2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
5+4te gittim doktora. Özeldi. Bebek 6 haftadan önce karından görülmez haftaya bakalım dedi. Alttan muayene etmedi

Ne anlamda söylediniz anlayamadım açıklar mısınız, yani beta artışı iyi mi kötü mü? Bu betadan bir gün önce karından baktı göremedi. Ama bana az geldi bu artış 6 günde
Kan testi 6 gün sonra aynı hastanedemi yaptirdiniz sonuçlar hastaneden hastaneye değişiyor ilk testi yaptirdiginiz yer ve 6ci gün testi yaptirdiginiz yer aynı ise yükselme az ama bazen düzensiz artış olup normale dönen de oluyormuş bazende boş gebelik olabiliyor doktorunuzu dinlemenizde fayda var

Kızlar selam 19+1 olduk ama hala bebeği hissetmiyorum. Çok mu kafaya takıyorum acaba. Detaylı ultrason Şubat başında

Selam kızlar bu perinatoloji den randevu almak ne zor ilk önce kadın doğuma gidip o seni yönlendiriyormus beklesem zamanım geçiyor 24. Haftaya az kaldı vaz geçtim bende özel hastane gittigim hastanenin radyolojisinden randevu aldim 400tlye bakilicak 4 subatda randevum 23+2 oluyorum allah'tan yakaladım haftayı 😄😄😄

Kızlar selam 19+1 olduk ama hala bebeği hissetmiyorum. Çok mu kafaya takıyorum acaba. Detaylı ultrason Şubat başında
Merhaba canım hiçtedirgin olma bende hissetmiyorum çok ama çarşamba muane olurken benimki kıpır kıpır doktor zor ölçtü okadar kipirtiya ben az hissediyorum ama daha küçükler benimki bu hafta da 24cm boy 350gr kilo seninki daha minik biraz daha büyüyünce anca hissedersin😊😊

Kızlar bugun detaylıya girdim cok şükür hersey yolunda. Rabbım sağlıkla kucagımıza almayı nasıp etsin .magnezyum takviyesine de bugun basladık
Maşallah darısı basimiza
Selam kızlar bu perinatoloji den randevu almak ne zor ilk önce kadın doğuma gidip o seni yönlendiriyormus beklesem zamanım geçiyor 24. Haftaya az kaldı vaz geçtim bende özel hastane gittigim hastanenin radyolojisinden randevu aldim 400tlye bakilicak 4 subatda randevum 23+2 oluyorum allah'tan yakaladım haftayı 😄😄😄
Öyle tatlım iki haftada.bi rrandevu derdine düşüyorum ben

Bebeğiniz de herşey sağlıklı ilerliyorsa ve kontrolleriniz de bi sıkıntı yoksa radyolog yeterli oluyor Bence bende radyologa aldım 💕😇

Kızlar şekerle ilgili sıkıntı yaşadığımı söylemiştim. Yemekten sonra baş dönmesi, uyku hâli geliyordu. Bugün şeker ölçemeye başladım. Doktor başla dedi ve gerçekten doğru bilmişim. Biraz yüksek çıkıyor. Sadece beslenmeyle düzelecek gibi. Ekmek, makarna, patates, tüm hamur ve şekerli şeyler. Hepsini bırakıyorum.

Merhaba hayırlı uğurlu olsun inş güzel sonuçlarla bebeğinizi kucaklamak nasip olur. Lütfen kişisel algılamayın ama sizin doğumunuz kısmetse Ağustos veya Eylül olacak. Topic olarak yanlış başlıktasınız. E Elayagiz bu aralar çok fazla arkadaşımız grubumuza sıralamada başta geldiği için konusunu iletiyor ancak ben gerçekten Haziran annelerini okumak istiyorum ve takip ediyorum bu durumda tek tek ayıklama yapmam gerekiyor. Gruba yazmak tabiki yasaklı değil severek yardımcı olalım ama başlık anlamını kaybetmeye başladı.
Canım haklısın burasi haziran anneleri topigi ve listeye bakarsan zaten sadece haziran anneleri var diger aylarda doğumu olupta gelenleri listeye almiyoruz sadece misafir olarak yorum yapıyorlar burda başlık anlamani kaybettirecek nasil bir durum var anlayamadim

Merhaba canım hiçtedirgin olma bende hissetmiyorum çok ama çarşamba muane olurken benimki kıpır kıpır doktor zor ölçtü okadar kipirtiya ben az hissediyorum ama daha küçükler benimki bu hafta da 24cm boy 350gr kilo seninki daha minik biraz daha büyüyünce anca hissedersin😊😊
Oyyy maşallah canım benim ya 🧿🥰, o kıpırtısını görmek bile insanı ne kadar mutlu ediyor değil mi? Her seferinde ultrosan masasına oturduğunda kalbim yerinden çıkacak gibi hissediyorum. Ya bende takılmamıştım aslında ama Banu çiftçinin uygulaması var bende bu hafta hissetmezseniz doktorunuzla görüşün diyor uygulama bende tedirgin oldum. İnsan kucağına alana kadar hep acaba diyor Allah korusun 🙏🏻🙏🏻 Birde sanırım çok hevesleniyorum hissetmek istiyorum

