2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar merhaba geçen hafta doktor faciasından onar bugün kontrole gittim 6+5 çok şükür hem bebeği gördük hem de kalp atışını duyduk. Darısı bekleyenlerin başına. Bana da cinsiyet tahmininde bulunabilir misiniz? 🥰

Eklentiler

• A4832EB6-065C-40B4-B461-017374649F56.jpeg
    A4832EB6-065C-40B4-B461-017374649F56.jpeg
    85,6 KB · Görüntüleme: 28
Aklıma hamburger soktugun icin tesekkürler sayin yemek sepetii 🤤🤤
Hamburger yememizde saknca var midir kizlar bileniniz var mi
Mesela benim doktorum dışardan yememi kesinlikle yasakladı. Ama evde kendi hamburgerini yapabilirsin. Refika Birgül'ün Whooper menü tarifi var, çok basit (sadece çok az miktarlarda tuz, şeker, sirke ve pekmez konuyor, neyin neden konduğunu da açıklıyor). Yavaş ve iyice pişirirsin. Hamburger ekmeğini de A101de satılan Nimet marka hamburger ya da kanepe ekmeği alabilirsin. Uno filan parçalanıyor ve bana şekerli geliyor tadı.
Afiyet olsun.

Kızlar hamileliğin etkisiyle detaylara fazla takılıp gereksiz düşüncelerde boğuluyoruz aynı şeyi ben de yapıyorum ama farkettigim an düşünce tarzımı değiştirmeye çalışıyorum..kontroller kan tahlilleri bunu yesem olur mu..bunu yememeli miyim sürekli kendini dinleme..eşinin davranışlarını gözlemleme herşeyin altında bisi arama yok öyle miydi böyle miydi derken 9 ayı geçiremeyiz..kendim de takıntılı bir insan olarak tüm bunlara karşı kendimi bi saldm ne olucaksa olsn zaten hiç bisi kontrolümüzde değil..devamlı vesvese yaparak kendimize zarar vermekten başka bisi yapmayiz..
İlk hamileliklerde mi oluyor acaba bu. Bende ilkinde çok düşünüyordum herşeyi kafama takıyordum. Bunda çok rahatım. Doktorumun verdiği ilaçları vitaminleri kullanıyorum az kilo almak için yememi azaltıyorum bol su içiyorum ağır iş yapmıyorum gerisi Allah'a emanet. Olacak varsa olur biz engel olamayız

Benim midem geçen haftadan beri çok kötü. Yemek düşününce bile midem bulanıyor. Ama karnım da çok aç 😔 doktor prilam verdi. Biraz iyi geldi ama bugün yine çok kötüyüm. Siz bu bulantı-açlık çıkmazından nasıl kurtluyorsunuz 😔😔

Mesela benim doktorum dışardan yememi kesinlikle yasakladı. Ama evde kendi hamburgerini yapabilirsin. Refika Birgül'ün Whooper menü tarifi var, çok basit (sadece çok az miktarlarda tuz, şeker, sirke ve pekmez konuyor, neyin neden konduğunu da açıklıyor). Yavaş ve iyice pişirirsin. Hamburger ekmeğini de A101de satılan Nimet marka hamburger ya da kanepe ekmeği alabilirsin. Uno filan parçalanıyor ve bana şekerli geliyor tadı.
Afiyet olsun.
Bende kendim evde yapıyorum. Ekmeğini de kendim yapıyorum. İçime siniyor böyle. Normalde de dışardan fast food yemeyi seven biri değilim zaten

Dün bütün gün yataktan çıkmadım midemin bulandigina o kadar inanmisimki kalkarsam kesin çıkarırım diye akşam saat 5i Yapmisim
Sonra cesaretimi toplayip ancak dus aldm kalktm baktm ne hastayım ne kusuyorum..bu sabah da dün gibi olmicak dedm kendimi dinlemekten vazgeçip her zaman napiyosam aynısını yapicam dedm ne bulantı var ne bisi son 15 gündür biraz da kendim kendime bunu yasatmisim..Anladm ki yatalak hasta değiliz sadece hamileyiz..hamilelik fikrini çok abartıp da hayatımızın ortasına koyup bu günleri zehir etmememiz lazm..biz de herkes gibi dogurucaz bebelerimize kavusucaz bu günleri güzel hatırlayalım kabus gibi degil♥️

Benim midem geçen haftadan beri çok kötü. Yemek düşününce bile midem bulanıyor. Ama karnım da çok aç 😔 doktor prilam verdi. Biraz iyi geldi ama bugün yine çok kötüyüm. Siz bu bulantı-açlık çıkmazından nasıl kurtluyorsunuz 😔😔
Benim de prilam kullanana kadar fenaydı. Nefes aldırdı valla. Yine doya doya yiyemiyorum ama en azından açlığımı bastıracak kadar yiyebiliyorum

