2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kız çekinme o senin hakkın 😁😁 ben yüzsüz yüzsüz 10 gün içinde hemen gidiyodum 😅
Çok iyi yapmışsın canım, keşke ben de öyle yapsaydım ama artık iş işten geçti galiba😬şuracıkta 6 gün kaldı randevuya ama acaba öne mi çeksem diye düşünüyorum şuan. Bu sefer de 35.haftada gel demedim mi derse doktor... ben bir düşüneyim 😁😅

Kızlar hastane çantasına mini şampuan saç kremi duş jeli aldım ne olur ne olmaz rahat edemezsem duş alırım belki. Birde yengemin doğumunda kalmıştım devlet hastanesiydi topuğundan beline kadar kandı hep ıslak mendille temizlemek zorunda kalmıştım o yüzden kendim için böyle bir tedbir aldım. Acaba diyorum hastane fotosu çekilmek istiyorum ya saç maşasını falandamı koysam 😂 güzelleşmek uğruna aklımda deli sorular 😁
Ben koydum 🤣🤣🤣 kızımda da yapmıştım duzlestirici vardi yanımda üstünden duzeltmistim bu aldığım tacta dalgalı daha güzel oluyo o yüzden en azından önlerini 2 dk da oturduğum.yerden yaparım zaten saçım dalgalı düzgün olsun yeter. Gelenler olursa da karisik kurusuk olmasın sevmiyorum.ben 🙈 tabiiii hayaller hayatlar diye bi.seyde var sağlık durumum nasıl olacak bilemiyorum iyi olursam ve normal olursa dus alıp süslenip puslenip oturucam 😁😁

Benim kızımda aldığım normal gecelik ve pijama takımı var ama maalesef küçük geliyor 😂 bende değişiklik olsun bu sefer dedim
Benimde normalde kullandıklarım var ama önden düğmeli değildi bir de üst kısımları olmuyor tabi haliyle 😅 güzel takımlar var aslında ama ben nedense gereksiz görüyorum kendim için 😅😂😂

Canım bana hemşire ilk gün gecelik giy dedi. Kanama kontrolü çok oluyormuş doğum sonrası. Pijamayı giy çıkar zor olur, geceliği kaldiriverirsin dedi. Senin de bilgin olsun.
Aaa bu çok mantıklı. Bende doğumdan çıkınca ilk gecelik giyerim rahat olur diye düşünüyordum sonra karar veremedim diye arada kaldım ama çok hakli bir sebep bak teşekkür ederim.

Hahah aynen gece resmen kaburgama oturuyor bizimkisi nefes alamıyorum, azcık dolaşıyorum normale dönüyor. Böyle olunca inşallah 36. Da doğururum diyorum herşey yolundaysada zamnında gelsin diyorum. Eşim benden daha heyecanlı yaklaşık 2 haftadır nerdeyse uyumuyor. Rahat ol daha var diyorum dinletemiyorum 😁 birde iştahım bir açıldı ki durduramıyor kendimi böyle 1 ay nasıl geçiçek obez olucam 😂😂
Yaa o iştah bende de var ama gel gör ki yerim yok yiyemiyorum 😔 çocuktan mideme yer kalmadı. Sonraki hamileliğimde ilk 6 ay öyle bir yicem kiii😅

Kızlar bu epiduralle veya spinalle sezeryan olanlar bı anlatabilir mi süreç nasıl oluyor tam olarak? Neler hissediliyor falan filan 😅 tecrübeli anneler anlatın bakalım 😊

Yan yatırıyorlar sırt üstü değil ama dediğin gibi oturarak olsa daha çok işime gelir oturunca benim beybi de daha çok oynuyo 😁
Anacım yatirinca uyuyolar galiba. Aferin uslu çocuk olsunlar böyle 😁 beni de yan cevirdiler sözde ama onda da çapraz durdum. Yine rahat edemedim

Ben koydum 🤣🤣🤣 kızımda da yapmıştım duzlestirici vardi yanımda üstünden duzeltmistim bu aldığım tacta dalgalı daha güzel oluyo o yüzden en azından önlerini 2 dk da oturduğum.yerden yaparım zaten saçım dalgalı düzgün olsun yeter. Gelenler olursa da karisik kurusuk olmasın sevmiyorum.ben 🙈 tabiiii hayaller hayatlar diye bi.seyde var sağlık durumum nasıl olacak bilemiyorum iyi olursam ve normal olursa dus alıp süslenip puslenip oturucam 😁😁
Neyse yanlız değilmişim😁😁 bende koyim o zaman 😉

