2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Uzun bir aradan sonra yazmış belli bi seneden sonra sezaryen zorunluluğu kalmıyor diye biliyorum ama yanlış biliyor olabilirim
Gerçekten böyle bir şey var mı ben 3 yaşına girecek bir kizim var zamanında ters doğduğu için yani dönmediği için zorunlu sezaryen oldum ama acaba bu normal olabilir mi hani her şey düzgün giderse talep edebilir miyim

Ya kızlar canım sıkıldı. Hamile kalmadan önce bakılan tsh 2 iken şimdi 4.78 geldi üzüldüm bu değere. Hamilelikte artışa mı geçiyor bu değer bebekte anneden takviye yaptığı için herhalde.
Merhaba canım ben de dünden önceki gün TSH değerim bı ölçümde 5,diğer ölçümde 3 çıktı doktor ilaç verdi 5 haftalık gebeyim bende de yakınlarımda da Tiroid falan yok ama ben de panik oldum doktor da korktuğunu anlayınca fazla büyük bir değer değil üzülme dedi ilaçla azalacak dedi

Gerçekten böyle bir şey var mı ben 3 yaşına girecek bir kizim var zamanında ters doğduğu için yani dönmediği için zorunlu sezaryen oldum ama acaba bu normal olabilir mi hani her şey düzgün giderse talep edebilir miyim
Selam sezeryan sonrası normal doğumu mu soruyorsun.benim kardeşim ilki bebeğin kalp atışı zayıfladı diye acil sezeryan oldu ikinci sanırım 3 yıl sonra normal doğum yaptı buna SSVD (sezeryan sonrası vajinal doğum)deniyor

Ssvd deniyor okuduğum kadarıyla, banu çiftçinin de bir yazısı var, linki paylaşıyorum. Bildiğim kadarıyla her koşulda uygulanamıyor ya da işinin ehli kişiler yapmalı. Hayırlısı olsun sağlıkla doğsunlar da 🌸

Her doktorun farklı olabilir bekletme süresi. Eskiden 5 derlerdi şimdi 3 diyorlar. Doktorla konuşmak lazım o konuyu

fetal dna dediğiniz ayrıntılı kromozom testi mi? ben de ileri yaşta ve endişeli olduğum için doktorum bu testi önerdi. ona çok güvendiğim için hiç araştırma yapmadım bu sefer :KK70:. 2 gün önce test için kan verdim. Yaklaşık 2 hafta sonra sonuçlar gelecek. Sonuçlar hayırlı çıksın diye dua ediyorum.
İnşallah sonuçlar iyi çıkar 🤲 fiyatı ne kadar tuttu 2850 TL dediler bize çok pahalı geldi

Görünmedim canım bugün aile hekimim baktı sonuca. İnşallah bir dahaki doktor kontrolümde doktoruma sorarım sevk eder belki. Eksik tahlillerim var hepsini yapmadı sağlık ocağı. Develete yaptırmak için randevu alıyoruz değil mi kadın doğum doktorundan ?
Evet canim, devlet Her türlü tetkigi yapar, icini ferah tut

Coronadan dolayı devlet hastanelerine gitmeye çekiniyorum özeller de ateş pahası Nipt testi de yapılınca doğum paketi falan derken bebek 2cm olana kadar 10.000 TL para harcamış olduk ilerisini düşünemiyorum :KK17:Allah anne babaların yardımcısı olsun 🤲
gerçekten de öyle. daha bebek eşyaları filan ortada yok, muayenehane ücretiydi, progesteron iğnesiydi, niftysiydi derken önünü alamıyoruz şimdiden.
bize 3750 fiyat verdiler. 2 -3 sene önceki forumlarda da 2binli fiyatlarda olduğunu görünce çok düşünmedim açıkçası. piyasası böyle demek ki. 2li-3lü-4lü test olmayacak, onlara sayarım :p
Allah hepimizin yardımcısı olsun : )

Kızlar merhaba ablamda eylül annesi 7. Haftada gitti kalp atılı duyulmadı siz en geç kaçta duydunuz doktor beklemek taraftarı değil ala biz beklemek istiyoruz cevap verirseniz çok sevinirim

Kızlar merhaba ablamda eylül annesi 7. Haftada gitti kalp atılı duyulmadı siz en geç kaçta duydunuz doktor beklemek taraftarı değil ala biz beklemek istiyoruz cevap verirseniz

Kızlar merhaba ablamda eylül annesi 7. Haftada gitti kalp atılı duyulmadı siz en geç kaçta duydunuz doktor beklemek taraftarı değil ala biz beklemek istiyoruz cevap verirseniz çok sevinirim
8.hatta 9 haftaya kadar bekleyenler var neden bekleme taraftarı değil başka bir sıkıntı mi gördü acaba yoksa bence başka doktora da görünsün

Merhaba canım ben de dünden önceki gün TSH değerim bı ölçümde 5,diğer ölçümde 3 çıktı doktor ilaç verdi 5 haftalık gebeyim bende de yakınlarımda da Tiroid falan yok ama ben de panik oldum doktor da korktuğunu anlayınca fazla büyük bir değer değil üzülme dedi ilaçla azalacak dedi
Evet dünya sağlık örgütünün yayınladığı makalelerde de bu değerler yüksek baz alınmamış bende başladım ilaca inşallah normale gelecek🌸

X