2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar kan sonuçlarıma baktım şimdi rubella, cmv, toksoplazma ıgg sonuçları yüksek çıkmış. Igm lerdüşük. Kağan kocatepe yi izledim, insanların çoğunda rubella ve cmv pozitif yani yüksek çıkar diyor. Daha önce bu enfeksiyonu geçirdiğinizi gösterir diyor. Benim anlamadığım toksoplazma ıgg değerim yüksek çıktığı için korkmama gerek yok mu? Yoksa farklı bir anlama mı geliyor bilemedim. Yıllardır kedi besliyorum evde, toksoplazma ya karşı bağışıklık kazanmış mı oluyorum? Yarın doktora soracağım ama size de danışayım istedim.
IgG nın pozitif olması hastalığı daha önce geçirdiğinizi ya da aşı ile bağışıklık kazandığınızı gösterir ıgM de şu an bu hastalık vücudunuzda var demektir eğer pozitifse. Ama yine de sonuçları en iyi doktor belirler

Siz de toksoplazma ıgG pozitif ama igM negatif anladığım kadarıyla eğer öyleyse şu an virüs yok bağışıklık kazanmışsınız demektir diye düşünüyorum

Çok teşekkür ederim. Evet igg pozitif ıgm negatif. Bu durumda evdeki kedimle birlikte yaşamaya devam etmemde hiçbir sakınca yok demek oluyor sanırım. Sakınca olsaydı da 9 yıllık arkadaşımdan ayrılmazdım ama bağışıklık olduğunu bilmek içimi rahatlattı:)

Çok teşekkür ederim. Evet igg pozitif ıgm negatif. Bu durumda evdeki kedimle birlikte yaşamaya devam etmemde hiçbir sakınca yok demek oluyor sanırım. Sakınca olsaydı da 9 yıllık arkadaşımdan ayrılmazdım ama bağışıklık olduğunu bilmek içimi rahatlattı:)
Ama tabi yine de doktor bir yorumlasın benim ikisi de negatif artık sokakta gördüğüm kedileri sevemiyorum aslında dışkısından falan bulaşıyor diyorlar ama ne olur ne olmaz diyorum kedileri de günah keçisi yapmamak lazım iyi yıkanmayan sebzeden çiğ etten de bulaşıyor. Ben kafama bir şey takıldığında kağan Kocatepe yı izliyorum çok rahatlatıyor insanı sağ olsun hep

Erken öğrenmek fazlasıyla streli ya 1 hafta 1 ay gibi geçiyor kontrol için şafak sayıyorum :KK51:
Ben adetime 5 gün kala öğrendim geçmek bilmedi bir türlü günler 4+2 de tuhaf bir doktora denk geldim iyice gerildim erken öğrenip her aşamada doktora gitmek daha da stresliymiş

Ben adetime 5 gün kala öğrendim geçmek bilmedi bir türlü günler 4+2 de tuhaf bir doktora denk geldim iyice gerildim erken öğrenip her aşamada doktora gitmek daha da stresliymiş
Ben ilk öğrendiktrn 1 hafta sonra gittim sonra 10 gün sonra gittim sonraki kontole şimdi 15 gün grçmesini bekliyorum. Sonra 4 veya 3 haftada bir çağıracak sanırım doktorum.
Doktor konusu çok önemli güvenilir iyi bir doktor bulun bence ilk haftalarda.

9 yıllık dostluk ne kadar güzel 😍 Biz 2 yıldır yarenlik ediyoruz. Harika bir duygu. Bebeğimizin onunla büyüyeceğini düşünmek de ayrıca mutlu ediyor beni. Hafta içi ben de yaptıracağım testlerimi. Inşallah bağışıklığım vardır.

Ben ilk öğrendiktrn 1 hafta sonra gittim sonra 10 gün sonra gittim sonraki kontole şimdi 15 gün grçmesini bekliyorum. Sonra 4 veya 3 haftada bir çağıracak sanırım doktorum.
Doktor konusu çok önemli güvenilir iyi bir doktor bulun bence ilk haftalarda.
Kendi doktorum vardı zaten de nöbetçi doktor gerdi beni geçti gitti artık çok şükür o rahim kalınlaşması görmediği için düşüreceğime inanıyordu. Ben 7+1 de gittim en son üç hafta sonra çağırdı artık sonra da belki bir aya çıkarır

9 yıllık dostluk ne kadar güzel 😍 Biz 2 yıldır yarenlik ediyoruz. Harika bir duygu. Bebeğimizin onunla büyüyeceğini düşünmek de ayrıca mutlu ediyor beni. Hafta içi ben de yaptıracağım testlerimi. Inşallah bağışıklığım vardır.
Kedi kumunun temizliğini siz yapmadığınız sürece(eğer mümkünse) problem olacağını sanmıyorum. Eşim başka şehirde ve evde kedimle tek yaşadığım için kumunu da ben temizliyorum mecburen. Hamile olduğumu öğrendikten sonra daha dikkatli temizliyorum, maske eldiven takıyorum hatta yüz siperliği bile takıyorum:) aşıları da tam olunca inşallah bir sorun olmaz.