Yaa o iştah bende de var ama gel gör ki yerim yok yiyemiyorum 😔 çocuktan mideme yer kalmadı. Sonraki hamileliğimde ilk 6 ay öyle bir yicem kiii😅
Aynen durum bendede öyle bugün azar azar ama sık sık yemeği düşünüyorum inşalllah başarabilirim. Şu nefes darlığı beni
Delirtiyor. Bende hamilelikten sonrası tek hayalim öncelikle kana kana su içicem yer yok midede azcık içsem darlanıyorum. Su içmeyi özledim 😬

Özel hastane için gerek yok gelip yıkıyorlar ya da siliyorlar anneyi ama devlet hastanesi için gerekli olabilir tabi. Çok tatlısın 🤣🤣🤣 Canim kan kaybından insanın rengi de kalmıyor allık ruj 👍
Allık ruj onlarıda unutmayim o zaman, makyaj malzemeside ekliyorum o zaman 😂

Kızlar bu epiduralle veya spinalle sezeryan olanlar bı anlatabilir mi süreç nasıl oluyor tam olarak? Neler hissediliyor falan filan 😅 tecrübeli anneler anlatın bakalım 😊
Epiduralle arkadaşım doğum yaptı çok rahat diyor . Ama normal doğumdu. Bende eğer çok ağrım olursa miyomdan ötürü dayanamazsam istiyorum. Aksi takdirde doğum sancısınıda yaşamak istiyorum. Şöyle bağıra bağıra 😂😂😂

Evet cnm hiç kolay değil annene de bisey olucak korkusu da geliyor bazen bu aralar 😔😔😥dahada cok üzülüyorum
Bende de anneme bir sey olacak korkusu çok yogundu. Yakinini kaybedince insanda kaybetme korkusu oluyor. Bebegim icin de cok korkmustum kaybederim diye çok sukur saglikla geldik bugune kadar. Mekanlari cennet olsun insallah yasayan bilir çok aci çok 😔

Kızlar hastahane için lohusa serbeti yapacak.misiniz nezaman yapmayı düşünuyorsunuz bugün 37+0 im karar veremiyorum ne zaman yapacağıma yapıp dolaba koyiyim diyorum 1 2 hafta beklerse tadı bozulursa??? Kayısılardan konsantre yaptım kavanoza koyup kaynakken kapattım o oldu mesela ama bu serbeti bilemedim

Kızlar hastahane için lohusa serbeti yapacak.misiniz nezaman yapmayı düşünuyorsunuz bugün 37+0 im karar veremiyorum ne zaman yapacağıma yapıp dolaba koyiyim diyorum 1 2 hafta beklerse tadı bozulursa??? Kayısılardan konsantre yaptım kavanoza koyup kaynakken kapattım o oldu mesela ama bu serbeti bilemedim
kayısı ya da incir kompostosunu çok öneriyorlar hastanede hem gaz ham süt için. ondan anneme yapalım dedim. haftalık az az yapılıp doğum olmazsa haftalık içilebilir aslında :KK70: doğarsa da termosa koyup hoop hastaneye :)

Bu küvet içine konan sünger nedir? Bir arkadaşım bahsetti ama ben bulamamıştım. Link paylaşabilir misiniz? Merak ettim 🤨
Bu canım markası Sevi bebe ben e- bebekten aldım başka yerlerde de vardır

Eklentiler

• Screenshot_2021-08-18-13-29-50-274_com.solidict.ebebek.jpg
    Screenshot_2021-08-18-13-29-50-274_com.solidict.ebebek.jpg
    40,5 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2021-08-18-13-29-40-709_com.solidict.ebebek.jpg
    Screenshot_2021-08-18-13-29-40-709_com.solidict.ebebek.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 45
Bende yapmayı düşünüyordum ama hastenede veriyorlarmış 1 seferlik. O yüzden vazgeçtim

Ben limonata yapıp buzluğa koymayı düşünüyorum. Lohusa şerbeti çok gereklimi o nedir adettenmidir? Hiç bilmiyorum 🤷‍♀️

X