluşmuş. Büyüdükçe sezaryen dikişlerini ve idrar kesesini parçalayabilir. Plasenta rahim kaslarına doğru büyüyebilir, ilerlerse karın içine yayılabilir. Bu ihtimallerin hepsinin sonunda rahmim alınır.
He sen plesenta previa dan bahsediyorsun sanirim. Bebeğin eşinin rahim kanalina doğru olmasindan.

Kızlar benim oğlum 19 aylık çok baskı oluyor üzerimde ,hala neden emziriyorsun diye kes artık diye bebek gelişmeyecek diye ne yapacağımı bilemiyorum
Öyle salça acı sürüp de bıraktırmak istemiyorum süreci acı bi şekilde bitirmek istemiyorum.

Kızlar benim oğlum 19 aylık çok baskı oluyor üzerimde ,hala neden emziriyorsun diye kes artık diye bebek gelişmeyecek diye ne yapacağımı bilemiyorum
Öyle salça acı sürüp de bıraktırmak istemiyorum süreci acı bi şekilde bitirmek istemiyorum.
Canim bebegin baya buyumus kesebilirsin ben iki yasa kadar emzirdim ama hamile olsam keserdim ben sacimi kesip uzerine koydum eeee olmus var dedim oda sacdan kildan cok tiksinen bebekdi emmedi hemen biberon basladim beni istemedi hic seninde bebeginde varsa sevmedigi sey oyle dene aci cok acmasiz oluyor ya kuzum yazik normal vermeyince unutmuyorlar bilgin olsun hep akillarinda emmek oluyor

Hep oyle vicdan yaptiriyorlar insana ya peki yasayan canli cocugu parcaliyarak aldirmak yasamina son vermek ve bu karari senin vermen ne kadar dogru aci cekecek cocuk diyorlar haklilar ama rabbim vermis onu sana biz ondan dahami iyi bilecegiz nasil yasayacagini kafa yormak gerekir bazi seylere biz burada dunya hayatina zeykine dalmayalim dini acidanda bizi yasatan nediyor onu gormemiz gerekiyor bu tur dr beni buldu rabbim kimsenin karsisina cikarmasin inan insanda hamilelik mutlulugu birakmiyorlar sagolasin canim benim rabbim gonlumuze gore saglikli evlat versin ins
Boşver canım üzülme bana da amniyosentez dedi ikili sonucuna göre ysptirmiycam dedim sonra bana söyle oldu böyle oldu bana söylemedin deme ben yapalim derim dedi bende eşimle konuşayım bidahaki muayene de kesin kararımı veririm dedim.Ama yaptirmiycam daum sâ aldırmam ama diğer çocuklarıma hazirladigim gibi hazırlık yapmam belki psikolojim bozulur.Onunda kardeşleri kadar heyecanla beklenmeye ihtiyacı var bence.Dogumda öğrenmek en güzeli.🥰

Kendini halsiz falan hissetmiyorsan devam edebilirsin. Ama bende kademeli kesmeye çaliştim olmadi başaramadım. Mecruben rimel sürdüm bende öyle denedim.görünce emmek istemedi zaten. Saç kılı koymak midesini bulandirir salça sürmek falan da acı olur diye hiç denemedim onlari.

Merhaba azaltarak kesmeniz lazım.o salça falan çocuğa eziyet yazık yapmayın öyle şeyler.
Ben zamanla azaltarak sonra her istediğinde gel yemek yiyelim şunu bunu yiyelim diyerek unutturmustim

X