Kendi doktorum vardı zaten de nöbetçi doktor gerdi beni geçti gitti artık çok şükür o rahim kalınlaşması görmediği için düşüreceğime inanıyordu. Ben 7+1 de gittim en son üç hafta sonra çağırdı artık sonra da belki bir aya çıkarır
Okumsuz konuşması çok yanlış ya kein net birşey olmadığı sürece konuşmamaları gerektiğini bilmelilr halbu ki en hassas dönemimiz 🤦🏼‍♀️

Kızlsr birşey sorucam Kasık agrılsrım ilk haftalarda oluyordu sonra azaldı simdi 7 haftaya girdiğim gibi sol kasığımda hafif giriyor geçiyor anlık girio geçiyor sızı gibi. Bu haftalarda normal mi? Yaşayan varmı?
2016 ekim annelerindeydim oğlumda. Geçen gün biraz açıp okudum. 7-8 ve 11-12. haftalarda kaşık ağrısı yaşamışız. Normalmiş. 2. Ve 3. adet dönemimize denk geldiği için rahim büyüyormuş o dönem. O zaman da hepimiz talaşlamamışız. Baktım hep aynı şeyler yavaş yavaş geliyor başımıza 😊

Oluyor canım bende de var .. bi ara baya azalmıştı.. şimdi yine kasıkta belli noktada sancı oluyor anlık, vajina da zonklama oluyor ve karnımda bazen sol bazen sağda batma hissi oluyor
Azaldığı dönem ne zamandı? Benim 6+2 bugün. Düşük önleyici ilaç iğne kullanıyorum bi haftadır ve doktora tekrar gitmeme bi hafta daha var. 5. Haftada gitmiş oldum doktora kese gördü henüz kese içi dolu boş demedi kalp atışı İçin erken dedi. 2 kürtaj var önceden kalp durması olduğunda da onlarda bi anda batma ve meme hassasiyeti geçmişti. Şimdi endişeleniyorum🙈

Iyi akşamlar kızlar bulantiniz varmı 5+6dayim benim henüz yok erkenmi ondan mi yok oğlumda nasıldım hiç hatırlamıyorum ya 😊

Azaldığı dönem ne zamandı? Benim 6+2 bugün. Düşük önleyici ilaç iğne kullanıyorum bi haftadır ve doktora tekrar gitmeme bi hafta daha var. 5. Haftada gitmiş oldum doktora kese gördü henüz kese içi dolu boş demedi kalp atışı İçin erken dedi. 2 kürtaj var önceden kalp durması olduğunda da onlarda bi anda batma ve meme hassasiyeti geçmişti. Şimdi endişeleniyorum🙈
6 ıncı haftaya kadar yoğundu .6 dolunca batmalarımın yerini mide bulantım ve baş ağrım aldı... bir hafta o batmalarım yok gibiydi hatta Allah Allah dedim çünkü o batmalar olunca sanki onu hisseder gibi mutlu oluyorum ben 😅 fakat 7 dolduktan sonra tekrar başladı batmalarım 🤗
İnşallah sağlıkla kucağınıza almak nasip olur 🤲🏻 Benim 6+0 da vajinal bakılmıştı kalp atışı yoktu .. hemen paniğe kapılmayın 🥰❤️💕

6 ıncı haftaya kadar yoğundu .6 dolunca batmalarımın yerini mide bulantım ve baş ağrım aldı... bir hafta o batmalarım yok gibiydi hatta Allah Allah dedim çünkü o batmalar olunca sanki onu hisseder gibi mutlu oluyorum ben 😅 fakat 7 dolduktan sonra tekrar başladı batmalarım 🤗
İnşallah sağlıkla kucağınıza almak nasip olur 🤲🏻 Benim 6+0 da vajinal bakılmıştı kalp atışı yoktu .. hemen paniğe kapılmayın 🥰❤️💕
Teşekkür ederim. İnşallah 🙏 bende dediğin gibi o batmalar olunca orda olduğunu hissediyo gibiydi. Şimdi hissetmeyince bide meme hassasiyeti de gidince garip geldi. Umarım herşey yolundadır. Hepiniz sağ Salim kucağımıza alırız inşallah

Bugün bulaşık makinasını boşaltıp raflara yerleştirip lavabodakileri de makinaya yerleştirdikten sonra,karnımın sol tarafında yanma gibi ağrı başladı.Çok hızlı hızlı yapmıştım.İnşallah sıkıntı yoktur.😔
Olmaz cnm kasılmıştır. Yine yavaş hareketlerle iş yap ağır kaldırma uzanma yükseklere

X