Bu mesajı yazdığım akşam bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim. Dünden beri o kadar kötüyüm ki. Pazartesi alacaklar onu benden. Dualarınızı eksik etmeyin çok üzülüyorum
Çok geçmiş olsun Rabbim en yakın zamanda sağlıklı bir gebelik nasip etsin inşallah 🤲

Kızlar bugün prilam sayesinde harika uyandım. Güzel bir kahvaltı yaptım. Ne zamandır yemek yapamıyordum. Yaptım bir heves. Çok iyi hissediyorum. Bu da prilam viral reklam gibi oldu ama diil valla 🙂

Gunaydin guzel topikimin guzel annişleri🤩
Ben gecen hafta kanama gecirmistim hala yatiyorum
Bugun sanki adet olucakmis gibi agrilarim var kasiklarim agriyo belim agriyo goguslerim taş gibi oldu
Lutfeeennn benimle ayni belirtileri yasayan var miii😔
Aynı ağrılar bende de var canım endişelenme hormonlardan kaynaklı

Bende kendim evde yapıyorum. Ekmeğini de kendim yapıyorum. İçime siniyor böyle. Normalde de dışardan fast food yemeyi seven biri değilim zaten
Canım ister de yaparsam ekmeği de kendim yapayım, çok doğru, sağolun:)

Yemek konusunda hassas arkadaşlar da uyarıda bulunmuşlar, çok haklılar. Görsel paylaşmadım ama sürekli yiyeceklerden de bahsetmek pek doğru değil. Sonradan gördüm, kusura bakmayın. :KK43:(

Bu mesajı yazdığım akşam bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendim. Dünden beri o kadar kötüyüm ki. Pazartesi alacaklar onu benden. Dualarınızı eksik etmeyin çok üzülüyorum
Cok uzuldum canim😔 Allah en kisa zamanda saglikli bir bebek nasip etsin. Cok iyi anliyorum seni. Aynisini yasadim. Ama inan geçiyor. Allah yardimcin olsun.dualarimda olacaksin🙏

Arkadaşlar merhaba geçen hafta doktor faciasından onar bugün kontrole gittim 6+5 çok şükür hem bebeği gördük hem de kalp atışını duyduk. Darısı bekleyenlerin başına. Bana da cinsiyet tahmininde bulunabilir misiniz? 🥰
Maşallah çok sevindim ☺️ saglikla gelsin insallah 🙏

Bugün üçüncü kontrolüm vardı 2 cm olmuşuz çok şükür her şey yolunda doktor 10. haftadan sonra ikili üçlü tarama var ama yaşın 36 olduğu için risk fazla çıkar bu da seni endişelendirir taranaların yerine fetal DNA testi öneriyorum taramaların güvenilirlik oranı %80 fetal DNA nın güvenilirlik oranı%98 dedi pahalı bir test ama boştan yere endişelenmektense doktorun dediğini yapacağım bir de beni çok endişeli gördü internette forumlarda düşük yapanları bebeğinin kalbi duranları okuyorum korkuyorum dedim sakın internetten sağdan soldan çevrenden söylenenleri dikkate alma aklına ne takılırsa merak ettiğin her şeyi bana sor dedi sağolsun gerçekten de keşke olumsuz tecrübeler yazılmasa bu konuda biraz daha duyarlı olsa insanlar mesela doğumu yaklaşan anneleri o kadar çok korkutuyorlar ki çok şahit oldum başka forumlarda yok çok sancım çok oldu yok çok zordu gibi yorumlara denk geldim doğru bulmuyorum bu tür şeyleri birbirimize pozitif destek olalım bizim pozitif düşüncemiz enerjimiz bebeklerimize de yansır onlar da daha güzel gelişirler büyürler 🥰

bunj cok begendimde esim namzlarinda hep sunu demis bana yeni soyledi allahim bize saglikli sihhatli bir evlat nasip et olurda esim hamile kalirsa cinsiyetide erkek olursa adini muhammet ali kurmak istiyorum demis ondan degisti isimler hayrlisi olsn baklm ya kuranda gecen bi isim olsun istiyoduk zaten insallah saglicakla kucagmza alir isimlerini soyleriz
Canım çok güzel isimler🤩Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip eylesin 🤲

Kusmamak için tutuyorum kendimi kustugumdada rahatlamiyorum çünkü ama gerçekten bitsin artık bu bulantı ya uyanır uyanmaz basliyo valla yıldımmm
Ben tutamıyorum kendimi valla hahahahahahah 😂😂 pazartesi devlete randevu aldım bulantı için gideceğim oraya da 3 hafta oldu çok etkiliyor insanı gerçekten .. akşamları erkenden uyuyorum genelde bulantımı susturmak için elden bir şey gelmiyor ama yine de mutluyum çok şükür ki Rabbim bu duyguyu nasip etti bizlere buda bu sürecin bir parçası kabullenmek lazım 🤗 sadece biraz desteğe ve istirahate ihtiyacımız var 🤗

X