2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ayy hayırlı uğurlu olsun, Allah analı babalı büyütsün 😍 umarım ikiniz de iyisinizdir. Müsait olduğunda doğuma dair detayları bekleriz☺️
İyiyiz elhamdülillah
Ben tüp bebek olduğu için sezeryan hazırlığı yapmıştım ama bebiş istemedi
Sabah lavaboya kalktıktan sonra hafif bel ağrısıyla başladı herşey
Sonra kanama başladı
Hemen hastaneye geldik
Doktorumuza söyledik sezeryan olacaktı diye ama doğum başlamış dedi
Normal doğum oldu
Şimdi uyuyoruz beraber
Sağ salim hepiniz kavuşursunuz inşeAllah bebişlerinize
Ben hala inanamıyorum 😅

İyiyiz elhamdülillah
Sonra kanama başladı
Hemen hastaneye geldik
Normal doğum oldu
Şimdi uyuyoruz beraber
Ben hala inanamıyorum 😅
Ay maşallah çok sevindim 😍 güle güle büyütün bebeğinizi ♥️

İyiyiz elhamdülillah
Sonra kanama başladı
Hemen hastaneye geldik
Normal doğum oldu
Şimdi uyuyoruz beraber
Ben hala inanamıyorum 😅
bebişler nasıl isterlerse öyle geliyorlar :KK200: ne güzel olmuş. sağlıkla büyütün inşallah ne güzel :nazar:
darısı hayırlısıyla başımıza olsun :))

İyiyiz elhamdülillah
Sonra kanama başladı
Hemen hastaneye geldik
Normal doğum oldu
Şimdi uyuyoruz beraber
Ben hala inanamıyorum 😅
Yaa ne güzel gelmiş 🧿 maşallah size. Hayırlı uğurlu olsun. 💐

İyi dilekleriniz güzel dualarınız için hepinize ayrı ayrı çok teşekkürler
Sizde kavuşun inşeAllah
Sağ salim sağlıcakla
Hayırlı olsun gözünüz aydın olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah 🥰 böyle durduk yere birden mi geldi bebek yoksa gelsin diye de özel yaptığınız hareket şu bu oldu mu 😅

Hayırlı olsun gözünüz aydın olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah 🥰 böyle durduk yere birden mi geldi bebek yoksa gelsin diye de özel yaptığınız hareket şu bu oldu mu 😅
Birden geldi 😅
Sadece yürüyüş çok yapmıştım
Nerdeyse hergün 1 - 1.5 saat yürümüştüm
Hatta dün 2 saat yürümüştüm 😂

Birden geldi 😅
Hayırlı olsun, maşallah 🥰 sağlıkla büyüsün inşallah, darısı başımıza olsun. Doğum kolay oldu mu, ilk dogumunuz muydu? Çok pozitif hissettim🥰 cümlelerinizden heyecanlandım. 😊
İlk normal dogumumda bir sürü sıkıntı yaşamıştık zor olmuştu, ikinci normal doğumu bekleyenler olarak morale ihtiyacımız var 😊

Birden geldi 😅
Yaaa bende başlarda çok yürüyordum şimdilerde boşladım tekrar başlasam iyi olacak sizden duyduktan sonra malum en son nişan geldi bebek yok açılma da yok dedim nasıl oluyor bu iş demek ki yatmayacakmışım 😅

İyiyiz elhamdülillah
Sonra kanama başladı
Hemen hastaneye geldik
Normal doğum oldu
Şimdi uyuyoruz beraber
Ben hala inanamıyorum 😅
Ay ne guzel olmus diyorlar ya sen ne plan yaparsan yap bebekler kendi dogum tarihlerini kendileri belirliyor diye
Saglicakla buyut evladini insallah

