2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende sendenim galiba ne mide bulantısı ne halsizlik ne uyku ne de aşerme hiç bişey yaşamadım 😅 eşim diyo sen nasıl hamilesin yarın 35 oluyorum bakalım bana da nazar değer mi ama inşallah değmez 🙏🏻😁
Inşallah değmez canım böyle güzel gitsin inşallah 😁

Ya bu muhakkak konuşulmuştur ama ödem için ne yapıyorsunuz? Hani denenmiş ve olumlu sonuç alınmış şeyler istiyorum 😋 birkaç gündür baya ödem oldu bende. Hafif açılma olduğundan yürüyüş falan yapamıyorum en iyisi o ama ondan başka şeyler lazım yenilip içilecek 😅

Ya bu muhakkak konuşulmuştur ama ödem için ne yapıyorsunuz? Hani denenmiş ve olumlu sonuç alınmış şeyler istiyorum 😋 birkaç gündür baya ödem oldu bende. Hafif açılma olduğundan yürüyüş falan yapamıyorum en iyisi o ama ondan başka şeyler lazım yenilip içilecek 😅
Su canim bol su icerek atilabiliyor.

Aynen bende bu şekil geçirdim, benim eşimde bana bakıp bakıp sen kilo almadın ha diyip duruyo hala 🤭 58 le başladım 62,5-63 arası gidip geliyorum. Yani millet sen niye kilo almadın falanda deyince sordum Dr um bebek alıyor sağlıklı sorun yok sen boşver onları dedi🙂
Doğru demiş doktorun 😊😁 ama kilo kısmını aldım ben ya 50 ile hamile kaldım şuan 64-65 kiloyum 😁

Ya kız olunca hani ekşiydi 😁 valla hiç ekşi istemedim boyuna tatlı
Kiz olunca tatli valla test ettim onayladim ben tatliya çok dustum eksi de yedim ama daha çok tatli , dogdu dogacak hala tatli seyler canim istiyor 😂 ama bir ara kafayi bozmustum eksiye de dusmustum, nar eksisi sisesini kafama dikecektim esim elimden aldi 🤣

O nimeti sen gel bana yaşarken sor😅 neler neler yaşadım valla hamilelikte yaşamamış olmayı tercih ederdim. Hem belkide erken doğumun sebebi budur. Aslında ben erken doğurmayı bekliyordum covid olduktan sonra, çok duydum çünkü sebep oluyor diye ama kanıtlanmış bir şey yok tabi.
Aa doğru söylüyosun yaşayan bilir tabii. Ben de hani ilaçsız vs atlattın diye nispeten diğer geçirenlere göre ondan dedim kurtuldun diye. Bebeğe geçmiyor dediler hep araştırmalar da öyle çıktı ama hiçbi şeye de güven olmuyor.

Asagiya elimi koyduğumda agirlik hissediyorum evet ama tam girmemiş olabilir zorlama oluyor bazen yattigimda mesela afedersin vajinama igne gibi batisma oluyor sanirim yavastan girecek kanala simdilik deneme asamasinda 😁
Kansla sokunca karnın altında o kafayı sertliğ hissediyon ama ben bszen elimi göturduğumde zaten anlıyorum orda bastırma hareketlil oluyor elimi göturuyom sert ama sonra o aşağıdaki sertlik kayboluyor galiba kafayı bastırınca oluyor zaten sancılar önemli bende de kasılma suresi uzadı hatta bugun kasılma oldu bende iş yapmaya devam ettim belime vurdu ve bir kaç gundur kasılma olunca buyuk abdes hissi oluyır bu sayede bazen tuvalete çıkıyorum kasılmanın peşine

