2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Herkes doğurmaya başladı ya zaten korkuyordum bir de karnım indi bel agrım var falan derken iyice tuhaf hisler başladı 😅😂 inşallah bekler bizim bebişler ya baksana 20 gün önceden doğuruyor herkes 😂
Korkma korkma inmesi hemen öyle bir belirti değil kanala girip kaç hafta bekleyen bebekler oluyor ☺️

Doğum sonrası mümkünse şort gibi olan giyilebilir korseler öneriliyor. Kullanımı zor ama sadece göbeğe sarılanlar rahim henüz o kadar büyükken sağlıklı değil. Hatta yatarak giymek gerekiyor falan hakket zor yani.
Yaa saglik acisindan giyilebilir daha mi iyi yani. Ne gibi olumsuz taraflari var yarim korsenin ?

Ya banyo yaparken değiyo istemeden de olsa ama daha dikkat ediyim bakalım. Kuru tutmak çok zor memleket aşırı sıcak hep ter oluyorum devamlı çamaşır değişmekten çamaşır yetişmiyo 😅
Anlıyorum seni ben yıllarca çektim bu sıkıntıyı en son doktorun birine denk geldim. Çok temiz tutuyorsunuz büyük mikropların içeri girmesini engelleyen küçük mikropları öldürüyorsunuz demişti. Ogün bugündür asla sabun şampuan yada jel değirmem sadece suyla yaparım temizliğimi maşallah 4 yıldır yoktu. Geçen yılki hamileliğimde oldu 2 gün gebelikten dolayı sürekli yıkayıp peçete tutuyordum günlük pet yasak, naylon iççamaşırı yasak, sadece pamuklu iççamaşırı kullanmalısın..

Lavaboya gittim kırmızı baya katı birşey geldi bu nişan oluyor dimi ayyy çok heycanlandım 😳😳😳 bendemi araya kaynıyorum ne
Mukus gibi olunca nişan diyorlar, kırmızı da olabiliyormuş ama bence de mutlaka doktorunuzu bilgilendirin. Nişan gelince hemen doğan bebiş de var bekleten de, sizin ve bebiş için en iyi nasıl olacaksa öyle olsun ☺️

Ayyy🤦 seni takip eden özelde bi doktorun yokmu canım hic bu eziyetleri cekmesen.. bu ulkede normal insan gibi muameleyi bile satın almak zorundayiz malesef. Enfeksiyon bulanti da yapabilir diye yazmış heralde ama antibiyotik yazdıktan sonra sürekli kusma sikayetin de yoksa onu yazması bana garip geldi tabi doktordur sonuçta belki baska bi faydasi vardir ilacın onu ben bilemem..
Özelde takip eden doktorum var ama onun da mesai saati kısa ve haftasonu çalışmayanına ulaşılamayanına denk geldim 😂 son zamanlarımdayım değiştirmek de sorjn olur kendisini de çok sevdim hem... ben gebeliğin ilk aylarından beri sürekli enfeksiyon geçiriyorum ve mantar oluyorum tek bir doktor bana bulantı için ilaç yazmadı ki bulantım da olmadı zaten hiç 🤷‍♀️ diğer verdiği enfeksiyon için olanı ve antibiyotiği daha önce de yazdı doktorlar bana ama bu bulantı ilacı bir ilk 😅

Özelde takip eden doktorum var ama onun da mesai saati kısa ve haftasonu çalışmayanına ulaşılamayanına denk geldim 😂 son zamanlarımdayım değiştirmek de sorjn olur kendisini de çok sevdim hem... ben gebeliğin ilk aylarından beri sürekli enfeksiyon geçiriyorum ve mantar oluyorum tek bir doktor bana bulantı için ilaç yazmadı ki bulantım da olmadı zaten hiç 🤷‍♀️ diğer verdiği enfeksiyon için olanı ve antibiyotiği daha önce de yazdı doktorlar bana ama bu bulantı ilacı bir ilk 😅
Belki normali budur bilmiyorum tabi ama ne kafası rahat doktormuş ya memur sanki 🙃

Benim bildiğim sezaryan olursa korse kullanamazsın belki yara iyileştikten sonra kullanabilirsin. Ablam hiç kullanamadı mesela… @Bbss8
Sezeryani ben de dusundum giyemem diye. Kardesimin dogumu normaldi ama çok agrisi vardi korseyi kullanamadi baya göbegi kaldi, giyilebilir korseydi kulllamamisti. Benim de kalmasin diye aldim yarim gobekten korse tercih ettim, normal olursa kullanirim diye.

Bi de bu haftadan sonra 2 haftada 1 olacakmış kontroller senin de öyle olabilir. Coraspini de 34+0'da bırakıyoruz dedi. Bana epey duracak gibi geliyor 25 olabilir hakkaten. 🤗
Bana da geçen haftadan bu yana 2 hafta sonra gel dedi sonra haftada 1 dedi kontroller 😅 bizim kontroller hep çok sık oldu zaten . Coraspin değilde ben oksapr iğne kullanıyorum kan sulandırıcı onu geçen sordum dedi doğumdan 1 gün önce bırakıcaksın tüp bebek olduğu için mi bilemedim ama resmen doğuma kadar kullanmış olucam. 25 güzel gelşyor kulağa 😍