Merhaba canım anneler😊 16 Ağustos pazartesi anne oldum ben 😊 anca toparlayabildim, daha doğrusu elim değmedi buraya girmeye suan da da uyku saatimden çalıyorum sizlerle paylaşmak istedim yaşadıklarımı. Belki hatırlayanlarınız vardır. Bacağımda damar tıkanıklığı nedeniyle pazartesiye sezaryen günüm verilmişti. 37+0 oldum. Hastaneye yattım odada üzerimi değiştirdik malum saat geldi sedyeye yattım eşim annem ablam kayınvalidem ve kayınpederim vardı vedalaştık ağlayarak yoğun duygularla esinle ameliyathane katına kadar çıktık. Ameliyathaneye girdim, komşum ameliyat hemşirem, kuzenimde yenidoğan hemşiresiydi yani biraz sansliydım 😊 ameliyat masasına alındım komşum elimi hiç bırakmadı sağolsun, çok kalabalıktı. Baya heyecanlandım anestezi doktoru belimden iğne yaptı kambur bir vaziyette durdum oturarak ve sinek ısırığı gibiydi hiç korkmayın. Ben sondanın uyuşunca takılmasını istemiştim o yüzden ondan sonda sondam takıldı damar yolum açıldı. Masaya uzandım. Heyecandan tansiyonum çok yükseldi oksijen verdiler düşsün diye. Bir iğne yaptılar ve kusmam bas dönmem oldu. Ayrıca yaklaşık altı saat önce yemeği ve su içmeyi bırakmıştım. Tansiyonum düştü doktorum geldi belden asağım uyuştu. Baya etimi burmuşlar hissetmedim😁 sadece dokunuşları hissediyorsunuz acı hıc yok. Sohbet muhabbet ile kestiler bebeğimi karnıma baskı uygulayarak (korkulacak birşey değil) çıkardılar ve o dünyanın en güzel sesini duydum🥰 çocuk doktoru kontrolleri yaptı iğne yaptı yanağıma getirdiler kavuştuk ☺️ Ayrıca küçük bir çikolata kistim vardı doktorum onu da aldı. Sonra dil altıma kanamam çok olduğu için iki hap verdiler. Dikişlerim yapıldı odaya götürüldüm ama o ilaçlar beni bir saat kadar horon oynattı yok böyle bir titreme bir saat boyunca titremekten yoruldum hiç enerjim kalmadı en kötü kısmı buydu. Ağrı kesici bir iğne veriyorlar üç hakkın varmış günde. Uyuşukluk geçmeden yaptırmadım ben ilkini. Yaklaşık altı saat sonra ayağa kalktım. On iki saat sonra ise yürüdüm pıhtı olduğu için uzun süre hareketsiz kalmam tehlikeliydi. Evet zordu ama imkansız korkunc anlatıldığı gibi değil ya da hemşireler çok dayanıklı olduğumu bazılarının çığlık atıp kollarını tırmaladğını söylediler ki benim canım da tatlıdır az gayret arkadaşlar. Birde sondam on iki saat sonra çıkarıldı. Doktorumun tavsiyesi ile spinal sezaryen sonrası yoğun bir bas ağrısı olurmus onu önlemek için günde dört bardak kahve içtim ayrıca bolca su. Ve inanın basım tık demedi. Bir paket depent yetti 72 kiloydum ve L beden tam oldu. Gelelim asıl konuya. Kızım doğum sırasında su içtiği için küveze aldılar. Solunum sıkıntısı oluştu. Önce onu attı. Sonra sindirim sorunu vardı onu çözdüler. Ve bir kusma sorunu vardı çok şükür onu da yendik. Hala kızım küvezde doktor iki gün daha gözetimde tutmak istedi iki saatte bir hastaneye gidip emziriyprım. Kustugu zamanlar da da hep sağdım. Ve hastaneye götürdüm. Doğumdan beri damla damla demeden iki üç saatte bir sağım yapıyorum emmediği zamanlarda inanın çok etkili oldu ve sütüm çok şükür çok arttı çok bol. İlk günler kızımın basına gidip ağladım hep evde hastanede. Yan odada birini gördüm bebeğini kucağına almış emziriyprdu en çok o koydu bana. Ama şimdi hepsi geçti bende kızımı göğsüme koyup emziriyprım. İnşallah pazartesi yuvamıza gelecek. O yoğun bakıma gittiğimde onunla giren beneklerin çıktığını kızımın tek kaldığını görmek çok koydu, o kablolar çok canımı yaktı. Ama anneler sakın üzülmeyin hepsi geçiyor. İstediğim fotoğraf çekimi olmadı adama en önemlisi ne biliyor musumuz onun kokusunu içinize çekmek… sağlıklı olduğunu bilmek. Birşeylrt planladığınız gibi olmayabilir ama siz ve o iyi olsun sonunda hepsi hepsi geçiyor. Baya uzun oldu ama sizlerle paylaşmak istedim☺️ Hepiniz inşallah sağlıkla sıhhatle güle oynaya alın kucağınıza bebeğinizi. Bu da benim doğum hikayem🥰
Hayırlı uğurlu olsun en kısa zamanda inşallah kızınla eve gitmek nasip olur. Ve bir daha hiç ayrılmazsınız ♥️

X