Ben alkolsüz bira götüreyim diyordum 3 5 tane hem süt müt işleri için de iyi olur ama cidden çok haklı bir neden yani. Haha çok iyi ya.
alkolsüz birayı ben de düşündüm, o da mantıklı bence. Ama yine de şampanya patlatma fikri daha cazip geldi 🤭 eşim de garipsedi biraz ama ebe arkadaş da destek verince bir şey diyemedi 😃 bozacının şahidi şıracı dedi bir ama sonra aldık şampanyayı 🙃
Hadi inşallah tüm uğraşlarımıza değerde bebekler zamanında gelir🤭 Bende perine masajına başladım 1 haftadır. Salı gününden itibarende yani 37+1 de dr tavsiyesiyle korunmasız ilişkiye başlıcaz bakalımm. Yürüyüş net her gün 20-30 dk. Biz elimizden geleni yapalımda gerisi Allaha kalmış🤩
Aynen bir yere kadar zorlayabiliriz. Çarşamba günü arkadaşım gelince bası noktaları nelermiş onları da yazarım, onu da denersiniz. Belki faydası olur.
Ben de hala hatırladıkça ağlıyorum 😢 canım kedilerim. Çok zor… burada kedisi/köpeği olanları görünce çok özendim. Hayat…
Benim doktorum 32.haftadan itibaren kullanmamı istedi çok düzenli olmasa da banyodan sonra kullanmaya çalıştım. Bakalım inşallah faydasını görürüm. Göğüs pedi koydum nolur nolmaz diye sonuçta çanta da yer kaplamıyor.
Ben krem değil de yağ sürüyorum, youtube’da birisi bahsetmişti zeytinyağı sürdüğünden. İşe yarar umarım. Annem de soğan sürdüğünü söyledi emzirmeden önce ama kokacak falan, bana pek mantıklı gelmedi.
Zaman gecmiyor ya. 22 aydir hamile gibiyim. 😆 38 39 olanlara cok imreniyorum su an. Biz daha 35+4 . Hayirlisiyla vaktinde gelsinler tabi ❤️
Sorma ya eski halimi unuttum resmen 😃
Ayakları yukarı kaldırmak ve ananas var benim bildiğim. Ama bana iyi gelen tek şey yürümek oldu.

Eşimde bende Sosyal Bilgiler öğretmeniyiz doktor 30 Ağustos itibariyle alabiliriz dedi bizde 30 Ağustos'u seçtik 😊 iki isim koymamış olsak zaferi düşünmüştük ikinci isim olarak ama ismimiz başından beri belli değiştirmedik o yüzden 😊
Benim 37. Hafta 12 Eylül'de doluyor, eşime dedim ki keşke doktor 12 Eylül'e ok dese bi sakıncası yoksa daha fazla beklemesek falan, kesinlikle istemedi darbeden dolayı olumsuz çağrışımlar varmış 😂
Sizinki çok güzel olmuş bayram çocuğu 🥰 bu arada günden bağımsız Zafer ismi de hoş geldi bana birden.

@joynss iyi ki gitmişsin bir şey olmaz korkma öyle olsa salıyı beklemezdi doktor
Çocuğa netşcede oksijen damar yoluyla gidiyor benim uzun sure ikş bağdı bire duştu şimdi bilmiyorum doğumda bile sorun olmaz dedi yanlız uç olunca kalp atışına göre karar veririx demişti bebek boynuna dolamasa koluna bir yerine doluyor ve kordonun yapısı hortum gibi değiş katlansın da su gitmesin 😂 rabbim herşeyien guzel şekşlde yaratmış biz yapsak plastik hortum olurdu😂

Aa doğru söylüyosun yaşayan bilir tabii. Ben de hani ilaçsız vs atlattın diye nispeten diğer geçirenlere göre ondan dedim kurtuldun diye. Bebeğe geçmiyor dediler hep araştırmalar da öyle çıktı ama hiçbi şeye de güven olmuyor.
Ben antibiyotik kullanmak zorunda kaldım bir de çok nefes darlığı yaşadım çok zordu gerçekten. Evet hep bebeğe geçmiyor diyorlar ama ben çözemedim bu işi. Dün hastanede bekledigim yerde bir yoğun bakım giriş kapısı vardı ve üzerinde 2.derece yenidogan covid yoğun bakım yazıyordu içim bir kötü oldu😥😥

X