2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bugün devlet Hastanesi'ne randevum vardı kızlar. İkili test sonucuma kan tahlillerime falan baktı herşey yolunda. Prilam'ı sordum ne kadar daha kullanılabilir diye mecbur kalırsan doğuma kadar bile kullanabilirsin sorun olmaz dedi rahatladım. Çok kusuyor musun ilaç yazayım öyleyse dedi kusma olmadığını söyleyince prilama devam dedi. Cinsiyet görünüyor mu deyince biraz uğraştı bacak arasını gördü pipi görmüyorum kız dedi kesinleşti yani ama ben yine de 16 haftayı beklemek istiyorum 2 hafta sonra da özelde randevum var orda netleşir iyice inşallah

Eklentiler

• IMG-20210310-WA0010.jpeg
    75,9 KB · Görüntüleme: 73
Multi vitamin kullanınca d vitamini içiyor musunuz ek olarak.
Multivitamin vermedi kan değerlerime baktı gerek yok dedi ama d vitamini kullanıyorum. Eğer multivitamin kullanıyorsan içeriğine bak bence var mı diye. Sonuçta kıştan çıktık hepimizin düşüktür bebekle daha da düşer

Nub göremedim ama alnı çenesi kız gibi kafa yapısı erkek gibi. Hiç bilemedim o yüzden. Bende senin gibi devlet özel birlikte gidiyorum 2 haftada bir dönüşümlü. Ama şansıma özelden devlete geçen bi doktor buldum. Soru sormayı bırak soracağın merak ettiğin aklına takılan bişey var mı vs diye soruyor sürekli detaylı uzun uzadıya cevaplıyor. Umarım doğuma kadar diğer devlet doktorları gibi olmaz

Ben kendi tecrübelerimden yola çıkarak anlatayım. Bence en kullanışlı sıfır kol zıbın üzerine alt üst takım giydirmek. Yaz olsaydı uzun kollu zıbın giydirip bi alt giydirdin mi tamam olurdu. Ama sonbahar bi atlet lazım içine yani zıbın. 0-3 gözüne küçük gelse de bebeğe büyük gelecek emin ol en az 2-3 ay giyer o yüzden 4-5 takım olsun bence, kalanı da 3-6 al. 6-9 için acele etme alırsın büyüdükçe boyuna göre. Zıbını da bol bol al bolca kaza oluyor başlarda

Merhaba ben kasım annesiyim ama mesajınızı görünce yazmak istedim öncelikle sağlıklı olarak kucağınıza alın inşallah çok güzel olmuş defter. Nerden aldınız defteri acaba?

Benim oğlum 4 kilo 52 cm doğdu ama baya giydi 0-3 daha çok boyla alakalı boydan kasıyor büyüdükçe bi de bez tabi kocaman

Cinsiyet tahmini yapan arkadaşlar bakabilir misiniz? Doktor %90 bir şey söyledi ama önceki doktor da başka bişey dediği için size sormak istiyorum. 12+6

Eklentiler

• 68C7ED5E-8F79-43CF-9AEF-604783546F7B.jpeg
    76,9 KB · Görüntüleme: 70
  • 717C05D4-FF20-40F5-BF95-6E7921F64DD5.jpeg
    86,4 KB · Görüntüleme: 67
  • 7FFF74E7-E4F1-458C-AB66-9665D894BB84.jpeg
    126,9 KB · Görüntüleme: 68
Ne kadar güzel doktorun maşallah ben ağzından kerpetenle Alicam lafı bakalım erkek mi çıkacak kız mı

Canım her şeyin yolunda olmasına çook sevindim ve çokk teşekkür ediyorum tavsiyen içinde

Cinsiyet tahmini yapan arkadaşlar bakabilir misiniz? Doktor %90 bir şey söyledi ama önceki doktor da başka bişey dediği için size sormak istiyorum. 12+6
Erkek gibi geldi bana. Bu haftalarda olan doğrudur. %90 diyen ne dedi

Kızlar bu arada ben iki haftadır prilamı gece yatmadan iki adet alıyorum düzenli ve iki haftadır gün geçtikçe iki yanağımda kabardı böyle bebekler de ki isilikler gibi oldu.. yanaklarım normalde de hassas o bölgeye yansıdı sanırım yan etkide de deride kabarcıkların oluşması var bugün dank etti bende belki yaşayan vardır .. buda benim tecrübem kullanmayı bırakıcam çünkü aynaya bakasım yok

Geçen haftakine siz de kız yazmıştınız sanırım, yani 3 kişi kız yazmıştı, erkek yazan yoktu, bu hafta erkek dedi.
O zaman sen biraz daha bekle 16 haftayı. Değişedebilir o. Ben bunda nub göremedim görsem garanti gibi o aslında. Kemik yapısını erkeğe benzettim ki o garanti değil. %90 diyen doktorun dediği doğrudur bence yüksek bi oran. Biz doktor kadar anlamayız tahmin yürütüyoruz

Tecrubeli degilim ama ablamın önerisiyle yandan çıtçıtlı zıbın aldim özellikle ilk aylar daha giydirmeye alismadigim icin kafadan gecirmeden yandan daha kolay dedi ablam. 2 tane yenidogan 3 tane de 3-6 ay aldım o şekilde. Cinsiyet belli olunca daha Alicam

Kızlar 13 haftalıgım adet sancısı var suregen 1-2 gun suruyor bır de bazen alt karnımda sertlesme oluyor.Bunlar sizde de var mı?

Evet bende yandan çok kolay diye duydum ilk zaman için bende onlardan da alacağım

Bence biraz erken olabilir yani bebeğin kilosuna göre değişiyor. Mesela benim kızım prematüre doğdu ilk 6 ay 0-3 aylık giydi. Arkadaşım 4700 gr doğurdu onun bebeği direk 6-9 ile başladı. Diğerleri dar geldi. Ne alırsan bol yedekli al gün içinde sırtlarına kadar çıkıyor ilk zamanlar zor durumda kalma.

Merhaba ben kasım annesiyim ama mesajınızı görünce yazmak istedim öncelikle sağlıklı olarak kucağınıza alın inşallah çok güzel olmuş defter. Nerden aldınız defteri acaba?
Teşekkür ederim inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebeğimizi defteri internetten aldım site ismi burda verebiliyor muyuz bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…