Bu ne saçma bir tavır. Gebelikte ağrın varken hastane yerine nereye gidecekmişsin acaba? Doğum olacaksa devlet / özel bütün hastaneler almak zorunda ne olursa olsun, almama gibi bir hakları yok. Keşke biraz sert çıksaydın. İşte insanlara böyle davrandıkları için her ay 2-3 bin lira sgk primi ödediğimiz halde özellerde doğum yapıyoruz 10-15 bin lira daha verip. Yazdığı ilacı bile açıklamamış, inanılmaz ya.
İnan hiç sert çıkışacak halim yoktu ağrım çok artmıştı ve canımı çok yakmışlardı 8-9 da gitmiştik akşam 11 e doğru anca çıktık hastaneden zaten 😔 Yoksa ben hiç öyle susacak biri değilimdir ama o hastanede normalde ilk aylar kontrol olduğum doktor da 24. Haftada beni direk reddetmişti sende şeker var ben sana bakamam diye. Asla mesuliyet kabul etmiyorlar...

Anlıyorum seni ben yıllarca çektim bu sıkıntıyı en son doktorun birine denk geldim. Çok temiz tutuyorsunuz büyük mikropların içeri girmesini engelleyen küçük mikropları öldürüyorsunuz demişti. Ogün bugündür asla sabun şampuan yada jel değirmem sadece suyla yaparım temizliğimi maşallah 4 yıldır yoktu. Geçen yılki hamileliğimde oldu 2 gün gebelikten dolayı sürekli yıkayıp peçete tutuyordum günlük pet yasak, naylon iççamaşırı yasak, sadece pamuklu iççamaşırı kullanmalısın..
Doktorda doğru demiş aslında bende banyoda falan sabun hep kullanıyordum. İlk defa gebelikte yaşıyorum bu sıkıntıyı ve çok gıcık bir durum ve can yanıyo ilişki can yakıyo ve isteksizlik oluyo. Bende peçete koyuyordum o rahatsız edince şimdi günlük ped koyuyorum ama iyi yapmıyorum .pamuklu çamaşır giyiyorum tüm hamilelik boyunca ama 1 saatte çamaşır akıntı oluyor baş edemiyorum ped koydum 😔

Bana da geçen haftadan bu yana 2 hafta sonra gel dedi sonra haftada 1 dedi kontroller 😅 bizim kontroller hep çok sık oldu zaten . Coraspin değilde ben oksapr iğne kullanıyorum kan sulandırıcı onu geçen sordum dedi doğumdan 1 gün önce bırakıcaksın tüp bebek olduğu için mi bilemedim ama resmen doğuma kadar kullanmış olucam. 25 güzel gelşyor kulağa 😍
Evet sen gidiyodun zaten sık sık. ☺️ Ben coraspine çok güveniyodum ya bebeğe kan akışı falan daha rahat oluyor diye, bırakasım yoktu pek ama bırakıcam artık napalım. Tüp bebek oluşum aşamasında farklılık sadece sonrası bence her şeyiyle aynı ama kullanman daha iyi tabii.

İnan hiç sert çıkışacak halim yoktu ağrım çok artmıştı ve canımı çok yakmışlardı 8-9 da gitmiştik akşam 11 e doğru anca çıktık hastaneden zaten 😔 Yoksa ben hiç öyle susacak biri değilimdir ama o hastanede normalde ilk aylar kontrol olduğum doktor da 24. Haftada beni direk reddetmişti sende şeker var ben sana bakamam diye. Asla mesuliyet kabul etmiyorlar...
Sen de haklısın orda zaten ağrın sızın varken bi de saçma saçma insanlarla uğraşamazdın. Şekeri olan gebe milyarda bir görülmüyor yani onu da anlamadım neden korkuyor. Sen boş bi vaktinde bu doktoru şikayet et bence. Allah iyilerle karşılaştırsın bundan sonra. 💐

iyi yaptın canım devam et aynı şekilde 🥰
Ay 25 e odakladım kendimi kız terazi olsunlar ne güzel 😁
Terazi mi 😂 aurasi çok yüksek sakin uyumlu güler yuzlu gamsiz her seyi dert etmeyen bir bebe olur 😍 yegenim terazi çok guluyoruz haline öyle şirin gülmeyi seven ve pozitif ki tanisin tanimasin herkese gülüyor ❤

Sezeryani ben de dusundum giyemem diye. Kardesimin dogumu normaldi ama çok agrisi vardi korseyi kullanamadi baya göbegi kaldi, giyilebilir korseydi kulllamamisti. Benim de kalmasin diye aldim yarim gobekten korse tercih ettim, normal olursa kullanirim diye.
Bende aldım korse , kullanabilirsem denicem . Birde ne zaman kullanmamız gerek hastanedemi eve geçincemi ?

Doktorda doğru demiş aslında bende banyoda falan sabun hep kullanıyordum. İlk defa gebelikte yaşıyorum bu sıkıntıyı ve çok gıcık bir durum ve can yanıyo ilişki can yakıyo ve isteksizlik oluyo. Bende peçete koyuyordum o rahatsız edince şimdi günlük ped koyuyorum ama iyi yapmıyorum .pamuklu çamaşır giyiyorum tüm hamilelik boyunca ama 1 saatte çamaşır akıntı oluyor baş edemiyorum ped koydum 😔
Öyle kuzum bende 3 kere değiştiriyorum günde arada peçete sürekli iç çamaşırı yıkıyorum 😏

X