Oyyy maşallah canım benim ya 🧿🥰, o kıpırtısını görmek bile insanı ne kadar mutlu ediyor değil mi? Her seferinde ultrosan masasına oturduğunda kalbim yerinden çıkacak gibi hissediyorum. Ya bende takılmamıştım aslında ama Banu çiftçinin uygulaması var bende bu hafta hissetmezseniz doktorunuzla görüşün diyor uygulama bende tedirgin oldum. İnsan kucağına alana kadar hep acaba diyor Allah korusun 🙏🏻🙏🏻 Birde sanırım çok hevesleniyorum hissetmek istiyorum
Yakında hissedersin canım. Kişiden kişiye değişiyormuş. Kilolu insanlar daha geç hissediyormuş vb.

Kızlar aranızda 58-60 kilo aralığında başlayıp ta pek kilo almayan var mı ? Bir kilo aldım sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama az mı yiyorum diye de üzülüyorum açıkçası
Bende 20 hafta olacak neredeyse 1.5 kılo aldım. Doktor hala kılo alma diyor ama ne aldım sanki 😀

Doktor da şansıma doğuma girmiş bakalım ne kadar bekleyeceğiz :emir_bebek:

Maşallah darısı basimiza

Öyle tatlım iki haftada.bi rrandevu derdine düşüyorum ben
Aynen
Bebeğiniz de herşey sağlıklı ilerliyorsa ve kontrolleriniz de bi sıkıntı yoksa radyolog yeterli oluyor Bence bende radyologa aldım 💕😇
Aynen onlarda görebiliyor herşeyi
Aynen insan tedirgin oluyor ama allah korusun bi aksilik olsa kendini bi şekilde belli eder sağlıkla doğsunlar inşallah bende zaman yaklaştıkça normal doğum benim çok korkuyorum🥶🥶🥶🥶

Kızlar şekerle ilgili sıkıntı yaşadığımı söylemiştim. Yemekten sonra baş dönmesi, uyku hâli geliyordu. Bugün şeker ölçemeye başladım. Doktor başla dedi ve gerçekten doğru bilmişim. Biraz yüksek çıkıyor. Sadece beslenmeyle düzelecek gibi. Ekmek, makarna, patates, tüm hamur ve şekerli şeyler. Hepsini bırakıyorum.
Nasıl ölçüm yapıyorsun?

Merhaba arkadaşlar.Maşallah önemli bir terslik yaşayan yok.Çok şükür benim de iyi sayılır biraz hafifledi mide bulantıları dünyalar benim😊Ben de şimdiye kadar özele gittim ama detaylıya üniversite hastanesinde girmek istedim,nedense daha güvenilir hissediyorum.15şubata randevu aldım doktordan özel ama detaylı randevuyu telefonla alamadım doktor da beni işk göreceği için.İnşallah o gün çektirebilirim özel çektireceğim ama sıra çok olur mu diye de kaygım var,tekrar tekrar gitgel yapmak istemiyorum.Bakalım memnun kalırsam doğumu da orda düşünüyorum.

Selam kızlar benim alt karnımda oturup kalkarken yatakta dönerken hep bi sancı acı hissi var bebeğimin hareketler de normal acaba bu acı sizde de oluyor mu

Arkadaslar uuzn zaman yoktum bugun doktor kontrolüm vardı 17 haftalık olduk hersey yolunda dedi doktor 13 te kızı andırıyor demşti 17 de kesin erkek oldugunu öğrendik 🤲🥰

canım çok mutlu oldum bi oğluşunu kaybetmiştin şimdi inşallah sağlıklı bi şekilde yine bi oğluş geliyor. Sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin Allah. Zaten eşyaları da hazırdır diye düşünüyorum. Tebrikler çokk.

Canım haklısın burasi haziran anneleri topigi ve listeye bakarsan zaten sadece haziran anneleri var diger aylarda doğumu olupta gelenleri listeye almiyoruz sadece misafir olarak yorum yapıyorlar burda başlık anlamani kaybettirecek nasil bir durum var anlayamadim

Bazen görüyorum pozitifi gören buraya yazıyor ilginç cidden🤣. Her ayın grubu var aslında diğerlerini çok incelemedim ama oralarda paylaşım yapılmıyor mu acaba ondan mı buraya yazıyorlar bilemedim. Hamilelik haftası aynı olanlarla takip etmek çok güzel cidden. Ben mesela okuyorum ben de olan şeyler burdaki arkadaşlarda da varmış demekki normal diyorum kendimi yalnız hissetmiyorum hiç❤️

Ama en güzeli de mayısın sonundan itibaren doğumlar başlayacak her gün biri için tek yürek olup dua edicez bi müjde alıcaz hayırlısıyla gelsin o günler inşallah 😍

Gecmis olsun dikkatli olmaniz ne guzel. Ne ile olcuyorsunuz acaba, benzer sikintilar bende de var gibi.
Yani cihaz markasi nedir, internetten alabilir miyiz acaba diye merak ettim

X